Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

Čitam na jednom drugom vašem popularnom forumu kako se sprdaju s nekim komentatorom na Areni koji je dobivao živčane slomove svaki put kad bi Hrvatska dala gol ili prošla dalje. Da je danas imao bisere poput "koliko sreće ima Livaković, lopta ga je pogodila u ruku", "koliko sreće ima Oršić, od stative se odbila u gol"  Zovu ga Boske. Koji je taj?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Bugl Khan said:

Čitam na jednom drugom vašem popularnom forumu kako se sprdaju s nekim komentatorom na Areni koji je dobivao živčane slomove svaki put kad bi Hrvatska dala gol ili prošla dalje. Da je danas imao bisere poput "koliko sreće ima Livaković, lopta ga je pogodila u ruku", "koliko sreće ima Oršić, od stative se odbila u gol"  Zovu ga Boske. Koji je taj?

Nije ovaj do danas prenosio Hrvatsku. 

10 minutes ago, deez nuts. said:

Ne znam, ali protiv Brazila mu nije bilo dobro

Nije isti. Ovak danas mi deluje mlađe po glasu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Nije ovaj do danas prenosio Hrvatsku. 

Nije isti. Ovak danas mi deluje mlađe po glasu.

Ne znam, nikad ga nisam čuo. Ali čitam teme tamo cijelo prvenstvo i sprdavaju lika maksimalno. Da komentira bez trunke objektivnosti i profesionalizma i uz to baca bisere poput "Hrvati opet dosadno čuvaju loptu" i sl.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Ispričavam, se, krivo sam napisao. Nismo stvorili manje šansi protiv TOP 5 reprezentacija, nego protiv doslovno prve 3 reprezentacije svijeta po FIFA rankingu. https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/men?dateId=id13792

To što su nam takve reprezentacije stvorile više šansi nije nikakvo čudo, a ni dokaz da smo igrali defanzivno. S tim da nam je protiv Belgije x bio dovoljan, a oni su najbolje šanse imali u zadnjih 10-15 min utakmice.  Kao što sam rekao, igrali smo na ono što nam je jaka strana; posjed, držanje lopte. Turnirski nogomet je to. Igra na rezultat na koji god način je moguće. Ostale 3 reprezentacije nisu stvorile više od nas. To ne znači da smo mi stvorili puno, ali definitivno ne znači ni da smo igrali defanzivno. Maroko je igrao defanzivno.

 

Što se tiče finala, svim srcem uz Francusku. Ali nekako mi se čini da će opet svirati penal za Argentinu, kao i na svim ostalim utakmicama na turniru.

 

B1: Fifa ranking je bas nebitan pokazatelj snage neke ekipe na trenutnom turniru, Belgija je pitanje da li je i u top 10 reprezentacija na svetu u ovom trenutku. I niste vi stvorili manje sansi, nego su vas oni razbili po svim naprednim statistikama. 

B2: Nisu ni manje, po xG Japan je trebalo da pobedi. Jedino ste Kanadu nadigrali, pobedili jedino njih i Maroko danas i osvojili ste trece mesto. To su cinjenice, ne govorim ja o subjektivnom osecaju. 

 

Sto i dalje ne menja da ste uzeli medalju i da za sve ostalo treba da vas boli uvo, narocito danas kad kad se slavi. 

Edited by Magia
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

3 od 4 penala za Argentinu su upitna. Dva od ta 3 su apsolutno nepostojeca. Jedini potpuno cist penal je onaj protiv Holandije.

 

5 hours ago, Bugl Khan said:

Katarci su vlasnici PSG-a. U PSG-u igraju Messi i Mbappe. Messi na svom zadnjem SP, igrajući za PSG, uzima naslov SP u Kataru i definitivno postaje najveći po svim parametrima

A atmosfera vlada, između ostalog, jer Argentini u svakoj utakmici dosude penal. Od kojih su neki itekako diskutabilni.


Molim vas ne blamirajte se, protiv Hrvatske je bio apsolutno cist penal po svim pravilima, postoje sudije bivse koje su komentarisale, ovde na forumu su vam ljudi sliku kacili da Livakovicu nije noga na zemlji na vreme. 

A tek one teorije kako je on prebacio loptu na desno, a obilazio golmana sa leve strane, kao da ljudi nikad nisu gledali fudbal. Taj dribling su nas u petlicima ucili. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Magia said:

 

B1: Fifa ranking je bas nebitan pokazatelj snage neke ekipe na trenutnom turniru, Belgija je pitanje da li je i u top 10 reprezentacija na svetu u ovom trenutku. I niste vi stvorili manje sansi, nego su vas oni razbili po svim naprednim statistikama. 

B2: Nisu ni manje, po xG Japan je trebalo da pobedi. Jedino ste Kanadu nadigrali, pobedili jedino njih i Maroko danas i osvojili ste trece mesto. To su cinjenice, ne govorim ja o subjektivnom osecaju. 

 

Sto i dalje ne menja da ste uzeli medalju i da za sve ostalo treba da vas boli uvo, narocito danas kad kad se slavi. 

Bold 1: Slažem se, rezultat na navedeom turniru je bitniji.

Bold 2: Stavio sam xG sa Sofa Scorea, stranice koja je najpopularnija na svijetu za naprednu statistiku za laike.

Bold3: Apsolutno točno. Sad kad je medalja u džepu, neka priča ko šta hoće. Nakon nekog vremena većina samo rezultat pamti.

 

13 minutes ago, Helena said:

Utakmica je gotova, Hrvatska je treća.Ende.

 

Inače, Index je pisao da je utakmica za treće mjesto "najnebitnija utakmica" I da je treba ukinuti i da je Euro nema.

Ali dobro, valjda je i to deo šoua:classic_biggrin:

Svašta je index pisao i u Rusiji. Imali su veliki banner kako ne treba navijati za reprezentaciju. Dok nisu krenule pobjede. Onda se promjenila ploča preko noći. Index je dno.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ding Hao said:

Nikakvog guranja Argentine i Mesija nema. Ljudi, idite umijte se, popijte jednu ljutu, nemojte svakakve gluposti pisati. 


Pa ne bih ni ja rekao da je guranje al dosta gresaka je bilo u korist Argentine. Dva cisto izmisljena penala protiv Poljske i Saudije, Paredesu oprosten crveni protiv Holandije, Messiju se dopusta da sudijama bukvalno jebe majku za sve zivo a i on je komotno mogao pocrvenit protiv Holandije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Ja sam se vec pomirio sa tom cinjenicom, sutra ce biti degutantno gledati kako se De Paulu i druzini dozvoljava da lome noge bez sanckcija. Poljak je covjek zadatka, sve ce uraditi da Mesiju donese titutlu. Francuzi moraju odigrati na max obrtaja da budu iole u egalu. 

Čekaj, postali su prvaci tako što je Maradona igrao rukomet, ne mogu uvek tako prolaziti.

Na francusku se malo obraćalo pažnje i na forumu i generalno tokom mundijala.

Kako je na kladionicama?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Helena said:

Čekaj, postali su prvaci tako što je Maradona igrao rukomet, ne mogu uvek tako prolaziti.

Na francusku se malo obraćalo pažnje i na forumu i generalno tokom mundijala.

Kako je na kladionicama?

Po analitici je Francuska bila 2. favorit. Argentina 3., a Brazil 1. Kladionice su isto tu negdje bile.

kako je za sutrašnju utakmicu ne znam. Pola Francuza bolesno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Po analitici je Francuska bila 2. favorit. Argentina 3., a Brazil 1. Kladionice su isto tu negdje bile.

kako je za sutrašnju utakmicu ne znam. Pola Francuza bolesno.

Ok, bar ćemo zajedno navijati :lol_2: pa će penal biti penal.

Just now, Don Dusko said:

Brate...

Još si pogrešno boldovao,ja bih ono Poljak je čovek od zadatka.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Ali zašto, umjesto da  slavi....ili je nešto prećutano.

Vjerojatno nešto loše volje (moguće jer nije igrao), mislio da mu se smiju iza leđa i pukao. Ugl, inače za sebe misli da je bitniji nego je. I tako se znao ponašati na okupljanjima reprezentacije. Ali to je trenersko osoblje riješilo razgovorom s njim gdje mu je pojašnjeno gdje se u biti nalazi u hijerarhiji momčadi, i da ako će netko od igrača nešto šefovati, zna se ko je taj. Jednostavno je takav lik. Misli za sebe da je jedan od vođa ko god bio na spisku i gdje god se nalazio.

Pa i u klupskom nogometu je takav. U Lyonu su ga mrzili navijači, nije ih doživljavao, igrao stalno. Ajd, u Southamptonu je bio baš dobar. U Liverpoolu je bio takav u vrijeme najgore forme. Kiks za kiksom, ali samopouzdanja ne fali, galami na zagrijavanju, djeli savjate i lekcije. Pa u vrijeme najveće pljuvačine i kikseva je zabio onaj gol Borussiji koji je danas jedan od legendarnih golova Liverpoola na Anfieldu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...