Jump to content

Polufinala


Koje finale prizeljkujete?  

61 members have voted

  1. 1. Koje finale prizeljkujete?

    • Argentina - Maroko
      11
    • Hrvatska - Francuska
      8
    • Argentina - Francuska
      29
    • Hrvatska - Maroko
      13


Recommended Posts

Ima li negde statistike koja pokazuje rezultate FRA sa Ziruom u spicu, u odnosu na postavu u kojoj je Benzema najistureniji (umesto prvopomenutog) ?

Desamp radi fantastican posao bar u jutilizovanju Zirua, i cini mi se da je kompatibilniji sa brzim i prodornim galoperima na krilima.

Cinjenica je da bi Karimov talenat bio uporaban i da igra na jednoj nozi, protiv svakog protivnika, ali suludo bi bilo menjati sistem koji donosi rezultate, pogotovo u utakmici koja bi trebalo da bude kruna izgradnje i razradnje tog sistema.

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago sto Grizman blista ovaj turnir, gotivio sam ga jako u prvoj epizodi u Atletiku, nakon odlaska u Barselonu nekako je delovalo da nije isti igrac. Ovo sto igra na ovom SP je divota za videti, fantasticne kretnje van lopte, kreira, svuda ga ima, oduzima lopte, povezuje redove, bas bih voleo da i na klupskoj sceni uspe da se pronadje na slicnom nivou. Ne ide mu u korist ova kriza u kojoj se Atletiko nasao, ali nadam se da ce ispeglati to.

 

Ovo je najfascinantnija heatmapa koju sam ikada video, odgovorno tvrdim da nema ludje.

 

spacer.png

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Vidi hrpe stopera što ništa ne valjaju:

 https://youtu.be/RMisQLpEG8k

 

 

Чини се као да те погодило што сам рекао за Месија и Гвардиола. А уствари био сам јасан, одмах сам рекао да мислим да ће Гвардиол бити врхунски играч (не било какакв). Види се да са 20 година одлично чита игру, има брзину, технику, кад нема рјешења сам повуче лопту (будући командант одбране), све се то види. Међутим мене нервирају ти милиони односно 80 и 100 колико је одмах у оптицају, најскупљи одбрамбени икада, јер дође стара кука од 35 љета (макар био и Меси) и покаже да је то гађање милионима баш фрфљање. За њега би било најбоље да има мудрог и вјештог менаџера који је у стању да искоординише то у медијима са тим бомбама од цифара. Најбитније је да убоде клуб у којем ће се даље развијати његов врхунски потенцијал, а за цифре има времена. Оне ће доћи саме , све остало је контрапродуктивно за њега.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, deez nuts. said:

Citao sam negde da je pariska policija angazoval 40k pandura za danas. Bice sranja kad se sjati predgradje u centar. 

Marokanci gospoda do kraja, nije bilo nikakve frke, naprotiv, na Jelisejskim poljima je uhapšeno četrdesetak francuskih ultradesničara koji su nosili hladno oružje.

Još Regraoui izjavio da će čitav Maroko u finalu navijati za Francusku.

 

Choukrane!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Урош19 said:

Ne znam gde drugde da objavim a ima veze sa ekipom iz pf.

f9f79adda9e4fc58df1d5e8e96c2b5a5.jpg

Послато са moto g(100) помоћу Тапатока
 

Postavljeno je pitanje Deschampsu sinoć nakon polufinala, rekao da je da na to pitanje nema potrebe ni da odgovara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nznm kakav je odnos FRA sa bivsim kolonijama, pogotovo u usporedbi sa odnos Spanije sa LA, jer verujem da se ne mogu samo paralele povlaciti,
ali primecujem da se od Rio Grandea do Ognjene zemlje (w/o Brazil) uglavnom navija za Spaniju/Nadala 🙂 

30 minutes ago, Beonegro said:

Marokanci gospoda do kraja, nije bilo nikakve frke, naprotiv, na Jelisejskim poljima je uhapšeno četrdesetak francuskih ultradesničara koji su nosili hladno oružje.

Još Regraoui izjavio da će čitav Maroko u finalu navijati za Francusku.

 

Choukrane!

 

Kanda je Francuska odradila bolji posao u integraciji imigranata iz Maroka, jer Brisel je sinoc ponovo bio u plamenu.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Beonegro said:

Marokanci gospoda do kraja, nije bilo nikakve frke, naprotiv, na Jelisejskim poljima je uhapšeno četrdesetak francuskih ultradesničara koji su nosili hladno oružje.

Još Regraoui izjavio da će čitav Maroko u finalu navijati za Francusku.

 

Choukrane!

 

Samo jedan 13godišnji život se ugasio. Lightwork.

Link to comment
Share on other sites

Da, u Monpeljeu je marokanska rulja skinula francusku zastavu s auta, a vozač je onda bez pardona ubrzao i napravio polukružno okretanje pritom pregazivši klinca, koji je kasnije proglašen mrtvim. Imaju snimci iz najmanje 2 ugla na Tviteru, ključna reč za pretragu je "rue de la mosson". Nadam se da su ga već pronašli.

 

Inače mi je potpuno nejasno šta bolidi rade na francuskim ulicama ako su izgubili utakmicu od njene reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:

Nznm kakav je odnos FRA sa bivsim kolonijama, pogotovo u usporedbi sa odnos Spanije sa LA, jer verujem da se ne mogu samo paralele povlaciti,
ali primecujem da se od Rio Grandea do Ognjene zemlje (w/o Brazil) uglavnom navija za Spaniju/Nadala 🙂 

Odnos Francuske sa bivšim kolonijama je super, odnos bivših kolonija sa Francuskom manje 😉

 

Zemlje Latinske Amerike nisu španske kolonije već više od 120 godina (mislim da je poslednja kolonija bila Kuba, odakle su Amerikanci istjerali Špance 1899.), a dosta afričkih zemalja su bile francuske kolonije do prije 60 godina, i tu su velike razlike između zemalja koje su ratovale protiv Francuza (Alžir) i zemalja koje su dekolonizovane mirnim putem i gdje su vlast nastavili da vrše ljudi koji su do tada bili u francuskom državnom aparatu, prije svih Félix Houphouët-Boigny u Obali Slonovače (čovjek čiji potpis stoji na ustavu pete francuske republike iz 1958. godine, baj d vej) i Léopold Sédar Senghor u Senegalu.

 

Inače Maroko tehnički nije bio kolonija, nego francusko-španski protektorat, u okviru kog je marokanski kralj postao vazal Francuske i Španije, zato marokanska kraljevska porodica (odnosno alauitska dinastija) tvrdi da neprekidno vladaju Marokom već skoro 400 godina (od 1631. - po našem kalendaru 😉 ).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, deez nuts. said:

Samo jedan 13godišnji život se ugasio. Lightwork.

Iskreno, do sada nisam znao detalje, pročitao sam da je klinac pregažen, mislio sam da je neko vozio pijan/drogiran posle utakmice. Koliko god je ovo tragedija za njegovu porodicu, ovo je samo djelić pogibije koje sam se pribojavao pred tekmu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Inače Maroko tehnički nije bio kolonija, nego francusko-španski protektorat, u okviru kog je marokanski kralj postao vazal Francuske i Španije, zato marokanska kraljevska porodica (odnosno alauitska dinastija) tvrdi da neprekidno vladaju Marokom već skoro 400 godina (od 1631. - po našem kalendaru 😉 ).

 

Da jbt...ovo sam potpuno smetnuo s uma. I dan danas imaš nekoliko gradova na teritoriji Maroka koji su formalno pravno Španski gradovi ( Meilja i Seuta )

 

edit: Dajte taj topik za finale...da se igramoooo

Edited by Ding Hao
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, erwin said:

Da, u Monpeljeu je marokanska rulja skinula francusku zastavu s auta, a vozač je onda bez pardona ubrzao i napravio polukružno okretanje pritom pregazivši klinca, koji je kasnije proglašen mrtvim. Imaju snimci iz najmanje 2 ugla na Tviteru, ključna reč za pretragu je "rue de la mosson". Nadam se da su ga već pronašli.

 

Inače mi je potpuno nejasno šta bolidi rade na francuskim ulicama ako su izgubili utakmicu od njene reprezentacije.

Kako misliš što Francuzi rade na francuskim ulicama?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj ko maše marokanskom zastavom i otima francuske zastave i hoće da bije Francuze koji proslavljaju pobedu usred Francuske, pored toga što je bolid, teško da se oseća Francuzom. Takvima naravno da nije mesto na ulici, već u zatvoru.

 

Napadi na Francuze u Francuskoj koji su hteli da proslave pobedu:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U Briselu su ljudi morali da skidaju francusku zastavu s terase da im ne bi polupali prozore, ali ajde, to je bar donekle neutralan teren, iako je u pitanju francusko govorno područje.

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

Onaj ko maše marokanskom zastavom i otima francuske zastave i hoće da bije Francuze koji proslavljaju pobedu usred Francuske, pored toga što je bolid, teško da se oseća Francuzom. Takvima naravno da nije mesto na ulici, već u zatvoru.

 

Kretena nigdje ne fali, ali po ovome što smo sinoć vidjeli, oni su ovdje ipak u veoma malom broju i nisu svi imigranti/potomci imigranata.

 

Sinoć je u Parizu uhapšena 101 osoba (od tog broja četrdesetak francuskih ultradesničara naoružanih noževima i motkama, spremnih da love Arape), u predgrađima još 14. To je za Pariz ništa, kad su bili žuti prsluci broj uhapšenih je bio u hiljadama.

Što se tiče situacije u centru Monpeljea (Place de la Comédie), francuski mediji kažu da je policija vrlo brzo uspostavila kontrolu nad situacijom. U čitavom tom departmanu, uhapšeno je svega desetak ljudi.

Istovremeno, sinoć su u Nici maskirani ljudi jurili navijače Maroka i izvikivali parole "smrt Arapima" i "ovo je naše".

 

EDIT: u svemu ovome mi je veći šok da roditelji puste jednog četrnaestogodišnjaka na ulicu iza 10 sati uveče u noći u kojoj se očekuje da bude sranja, nego to da se fudbalski navijači međusobno provociraju/pobiju.

 

 

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Meni Maroko bas bas prijatno iznenadjenje i pokazatelj da dobar trener pravi najvecu razliku na ovim turnirskim takmicenjima, ili makar moderan trener, kolko god to mozda robogatno zvuci ako se uzme u obzir premisa da je Maroko igrao bunker neki (mada po mom misljenju nije). Nama je to falilo i zato smo delovali kao rastimovana banda. Naravno, slag na tortu su igraci koji za reprezentaciju igraju iznad svojih mogucnosti, a tek to nemamo, nit smo otprilike ikad imali.

 

Elem, nije mi dozivljaj ni da su komsije, ni Maroko igrali ne znam kakav bunker, vec cvrst i disciplinovan fudbal, svesni svojih limita, a opet svesni i svojih prednosti. Mogla je Hrvatska da izadje "ma mi cemo bre da idemo u Katar bre" protiv Brazila i da popusi dva gola u prvom, ali naravno da im ne pada na pamet to da rade. Cvrsto, cekalica, plus imaju igrace koji mogu da se trkaju s ovima kolko tolko, i odmah je sve lakse. Naravno, pomoglo je i sto je Nejmar odigrao jednu svoju TM partiju kad tolko drka loptu, da je nemoguce da to bude produktivno za ekipu.

 

Argentina isto nije preterano kvalitetna, i slozio bih se da je Martinez taj tas na vagi, iako je Mesi no doubt najbolji igrac turnira. Covek je strasan golman, ne znam sto ga je Arsenal tek tako pustio, mada ok Ramsdale mi je mozda i bolji u teoriji. Ipak i oni salju dobru poruku - borba bre pristup, plus naravno teatralnost koju neko gotivi, a koja je nekom seljacka, mada meni je vazda bila simpaticna, jer takvi su generalno ljudi tamo, oni koje sam upoznao. Bukvalno su svi u tom fazonu, ne foliraju se, samo jbg teatralni su, srcani, dozivljavaju random sitnicu, pogotovo u sportu dosta jace nego vecina. Mada, i mi na Balkanu smo slicni tome.

 

Kvalitetnija tekma mi je bila Francuska - Maroko, ali jbg, stvarno su rutineri ovi Francuzi, izgledaju kao neki jak klub. Napadaju Marokanci, umeju i sansu da naprave, ali Loris usao u mod kad sve zivo brani, a opet prelako Francuzi dolaze u sanse i ono samo se cekalo kad ce taj drugi da daju. Bas su uigrani, a fale im Benzema, Pogba, Kante i Nkunku, bar dva, ako ne i tri startera. 

 

Bice zanimljivo finale, objektivno zasluzeno, ali moram da zaokruzim ovaj turnir i kazem da sam dosta vise ocekivao. Bukvalno mi je random utakmicama Cempionsipa zanimljivija bila od vecina tekmi ovde. Mislim generalno je to tako sa reprezentativnim takmicenjima, ali prethodno SP mi je bilo bolje recimo, o EP da ne pricam. Gledah i sve tekme ovog KAN-a, bar mi napetije bilo, iako je objektivno kvalitet fudbala bio uzas.

 

Tekma turnira mi je - Francuska vs Engleska i to onako za koplje bolja od sledece. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

u svemu ovome mi je veći šok da roditelji puste jednog četrnaestogodišnjaka na ulicu iza 10 sati uveče u noći u kojoj se očekuje da bude sranja, nego to da se fudbalski navijači međusobno provociraju/pobiju.

 

Znamo sigurno da nije bio s ocem ili starijim bratom/braćom?

 

Inače, malo mi je bizarno da moraš dvaput da razmišljaš smeš li da izađeš na ulicu kako bi proslavio pobedu sopstvenog državnog tima.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...