Jump to content

Osmina finala


Ko ce osvojiti "Zlatnu boginju"?  

55 members have voted

  1. 1. Ko ce osvojiti 'Zlatnu boginju"?

    • Holandija
      1
    • SAD
      0
    • Argentina
      15
    • Australija
      0
    • Francuska
      10
    • Poljska
      0
    • Engleska
      3
    • Senegal
      0
    • Japan
      1
    • Hrvatska
      4
    • Brazil
      19
    • Juzna Koreja
      0
    • Maroko
      1
    • Spanija
      0
    • Portugal
      1
    • Svajcarska
      0


Recommended Posts

Meni je ovo jedna od gorih ekipa Argentine od kako pratim fudbal. Ono sto je izdvaja donekle i zbog cega izgledaju bolje je fantastican golman.


Emilijano Martinez je bez ikakve konkurencije najbolji golman kog su imali u poslednjih 20 godina. Oni su ovakve utakmice kao danas redovno gubili na SP, a nikada ih golman nije vadio u odsudnom trenutku ovako.

 

On uliva i sigurnost odbrani, pa sada ova takodje ne tako impresivna odbrana deluje relativno sigurno.

 

Pokusavaju da igraju tvrdo i na rezultat, a napred se oslanjaju iskljucivo na Mesija.

 

Mislim da trenutno izgledaju dobro i verujem da ce ici u polufinale prvenstveno jer je ova Holandija teska kanta od ekipe, na prvom mestu jer ih nije pritisla nijedna trkacka ekipa do sad.

 

Saudijska Arabija je zapravo najbrza reprezentacija sa kojom su igrali i oni su ih i pobedili. Mislim da su imali mnogo srece sto su se Danci onako raspali protiv Kengura. Danska je bas streptomicin za njih, ali eto, i sa njima se desilo nesto cudno na ovom prvenstvu i bas su razocarali.

 

I Holandija ima potencijal da ih pritisne na sredini i trkacki da zatvore Mesija, ali im nedostaje kvalitet, verujem da ce Argentinci to resiti nekim indivudualnim potezom.

 

Nadam se polufinalu Brazil - Argentina, kontam da su Brazilci zeljni njihove krvi i ako ih otvore rano mislim da ce ih bas poniziti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao i duze. Pamtim od 70te i  nisu imali boljeg golmana od Martineza, a tim je truo do zla Boga. Tri kljucna igraca imaju preko 100 godina i to bukvalno. Talenat, daleko od toga, prosek, bas kao i reprezentacija Srbije. Sedamdesetih i osamdesetih Argentina je imala najjacu ligu na svetu, poslednjih 30 godina su u padu, bas kao i Brazil. Brazil prvi put posle 2002ge ima tim u kojem ima desetak nadprosecnih igraca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Španija i Brazil bi trebalo da bez vecih problema dođu do polufinala.
Argentina - Holandija i Engleska - Francuska će biti prave poslastice u 1/4. Možda Argentinci imaju blagu prednost u odnosu na Holandjane a za Engleska - Francuska bas nemam pojma kako će se završiti. 
 

Edited by Ćira
Typo
Link to comment
Share on other sites

Nisam bas siguran za Spance da nece imati problema do polufinala. Okej, oni su mozda nesto uigraniji od Portugala, ali rekao bih da je Portugal individualno sigurno bolji od njih. 

 

To potencijno cetvrtfinale bi moglo da bude bas dobro, licno bih najvise voleo da Kristijano and co. prodju sa te strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Iako bih volio da Brazil osvoji moram priznati da mi ideja o finalu Portugal - Argentina zvuci jako seksi. Kruna najveceg rivalstva u historiji fudbala i vjerovatno najveca fudbalska utakmica ikad. Hype oko tog finala bi bilo nesto nevidjeno u fudbalu.

Ako se tako nešto desi, samo da se desi "normalnim" putem, a ne guranjem ekipa i raznih narativa.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Ako se tako nešto desi, samo da se desi "normalnim" putem, a ne guranjem ekipa i raznih narativa.

Ako dodje do tog finala a ekipe bhdu pogurane, to ce se vrlo kratko pisati jer ce svi to grunuti pod tepih. 

Najgledanije finale ikada i finale koje bi bio ultimate hype ikada jeste to finale Arg-Por odnosno duel Mesija-Ronalda, pobjednik nosi sve.

To bi ovo SP u Kataru ucinilo nezaboravnim za sva vremena.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Iako bih volio da Brazil osvoji moram priznati da mi ideja o finalu Portugal - Argentina zvuci jako seksi. Kruna najveceg rivalstva u historiji fudbala i vjerovatno najveca fudbalska utakmica ikad. Hype oko tog finala bi bilo nesto nevidjeno u fudbalu.

 

Vari se ovaj scenario godinama, vrhunac karijere za jedina dva GOAT kandidata, na zalasku karijere, bukvalno wet dream svih pundita i sportske javnosti.

 

Ne znam, Portugal ne uliva previse poverenja po do sada prikazanom, a opet nokaut faza na svetskom prvenstvu moze da izgleda totalno drugacije. Ima ova ekipa i iskustva i individualnog talenta, brzine, takticke discipline, kao i know-how sa prethodnih turnirskih nadmetanja. Ukoliko prodju Svajcarsku, cekaju ih verovatni okrsaji sa Spanijom i Francuskom, bas bas zajeban zreb. Iz ovog dela zreba, nakon onih ruznih momenata sa Spanijom, ipak bih Portugal najvise voleo da vidim u finalu.


Argentinu, sa druge strane, pre vidim kao nekoga ko ispada od Brazila u polufinalu, ima tu dosta borbenosti i kvaliteta, a opet niko ne deluje uveren u njih. Seksi finale koje mnogi prizeljkuju ipak deluje dosta tesko za desiti se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kendrick said:

 

Vari se ovaj scenario godinama, vrhunac karijere za jedina dva GOAT kandidata, na zalasku karijere, bukvalno wet dream svih pundita i sportske javnosti.

 

Ne znam, Portugal ne uliva previse poverenja po do sada prikazanom, a opet nokaut faza na svetskom prvenstvu moze da izgleda totalno drugacije. Ima ova ekipa i iskustva i individualnog talenta, brzine, takticke discipline, kao i know-how sa prethodnih turnirskih nadmetanja. Ukoliko prodju Svajcarsku, cekaju ih verovatni okrsaji sa Spanijom i Francuskom, bas bas zajeban zreb. Iz ovog dela zreba, nakon onih ruznih momenata sa Spanijom, ipak bih Portugal najvise voleo da vidim u finalu.


Argentinu, sa druge strane, pre vidim kao nekoga ko ispada od Brazila u polufinalu, ima tu dosta borbenosti i kvaliteta, a opet niko ne deluje uveren u njih. Seksi finale koje mnogi prizeljkuju ipak deluje dosta tesko za desiti se.


Utakmica Argentine i Brazila je skoro nemoguca za prognozirati bez obzira sto Brazil na papiru ima kvalitetniju ekipu. Jedino sto je sigurno je da ce biti mnogo mesarenja s obje strane i vrlo lako bi se moglo desiti da presudi jedan gol kao u finalu Cope 2021.

 

Portugal s druge strane ima brutalan individualni kvalitet kao i Francuzi i Englezi dok su Spanci iza njih. Prednost Spanaca je sto imaju mnogo boljeg selektora od sve 3 ekipe i sto im je tim uigraniji al ja stvarno ne vidim scenario u kojem ekipa ciji se glavne napadacke uzdanice Morata i Asensio prolazi i Portugal i Francusku/Englesku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam bas razumeo zašto bi duel Mesija i Ronalda u finalu bio tako sjajna stvar. Obojica su na zalasku karijera, nisu čak ni najbolji igrači u svojim klubovima. Taj rivalitet je past tense a i kada je bio aktuelan bio je debelo prenaduvan. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Trebao je Scesni odje da dribla ko kolega mu sinoc. Mozda ga nije uzbudilo dovoljno sto je jedan, ceka dvojicu pa da se upusti u driblinge. 

Sto da izbacis u aut kao sto rade golmani decenijama

Prelako primljen gol i u momentu kad nisu ni napadali toliko. 

 

Mbappe je igracina

A Ziru cestitke ba rekordu, Mbappe to obara za 2-3 godine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...