Jump to content

Grupa G (BRA,SWI,SER,CAM)


Grupa G  

50 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u 1/8 ?

    • Brazil
      48
    • Srbija
      43
    • Svajcarska
      7
    • Kamerun
      1


Recommended Posts

Just now, Ljubitelj baklave said:

 

Da je Portugal dobio u Beogradu, uoci zadnje utakmice bi bilo 19 16 za Portugal, tako da bi i sa pobedom bili izjednaceni, onda bi odlucivala gol razlika. A ko bi imao bolju gol razliku, e to je pitanje, jer Srbija nije jurila gol razlika u finisu kvalfikacija jer smo znali da ce nam trebati bilo kakva pobeda i da ne postoji scenario po kojem bi bili izjednaceni a da gol razlika odlucuje. 

 

Da ne govorim da smo recimo Irsku oducili u Dablinu, trebalo je da bude 0 4, a autogol smo zabili sebi u 90 min. Tako da mozda i ne bi odlucivala gol razlika, jer bi bio samo poen razlike uoci zadnjeg kola. 

 

Niko nista Srbiji nije poklonio, matematika je jasna, i sa porazom u Beogradu, opet bi se pitali za SP.

2022-11-24_135155.png

Poklonio joj je sudac bod i oduzeo Portugalu 2. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Videli bi ga, jer i da je Portugalija dobila tu utakmicu u Beogradu, opet bi sa pobedom nad Portugalijom u Lisabonu prosli dalje, jer bi bilo 3 razlike za Portugal uoci te utakmice, a na kraju bi odlucivala gol razlika, ali ko zna sta bi bilo onda sa ponasanjem i nas i njih, nakon te prve utakmice. Da ne govorimo da je Portugal uz dosta srece dobio Irsku kod kuce, da su dobili u Bg mozda ne bi Irsku. 

 

Nebitno, matematika je jasna, i sa priznatim golom Ronalda, pobeda u Portugalu bi nas opet 99% odvela na SP. 

 

Posteno, sve. 

 

p/s Sta b bilo da Brejdi nije poguran u AFC polufinalu protiv Rajdersa 2002, da li bi se izgradila dinastija? 
      Sta bi bilo da Anri nije rukom zabio gol i izbacio Irce sa SP? 

 

To je istorija i to su pitanja na koje se nema odgovor, ali ovo za gol Ronalda, bar je matematika jasna. 

 

Pa ti si krenuo s pretpostavkama. Švicarcima se nema što zamjeriti, potpuno su se čisto plasirali na prvenstvo.

Mislim, plasirala se i Srbija, sudačke greške su sastavni dio nogometa, a da li bi baš uspjela prestići Portugal na gol razliku veliko je pitanje. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Jel pricam engleski??? Oduzmi Srbija taj poen i dodaj Portugaliji dva, stanje nakon 10 kola bi bilo 19 19, a ne 20 17. 

 

Gol razlika bi odlucivala, a ko bi imao gol razliku, to niko ne zna. 

 

Nadam se da je sad jasno.

 

Ne možeš tako gledati. Ne znaš kakve bi bile sledeće utakmice. Možda bi smo se demoralisali i završili kao četvrti u grupi. Možda bi smenili Piksija zbog tog poraza. Možda bi Portugalci odigrali opuštenije neku sledeću i prosuli neke bodove koje su inače uzeli....jednostavno to je alternativni univerzum i nemamo pojma kako bi dalje bilo. 

Edited by Ding Hao
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cilemile said:

 

Pa ti si krenuo s pretpostavkama. Švicarcima se nema što zamjeriti, potpuno su se čisto plasirali na prvenstvo.

Mislim, plasirala se i Srbija, sudačke greške su sastavni dio nogometa, a da li bi baš uspjela prestići Portugal na gol razliku veliko je pitanje. 

 

Kao sto je i pitanje da li bi Srbija kiksnula u Dablinu. Da je izgubila u Beogradu od Portugala, mozda bi nanizal sve pobede i ne bi imala taj kiks u Dablinu, tako da bi nas i pobeda bila dovoljna, bez gol razlike. 

 

Portugal je igrao 1 1 u Dablinu. 

 

Tako da nam ostaje matematika, a ona je jasna, matematicki niko nije ostecen, jer se svelo na 10.kolo u gostovanje u Lisabonu, kako bi svakako bilo i da je priznat gol Ronalda, verovatno. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kendrick said:

 

Isto bi radili i sa Marokom, Senegalom... robuje se imenima i/ili trendingu repke, zato i jesu prosecni navijaci.

Nego, @Bugl Khan @alpaka Bereta Sida cini mi se da slican sentiment postoji i kod vas, barem ovo malo sto sam prelistao komsijske portale. Dosta kritika upucenih igracima Hrvatske, postavci igre (ovo razumem), nedovoljno prepoznavanja nezgodnosti i kvaliteta Maroka.


Ne znam kako je kod susjeda, nisam iz Hrvatske 😅

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Švajcarci, hladni rutineri. Pobediše bez dobre igre i bez da su se pošteno oznojili. Osnova te ekipe je postavljena pre desetak godina iz njihovih mlađih selekcija i sa godinama, one koji odlaze, zamene igrači koji su ili bolji ili u najgorem slučaju približnog kvaliteta. Postoji dugogodišnji, uhodan sistem i postoji kontinuitet nastupanja na velikim takmičenjima, što ih čini jako nezgodnom selekcijom. Dodatni kvalitet obezbeđuju iz dubokog bazena talentovane dece iz imigrantskih porodica.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ljubitelj baklave said:

 

Jel pricam engleski??? Oduzmi Srbija taj poen i dodaj Portugaliji dva, stanje nakon 10 kola bi bilo 19 19, a ne 20 17. 

 

Gol razlika bi odlucivala, a ko bi imao gol razliku, to niko ne zna. 

 

Nadam se da je sad jasno.

 

Uz druge rezultate iste, prije zadnjeg gola Portugal bi imao 19 bodova i gol razliku +13, a Srbija 16 bodova i gol razliku +7. Srbiji bi znači trebala pobjeda od 3 razlike. Šetnja...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ding Hao said:

 

Ne možeš tako gledati. Ne znaš kakve bi bile sledeće utakmice. Možda bi smo se demoralisali i završili kao četvrti u grupi. Možda bi smenili Piksija zbog tog poraza. Možda bi Portugalci odigrali opuštenije neku sledeću i prosuli neke bodove koje su inače uzeli....jednostavno to je alternativni univerzum i nemamo pojma kako bi dalje bilo. 

 

Pa to i ja kazem, mozda bi onaj kiks u Dablinu bila pobeda od 0 4. 

To za demotivisanje, to je isto nagadjanje. 

 

Govorim o matematici. Na kraju krajeva, Portugal je imao  1 0 kod kuce i 70k ljudi, dovoljno je bilo da ne izgube. Sve i da je samo ta jedna utakmica bila bitna , da zanemarimo ostale, ta pobeda je sama po sebi vredna za SP. 

 

Prosta stvar. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kendrick said:

 

Isto bi radili i sa Marokom, Senegalom... robuje se imenima i/ili trendingu repke, zato i jesu prosecni navijaci.

Nego, @Bugl Khan @alpaka Bereta Sida cini mi se da slican sentiment postoji i kod vas, barem ovo malo sto sam prelistao komsijske portale. Dosta kritika upucenih igracima Hrvatske, postavci igre (ovo razumem), nedovoljno prepoznavanja nezgodnosti i kvaliteta Maroka.

Da. Kritike su da nismo dovoljno napadali. Bilo je glavno ne primit gol. Naprijed što bude. Bojali smo se njihove kontre, a oni su bili iza lopte non stop. Pod ručnom smo igrali. Promašio je jedino sa špicom. Bilo je 2 situacije di bi Budimir ili Petković samo podmetnuli glavu. Kramarić nije 9ka i igra glavom mu je zadnje u repertoaru.

5 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Jel pricam engleski??? Oduzmi Srbija taj poen i dodaj Portugaliji dva, stanje nakon 10 kola bi bilo 19 19, a ne 20 17. 

 

Gol razlika bi odlucivala, a ko bi imao gol razliku, to niko ne zna. 

 

Nadam se da je sad jasno.

Tako je, nitko ne zna tko bi išao direkt da je priznat taj gol. 

Znači, nije sve pošteno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Cilemile said:

 

Uz druge rezultate iste, prije zadnjeg gola Portugal bi imao 19 bodova i gol razliku +13, a Srbija 16 bodova i gol razliku +7. Srbiji bi znači trebala pobjeda od 3 razlike. Šetnja...

 

Ne moze tako da se gleda, jer Srbija nije jurila gol razliku, znalo se da ce nam trebati obicna pobeda u Portugalija i da scenario po kojem smo izjednaceni sa poenima ( i istim medjusobnim odnosom poena u direktnim duelima ) nije moguc. 

Zato pitanje o gol razlici ce ostati misterija i to ne moze da se koristi kao argument ni za nas ni za njih. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ljubitelj baklave said:

 

Pa to i ja kazem, mozda bi onaj kiks u Dablinu bila pobeda od 0 4. 

To za demotivisanje, to je isto nagadjanje. 

 

Govorim o matematici. Na kraju krajeva, Portugal je imao  1 0 kod kuce i 70k ljudi, dovoljno je bilo da ne izgube. Sve i da je samo ta jedna utakmica bila bitna , da zanemarimo ostale, ta pobeda je sama po sebi vredna za SP. 

 

Prosta stvar. 

 

Pa zašto onda omalovažavaš švicarski plasman? Završili su prvi u grupi ispred europskog prvaka, bez poraza, sve čisto.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod više nam je odgovarao X jer bi nam onda u tekmi sa Švajbancima odgovarao isto X. Mnogo je lakše za igrati ekipi kojoj odgovara i X. Tako su nas i dobili u Rusiji jer je njima odgovarao X a mi smo morali da jurimo pobedu. Naravno sve ovo pod pretpostavkom da Brazil sve dobija. 

Edited by Ćira
Typo
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kendrick said:

 

Isto bi radili i sa Marokom, Senegalom... robuje se imenima i/ili trendingu repke, zato i jesu prosecni navijaci.

Nego, @Bugl Khan @alpaka Bereta Sida cini mi se da slican sentiment postoji i kod vas, barem ovo malo sto sam prelistao komsijske portale. Dosta kritika upucenih igracima Hrvatske, postavci igre (ovo razumem), nedovoljno prepoznavanja nezgodnosti i kvaliteta Maroka.


Kolegi Alpaki se već štuca od krivog spominjanja, mene si htio spomenuti 😁 Al to je normalno skroz jer je kolovoz 😁 Ma da, to smo mi, šta nam mogu tamo neki Marokanci kad mi imamo Modrića&co je tako tipično za mnoge na ovim prostorima. A što se tiče same igre (i postavke) šale se ljudi “tražila djeca natrag na nastavu kad su vidila kako igramo” 😁 Mislim, nije ni šala kad bolje razmislim.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se već krenulo sa pričama da je Brazil prejak, samo da nas ne ponize, itd. Mislim da smo mi jedan od retkih naroda sa takvim mentalitetom - fkn KSA i Japan izađu i razvale Argentinu i Nemačku, a mi već kalkulišemo da li će nam u poslednjem kolu biti dovoljno nerešeno protiv Švajcarske :Hail:.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, implant said:

Vidim da se već krenulo sa pričama da je Brazil prejak, samo da nas ne ponize, itd. Mislim da smo mi jedan od retkih naroda sa takvim mentalitetom - fkn KSA i Japan izađu i razvale Argentinu i Nemačku, a mi već kalkulišemo da li će nam u poslednjem kolu biti dovoljno nerešeno protiv Švajcarske :Hail:.

 

Objektivno je Brazil mnogo iznad Argentine i Nemacke. U ovom trenutku nezgodniji protivnik i od Francuske.

Link to comment
Share on other sites

Imaju te neke ekipe koje su veliko ime, ali su energijom na zalasku. Te ekipe su vidjene za uzimanje skalpa i blamiranje. Brazil je gladan i po mom misljenju najnezgodniji protivnik trenutno. To ne znaci da smo mi bez sanse, samo da one nisu mnogo velike. 

 

Isto tako mislim da smo mi iznad Svajcarske i po formi i po energiji, pa i po kvalitetu ukupnom. Sad mi se jos vise cini da bi izostanak plasmana dalje, ipak bio mali neuspeh.

Link to comment
Share on other sites

Sve to stoji, ne kažem ja da Brazil nije jak. Govorim o tome da ovu utakmicu, kako izgleda, otvaramo defanzivnom postavom - to nije naša igra, barem ne od kada je Piksi tu. Opet 2 zadnja vezna, Mitrović sam u napadu...meni to ne miriše na dobro. Miriše mi na jurenje 0-0, a u napadu šta se uradi - muka mi je od toga i mislio sam da je to iza nas, daj da se pobijemo sa njima i da ih napadnemo, pa neka i izgubimo. Izgubićemo svakako ako budemo čuvali nulu, zar se nismo 100 puta uverili u to? Još  jednom kažem, najviše bih voleo da me Piksi i igrači iznenade, ali ova najavljena postava mi je isuviše defanzivna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...