Jump to content

Grupa G (BRA,SWI,SER,CAM)


Grupa G  

50 members have voted

  1. 1. Ko prolazi u 1/8 ?

    • Brazil
      48
    • Srbija
      43
    • Svajcarska
      7
    • Kamerun
      1


Recommended Posts

4 minutes ago, McLeod said:

 

Gledao sam svaku utakmicu Arsenala ove sezone. Najgori fudbaler ubedljivo i dalje. Njegova je sreca sto je Parti hobotnica i moze da igra malo ofanzivnije, plus dao par golova da zamaskira to.

 

Ovu njihovu postavu na sredini cemo POJESTI.

 

Samo neka je izvedu.


Ja kad god sam ga gledao bio je dosta dobar. On i SMS kao glavni veznjak u Srbiji su meni tu negdje. Nije bas da Srbija ima De Bruynea, Modrica i Kimmicha u sredini pa da je nesto aman iznad ove Svicarske. Snaga je u napadu i Tadicu iza napadaca, pogotovo jer su i Akanji i Elveri skloni kiksevima.

Link to comment
Share on other sites

Sergej za njega je Modric i De Brujne u jednom. Pricamo o igracu koji je gori nego sto je bio pre 4 godine. To sto je Arsenal prvi i sto igra dobro svakako nije njegova zasluga. Da je on zamenjen kao sto je trebalo da bude igracem tipa Tilemans, ja bih se trenutno iskreno nadao tituli. Ovako znam da je nemoguce.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Švajcarska već dugo nije slaba reprezentacija i koliko god ih srpski navijači potcenjivali igra im 95% zavisi d Džake i Shaqirija. Oni naravno nemaju snage kao pre 4 godine ali i dalje pogotovo Džaka imaju kvalitet za vrhunski fudbal. Na SP u Rusiji održao je čas modernog fudbala igračima Srbije a mi glupi kao što jesmo uhvatili smo se njegove proslave gola umesto da učimo klince da igraju moderan fudbal na sredini terena mi štancujemo "srniće i zdjelare"

Kamerun nešto igra dok ne prime gol a posle su raspad i to moramo iskoristiti u ponedeljak da nabijemo gol razliku, možda zatreba ...

 

    

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poređenje Sergeja, verovatno najraznovrsnijeg igrača na sredini terena u Evropi trenutno sa Granitom Džakom je možda najkomičnija stvar koju sam pročitao u 2022.
 

Džaka je izuzetno bitan šraf u Švajcarskoj repki, tako je već godinama, a stabilna forma u Arsenalu i samopouzdanje može samo da im donese dobro. Ipak, baš je nezahvalno komentarisanje individualnih učinaka igrača u svojim klubovima kada pričamo o reprezentaciji na velikim turnirima. Naravno da je forma u klubovima odlična stvar, ali mora dosta toga da šljaka u repki da bi bio jak faktor prilikom ocene. 
 

Ne samo da smo imali mnogo primera raspada igrača u elite formi, odnosno primera gde igrači koji briljiraju na klupskoj sceni ne uspevaju da prevedu impact u repki, nego ima još više primera gde igrači bez minutaže, forme i klupskih uspeha, u dobro posloženom kolektivu pokidaju reprezentativni turnir. 
 

Što se tiče meča, klasična partija Švicaraca protiv nominalno slabijih ekipa. Nema previše lepote, nema mnogo visoke linije, ali rutinela na kraju. Baš mi se ne sviđaju kao protivnik, pisao sam mnogo puta to. 
 

@McLeod

 

Frojler, Džaka i Sow/Zakaria nisu ništa slabiji od Behramija, Džake i Džemailija, tria na sredini koji nas je pojeo u Rusiji, a zajedno sa nama jeo godinama i elitne sredine terena. Švajcarcima jedno ili dva imena na sredini neće promeniti filozofiju mnogo - njihov sistem i pod Yakinom koristi isti recept kao kod Petkovića, gde izuzetnom agresivnošću u tim delovima terena otvaraju polukontre ili gase protivničke kreativce. Embolo npr. se šaltao od napadača, do krila, do ofanzivnog veznjaka - lik je fizički nadmoćan i pametni treneri ga često i koriste kao agresivnog fizikalca bez definisane pozicije. 
 

Sve u svemu, ne bih robovao induvidualnim imenima u ekipi Švajcarske jer imaju baš uigran sistem, iskustvo i najbitnije za nas - sklop koji nam baš ne čuči. Svesti analizu na "jači smo poimence" ili "Frojler odron" može samo da stvori pogrešnu sliku i da očekujemo da ćemo gaziti plitke potoke. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kendrick said:


 

@McLeod

 

Frojler, Džaka i Sow/Zakaria nisu ništa slabiji od Behramija, Džake i Džemailija, tria na sredini koji nas je pojeo u Rusiji, a zajedno sa nama jeo godinama i elitne sredine terena. Švajcarcima jedno ili dva imena na sredini neće promeniti filozofiju mnogo - njihov sistem i pod Yakinom koristi isti recept kao kod Petkovića, gde izuzetnom agresivnošću u tim delovima terena otvaraju polukontre ili gase protivničke kreativce. Embolo npr. se šaltao od napadača, do krila, do ofanzivnog veznjaka - lik je fizički nadmoćan i pametni treneri ga često i koriste kao agresivnog fizikalca bez definisane pozicije. 
 

Sve u svemu, ne bih robovao induvidualnim imenima u ekipi Švajcarske jer imaju baš uigran sistem, iskustvo i najbitnije za nas - sklop koji nam baš ne čuči. Svesti analizu na "jači smo poimence" ili "Frojler odron" može samo da stvori pogrešnu sliku i da očekujemo da ćemo gaziti plitke potoke. 

 

 

Zapravo jesu. Mnogo su slabiji. Dzaka je kondiciono i fizicki senka igraca od pre 4 godine, sto mu je bio najveci kvalitet uvek. Frojler je bas tezak dunster i trkac u prazno. On moze da deluje ok ako je cela sredina kompaktna, ali ako stvari krenu naopako, kod njega ce prvo puci. Tehnika i fudbalski IQ mu je u minusu, klasican streber fizikalac. Sow je opasniji napred, ali nedisciplinovan i lenj.

 

Naravno da je najveci kvalitet Svajcarske kompaktnost, ali je to sada i nas kvalitet, a u tim slucajevima te individualne karakteristike pocinju da dolaze do izrazaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odron utakmica, ne vidim ovde nista sto bi zabrinulo i Srbiju i Brasil, Svajcarci mi se nikad nisu ni svidjali nesto posebno. Ne bi ni videli SP da nije promasio penal Jorzinjo u 90 min. Isli bi u play off, a tamo ko zna sta bi bilo. Na proslom ih je sudija spasio poraza od nas, sa onim nedosudjenim penalom. 

 

Svajcarci su dobili samo sa golom razlike, tako da je i to bitno. Na kraju moze cak i da se desi , da i sa jednom pobedom, nad Svajcarskom ,prodjemo dalje, pod uslovom da Brazil ocisti u grupi sve redom , ali to je worst case scenario , grupa gde Brasil ima 9, a svi ostali po 3 poena i onda bi odlucivala ukupna gol razlika , ali i dalje mislim da mozemo da iznenadimo Brasil, pa onda redom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Odron utakmica, ne vidim ovde nista sto bi zabrinulo i Srbiju i Brasil, Svajcarci mi se nikad nisu ni svidjali nesto posebno. Ne bi ni videli SP da nije promasio penal Jorzinjo u 90 min. Isli bi u play off, a tamo ko zna sta bi bilo. Na proslom ih je sudija spasio poraza od nas, sa onim nedosudjenim penalom. 

 

Svajcarci su dobili samo sa golom razlike, tako da je i to bitno. Na kraju moze cak i da se desi , da i sa jednom pobedom, nad Svajcarskom ,prodjemo dalje, pod uslovom da Brazil ocisti u grupi sve redom , ali to je worst case scenario , grupa gde Brasil ima 9, a svi ostali po 3 poena i onda bi odlucivala ukupna gol razlika , ali i dalje mislim da mozemo da iznenadimo Brasil, pa onda redom. 

 

Pitanje je da li bi i Srbija vidjela SP da je priznat onaj Ronaldov gol.... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najgora stvar kod Svicaraca je sto su oni uvijek ovako na oko prosjecni, reprezentacija bez izrazite klase i nekog zbog koga bi protivnik trebao strepiti al isto tako uvijek budu jako zajebani i kompaktni. Na Euru prosle godine izbacise Francuze onim nenormalnim preokretom pa onda ispadose jedva od Spanaca na penale iako su dosta dugo imali igraca manje. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cilemile said:

 

Pitanje je da li bi i Srbija vidjela SP da je priznat onaj Ronaldov gol.... 

 

Videli bi ga, jer i da je Portugalija dobila tu utakmicu u Beogradu, opet bi sa pobedom nad Portugalijom u Lisabonu prosli dalje, jer bi bilo 3 razlike za Portugal uoci te utakmice, a na kraju bi odlucivala gol razlika, ali ko zna sta bi bilo onda sa ponasanjem i nas i njih, nakon te prve utakmice. Da ne govorimo da je Portugal uz dosta srece dobio Irsku kod kuce, da su dobili u Bg mozda ne bi Irsku. 

 

Nebitno, matematika je jasna, i sa priznatim golom Ronalda, pobeda u Portugalu bi nas opet 99% odvela na SP. 

 

Posteno, sve. 

 

p/s Sta b bilo da Brejdi nije poguran u AFC polufinalu protiv Rajdersa 2002, da li bi se izgradila dinastija? 
      Sta bi bilo da Anri nije rukom zabio gol i izbacio Irce sa SP? 

 

To je istorija i to su pitanja na koje se nema odgovor, ali ovo za gol Ronalda, bar je matematika jasna. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Pošibaćemo se mi pošteno sa Brazilom, ali moje mišljenje je da će nas rutinski dobiti, nešto slično kao Švajcarska Kamerun.

Naša odbrana mi nikako ne uliva poverenje i dalje, na skoro svim utakmicama primamo golove. Previše smo spori i gabaritni pozadi za njihove brze napadače.

1 ili 2 gola primamo sigurno, nadam se da ćemo i dati neki.

Sa njima ne može da se igra na gol više, a sumnjam da ćemo držati posed kao protiv Portugala u Lisabonu... 

Plašim se takođe i crvenog kartona ili penala, jer Nejmar pada kada ga pogledaš... zavisiće mnogo i od sudijskog kriterijuma.

Da ne mračim više, izaći ću sam, odoh po svetlo... :smiley2:

 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto ste iznenadjeni, Svajcarci uvek ovako igraju. Ne pune oko protiv ovih slabijih, ali zato kratko cebe protiv jacih od sebe. Surovo takmicarska ekipa. Proslo SP su igrali 1:1 sa Brazilom i 2:2 sa Kosta Rikom.

Smatram da smo kvalitetniji, ali daleko od toga da smo neki ocigledni favoriti.

I da, sudeci po komentarima na forumu izgleda da mi igramo finale sa Brazilom jer su svi ostali tezak krs. Prva je utakmica, tenzija, nervoza, mozda i privikavanje na vremenske uslove, itd. Ima vremena da se stvari isprave.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Videli bi ga, jer i da je Portugalija dobila tu utakmicu u Beogradu, opet bi sa pobedom nad Portugalijom u Lisabonu prosli dalje, jer bi bilo 3 razlike za Portugal uoci te utakmice, a na kraju bi odlucivala gol razlika, ali ko zna sta bi bilo onda sa ponasanjem i nas i njih, nakon te prve utakmice. Da ne govorimo da je Portugal uz dosta srece dobio Irsku kod kuce, da su dobili u Bg mozda ne bi Irsku. 

 

Nebitno, matematika je jasna, i sa priznatim golom Ronalda, pobeda u Portugalu bi nas opet 99% odvela na SP. 

 

Posteno, sve. 

Kako ako bi imali isti broj bodova a Portugal bolju gol razliku? Šbbkbb, ali kako je pošteno ako je njima oduzeto 2 boda a vama dodan bod?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Najgora stvar kod Svicaraca je sto su oni uvijek ovako na oko prosjecni, reprezentacija bez izrazite klase i nekog zbog koga bi protivnik trebao strepiti al isto tako uvijek budu jako zajebani i kompaktni. Na Euru prosle godine izbacise Francuze onim nenormalnim preokretom pa onda ispadose jedva od Spanaca na penale iako su dosta dugo imali igraca manje. 

ovo je sve tačno i zato me nervira kad ih prosečan srpski navijač ne uzima kao ozbiljnu ekipu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

ovo je sve tačno i zato me nervira kad ih prosečan srpski navijač ne uzima kao ozbiljnu ekipu

 

Tako je. Izuzetno su ozbiljni, a protiv nas i dodatno napaljeni uvek jer su im glavni igrači Džaka i Šaćiri. Nadam se da smo naučili nešto na sopstvenim greškama, na teži način što bi se reklo... da nam se ne ponovi basket kad su nas talijani dva puta ugazili na isti način... ipak, verujem u Piskija, optimista sam za Senegal i Švajcarce, ali Brazil je ipak prejak za nas...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako ako bi imali isti broj bodova a Portugal bolju gol razliku? Šbbkbb, ali kako je pošteno ako je njima oduzeto 2 boda a vama dodan bod?

 

Da je Portugal dobio u Beogradu, uoci zadnje utakmice bi bilo 19 16 za Portugal, tako da bi i sa pobedom bili izjednaceni, onda bi odlucivala gol razlika. A ko bi imao bolju gol razliku, e to je pitanje, jer Srbija nije jurila gol razlika u finisu kvalfikacija jer smo znali da ce nam trebati bilo kakva pobeda i da ne postoji scenario po kojem bi bili izjednaceni a da gol razlika odlucuje. 

 

Da ne govorim da smo recimo Irsku oducili u Dablinu, trebalo je da bude 0 4, a autogol smo zabili sebi u 90 min. Tako da mozda i ne bi odlucivala gol razlika, jer bi bio samo poen razlike uoci zadnjeg kola. 

 

Niko nista Srbiji nije poklonio, matematika je jasna, i sa porazom u Beogradu, opet bi se pitali za SP.

2022-11-24_135155.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

ovo je sve tačno i zato me nervira kad ih prosečan srpski navijač ne uzima kao ozbiljnu ekipu

 

Isto bi radili i sa Marokom, Senegalom... robuje se imenima i/ili trendingu repke, zato i jesu prosecni navijaci.

Nego, @Bugl Khan @alpaka Bereta Sida cini mi se da slican sentiment postoji i kod vas, barem ovo malo sto sam prelistao komsijske portale. Dosta kritika upucenih igracima Hrvatske, postavci igre (ovo razumem), nedovoljno prepoznavanja nezgodnosti i kvaliteta Maroka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...