Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

1 hour ago, berti said:

Piksi je vukao reprezentaciju, vukao je i Zvezdu. Protiv super jakog Milana je igrao fantasticno, razvalio ih u Milanu. Ne treba zaboraviti da je Zvezda tada bila slaba i prakticno je sam sve vukao.

Bio je prvi moderni fudbaler drzave koja je bila napacena raznoraznim Sušicima, Bazdarevicima, Vujovicima i ostalim Osimovim jaranima. Nije imao srece sa povredama. Malo je igrao u Marseju, ali secam se uzivo panike koju je uneo ulazeci na teren u Bariju. 

Veliki, veliki igrač.

Ne sporim. Ali nakon Zvezde realno nije igrao nogomet na vrhunskoj razini. OM uglavnom klupa, posudnba u Veronu, ispadanje iz lige (ili sam to pomjepšao nešto) i s 27 godina u Japan bit najbolji. Stoji da su ga ozljede uništile, ali nije ni prvi ni zadnji. Recimo ovako, puno veći talent i igrač nego što je napravio karijeru.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

To sa Argentinom '90 vise je do tima. Razbucali smo Argentinu sa 10 igraca. I onda ispadnes od gaucosa koji su grogirani i sami svesni da ispadaju na los nacin. Piksi je napravio varku i poslao Gojkoeceju u stranu i plasirao loptu u nebranjenu mrezu ali je podigao isuvise i ladno greda. Jbg. 

Ajde sada da ne idemo u off, ali kako je ta Argentina došla so finala je umetnost....sa onakvom igrom.

Prvo poraz od Kameruna, onda u osmini Brazil je trebao da ih dobije glat, ali jedan sjajan potez Maradone i to je to, posld mi i onda ih jedva Nemci dobiju u finalu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne sporim. Ali nakon Zvezde realno nije igrao nogomet na vrhunskoj razini. OM uglavnom klupa, posudnba u Veronu, ispadanje iz lige (ili sam to pomjepšao nešto) i s 27 godina u Japan bit najbolji. Stoji da su ga ozljede uništile, ali nije ni prvi ni zadnji. Recimo ovako, puno veći talent i igrač nego što je napravio karijeru.

U Veronu je otišao na pozajmicu kada se ona vratila u Elitni rang. Što se tiče karijere, sve je relativno, ali mislim da je dobro prošao, finansijiski pogotovu. Ima ona priča, šta je bolje...biti prvi u selu i poslednji u gradu ??? A ako je Japan selo...onda je to to.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ding Hao said:

Da smo dobili danas 3:2 ne bi morali brinuti o eventualnoj pobedi Kameruna protiv Brazila. Ali u suštini potpunu je nebitno, mi ovu Švajcarsku ne možemo dobiti deset utakmica da igramo. 

 

I Holandija mora da brine ako ih Katar eventualno pobedi.

 

Da se ne zajebavamo, nece im preci pola Kamerunci bukvalno, ako budu hteli da bude 10-0 bice.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne sporim. Ali nakon Zvezde realno nije igrao nogomet na vrhunskoj razini. OM uglavnom klupa, posudnba u Veronu, ispadanje iz lige (ili sam to pomjepšao nešto) i s 27 godina u Japan bit najbolji. Stoji da su ga ozljede uništile, ali nije ni prvi ni zadnji. Recimo ovako, puno veći talent i igrač nego što je napravio karijeru.

Navijaci OM su ga pre neku godinu stavili u idealan tim kluba svih vremena. U Veroni je sjajno poceo ali ga je ponovna povreda sasekla.

Moglo je sve drugacije da bude. Dao je rec Tapiju, a posle je imao ponude Reala i vodecih klubova sa čizme.

Tacno je da nije napravio klupsku karijeru ni priblizno svom talentu i umeću. Šteta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bode said:


Tesko da ce on u igru do kraja prvenstva. Mozda, videcemo.
Samo sto se ne radi o povredi, po mojim informacijama.

 

Glupa priča, a pritom nije ni nova, nego se neko sad napravio pametan da reciklira bajati trač. Pritom nije istina.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Issey said:

Ali koliki god da je bedak, neću da pljujem Piksija, a ni Mitrovića i ostale igrače. Jeste nas Piksi podigao na ime, harizmu i motivaciju kako neko reče, ali ovo je on, ovako on igra i shvata fudbal. I bolje nam je to, nego da se vraćamo batađorizmu...

Ključno. Da se zapitaju oni koji bi raskidali sada sa Piksijem šta je alternativa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo raskidanje, covek nas je vaskrsnuo. Samo ne moze da ocekuje da bude izuzet od kritika. Evo jos jedne:

 

Nema nista gore nego kad trener izmislja pozicije igracima. Ima Lazovica i Mladenovica, a uvodi Djuricica umesto Kostica. Jeste to 5 minuta, ali to se NE RADI! Ne ponizavas tako igrace. Tako gubis njihovo postovanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

U Veronu je otišao na pozajmicu kada se ona vratila u Elitni rang. Što se tiče karijere, sve je relativno, ali mislim da je dobro prošao, finansijiski pogotovu. Ima ona priča, šta je bolje...biti prvi u selu i poslednji u gradu ??? A ako je Japan selo...onda je to to.

Ne sumnjam da je dobro prošao financijski. Legenda je u Japanu.
Bold ja više gledam oćeš bit baja u 3. Ligi ili jedan od mnogih u prvoj. Ako uzmermo da su Lige 5 1. liga, Nizozemska, Turska, Portugal, Belgija... su 2. liga, japan je definitivno 3. liga. u to vrijeme je Zico tamo sa 40 bio car. A nije bilo današnje vrijeme prehrane, oporavka, medicine i svega što je produžilo igrački vijek.

1 hour ago, berti said:

Navijaci OM su ga pre neku godinu stavili u idealan tim kluba svih vremena. U Veroni je sjajno poceo ali ga je ponovna povreda sasekla.

Moglo je sve drugacije da bude. Dao je rec Tapiju, a posle je imao ponude Reala i vodecih klubova sa čizme.

Tacno je da nije napravio klupsku karijeru ni priblizno svom talentu i umeću. Šteta.

Ovo sam vidio, sa Francescolijem, Skoblarom, i ne znam kojim sve legendama. Ali malo mi je čudno to jer nije igrao tamo puno. Ne kažem da nije istina, samop da mi je čudno.
Što se tiče drugih ponuda, navodno je Berlusconi slao helikopter po njega, ali je dao riječ. Samo to nisam čuo od nikog osim od njega.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne sumnjam da je dobro prošao financijski. Legenda je u Japanu.
Bold ja više gledam oćeš bit baja u 3. Ligi ili jedan od mnogih u prvoj. Ako uzmermo da su Lige 5 1. liga, Nizozemska, Turska, Portugal, Belgija... su 2. liga, japan je definitivno 3. liga. u to vrijeme je Zico tamo sa 40 bio car. A nije bilo današnje vrijeme prehrane, oporavka, medicine i svega što je produžilo igrački vijek.

Ovo sam vidio, sa Francescolijem, Skoblarom, i ne znam kojim sve legendama. Ali malo mi je čudno to jer nije igrao tamo puno. Ne kažem da nije istina, samop da mi je čudno.
Što se tiče drugih ponuda, navodno je Berlusconi slao helikopter po njega, ali je dao riječ. Samo to nisam čuo od nikog osim od njega.

Nekada se navijaci vezu za igraca iz ko zna kojih razloga. Ti bar znas koliko su u Zagrebu zavoleli pokojnog Čavu. Mihajlovic je u Zvezdi bio svega 18 meseci, ali je izuzetno postovan i danas.

Verovatno ih je Piksi zbog necega "kupio". 

Na mundijalu je, cini mi se, izabran u idealan tim, mada nisam siguran. Da nije vec sve dogovorio, sigurno bi presao u veliki klub. Zapao je za oko Berluskoniju jer ih je razvalio predvodeci onako kilavu Zvezdu tada.

 

Link to comment
Share on other sites

Piksi je najveći igrač koji je igrao na ovim prostorima. Nije najbolji, najbolji je Dejo. Mislim, svaka čast Modriću, neverovane stvari je napravio ali iako podseća na Piksija, ovaj je bio puno brži i snažniji sa neverovatnim liderskim sposobnostima. Ima ta čuvena scena iz 1/8 finala kada kamera izbliza prikazuje Piksija kako viče Stanojkoviću klizaj u poptuno glupoj situaciji na centru i ovaj uklizava bez razmisljanja. Nikada tako nešto nisam video.

Doduše drugi se fudbal tada igrao, igrač sa Modrićevom gradjom nikada ne bi prošao omladinske selekcije.

Inače, pričao je o povredi koja mu je završila karijeru. Kaže da tada prvi put u životu nije osetio da mu igač ulazi sa ledja i nije poskočio, noga ostala na zemlji i koleno se raspalo. Neki francuz ga je povredio, zaboravio sam ko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Par zapazanja nakon ponovo odgledanih highlighta meca od danas - Kostic je uzasno bitan za nas, gotovo kao Tadic ako ne i vise trenutno zbog losije forme Tadica. Covek vec duze vreme za reprezentaciju igra jako korisno, svaka lopta mu je upotrebljiva ili opasna, centrira onako bezobrazno, "bez pitanja", kroz noge ili pored protivnika, bas kako treba. Zivkovic me je demantovao, i sto se mene tice, zacementirao sebe do kraja prvenstva u ekipi - bio je najbolji danas.

 

Drugi gol Kameruna verovatno je regularan, ali me cudi kako nije bilo grafike i linije kod VAR-a, vec samo usporen snimak gde nije bas najjasnije vidljivo da li je ofsajd. Covek je bio ubedjen da je ofsajd inace ne bi onako nonsalantno lobovao, i tako postigao jedan od najlepsih golova na ovom prvenstvu.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tadic navodno pretrcao 12.5 kilometara danas, najvise na mecu.

 

To je za mene sokantno na toliko mnogo nivoa.

 

Prvo, verujem statistici, ali ako je toliko zaista pretrcao, njegovo trcanje je bukvalno Guma Bogdanovic trcanje, a on je inteligentan igrac. Ne mogu to da svarim. Sergej jeste trcao dok nije crkao tako da mi to nije iznenadjenje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...