Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

5 hours ago, gggggggg said:

ako vec odlucio da napusti phoenix, ja da sam na mestu paula, pre bih izabrao minimalac iz bostona nego pare iz lakersa.

 

ja bih to voleo, posto ne volim boston a to je understatement; ne znam da li bi vise voleo da trejduju cesto povredjenog ali daleko sposobnijeg, jer, mladjeg, brogdona, za malo cesce povredjenog paula ili da imaju obojicu u ekipi, pa da na miru cepaju pjur-iso od kraja prve-pocetka druge runde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj najnoviji narativ o Jokiću na ESPN i ostalim sličnim stanicama iritira još više od doskorašnjeg gde je opisivan kao igrač koji je ok za regulare ali nije zaista jedan od najboljih kad dođe do plej ofa. Ako neko nije primetio, sad se nižu prilozi "da li je Jokić već TOP 15 igrač ikada", "da li Jokić može postati najbolji centar svih vremena", "da li je Jokić najbolji dodavač u istoriji"... Mislim, ok je da mu poklanjaju više pažnje, ali brate mili, finale je u toku, daj neke analize istog, jeb'o vas Jokić i kreiranje raznih narativa kao da je to najbitnije u ovom trenutku. To o zaostavštini/nasleđu cepajte kad bude imao jedno 34-5 godina. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Nije Jokić prečanin, Jokić je Moračanin 😁

 

EDIT: noćas stavljam budilnik za 4h

Jasno, ali i dalje je rodjen u Somboru.

Ja ne prelazim ni na NBG, rekla mi baba da tamo vlada tuberkuloza i dalje. 

 

21 minutes ago, displejnejm said:

Ovaj najnoviji narativ o Jokiću na ESPN i ostalim sličnim stanicama iritira još više od doskorašnjeg gde je opisivan kao igrač koji je ok za regulare ali nije zaista jedan od najboljih kad dođe do plej ofa. Ako neko nije primetio, sad se nižu prilozi "da li je Jokić već TOP 15 igrač ikada", "da li Jokić može postati najbolji centar svih vremena", "da li je Jokić najbolji dodavač u istoriji"... Mislim, ok je da mu poklanjaju više pažnje, ali brate mili, finale je u toku, daj neke analize istog, jeb'o vas Jokić i kreiranje raznih narativa kao da je to najbitnije u ovom trenutku. To o zaostavštini/nasleđu cepajte kad bude imao jedno 34-5 godina. 

Ovo će da splasne koliko prvog dana posle finala, samo je potrebno da Harden izabere kojoj franšizi zadaje konačni udarac, Kajri da se javi sa nekim novim saznanjima o tome ko nas truje iz vazduha i slično. 

 

Ovo je klasično overreactovanje a mislim i da je Jokić toga svestan, zbog čega na konferencije ide sa još manje entuzijazma nego inače ( što je dosta malo ). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

 

Koliko je But bolji GM od Konelija, agresivniji i svesniji situacije, a za sada mečuje i po izboru pikova.

Dobri su i Koneli i But. Koneli ti treba kad si na nuli i moraš da napraviš tim preko drafta. Tu stvarno radi fenomenalan posao, ali nije on čovek da kompletira tim. Zato i nisam razumeo sto je Minesota uzela njega, uopšte nisu u situaciji za GM-a kao Koneli. 
But sa druge strane je pokazao da zna kako da kompletira tim na pravi način. Ne plaši se trejda i perfektno je birao na draftu. Braun i Watson su prototip igrači koje želiš za sedmog ili osmog igrača u rotaciji kontendera. A Braun je to već pokazao u rookie sezoni sto je stvarno neverovatno. I ovaj trejd mi se bas svidja za Denver. Imaju sad 34. i 40. pik za ovaj draft i dva FRP za sledeću godinu sto znaci da sad mogu i da trejduju jedan pik  za sledeću godinu. Sigurno je neki optimalni scenario da But korisit 34. i 40 pik ove godine, FRP za sledeću godinu, Nnaji, trade exception od Grin trejda i/ili MLE da dovede novog Brauna preko drafta i naslednika za Brown-a. Možda čak i još jednog igrača tog kalibra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možda sam to već pominjao, ali evo opet, ovi pikovi iz kasne prve runde i rane druge runde će u narednih nekoliko godina imati veliku vrednost što će po mom mišljenju dovesti do promene u samim pravilima drafta i prava na pikove.

 

Poenta je da mnogo klinaca ulazi u ligu sa 18-19 godina kada je jako teško pogoditi plafon za sve njih. U vreme kada se u ligu ulazilo sa 22-23 godine bilo je lakše predvideti neke stvari dok je to u postojećim okolnostima mnogo teže odnosno biće više promašaja od strane ekipa koje trejduju prve što znači da će biti više pogodaka od strane ekipa koje trejduju kasnije , a koje su po pravilu već kvalitetne.

Primer je i Denver koji je po svemu što se može čuti ubo džek pot sa Votsonom, pa i CB. Najbolji igrači ovogodišnjih finalista su pikovi iz tog opsega 20-40 koji će u budućnosti donositi berićet.

Edited by Milos 3.14
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Uz restrikciju samo za gledaoce iz Srbije?

Quote

Slika iz dvorane u Majamiju, u kojoj će biti i komentatorski dvojac Nenad Kostić i Edin Avdić, biće dostupna gledaocima u Srbiji, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, Sloveniji i Severnoj Makedoniji.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Beonegro said:

👍

ja sam u zabludi da su prečani samo ovi zapadno od Drine

 

Jokic je iz Sivca. Preko 300 godina postoji trag njihove porodice tamo. Tamo su mu rodjeni djed, pradjed, čukundjed....imas intervju njegovog oca, gdje priča da su Bacvani od davnina.

Edited by Bojdo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cabke said:

Najbolji komentatori kod nas. Sjecam se Edina jos sa OBN-TV 1995-96 godine...omatorilo se jbt.

Bezao iz srednje da bi komentarisao 😂

 

On je 80. ili 81. godiste, krenuo je na OBN-u neke 2006. ili 2007. sa jos dvojicom starijih kolega da komentarise

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milos 3.14 said:

Inače i ti i Dame ste se smejali kad sam pisao da Jokićev i Janisov nastup u PO mnogo zavisi Mareja odnosno Midltona iz prostog razloga jer su njih dvojica centri.

 

Kad smo beše diskutovali na ovu temu?

Link to comment
Share on other sites

@Carl Johnson

Mislim da je Edin moja generacija 79'. Obn je išao od 96 godine, pogledao sam. Sjećam se finala Chi-Uta kad je njegov sagovornik Mirza BrajOn Rasela prekrstio u Bajrona Rasela, što me je užasno nerviralo. To je 97/98 godina. Uglavnom...ostarilo se 😂

Edited by cabke
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...