Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 minutes ago, Beonegro said:

Kad se dobije, svi su zadovoljni, ali da se nije dobilo, njegovo gašenje bi bila jedna od glavnih tema, uz Jokićevu odbranu

Ja ne smatram uopste da je Gordon nesto kriminalno odigrao. Gledao sam doduse utakmicu od poluvremena. Odlika dobrih timova i jeste da u svakom momentu imas par njih koji su raspolozeni a ostali se podrede tome.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Taj mit o Butleru kao reinkarnaciji Jordana u plej ofu je vrhunac dostigao ove sezone. I onda zvekne 13 pts u G1 velikog finala.

Koji je tvoj problem sa Jimmy?😀

Niko nigdje nije napisao da je reinkarnacija Jordana vec da je sin od MJ-a.

  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Koji je tvoj problem sa Jimmy?😀

Niko nigdje nije napisao da je reinkarnacija Jordana vec da je sin od MJ-a.

 

Nemam problem s njim nego s hiperbolama. 😛 

I nisam mislila na fizičku sličnost jer je vanbračni sin Jordana, već na poredjenja sa njegovom igrom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Nemam problem s njim nego s hiperbolama. 😛 

I nisam mislila na fizičku sličnost jer je vanbračni sin Jordana, već na poredjenja sa njegovom igrom.

Jimmy je mu.... kao i otac mu. Eto to su poredjenja. Mozes da ga volis ili ne volis ali decku se gore navedeno ne moze osporiti nevezano za ishod finala. Dosao je sa 8th seed-om u finale i pritom izbacio 2 najveca favorita za titulu na tom putu.

Sad ima jos jednu velika prepreku i najboljeg igraca danasnjice ali tek je game 1 zavrsen, vidjecemo sta ce biti ali on svoj status ima, sa titulom samo moze otici jos gore, u besmrtne sto i igrac kao Jimmy zasluzuje.

 

Bam Adebayo, Kyle Lowry, Kevin Love, Max Struss, Caleb Martin, Duncan Robinson, Gabe Vincent, Haywood Highsmith, Udonis Haslem, Cody Zeller, Nikola Jovic

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Jimmy je mu.... kao i otac mu. Eto to su poredjenja. Mozes da ga volis ili ne volis ali decku se gore navedeno ne moze osporiti nevezano za ishod finala. Dosao je sa 8th seed-om u finale i pritom izbacio 2 najveca favorita za titulu na tom putu.

Sad ima jos jednu velika prepreku i najboljeg igraca danasnjice ali tek je game 1 zavrsen, vidjecemo sta ce biti ali on svoj status ima, sa titulom samo moze otici jos gore, u besmrtne sto i igrac kao Jimmy zasluzuje.

 

Bam Adebayo, Kyle Lowry, Kevin Love, Max Struss, Caleb Martin, Duncan Robinson, Gabe Vincent, Haywood Highsmith, Udonis Haslem, Cody Zeller, Nikola Jovic

 

Jimmy nije nikako podjednaki mudonja kao i ćale, jer da jeste ne bi čoukovao. Odličan je on igrač, sjajan lider ali i te kako limitiran (košarkaški) i nije baš takav closer kakvim se doživljava na internetu.

I to ne pišem jer ga eto ne volim, naprotiv, meni su gotivni sportisti koji iz underdog pozicija dodju do velikih rezultata. Videćemo da li on ima ikakav odgovor na Jokića kao prvog igrača protivničke ekipe, koji ne čoukuje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Jimmy nije nikako podjednaki mudonja kao i ćale, jer da jeste ne bi čoukovao. Odličan je on igrač, sjajan lider ali i te kako limitiran (košarkaški) i nije baš takav closer kakvim se doživljava na internetu.

I to ne pišem jer ga eto ne volim, naprotiv, meni su gotivni sportisti koji iz underdog pozicija dodju do velikih rezultata. Videćemo da li on ima ikakav odgovor na Jokića kao prvog igrača protivničke ekipe, koji ne čoukuje.

Kad se bude napisalo podjednaki mudonja onda mozemo da diskutujemo a do tada Jimmy je mudonja kao i otac mu. Mudonja moze biti manji, srednji, veci i MJ. Mozes slobodno da ubacis Jimmy u neku od 3 od 4 kategorije ali da je mudonja to jeste.

 

Kobe&Shaq, DWade&Lebron, Lebron&Kyrie, KD&Steph, Lebron&AD. Danas Jokic&Murray, ne samo Jokic. Jokic i Murray

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Kad se bude napisalo podjednaki mudonja onda mozemo da diskutujemo a do tada Jimmy je mudonja kao i otac mu. Mudonja moze biti manji, srednji, veci i MJ. Mozes slobodno da ubacis Jimmy u neku od 3 od 4 kategorije ali da je mudonja to jeste.

 

Kobe&Shaq, DWade&Lebron, Lebron&Kyrie, KD&Steph, Lebron&AD. Danas Jokic&Murray, ne samo Jokic. Jokic i Murray

 

Aha, ne misliš da je podjednaki, nego samo da jeste. Okej onda, my bad:) 

 

Za ovo dole, kapiram ja tebe, ali Jokić je unarguably najbolji igrač ove serije i trenutno najbolji košarkaš na svetu.

Edited by DameTime
slovce
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Aha, ne misliš da je podjednaki, nego samo da jeste. Okej onda, my bad:) 

 

Za ovo dole, kapiram ja tebe, ali Jokić je unarguably najbolji igrač ove serije i trenutno najbolji košarkaš na svetu.

Za mene unarguably igrac plejofa je Jamal Murray za Denver jer on je taj koji je redom pokosio sve i ciji poeni bole svaku ekipu. 

Ne bolji igrac od Jokica jer ovo je od Jokica ocekivano ( to je njegova velicina ) ali od Jamala i oni najveci fanovi nisu ocekivali da reze ovako u plejofu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, DameTime said:

 

Taj mit o Butleru kao reinkarnaciji Jordana u plej ofu je vrhunac dostigao ove sezone. I onda zvekne 13 pts u G1 velikog finala.

 

miki je već opravio, pa da se ne ponavljam. a što se tiče loših partija, imaju ih svi, čak ih je i jordan imao, samo ređe nego ostali, daleko ređe.

džimi vuče, džimi sobaljuje favorite, ekipno i pojedinačno. ako je neko zveknuo, to je đanis i to rečima vožda, ne prvi put, ne drugi put, ne treći put, četvrti, peti..

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

miki je već opravio, pa da se ne ponavljam. a što se tiče loših partija, imaju ih svi, čak ih je i jordan imao, samo ređe nego ostali, daleko ređe.

džimi vuče, džimi sobaljuje favorite, ekipno i pojedinačno. ako je neko zveknuo, to je đanis i to rečima vožda, ne prvi put, ne drugi put, ne treći put, četvrti, peti..

 

Choke =/= loša partija. Da je GOAT imao takve momente, ne bi bio na 6/6 u finalima. Svaka čast Džimiki na svemu što radi, ali je igrač koji je najviše ishajpovan u poslednje vreme.

Što se pak Giannisa tiče, jbg, imao je choke trenutke, but he bounced back sa 50 pts u finalu, FMVP i titulom. Sigurna sam da će i posle ovog poraza da se podigne i vrati još bolji. Videćemo i šta još Jimmy može da pruži u ovom finalu. 

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam da pogledam prve tri četvrtine..kako je Jokić gospodario utakmicom. Čini mi se da je on najinteligentniji košarkaš kojeg sam ikad gledao..kakav raskošan um za igru ima,bruka.
Ne znam da li je u napadu imao jednu grešku za taj period?

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

Jimmy je mu.... kao i otac mu. Eto to su poredjenja. Mozes da ga volis ili ne volis ali decku se gore navedeno ne moze osporiti nevezano za ishod finala. Dosao je sa 8th seed-om u finale i pritom izbacio 2 najveca favorita za titulu na tom putu.

Sad ima jos jednu velika prepreku i najboljeg igraca danasnjice ali tek je game 1 zavrsen, vidjecemo sta ce biti ali on svoj status ima, sa titulom samo moze otici jos gore, u besmrtne sto i igrac kao Jimmy zasluzuje.

 

Bam Adebayo, Kyle Lowry, Kevin Love, Max Struss, Caleb Martin, Duncan Robinson, Gabe Vincent, Haywood Highsmith, Udonis Haslem, Cody Zeller, Nikola Jovic


Tako je. I ako popiju metlu od Denvera to ne sme nikako promeniti cinjenicu da je Jimmy odradio fantastican posao sa ovom bolno limitiranom ekipom.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Jako je bitno u kakvom će se stanju Herro vratiti. On je najtalentovaniji napadač Heata i ne trebaju mu silni blokovi i taktička rešenja da uputi šut. Dobra stvar za Heat je što može u odbrani da bude na KCP jer ovaj nije neki kreator iz driblinga već samo visi u spot upu. E sad, instalirati rovitog igrača koji je pri tome loš defanzivac na postavu koja je došla do finala je tricky posao ali Majamiju ovde jednostavno nedostaje gunpower i Spo ne može više da cedi suvu drenovinu iz role igrača koji su ga baš prodali sinoć, osim Vincenta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma skroz je nerealno ocekivati nesto znacajnije od decka koji je ceo PO povredjen i to nezgodna i bolna povreda ruke. 
Jeste dobar napadac Herro ali ne radi se tu o njegovom kvalitetu, svima treba neko vreme da se vrate u formu, a ovo je NBA Finals, nema prostora za to jednostavno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Majami je ovde ipak bio preumoran - em su pre par dana završili sa Bostonom, em treba nešto vremena za prilagođavanje na nadmorsku visinu. Sledeća je ključna, ako Majami dobije, imamo seriju, u suprotnom, može da bude gotovo i u 5. Očekujem da Džimi preuzme daleko veću ulogu i da Erik malo prilagodi igru posle ovog početnog opipavanja pulsa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jako je bitno u kakvom će se stanju Herro vratiti. On je najtalentovaniji napadač Heata i ne trebaju mu silni blokovi i taktička rešenja da uputi šut. Dobra stvar za Heat je što može u odbrani da bude na KCP jer ovaj nije neki kreator iz driblinga već samo visi u spot upu. E sad, instalirati rovitog igrača koji je pri tome loš defanzivac na postavu koja je došla do finala je tricky posao ali Majamiju ovde jednostavno nedostaje gunpower i Spo ne može više da cedi suvu drenovinu iz role igrača koji su ga baš prodali sinoć, osim Vincenta.

Ako Herro u ovoj seriji uspije da ima pozitivan učinak direktno iz povrede, treba da izbaci jedno R iz prezimena.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stvarno sam očekivao pobedu Denvera i to ovako relativno rutinsku. Ne pamtim kada je ekipa koja je igrala G7 dobila G1 u sledećoj rundi, naročito ne u gostima, ekipu koja je odmarala.

Videćemo već u ponedeljak, očekujem dosta jaču tekmu Denvera  Majamija. Verujem da ćemo tu dobiti jasniju sliku u kom pravcu ide serija, bar što se tekmi u Denveru tiče.

 

Interesantan je bio ovaj pritisak na Jokića na perimetru, dobrim delom su ga odvojili od koša, ali zato su asistencije letele samo tako. Mislim da ćemo Jokića u narednoj tekmi više gledati blizu koša, jer mu napadanje koša iz ovih situacija ide dosta teško. 

 

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, realno *w said:

Stvarno sam očekivao pobedu Denvera i to ovako relativno rutinsku. Ne pamptim kada je ekipa koja je igrala G7 dobila G1 u sledećoj rundi, naročito ne u gostima ekipu, koja je odmarala.

Videćemo već u ponedeljak, očekujem dosta jaču tekmu Denvera. Verujem da ćemo tu dobiti jasniju sliku u kom pravcu ide serija, bar što se tekmi u Denveru tiče.

 

Interesantan je bio ovaj pritisak na Jokića na perimetru, dobrim delom su ga odvojili od koša, ali zato su asistencije letele samo tako. Mislim da ćemo Jokića u narednoj tekmi više gledati blizu koša, jer mu napadanje koša iz ovih situacija ide dosta teško. 

 

Dok ostali koriste prostor koji im se stvori takvom odbranom Majamija na Jokiću, on neće siliti i gurati se dole, ukoliko ostatak ekipe zakaže, on će povući kao sinoć u poslednjih par minuta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, realno *w said:

Videćemo već u ponedeljak, očekujem dosta jaču tekmu Denvera.

Pretpostavljam da si hteo da napišeš "Majamija".

 

I ja sam od završetka istočnog finala u fazonu da finale počinje od g2. Denver je u sve četiri runde jako krenuo u prvim utakmicama, samo su Lejkersi uspeli da se približe u 4/4 i sad nešto malo Majami. Denveru pauza očigledno nije otupila fokus.

 

Četiri asistencije od Mareja za Jokića a pet u suprotnom smeru. Izraz my turn, your turn dobija novo značenje sa njima dvojicom. :classic_biggrin:

 

Negde do sredine 3/4 je Marej odigrao savršeno. Par štucanja kasnije ali sveukupno jako visok nivo igre.

1 hour ago, Drug Crni said:

Ne znam da li je u napadu imao jednu grešku za taj period?

To su i komentatori pomenuli. :classic_smile: Bukvalno povlači konce u napadu. Izašao je podatak u jednom trenutku da je imao 69 datih ili asistiranih poena do tada a ceo Majami 63.

 

3 hours ago, Beonegro said:

Kad se dobije, svi su zadovoljni, ali da se nije dobilo, njegovo gašenje bi bila jedna od glavnih tema, uz Jokićevu odbranu

Mislim da debelo preteruješ u vezi Gordona. Denver nema fiksirane kvote u igri, nego gledaju da iskoriste situaciju i usput razigraju ceo tim. Preko njega su iskažnjavali u 1/4 kad je bilo potrebno a kasnije su zatrpavali na druge načine. Plus, preotiv zone baš i nije mogao da se istakne. Što se tiče skoka, nije bežao od njega, koliko sam video, gradio je, bio uvek blizu mesta događaja. Trebalo je mnogo toga da se poklopi da oni izgube a tada ne verujem da bi se pričalo o Gordonovim nulama u statistici u 2/2.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo nisam nešto ovako napisao za NBA tim, ali Denver je stvarno užitak gledati. Ono na početku utakmice je bila po meni poezija. Koliko brzo su prepoznavali situacije i koristili missmatchove. Lopta ide od ruke do ruke, postavljaju se blokovi na lopti i od lopte, i čita se šta odbrane daje. Ovi odlučili da "zaustave" Jokića. Čovek bacio 8 asistencija pre nego što je uzo šut iz igre :Hail:

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...