Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kad je to coach lue postao top3 nba trener i garant bilo cega?

Nisam ni rekao da je TOP3, ali svakako mi deluje po AJ testu kao jedan od najboljih, da li je to TOP3 ili TOP5, to već ne znam. Znam da je sa Klipersima bez PG, pa čak i bez KL, namučio Sanse, Sanse za koje smatram (nakon odgledanog finala Zapada) da bi ušli u veliko finale, pa i osvojili titulu protiv Majamija, samo da su prošli Denver. Što naravno nije bilo realno... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pa da, ali tom logikom je trebao i meloun da se hajpuje kao lue za sezone koje je odigrao relativno dobro bez jamala i MPJ

Pa vrvt ce se i hajpovati ako Denver uzme titulu.

 

Ne zaboravi, Tyronn Lue sampion lige 2016 sa Cavsima protiv GS koji je imao najbolju regilarnu sezonu ikada 73-9 i vodjstvo 3-1 u finalu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Pa vrvt ce se i hajpovati ako Denver uzme titulu.

 

Ne zaboravi, Tyronn Lue sampion lige 2016 sa Cavsima protiv GS koji je imao najbolju regilarnu sezonu ikada 73-9 i vodjstvo 3-1 u finalu. 


Svaka cast, jedno od omiljenih finala u istoriji za neutralce, ali treba tu i gospodinu Blattu cestitati pomalo u mojim ocima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam, meni se cini da se ti klipersi svake godine najavljuju kao neki realan kontender...i svake godine pusangija

naravno da su ih omele i povrede, ali prosto ne vidim gde je ta coach lue madjija

 

True, s tim da je vrednost coach Lue slična kao kod Spoelstre, izvlačio je max iz prosečnog rostera (mislim Kawhiless i PGless). Ali mi ne deluje da je to nešto što je potrebno Sunsima. 

 

@Miki28 Tačno, zaboravila sam na Cavse...

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Lue. I meni je u početku bio smešan kao crtani film ali prilično je napredovao i izvlačio baš dosta iz limitiranih rostera. Clippersi bez dva ubedljivo najbolja igrača nisu realno ni PO ekipa po rosteru. Nije on mogao da utiče na to što su ova dvojica uvek povređena.

 

Edit: a biti dobar sa igračima i dobar ego menadžer je najpoželjnija osobina za NBA head coacha, ionako imaju ogromne timove koji se bave taktikom.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Ja bih ladno radije zadržao Poola. Lud sam i ne znam basket, priznajem, samo gut feeling da će da postane standardni allstar. Ima neverovatno dobar procenat slobodnih bacanja kada je fokusiran, a to znači da trenira kao manijak.

 

u svakom slucaju, mislim da ova ostavka dubs gma mirise na neke neocekivane poteze, ono, kada treba doneti nepopularne odluke, najbolje je da to uradi neko ko nema istoriju sa starosedeocima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Poole ni po čemu nije specijalan igrač. Kao i svaki volume scorer jedno vreme je bio vruć i poklopilo se da to bude u ekipi šampionskog kova gde je njegovo bilo samo da proba da trpa što bolje. Kad se ohladio bio je grozomoran u svakom aspektu igre. Ovo kriminalno izdanje od ove sezone takođe verovatno nije njegov standard, može on bolje ali nije to igrač kome daješ tolike pare. Green je specijalan igrač, sve manje specijalan doduše jer je mator i prošao je 1000 bitki ali i dalje može biti lik koji pravi razliku i koga je teško zameniti dok microwave strelaca ima svuda naokolo. 

 

Meni bi verovatno prvi za otpis bio Klay. Previše se srozao i van povremenih (sve ređih) šuterskih eksplozija ne donosi ništa, noge su sve tromije, a ništa gore od havarisanog "zaslužnog građanina" koji i dalje misli da je u prajmu. Deluje mi da je u Drejmondu ostalo više života i šampionske iskre.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

u svakom slucaju, mislim da ova ostavka dubs gma mirise na neke neocekivane poteze, ono, kada treba doneti nepopularne odluke, najbolje je da to uradi neko ko nema istoriju sa starosedeocima.

Poole, Wiggins, Kuminga trebaju da su na pijaci pa da vide sta mogu da dovedu Stephu. Green ne vjerujem da sada ostane a pitanje je koji tim bi uradio S&T za njega da bi Warriorsi dobili nesto. 

Klay ce ostati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Miki28 said:

Poole, Wiggins, Kuminga trebaju da su na pijaci pa da vide sta mogu da dovedu Stephu. Green ne vjerujem da sada ostane a pitanje je koji tim bi uradio S&T za njega da bi Warriorsi dobili nesto. 

Klay ce ostati.

 

to si već pominjao, ostaje da se vidi da li još neka ekipa u ligi može da napravi neku rutinsku lejkers pljačku, osim lejkersa ( :

wiggins je tu definitivno jako vredan asset, toliko vredan da nisam siguran da bi vredelo proslediti ga, pa makar za boljeg igrača ali igrača koji nije u stanju da utiče na ekipu tako višeslojno.

 

sve to postaj još upitnije jer je jasno da draymond odlazi. ako se odrekneš dva švajcarska noža, može biti jako ružno sa očekivanjima vs dobijeno.

 

pitanje je i kakav vrhunski igrač paše kuretu ako već durant nije dostupan a čavo je ranjen stalno i sve gore.

hipotetički, da li bi jaylen brown bio dobra opcija za stepha? iako ga cenim više od random nba forumaša, nisam siguran da bi.

s'druge strane, mogu da zamislim wigginsa x kumingu u celticsima umesto browna kao potencijalno dobru opciju. ili wiggins x poole x kuminga za browna i brogdona ili whitea ili kako se već slaže lova i ugovori.

 

nema veze primer, pali su mi celticsi na pamet jer samih skoro gledao a svi pizde na browna (come to nyk bro) ali ne mogu tako lako da nađem igrača koji je a/ jako dobar, b/ bio bi kompatibilan sa stephom c/ bio dovoljan razlog da se odrekneš te wigginsove versatilnosti, u smislu berićeta za ekipu.

Link to comment
Share on other sites

@uini ne znam ali treba da se raspitaju po ligi dal je neki allstar/superstar slobodan odnosno da bi ta neka ekipa bila voljna da razgovara. Wiggins nosi najvecu vrijednost od svih ( osim Stepha ) pa vrvt bi se GS njega odrekao samo u slucaju neke dobre prilike. 

 

Poole i Kuminga su mi no brainer da se trejduju pa ako uspiju i Greena nekako da uvaljaju za bilo sta ako vec ne ostaje a tesko da ce ostati jer ce traziti 100/3 ili 120/4. 

Mozda se i odluce da zadrze na okupu mada mislim da su svoj zenit dostigli prosle godine i uzeli titulu.

 

Jaylen Brown i Kornet u Portland za Simonsa, Nurkica i 3 pik😀

Link to comment
Share on other sites

Ja bih doveo Jaylena Browna da pokrije dvojku, Wiggins da bude na trojci, a na četiri Kawhi. Ukoliko bismo pri tome zadržali i Poola, onda je to solidna ekipa koja bi sa jednim backup centrom, tipa Brooke Lopez ili Plumi, mogla da se pošiba i da premosti Kawijeve neradne dane.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, freethrow said:

Ja bih doveo Jaylena Browna da pokrije dvojku, Wiggins da bude na trojci, a na četiri Kawhi. Ukoliko bismo pri tome zadržali i Poola, onda je to solidna ekipa koja bi sa jednim backup centrom, tipa Brooke Lopez ili Plumi, mogla da se pošiba i da premosti Kawijeve neradne dane.

Znaci ode Big3 Warriorsa. Prodao si ih za sitno😀

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, freethrow said:

Ja bih doveo Jaylena Browna da pokrije dvojku, Wiggins da bude na trojci, a na četiri Kawhi. Ukoliko bismo pri tome zadržali i Poola, onda je to solidna ekipa koja bi sa jednim backup centrom, tipa Brooke Lopez ili Plumi, mogla da se pošiba i da premosti Kawijeve neradne dane.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

poole mora biti trejdovan ako warriorsi zele izaci iz govana. ne samo zbog toga sto igracki nije ni blizu ugovoru nego i da ta brojka ne bude reper kada green i thompson budu trazili nove ugovore. takodje, zbog mira u kuci ne bi skodilo da ga se otarase.

pored njega tu su jos i kuminga i mozda moody ako nadju prave igrace za njih. gary payton se isto moze trejdovati, ako lacob zeli sacuvati novce. pored njih mogu trejdovati i cak 4 pika prve runde nakon sto se draft desi.

ima tu prosotra da se poboljsa ekipa i ovaj novi gm ce imati dosta posla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan osvrt na predstojeću seriju od strane čoveka po imenu Steve Jones Jr. Čovek je na kraju odabrao Majami u 6. Naravno, nije siguran, i reče da mora mnogo toga da se poklopi da bi ispalo kako on misli, ali vredi poslušati argumentaciju. Da, tu i je Lowe, on je ok, ali Steva je baš mnogo jak.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...