Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

15 minutes ago, uini said:

 

okej. i ja samo kažem da sada ne bismo pričali o spoelstrinoj veličini, da knicksi u porazima nisu šutirali za 3pts - 29%, 38%, 20% i 20%

trener je vrhunski ili prosečan ili loš ali na kraju igrači moraju da sprovedu zamišljeno, makar to bio i banalni otvoren šut za 3 poena.

 

spoelstra je sve to vrhunski posložio, pravovremeno radi stvari, ne gubi se u nedostatku bitnih igrača ali ima i igrače koji znaju da naprave dobre odluke u živoj tekmi, ne može baš on stalno da zove tajm aut.

 

Često se potcenjuje uloga igrača u svemu, pa se piše trener neznalica, a ono mu igrači bacaju cigle po terenu. Ne znam šta trener može da uradi u toj situaciji, možda da uđe i šutira umesto njih (pod uslovom da se zove Sale Nacionale). 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Ne, ali dajmo budimo ljudi. Trener učini svojim delovanjem da se igrači opuste, veruju u sistem ili šta već, i onda sa tim u glavi šutiraju sa višim procentima. Definitivno ima malo i toga.

 

Ma slažem se sa overall značajem trenera, sve je to na mestu. Samo kažem da razumem uinijev point of view; eto sveži primer KKP-Real gde su mnogi pitali kako Žoc nema rešenje za zonu, a onda gledaš tekmu gde pozove par TO, nacrta akciju za otvoren šut za 3 pts, igrači urade sve lepo i onda neko od njih (npr. Exum) šutira 1/6. Epilog: zona nije razbijena, izgubili, gro pitanja kako trener nema rešenje. Pritom sam ti dala i primer ekipe koja odlično šutira tokom cele sezone, znači nije neki veliki problem ni to samopouzdanje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Nisam siguran da je moguće kao Janis jer su različite konstitucije. Da ne kažem različiti tip tela, kao što mislim da je bilo teško da je neko hteo od Jokića da pravi telo tipa Adebaja.

 

Pa ne znam baš, seti se Janisa s početka karijere, kost i koža pa se posle pregruvao. Nije baš Jokić vs Adebayo body type.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gggggggg said:

daily reminder da je lebron james hteo da spoelstra dobije otkaz u miamiju :default_coffee:

NBA je bila i ostala liga zvezda i "zvezdica", setimo se samo "mučenog" Blatt-a, a lista blatt-ova je veoma dugačka...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, freethrow said:

Ne, ali dajmo budimo ljudi. Trener učini svojim delovanjem da se igrači opuste, veruju u sistem ili šta već, i onda sa tim u glavi šutiraju sa višim procentima. Definitivno ima malo i toga.

 

tacno.

takodje, trener vezba nesto sa igracima na treningu, podseca na tajmautu ali ako igrac ne ume kontekstualno da donese dobru odluku u sekundi, dzaba sav trenerov zen i grejtnes.

 

dzimi barka, lowry i love (svako u svojoj ulozi, od zvezde, preko pomocnika do epizodiste) su dokazano ozbiljne plejof njuske, pa kada im dodas adebaja i random prangijatore za 3, dobijes ekipu koja ti skace za vrat & prikolje te u svakoj datoj prilici.

 

naravno da to ne moze bez vrhunske postavke & pravovremenih prilafodjavanja trenera feat disciplina i beskrajno poverenje. nesto od toga donosi trener, nesto igraci a nesto taj infamous heat culture, koji se izvan ovakvih uspeha spominje posprdno zbog haslem udonisa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Vembija ne bih smeo nista da predvidjam sto se tice njegove karijere, jer videli smo da u NBA mozes da postanes ozbiljan trpac i kad si igrao Evroligu na najvisem nivou, pa nakon toga jos vise podignes plafon, kao Doncic, ili da preskocis taj deo skroz i pravo u NBA da te hrane steroJidima, kao kod Jokica.

Talenat je tu, ali da li ce sve da se replikuje na NBA, videcemo. Ovo pricam ne uzimajuci u obzir potencijalne povrede, jer nikad ne volim da pisem o povredama i sta ako se neko povredi, navijamo da svi budu zdravi i lepi kao ruze. 

 

Inace, sta je sa Zionom, moraju dobro da promisle u Pelikanovu sta i kako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

carlisle sada ima 63 godine, dok se dopisujemo. bio je jedan od najboljih sa 50ak godina, koliko i spoelstra sada ima, što je realno neki prajm za većinu trenera

Vec 63? Jbt. 

Njega sam bas zelio na klupi Lejkersa posle PJaxa, strasan trener. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kladio sam se juce na Boston i izgubio rucak od Filipinca.

Jbni mindfuck da me navuce na 'dobija Majami veceras'

upecao sam se ko sharan.

 

Ali ybg, ja zaboravim ponekad na nauljenog Spoelstru, ali on nikada.

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, 40Wins said:

Sto se tice Vembija ne bih smeo nista da predvidjam sto se tice njegove karijere, jer videli smo da u NBA mozes da postanes ozbiljan trpac i kad si igrao Evroligu na najvisem nivou, pa nakon toga jos vise podignes plafon, kao Doncic, ili da preskocis taj deo skroz i pravo u NBA da te hrane steroJidima, kao kod Jokica.

 

Mislim da je Dončić baš talentom izuzetak u toj celoj priči, i da će mnogo još vode proteći Amazonom pre nego što neko bude napravio tu i takvu EL-NBA tranzicju tako glatko. I kad se to desi, moraće da bude isto tako jako mlad igrač. (Jer mi je prosto nezamislivo da neko ima duži staž/dočeka zrele igračke godine u Evropi i onda ode i bude lagano prva opcija u nba ekipi). Videćemo, možda doživimo i to... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni Wembanyama najviše liči na napredniju i ''produženu'' verziju Pokuševskog. Nenormalno dugačak - brzinom, skillsetom, šutem odmah ostavlja veliki utisak. Ali, kad se zagrebe ispod površine stvari stoje drugačije. Koliko god njegova igra plijenila atraktivnošću i wow(!) potezima u suštini je vrlo neefikasna. Njegovi procenti šuta su loši, izbor pozicija za šut još lošiji - na jedan wow, tri puta se hvataš za glavu pogotovo ako igraš takmičarsku utakmicu. Ono u čemu će odmah dati doprinos su rampe, vrlo je brz (pogotovo ima brze ruke) i s obzirom na dužinu ja očekujem da već u prvoj sezoni bude na čelu liste blokera uz uslov da ima dovoljnu minutažu. Sve ostalo je pod znakom pitanja i zahtijeva dugotrajan proces treninga, kako fizičkog tako i onog mentalnog i psihološkog. Naravno, Victor je super talentovan i mogućnosti za napredak su ogromne, ali ne bi bio ni prvi, ni posljednji koji neće uspjeti da ostvari sav svoj potencijal. Najveći znak pitanja je da li njegova konstitucija uopšte može da podnese neki značajniji porast mase i kako će se nositi sa eventualnim povredama? Ako uspije da ''preživi'' nekoliko prvih godina bez ozbiljnijih povreda, uz postepeno jačanje i dobijanje na masi, kao i dalji tehničko-taktički napredak mogao bi postati ozbiljna sila...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ječmendo said:

 Ako uspije da ''preživi'' nekoliko prvih godina bez ozbiljnijih povreda, uz postepeno jačanje i dobijanje na masi, kao i dalji tehničko-taktički napredak mogao bi postati ozbiljna sila...

 

meni on tehnički izgleda vrlo spreman za nba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, ali to ne znači da ne može još da napreduje. Kod njega je najvažnije da ostane zdrav i da atraktivnost svede na pravu mjeru, tj. onu u kojoj efikasnost neće patiti. Tada bi mogao da bude vrlo opasan. Vidjećemo, svakako će biti zanimljivo ispratiti njegov razvojni put... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ječmendo said:

Slažem se, ali to ne znači da ne može još da napreduje. Kod njega je najvažnije da ostane zdrav i da atraktivnost svede na pravu mjeru, tj. onu u kojoj efikasnost neće patiti. Tada bi mogao da bude vrlo opasan. Vidjećemo, svakako će biti zanimljivo ispratiti njegov razvojni put... 

 

ma kako da ne napreduješ ako si ovakav prospect sa 19 godina. najvažnije je biti zdrav (album obojenog programa) a on će u tom slučaju tlačiti, taman i da ne opravda ove visine koje mu projektuju.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da Viktor ima 103kg sa tek 19 godina.

 

Ne vidim poređenje sa Pokuševskim. On je bio niži 7-8 cm, a bio je lakši preko 25 kg. Konstitucija je lošija, nego kod Viktora.

 

I te kako je spreman za NBA već sada. Naravno, neće moći da se bori odmah sa strvinama, ali će jednog dana moći. On će sigurno imati kasnije 110-115 kg.

 

 

 

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Viktorova priča najviše podsjeća na Ralpha Sampsona - i po građi, čak skillsetu, posebno po očekivanjima. Ne pomenuh ranije, da ne bih baksuzirao. Svodi se na jedno, zdravlje je najvažnije i ako se bude sačuvao od ozbiljnijih povreda sve je moguće, pa i da bude višestruki MVP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...