Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

13 minutes ago, uini said:

 

to kada gledas statistiku.

prvu utakmicu protiv knicksa, koja je krenula sa +15, su preokrenuli spoelstra i on; trener podsecanjem na tajmautu kakva su nyk ekipa (ona od koje branis reket po svaku cenu) & love kontrolom skoka x outlet pasovima za cca 3 uzastopne kontre 1 na 0.

 

kao sto rekoh "izvrsni epizodista od 15ak mins", mislim da mu time ne dajem neke nadnaravne moci i veliku ulogu.

 

Pa to mi je poenta, Spolstra i sistem u kojem svako može da se iskoristi. Stavi tog Lava u bilo koju drugu ekipu, pa ćemo videti doprinos. 

 

Opet kažem, u 9 od ‚10 tekmi, to što on ubaci 6-7 poena sa 30% šuta i uhvati 5-6 def skokova za 20 minuta, može bukvalno bilo ko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Leš Kevina Lava radi baš ono što veteran treba da radi. Širi odbranu skače, prvi pas nakon skoka i dalje vrhunski.

Da ima Denver njega umesto Grina prošetali bi se kroz plej of.

  Reveal hidden contents

 

Jeste hero ball, ali je donekle razumljivo. On jeste 25kg teži i jeste viši od Mareja, ali nije Marej sitan i ima 26 godina.

Drugo , Lebron je dosadašnjom karijerom zaslužio da može da šutne taj šut.

Nedavno si branio Pula koji je žutokljunac za sličnu stvar. Sorry ako nisi, ali čini mi se da si bio u grupi ljudi koji su opravdavali taj šut, a smeta ti Lebron koji je i doveo ekipu u situaciju da pobedi i koji je all time great

 

Da je Love umjesto Jeff Green-a, to bila top opcija za Nuggetse. Kad Lakers-i stave Rui-a ili nekog drugog na Jokica, a Davis cuva cetvorku (Gordona) koji stoji u Dunker spotu, ti uzmes fino zamjenis Lova i Gordona i posadis ga u Cosak da sutira trojke. Ako Davis ostane u reketu Jokic ce ga pogoditi u trepavicu svaki put i ovaj na otvorene trojke iz coska valjda moze 40% da sutira i propade ta taktika.

 

Mogu to da rade (i trebali su u 4. cetvrtini) i sa Jeff Green-om koji moze po neku trojku da pogodi, ali mislim da bi Love bas bio idealan za tu rolu i nekih 15ak min po utakmici u 2-3 navrata, ali dobro nema niko idealnu ekipu i sve rupe pokrpljene. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Pa to mi je poenta, Spolstra i sistem u kojem svako može da se iskoristi. Stavi tog Lava u bilo koju drugu ekipu, pa ćemo videti doprinos. 

 

Opet kažem, u 9 od ‚10 tekmi, to što on ubaci 6-7 poena sa 30% šuta i uhvati 5-6 def skokova za 20 minuta, može bukvalno bilo ko.

 

e jebiga sad. ja se slazem da je spoelstra vrhunski trener ali ima valjda nesto i do toga kako igraci izvode te trenerove koncepte.

za lowryja kazes lik i odigra nesto a lik przi u plejofu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Jeste hero ball, ali je donekle razumljivo. On jeste 25kg teži i jeste viši od Mareja, ali nije Marej sitan i ima 26 godina.

Drugo , Lebron je dosadašnjom karijerom zaslužio da može da šutne taj šut.

Nedavno si branio Pula koji je žutokljunac za sličnu stvar. Sorry ako nisi, ali čini mi se da si bio u grupi ljudi koji su opravdavali taj šut, a smeta ti Lebron koji je i doveo ekipu u situaciju da pobedi i koji je all time great

Udvojili su Stepha, Klay zatvoren, 8 sekundi do kraja a prine toga taj isti igrac ima 6/10 za 3 poena uz to da je u istom mecu imao trojku sa iste razdaljine u 1 pol a posle toga i 3+1 ( plus sto Poole uzima taj sut redovno ). Za moj ukus je mogao da zakoraci jos korak ali to su sutevi koji gunneri GS uzimaju. 

Ovdje uzima sut Lebron koji sutira orije toga 0/3 za 3 i ima 26% za 3 poena u plejofu a u tom trenutku iz igre za 2 ima 9/11 i cuva ga igrac kao sto smo rekli kakve kontitucije koji uz to ima 5 faulova. Ameri imaju dobar izraz za to, he settled a to nije uopste bio trenutak za to. 

Nadam se da grijesim ali vcrs ce se vidjeti razmjera tog poteza. 

Ne smiju Lejkersi da dozvole da Lebron ispadne najveci glupan na terenu. Bullyball protiv Denvera, ljudi su imali 84% iz reketa. To je u ovoj seriji itekako odrziv procenat jer nema ko da ga cuva, pa ni taj Gordon.

 

Jasno je meni godine i sve ali sa 20 gdoina iskutva i takvim IQ mora to mnogo bolje jer je kao sto rekoh imao mnoge opcije, od tajmauta do beko drugi da odigra pik i da dobije loptu gdje zeli. Cak mi djeluje da se iznenadio da je Murray uopste ostao na njemu i da ga je ponijela lopta.

Da je pogodio slavili bi ga ali nije, jbg. 

Make or miss liga 

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Majami sam dosta gledao tokom sezone i bili su očajni pre svega jer se Lauri raspadao, tekme koje je igrao dobro su dobijali. Majami ne gledam u PO ( možda sam gledao 2 tekme sveukupno) zbog uroka, ali verujem da dosta zavisi od njega i drago mi je da je iz debele guzice uspeo da izvuče još jedan PO run.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni ovo što Jimmy radi u PO vredi više nego mvp nagrada za regularnu sezonu. Nemojmo da se zajebavamo, da je Love nešto mnogo vredeo zadržali bi ga Cavsi. Lowry je igrao katastrofalnu sezonu. Caleb Martin je otpadak iz Hornetsa, bukvalno nebitan igrač pre nego što ga je Spo dohvatio pod svoje. Rotaciju čine još veoma prosečni NBA igrači Strus i Vincent, šuterski specijalista nepogađač Robinson i centar koga su merkali evropski klubovi - Zeller. Adebayo iz nekog razloga uvek prepaljen protiv Bostona. Ipak, ovo što rade pre svega Jimmy i Spo je za anale. 

 

Uprkos svemu i tome što su Celticsi derišta a Macola je klasičan pripravnik naspram Spoa, ide Celtics in 5 ovde - mnogo su kvalitetniji od Heata, ali ne mogu reći da mi nije drago kad Jimmy odškoluje kockoglavog Browna. 

  • Like 13
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Rekao bi čovek da ćemo se trgnuti nakon 2 eliminacione utakmice gde smo izvojevali pobede, ali lutrija se ipak vrti i vrti pa šta dobiješ. Voleti ove Seltikse je kao nestabilna veza gde se par malo svađa, malo miri, malo ide super malo lete stvari po kući, a lutrija se vrti i vrti i danas ne možeš da primiš koš, sutra primiš 40 u trećoj četvrtini. 

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

Rekao bi čovek da ćemo se trgnuti nakon 2 eliminacione utakmice gde smo izvojevali pobede, ali lutrija se ipak vrti i vrti pa šta dobiješ. Voleti ove Seltikse je kao nestabilna veza gde se par malo svađa, malo miri, malo ide super malo lete stvari po kući, a lutrija se vrti i vrti i danas ne možeš da primiš koš, sutra primiš 40 u trećoj četvrtini. 

 

Toxic relationship

 

Ni ja nisam pomogla...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stefan81888 said:

 

Imaš još par mečeva da se povadiš, računam na tebe ❤️

 

Naterao si me da citiram Balaševića... ode sve(t) u peršun

 

U ime svih nas iz dve hiljade dvadeset treće
Za zakletvu Tatumu ja spev'o sam stih
Ne spominjem prošlost ni bitke daleke
Jer rođen sam tek posle njih

 

Al' plej of pred nama još bitaka s Heatom skriva
I preti nam, preti, k'o duboki vir
Ja znam da nas čeka još sto Jimmy-jevih ofanziva
Jer moramo čuvati bostonski mir

Računajte na nas

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, propolis said:

Ovih dana nisam pažljivo čitao ovaj pdf, da li je neko pisao šta će Wemby da igra,koju poziciju?

Nekako mi deluje tanano da bude C jer će ga polomiti Jokić,Embiid i ekipa.

 

nije kao da ce igrati plejof pa da je vazno. spursi imaju onog mladunca basseyja kao proper 5icu, plus sochana, rodmana za siromahe, mislim da je wembanayama kompatibilan sa obojicom.

edit zaboravih zach collinsa, i sa njim moze biti frontcourt partner, gde nije toliko vazno ko je pf a ko c.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, displejnejm said:

Plus uopšte nije isključeno da ide na doškolovavanje u G ligu makar povremeno, tj. tamo bi mogao bez pritiska da igra i nabacuje masu.

Prvi pik sa hajpom ovakvim da ode u G ligu?

Put u propast sa medijima koji ce ga zivog pojesti. 

 

Ladno su likovi izjavili da je ovo najbolji prospekt ikada ( veci i od Lebrona🤣🤣🤣 )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

to je preterivanje ali moze biti najbolji prospect u 20 godina, tj posle vozda.

Ma znam nego mi vise pun kofer takvih najava a onda prvom prilikom satru tog istog kad ne ispuni ta nerealna ocekivanja.

 

Wemby je odlican prospekt, moguce da ce naoraviti vrhunsku karijeru ali u Evropi sam se nagledao kako se neki skocni, jaki likovi us.... u njega. Meni mirise na bust ali vidjecemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Miki28 said:

Ma znam nego mi vise pun kofer takvih najava a onda prvom prilikom satru tog istog kad ne ispuni ta nerealna ocekivanja.

 

Wemby je odlican prospekt, moguce da ce naoraviti vrhunsku karijeru ali u Evropi sam se nagledao kako se neki skocni, jaki likovi us.... u njega. Meni mirise na bust ali vidjecemo

 

pa dobro, očekivani nivo kod takvih prospekata je toliko visok, da su puno veće šanse da ne opravda hajp.

međutim, mene je zaintrigiralo sa kim ga je bill simmons poredio pre nekih 7-8 meseci, dakle, pred sezonu:

sa wiltom, jabbarom, ralph sampsonom, ewingom, hakeemom, shaqom, durantom i lebronom - u smislu očekivanja u odnosu na assete koje wemby poseduje.

 

od ovih nabrojanih, samo ewing i sampson nisu ispunili očekivanja u smislu toga da su se jako rano povredili (sampson morao da batali košarku a ewing bio devastiran pokvarenim kolenima, iako je i takav bio jako bitan faktor u ligi). simmons zna košarke, ma šta ko mislio o njegovom delanju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...