Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

edit

ubacio je tatum jednu izvrsnu tricu pred kraj prvog poluvremena: ono, sam sebi iskreirao šut, jednog prošao, drugog fintirao, mrežica se nije mrdnula, samo je prikucao u drugi obruč-koš

džemo odma krenuo da je vrati, okej pozicija-iz tranzicije ali realan šut za njega - jedva je stigla do prvog obruča. tu je i njemu bilo sve jasno @freethrow

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Koja je razlika između tih argumenata i tih objektivnih kriterijuma koje pominješ u ovom postu? Sva tri MVP kandidata su zaslužila to priznanje, tj. koji god da je dobio zasluženo bi bilo. E sad što većina nas ne voli Embiida jer je peezda pa nećemo da peezda dobije MVP je drugi par patika. Sad ovde @cabke i @Darko pišu kako je Janis trebalo da dobije. Kanda su prespavali prvu rundu u kojoj je njegov tim ispao od osmoplasirane ekipe i kako je popljuvan i na ovom forumu. Pogotovo nakon svoje izjave koja je bila daleko benignija od ovde Joelove. 

Zanimljiv mi je tvoj pogled na svet, to jest ono što ti uočavaš. Ako je po tebi Janis popljuvan ovde kao Embiid, ne znam šta da ti kažem. Tvoja percepcija nije nužno realnost. Naravno, nije ni moja, ali u tome je i poenta - imam mnoštvo razloga zašto mi je Embiid odvratan, njegovo cvilenje za MVP je samo šlag na govnjivu tortu. 

 

Neću te nazovem wankerom, ali valjda mogu da iskoristim izraz drama queen :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

VIdjelo se jos protiv Netsa da je Harden bas ozbiljno pao. Ima on i dalje meceva gdje sut ide pa odigra strasno no na nivou serije on vise nema kvalitet da iznese kao u MVP danima. To izbjegavanje da zavrsava na obrucu je samo jos jedan pokazatelj. Prime Harden bi sa onolikim prostorom na obrucu imao minimalno 15 slobodnih. Houston ne treba ni pomisljati da ga vraca, on nikad nije bio neki role model za mlade igrace, pogotovo ne za ove gunnere koje Rocketsi sad imaju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Darko said:

Zanimljiv mi je tvoj pogled na svet, to jest ono što ti uočavaš. Ako je po tebi Janis popljuvan ovde kao Embiid, ne znam šta da ti kažem. Tvoja percepcija nije nužno realnost. Naravno, nije ni moja, ali u tome je i poenta - imam mnoštvo razloga zašto mi je Embiid odvratan, njegovo cvilenje za MVP je samo šlag na govnjivu tortu. 

 

Neću te nazovem wankerom, ali valjda mogu da iskoristim izraz drama queen :classic_biggrin:

 

Što bi se reklo, jesam drama, ali najbitnije je da sam queen.

 

Brt, zamisli da je on onako ispao sa MVP priznanjem. Chaos i uini bi okrenuli roštilj 😂

Link to comment
Share on other sites

Za Janisa se moglo pročitati da ljudi ne uživaju u njegovoj igri u umetničko-tehničkom smislu, ali stvarno mislim da se broj ljudi koji misle da nije neverovatno koristan za ekipu i produktivan u svakom mogućem smislu, meri promilima.

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Sva tri MVP kandidata su zaslužila to priznanje, tj. koji god da je dobio zasluženo bi bilo. E sad što većina nas ne voli Embiida jer je peezda pa nećemo da peezda dobije MVP je drugi par patika. 

 

Ja ne mogu da isključim ličnost igrača, stav, ponašanje u bitnijim momentima, želju za preuzimanjem igre, od ostalih statističkih aspekata. Možda sam malo oldskul. Iz te perspektive mi je Westbrukov (jbt ispadoh najveći fan RW ovde) MVP prihvatljiviji od Embiidovog, a poredim ih jer je jasno da ni jedan ni drugi nisu bili najbolji igrači na svetu u godinama u kojima su dobili priznanje. 85-86 je Dominik Vilkins bio statistički najbolji igrač na svetu, ali nikome nije palo na pamet da mu pored živog Birda da nagradu. Sa druge strane, MVP bi trebalo da se daje u izolaciji, što je naravno nemoguće. Jokić jeste bio najbolji igrač ove sezone, prvi je obezbedio prvo mesto i dok je bilo bitno bio je najbolji. Ne bi trebalo da se dodeljivanje treće uzastopne nagrade automatski svodi na poređenje sa Birdom, jer je ovo drugo vreme i konkurencija je neuporedivo veća. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije li bilo pisanje kako je izbegao da čuva Himmy-ja pa kukao na to, da je izjava da nema neuspeha u sportu bzvz nakon ispadanja od osmoplasiranih, da nije preuzeo odgovornost (iako je bio povređen) itd? Ili sam ja čitala pogrešan topic.

 

@freethrow Ma jasno, i meni je bitna ličnost, ponašanje na terenu i van njega itd. Ali sam svesna da se priznanja najčešće ne dodeljuju na osnovu toga. MVP nosilac može biti najbolji igrač u tom trenutku, ali ne mora nužno to da se poklopi i kod Biida se definitivno ne poklapa. 

Link to comment
Share on other sites

Šta će Fila dalje?

 

Iskreno, ja bih dao najveću slobodu Meksiju. Sviđa mi se kako je odigrao plej of, a ima još prostora za napredak. Sjajan je šuter, a ima samo 22.5 years.

 

Harden će verovatno dobiti maksimalni ugovor i on bi trebalo da se povuče u pleja narednih godina.

 

Meltona obavezno produžiti, jako koristan igrač sa klupe, nažalost jedini koristan.

 

Niko neće da se osvrne na to, ali moje mišljenje da Fila ima jako tanku klupu i da u godinama koje slede, morali bi da pojačaju istu. Naravno, ako žele još neki put da pokušaju do titule.

 

Tobajasu je ostala još jedna godina od 40 miliona dolara, i njega bi trebalo trejdovati radi proširivanja rotacije.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svestan sam da kad se ovakve stvari dese, uvek bude preterivanja, promene narativa i sl. Ali ovaj podatak kad sam procitao mi je ostavio bas "da li je moguce :classic_ohmy:" utisak


Ima li iz ovih ekipa neko da je preskocen, ili da je iz nekog razloga igrao manje? Mozda neka povreda u toku serije ili sl.
Ako je ovo tacno, Toronto od prosle godine ubedljivo najjaca ekipa koju je izbacio, a videli smo koliko su ozbiljni i ove sezone.

Edited by Sombor Shuffle
Link to comment
Share on other sites

Moze se pisati do sledece sezone, ali svako ko prati kosarku zadnjih 10 godina je znao da Embiid kao prva opcija nece nikada osvojiti Prsten, najvise zbog svoje jedno-dimenzijalne igre. Mozda u nekom slucaju je mogao osvojiti kao 1B opcija, ali i to tesko, sada kad vec puni 30 godina i znamo da je sklon povredama od toga nema nista ni u prici. 

 

Kakve god da bude imao sezone naredne 2-3 godine u regularnom dijelu nece vise biti ni spominjan u kontekstu MVP-a, ne vjerujem ni da ce upasti u top 5, a u top 3 nema sanse. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Nije li bilo pisanje kako je izbegao da čuva Himmy-ja pa kukao na to, da je izjava da nema neuspeha u sportu bzvz nakon ispadanja od osmoplasiranih, da nije preuzeo odgovornost (iako je bio povređen) itd? Ili sam ja čitala pogrešan topic.

 

Pa dobro kraljice, takve kritike možeš naći za manje više svakog igrača. Naravno da Janis nije izvan kritike, kao što ni jedan igrač treba da bude (btw i mene je počeo da iritira nedavno). Ali glavni narativ na ovom forumu je da se mnogima ne sviđa njegov stil košarke, daleko od toga da je potcenjivan (bar ne od kada je uzeo prsten). Lepo je to @realno *w objasnio par postova gore.

Link to comment
Share on other sites

Znam da se to neće desiti, ali sam mišljenja da Fila treba da zavalja MVP-ja negde, jer Embid osvojiti titulu neće kao glavni baja, ne sa ovakvim ponašanjem, stilom igre i bezmudaštvom u PO. Da je mlad igrač, pa da se nadaš boljim danima, ali on ima 29 već. Vrlo teška priča da se promeni u narednih max 4-5 godina, koliko mu je ostalo "dobrih" godina, pod uslovom da očuva zdravlje. 

Imaju izbor: 1. ostati relevantan tim sa Džoelom, dobro plasiran u regularci, bez nade za prsten ili 2. ići opet na neki "proces", da li tankovanjem ili dovođenjem nekog superstara kad/ako bude prilike, uz čuvanje Maksija i puštanje Hardena, Takera, pa i Tobajasa koji je debelo preplaćen i nikada nije pružao partije ni blizu očekivanih u PO.

Hmm, možda postoji i 3. - probati da se dovede neki superstar koji bi u stvari bio glavni u PO, pa bi se time otvorio prostor i za Embida? Usput, Batler je bukvalno takav igrač, da mi je znati šta je bila logika da njega puste u korist Herisa? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darko said:

 

Pa dobro kraljice, takve kritike možeš naći za manje više svakog igrača. Naravno da Janis nije izvan kritike, kao što ni jedan igrač treba da bude (btw i mene je počeo da iritira nedavno). Ali glavni narativ na ovom forumu je da se mnogima ne sviđa njegov stil košarke, daleko od toga da je potcenjivan (bar ne od kada je uzeo prsten). Lepo je to @realno *w objasnio par postova gore.

 

Pokušavam da ti dočaram, da bi bili isto tako užasni komentari na Janisov račun da je dobio MVP-a, a onda ispao u R1 protiv osmoplasirane ekipe. Znači ne bi ništa manje bio kritikovan od Biida sad. Jokić naravno ne bi bio kritikovan jer je pregazio sve do WCF. Bzvz je ovo sad, dobar je Janis kad treba da se pokaže da je Joel loš. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Znači ne bi ništa manje bio kritikovan od Biida sad. 

To su samo projekcije u tvojoj glavi, a ne činjenice. Janis ne bi bio kritikovan u istoj meri kao Embid, jer Janis nije ni blizu tako iritantna osoba kao Džoel. Janisu se može spočitati samo ružan stil igre & kursadžijski humor i to je to. Za Embida mislim da nema smisla da ponavljam šta sve ljude nervira kod njega. 

3 minutes ago, uini said:

 

ako se dobro sećam, džimi je bio u fazonu fuck this shit i zapalio

A ja negde načuo da su smatrali iz File da Tobajas treba da ima prednost... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, displejnejm said:

To su samo projekcije u tvojoj glavi, a ne činjenice. Janis ne bi bio kritikovan u istoj meri kao Embid, jer Janis nije ni blizu tako iritantna osoba kao Džoel. Janisu se može spočitati samo ružan stil igre & kursadžijski humor i to je to. Za Embida mislim da nema smisla da ponavljam šta sve ljude nervira kod njega. 

 

Pa i ovo su samo projekcije u svačijoj glavi. To što je Biid iritantan bilo kome od nas ne govori toliko o njemu, koliko o nama. Isto važi i za Janisa i za Jokića i bilo kog drugog igrača, osobu, tim, objekat,... Samim tim što se određuje koliko će se neko kritikovati na osnovu toga koliko nam je iritantan, govori u prilog onome što ja pišem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, displejnejm said:

Usput, Batler je bukvalno takav igrač, da mi je znati šta je bila logika da njega puste

 

Koliko se ja sjecam FA 2019., Jimmy je trazio petogodisnji ugovor od Sixersa. Obzirom da je dosao trejdom u Philly, oni su imali Bird prava i jedini su mu mogli ponuditi tu dodatnu godinu, svi ostali 4. Sixersi tu iz nekog razloga nisu htjeli dati Butleru tu petu godinu (sumnjali da ce pasti kad predje 30) na sta ih ovaj odjebaje i ide u Heat za taj cetverogodisnji ugovor. Tad su Sixersi te pare od Butlera potrosili na Horforda koji je bio uzasan u Sixersima u paru sa Embiidom.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

e pa okej, nisam bio u toku.

mada verujem da se nisu opredelili za harisa džinovića zato što su verovali da je bolji od džimija, već je tu sigurno džimi doživljavao mnoge embiidove nazore i postupke kao nešto što nije košer, pa bi to puklo kad-tad.

 

zaboravlja se da je i al horford tamo došao, ipak prilično mlađi nego ovih dana. svi smo mislili (i ja) da je problem što igra PFa pored embiida a evo ovih sezona cepa pored time lorda i ništa mu ne fali. tamo je bio užasan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Pa i ovo su samo projekcije u svačijoj glavi. To što je Biid iritantan bilo kome od nas ne govori toliko o njemu, koliko o nama. Isto važi i za Janisa i za Jokića i bilo kog drugog igrača, osobu, tim, objekat,... Samim tim što se određuje koliko će se neko kritikovati na osnovu toga koliko nam je iritantan, govori u prilog onome što ja pišem. 

Pa ti prva čitav plej of govoriš da te nerviraju Jokićevi fenovi i da zato često provociraš iste. Npr. juče si objavila video posvećen Embidu koji je jasno bio uperen ka izazivanju tebi mrskih die-hard Jokić navijača uz komentar "Jedan dirljiv video koji oslikava zašto je on the true MVP.". Možeš da nastaviš da lupaš da taj post nema veze sa Jokićem ali svi znamo da ima. Takođe navijaš protiv Denvera čitav PO samo zato što te (opet) iritiraju Jokićevci. 

E sad, Embidovo ponašanje, nestajanje u PO, bacanje pod bus saigrača, prozivanje u izjavama drugih koji su uspešniji/bolji od njega, izjave tipa "I’m Joel. Joel Embiid. I don’t get disrespected. I do the disrespecting." od lika koji je najgori igrač sopstvene ekipe i koga izdominira realno prosečan NBA centar Al, itd., mislim da su gotovo univerzalno iritantne. Nešto kao što je Bruks objektivno seljačina, tako je Embid objektivno veoma iritantna osoba. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, displejnejm said:

Pa ti prva čitav plej of govoriš da te nerviraju Jokićevi fenovi i da zato često provociraš iste. Npr. juče si objavila video posvećen Embidu koji je jasno bio uperen ka izazivanju tebi mrskih die-hard Jokić navijača uz komentar "Jedan dirljiv video koji oslikava zašto je on the true MVP.". Možeš da nastaviš da lupaš da taj post nema veze sa Jokićem ali svi znamo da ima. Takođe navijaš protiv Denvera čitav PO samo zato što te (opet) iritiraju Jokićevci. 

 

😂 Pitaj @stefan81888 i druge navijače Bostona čemu taj post. Drugo, mene nerviraju Jokićevci, ne Jokić. On mi je gotiva a svakako ga poštujem.

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...