Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

 

to pisem godinama, danas je ispalo da je najbolji suter = najbolji trojkas, sutra ce najbolji logo suter, vec vidimo to sa poturanjem lillarda.

 

najbolji suter ikada je verovatno do sigurno kevin durant.

Curry kroz karijeru ima nesto bolji procenat suta izmedju 16ft i trojke, a KD nesto bolji procenat izmedju 10ft i 16ft. 

 

O trojkama nema potrebe trositi reci.

 

Jedva cekam da Lejkersi dodju do 3-1 pa da procitam kako je i Kid Gilhrist bolji suter

Edited by Malkolm Brogdon
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim generalno niko ne tvrdi da je Curry najbolji midrange suter ikada, jer nije, ali je i tu elitan, ili bar borderline elitan. Kad to ukombinujes sa ubedljivo najboljim sutem za 3, dobije se jednostavan odgovor.

 

Nijedan igrac nije toliko bolji midrange suter od njega koliko je on superioran u sutu za 3 u odnosu na sve ostale.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Mislim generalno niko ne tvrdi da je Curry najbolji midrange suter ikada, jer nije, ali je i tu elitan, ili bar borderline elitan. Kad to ukombinujes sa ubedljivo najboljim sutem za 3, dobije se jednostavan odgovor.

 

Nijedan igrac nije toliko bolji midrange suter od njega koliko je on superioran u sutu za 3 u odnosu na sve ostale.

 

pa to je problem sa matematickim gledistem^

 

pricamo o igracima koji su svakako u vrhu, panteonu najboljih sutera svih vremena. za mene su durant i bird neuporedivo bolji, uprkos matematici, jer mogu da ga dadnu odaklegod, dok kure ima svoje tacke.

 

ja kureta obozavam, nije mi na djanis-lebron shitlisti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa to je problem sa matematickim gledistem^

 

pricamo o igracima koji su svakako u vrhu, panteonu najboljih sutera svih vremena. za mene su durant i bird neuporedivo bolji, uprkos matematici, jer mogu da ga dadnu odaklegod, dok kure ima svoje tacke.

 

ja kureta obozavam, nije mi na djanis-lebron shitlisti.

Pa to bi onda moglo da se protumaci da su bolji kreatori suteva, ok, to nije ni argument, i dalje su inferiorni suteri u odnosu na Karija.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koja je onda formula za najboljeg šutera svih vremena? Sa koliko ponderišemo 3 pts, 2 pts i freethrows? I da li na osnovu toga KD može biti najbolji šuter svih vremena? Unlikely.

 

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Mislim generalno niko ne tvrdi da je Curry najbolji midrange suter ikada, jer nije, ali je i tu elitan, ili bar borderline elitan. Kad to ukombinujes sa ubedljivo najboljim sutem za 3, dobije se jednostavan odgovor.

 

Nijedan igrac nije toliko bolji midrange suter od njega koliko je on superioran u sutu za 3 u odnosu na sve ostale.

 

+ 1

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

ukratko, i tokom sezone moze njih 5-6 da se zapali ali niko nema kontinuitet dobrog suta. spoelstra eliminise najvecu prednist knicksa a to je ofanzivni skok i generalno ufur pod obruc, plus brunson, sto neko rece od knicks fanova, kada ustane posred noci da shora, biva udvojen ispred klonje, pa knicksi onda budu ta prosecna nba ekipa, kakva i jesu.

 

Moze li neko objasnjenje, kako su im zatvorili reket i ofanzivni skok, kad im na 4 igraju Caleb Martin i Love a na 5 Bam i Zeller.

 

Ocekivao sam da ce Niksi da ih izdominiraju u reketu, narocito nakon sto su to uradili protiv Kavsa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

McLeod rješava ovu seriju. 

 

Da se ne bavite bezveze trivijalnim stvarima.

Istina, ova serija zavisi samo od McLeoda, ako ne promeni svoju prognozu tu se ni Lejkersi ni Voriorsi ne pitaju ništa.

Ja ne tvrdim da sam uvek u pravu, ne kažem da McLeod sigurno neće promeniti svoju prognozu, može da je promeni pa da onda GS prođe, ali ako je ne promeni džaba svi otvoreni šutevi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Magia said:

 

Moze li neko objasnjenje, kako su im zatvorili reket i ofanzivni skok, kad im na 4 igraju Caleb Martin i Love a na 5 Bam i Zeller.

 

Ocekivao sam da ce Niksi da ih izdominiraju u reketu, narocito nakon sto su to uradili protiv Kavsa.

 

citirao sam juce pred tekmu delove ovog teksta:

 

https://www.thestrick.land/strick/ek13oza2oqv6jx8486tqbmeh2jmcry

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Game 7 kod kuce, jbg. Nije da niste imali svoju sansu da dodjete na megdan😀

Zavera lige da se progura jos jedan Kari - Lebron duel, pre nego sto odu u irelevantnost moj Mikša.

 

3 hours ago, displejnejm said:

Nisam siguran da li se šališ ili ne. Prvo, ne zna se da li će Nagetsi proći Sanse, a ni LAL nisu baš sigurni. Drugo, AD je jedini centar na svetu koji bi mogao da izađe kao pobednik u duelu sa Jokićem, tj. da ga izdominira, i to nekako i očekujem ako dođe do duela. Dovoljno je čak da imaju sličan učinak (obe strane terena računam), a ako bude tako, LBJ će doneti prevagu Lejkersima + najbolja odbrana lige u PO.

Ja ovde pisem samo samo navijački biased komentare.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Magia said:

 

Ne daje bas odgovor na koji nacin su to uradili. Nisam gledao tekme, pa zato pitam.

 

Niksi su veci i snazniji na maltene svakoj poziciji, zato mi nije jasno.

 

Spoiler

But this matchup against Miami is different. Despite them being a lowly 8-seed, they are much better prepared to take away how they Knicks are trying to win. This starts at the top with head coach Erik Spoelstra, who sits firmly at the top of the league’s best coaches. While most teams are a step behind, defending outside-in, Spoelstra has flipped the script and schemed his team to defend inside-out. He is betting that the Knicks’ 3-point efficiency won’t rise to a high enough degree to beat the Heat, so long as they are leaving the right guys open. He would rather live with Josh Hart or RJ Barrett shooting open 3-pointers than Mitchell Robinson dominating the offensive glass.

 

^

citirao sam sinoc ovo i malko vise:

majami brani reket od knicksa [bilo ufura pod kos ili ofanzivnog skoka], tako sto pune reket, po cenu otvorenog suta za odredjene igrace, za koje smatraju da mogu da zive sa njihovim pokusajima [hart, barrett u prvoj posadi].

 

knicksi imaju jako los protok lopte a brunson nije tatum, pa da se to nivelise, dok randle nije otprilike nista u ovoj seriji, mada je drugu tekmu statisticki odigrao dobro.

 

zacemdntiran reket tj pustanje trica kod par igraca plus isecen protok lopte [ovo drugo nije tesko izvesti knicksima] = recept za pobedu hita.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Teško da je Curry baš elitan mid range šuter. Niti uzima previše takvih šuteva, niti su mu procenti u samom vrhu. On ni u šutu za tri nije u Top 10 svih vremena kad su procenti u pitanju, ali kao daleko najbolji volume 3 pt scorer, mjesto na vrhu najboljih šutera za tri nesumnjivo mu pripada. Ovo znači da neki mid range šuteri koji procentulalno nijesu značajno bolji od Stefa, ali uzimaju znatno više takvih šuteva i iz njih postižu znatno više poena, su bolji od Curry-ja. Pored već pomenutog Duranta, bolji mid range šuter je i CP3, sada definitivno i Booker, mnogo bolji po procentima i volume-u je Jokić, bolji su i Kawhi, Irving, vjerovatno i DeRozan, da ne izvlačim neka imena iz prošlosti.

 

U principu, stvar nije toliko bitna - cijeli narativ je u duhu modernog clickbait sadržaja kome je osnovni cilj privlačenje pažnje i stalno recikliranje, a ne suština i realnost. Ovo posljednje skoro nikad nije jednoznačno, niti se na tako nešto može svoditi i pojednostavljeno tumačiti. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

to pisem godinama, danas je ispalo da je najbolji suter = najbolji trojkas, sutra ce najbolji logo suter, vec vidimo to sa poturanjem lillarda.

 

najbolji suter ikada je verovatno do sigurno kevin durant.

1. Curry St

2. Bird LJ

3. Price M / Durant K.

 

 

Ooooopasno suđenje na LAL GSW. Mi smo imali takvo suđenje u regular season, u PO do sada ne. Želim da se nadam da je cilj da se nekako izmuze do G7, pa da se tamo pusti igra. Znam da sam ja igrač GSWa, da bih ušao dosta agresivno u sledeći meč. Što se tiče Poola, ne znam šta bih rekao. Mislim da mu definitivno nije prijao nokaut u predsezoni, ali da se to razvuče do dana današnjeg, svakako je i do njega u smislu šta će da napravi od situacije... Ne deluje prilagodljivo i odbrana je bila dobra možda u 2 utakmice od 10 mečeva PO. Jako jako tanko, ali pre svega obeshrabrujuće kada je u pitanju budućnost.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...