Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Jako losa odbrana Bostona, na granici nezainteresovanosti u drugoj cetvrtini. Ova serija 9-2 na kraju ih nekako odrzava u zivotu, mada se cini vestacki. 
Ako se Tatum probudi ce mozda i biti sanse za totalni prikljucak, ovako tesko.

I da, nekako se vidi kome zivot u seriji zavisi od danasnje pobede a kome nije imperativ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Definitivno prolazi, samo što je Kari, kao i KD, još uvek sposoban da izbaci MVP partije, ne uzastopno, a Lebron mi ipak 2-3 nivoa ispod. Ne mogu baš lako da prihvatim ADja kao bezuslovno najboljeg igrača u obe ekipe jer je užasno nekonstantan, lak i u okviru jedne četvrtine. 

 

 Braaate, ovo je stvarno ne preterivanje, nego bezobrazluk sta ti pises o Lebronu i Lakersima za vreme ove serije

 Malo respecta prema protivniku molicu, nije kosarka samo sut za 3, ono sto je Lebron izrudario juce i ishaslovao Kari/KD mogu samo da sanjaju a prebitno je za plejof kosarku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, delgado said:

 

 Braaate, ovo je stvarno ne preterivanje, nego bezobrazluk sta ti pises o Lebronu i Lakersima za vreme ove serije

 Malo respecta prema protivniku molicu, nije kosarka samo sut za 3, ono sto je Lebron izrudario juce i ishaslovao Kari/KD mogu samo da sanjaju a prebitno je za plejof kosarku

 

Mislim da se ne razumemo, ali dobro, emotions i sve. Maksimalno poštujem Lalakerse, ali moram da priznam da sam ih malo gledao i to protiv Memfisa. Ovo što igraju protiv GSW me nije impresioniralo. AD je odvalio prvu utakmicu i izgledao kao miks Juinga i Tima Dankana, ali je plivao sam u garsonjeri celo vreme. Sledeću je bio dosta tanji i nisam siguran kakav je pri optimalnoj odbrani - da li je na 15ppg i 10 rpg ili na 30-20. Pri tome, da me pitaš koja je optimalna odbrana, nemam pojma.

 

Što se tiče Lebrona, gledam i komentarišem ove poslednje 3-4-5 utakmica. One stvari koje su ga činile prepoznatljivim i top 3 ili top 2 goat kandidatom su se dosta promenile i sad, ja razumem sve, ali brt budimo realni. On je i dalje arguably najpametniji igrač na terenu, bez dileme najbolje čita sve što se dešava, snaga (neki bi rekli old man strength) je verovatno veća nego ikada, ali brzina - koja ga je uvek izdvajala i pretvarala Power Forwarda u pleja, onda kretnje, pa čak i guranje na postu... to je sve na nekih 30%. I to je skroz normalno. I on jeste majstor plejof basketa, ali njega opušteno preuzimaju igrači na 4-5 m od koša koje bi pre 3-4 godine uneo sa sve loptom u koš. Da se oslanja u 39toj na šit spolja, to je nešto što bi valjda svaki protivnik manje više prihvatio.

 

Naravno da nije igra samo šut za tri i LBJ je juče izvukao sjajnu nešutersku partiju za pobedu, kao što je i Kari izvukao prethodnu sa 12 asista, suština plejof košarke je pobeda.

 

Moja poenta je da, kao što me GSW, Finiks i recimo FIladelfija nisu nimalo impresionirali u ovom plejofu (o Milvokiju je glupo i pisati), tako me nešto nisu ni Lakersi oduševili, i ne deluju mu zastrašujuće, što ne znači da ne mogu da nas pometlaju sa 4:1 jer smo mi jadni, a samo na momente opasni. Boston i kada se muči, mi deluje uvek kao da ima još jednu ili dve brzine. Donekle i Denver.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Ja da sam GM bilo koje ekipe sa šampionskim ambicijama sem Denvera gledao bih da na FA dovedem Vučevića

Neki moj zaključak generalno gledajući PO.

Da li je ovo disrespekt prema Embidu?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Miki28 said:

Koje uvlacenje u dupe.

U sred plejof serije on podcaste cepa

Ma koje uvlačenje u dupe, bolje da nastavi da se uvlači onom koji je 2-3 klase iznad Brona, ali će nekim čudom ranije ispasti čim nije injury team godina.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, delgado said:

 

 Braaate, ovo je stvarno ne preterivanje, nego bezobrazluk sta ti pises o Lebronu i Lakersima za vreme ove serije

 Malo respecta prema protivniku molicu, nije kosarka samo sut za 3, ono sto je Lebron izrudario juce i ishaslovao Kari/KD mogu samo da sanjaju a prebitno je za plejof kosarku

 

Niske strasti

Vrlo moguće da Biid dođe do 40 pts, pokajte se nevernici @Dracarys

Link to comment
Share on other sites

Call me oldschool, ja bih Dreju tako gotivno dao kintu do kraja ugovora u apoenima od po jednog dolara, stavio u jedan kamion i ostavio mu ispred gajbe. Izgubimo sezonu, yolo, nema veze. Ovo je smešno, bedno i u krajnjoj liniji ponižavajuće za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dracarys said:

Da li je ovo disrespekt prema Embidu?

Nikako, naprotiv.

Ekipe poput File , LAL i još nekih koje imaju top klas Rim protektore mogu da napune reket i igraju neku Muta Nikolić taktiku gde će da rizikuju sa šutem za tri , a da zatvore prodor iz prostog razloga što veliki broj ekipa koje pretenduju na visok plasman nema post igrača/igru.

Ako nemaš prodor koji ti je oduzet i nemaš post onda nema ni dubine, a to onda može biti problem.

Ako imaš Vučevića za 20 minuta ti si rešio problem jer možeš da mu gurneš loptu , pa makar ništa ne uradio dobio si na dubini. Vuč mi je prvi pao na pamet.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...