Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Just now, DameTime said:

 

Dajte Pumu bre 😛 

 

Inače sad kontam da sam ovde na forumu poželela pobedu nad Lejkersima za rođendan i dobih je, samo šteta što je bila bez PatBeva. 

Šta se mene tiče može. Bas mi ne ide žilama. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Barkley#34 said:

3,5 pobede su Kingsi ispred GSW. Ne znam raspored ali teško da će baš tako potonuti u narednih 24-25 utakmica. Isto tako, pitanje je da li će Pelikani ostati na sedmom mestu. Biće prilična gužva za plej-in.

Pa GS posle Allstara u prvih nekoliko meceva igra protiv tih rivala za playin uglavnom. Lejkersi u gostima pa Hjuston, Minesota, Portland, Klipani, NO kuci pa opet Lejkersi u gostima.

Sve zavisi i Steph kad se vrati.

 

Kingsi pa mozda i skliznu, imaju Portland kuci pa Klipane, 2 sa OKC sve u gostima pa Klipane kuci.

 

Bice tu jos dosta tumbanja na Zapadu

Nama je bas je...., nemamo prostora uopste. GS kuci pa 2 teska gostovanja Dalasu i Memfisu a onda i OkC ( must win ce biti ) i onda home stand Minesota, GS, Memfis, Toronto, NYK. Kako znamo i umijemo da napravimo neku seriju pobjeda

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Nisu zaliha ali pokazalo se da i svi drugi mogu da izgube svaku. Mnogo timova (13!) je u igri, bori se za nešto, trebalo bi izvući brojke koliko puta svi međusobno igraju i kako će vući jedni druge na dole. Drugim rečima, nijedan poraz ne mora da bude bolan ako dobar deo konkurencije takođe izgubi, za šta postoje velike šanse svako veče. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Nisu zaliha ali pokazalo se da i svi drugi mogu da izgube svaku. Mnogo timova (13!) je u igri, bori se za nešto, trebalo bi izvući brojke koliko puta svi međusobno igraju i kako će vući jedni druge na dole. Drugim rečima, nijedan poraz ne mora da bude bolan ako dobar deo konkurencije takođe izgubi, za šta postoje velike šanse svako veče. 

Slazem se. Sto se tice Lejkersa, delgi i grof ce redovno izvjestavati da li je bilo dobro ili lose vece za Lejkerse😀 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Ako Ayton bude ovako igrao u PO ne piše nam se dobro. Kala su trebali pustiti a ovog mlakonju trejdovati i pojuriti Plumleea. Sad mi je duplo žao zbog Kala. 

 

Ako neko od naših diže formu u playoffu onda je to Ayton, čovek ima dva sjajna PO iza sebe. I bez Mikala imamo super opcije na toj poziciji, evo Okogie dosta dobro igra u oba smera trenutno (a u najmanju ruku je sjajan defanzivac), a bez Aytona, iako je sklon da preskoči pokoju tekmu mentalno, bi imali krater u reketu koji svakako ne bi popunio Mason Plumlee.

 

Što se Clippersa tiče čudi me da imaju ovako prosečan skor s obzirom da su najzad zdravi, a imaju verovatno najdublju ekipu u ligi. Meni definitivno spadaju u tier 1 favorita za titulu, uz Milwaukee, Boston, Denver i Phoenix.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, João Palhinha said:

 

Ako neko od naših diže formu u playoffu onda je to Ayton, čovek ima dva sjajna PO iza sebe. I bez Mikala imamo super opcije na toj poziciji, evo Okogie dosta dobro igra u oba smera trenutno (a u najmanju ruku je sjajan defanzivac), a bez Aytona, iako je sklon da preskoči pokoju tekmu mentalno, bi imali krater u reketu koji svakako ne bi popunio Mason Plumlee.

 

Što se Clippersa tiče čudi me da imaju ovako prosečan skor s obzirom da su najzad zdravi, a imaju verovatno najdublju ekipu u ligi. Meni definitivno spadaju u tier 1 favorita za titulu, uz Milwaukee, Boston, Denver i Phoenix.

Naša trojka je odigrala očajno. Sa  Aytonom -13.Najveći minus od svo troje.  Mi kad smo poveli ono malo i kratko, igrali smo sa Byombom na petici. i tad je zaštita obruća bila ok. Sa Aytonom šetnja kroz reket i nema tko mu nije kupio skok. ok sa KD koji je dosta dobar rebounder to će biti valjda druga pjesma. najviše me iznerviralo na kraju kada pokušavamo stizati on šutira fadeaway turnaround jumper sa Zubcem na faci jedno tri m od koša. to je baš neodgovorno. ima tu još nekih stvari , Ross tek stigao a već uzeo 17 šuteva, za tri 1/8. Okogie zaista rastura u zadnje vreme na obe strane parketa. 

Link to comment
Share on other sites

Neke random crtice iz moje fioke:

- Westbrook neće doneti Clippersima ništa, ne znam zašto su zaljubljeni u ta velika imena i high usage igrače; Plumlee je prekvalifikovan za rezervnog centra - kao što se zna, oni će ići do onde dokle ih Kawhi i PG odvedu uprkos korektnoj podršci role playera, posebno Manna i Powella; tu je sad i Gordon koji će slaviti odlazak iz Hjustona kao drugi rođendan

- Denver se fino zaokružio sa Ređi Ćeksonom, nije on neka igračina niti high IQ plejer ali samo im treba malo iskusnija i poudanija verzija Bonesa što su i dobili

- najbezvezniji potez trade deadlinea mi je definitivno Poeltl u Raptorsima, njima neće pomoći ništa niti im treba takav profil, a mnogo bolje bi legao u x drugih ekipa

- Bucksi sa Crowderom postaju dosta zajebani, taman delić koji im je falio - em 3&D, em prekaljen, em bezobrazan

- kad će prestati priče o Melu i to sažaljevanje njega? Ima i boljih igrača koji su ringless. Melo može doneti malo stretch vatre i to je to, ja nisam siguran da on i dalje ne misli za sebe da je top 30 igrač u ligi a u stvari van šuta (uz upitnu selekciju, naravno) ne donosi ništa.

- Kevin Love je penzioner i neće nikome pomoći, može samo da odmogne olovnim nogama i niskim procentima šuta. Za njega je situacija u Cavsima bila idealna, ali se potpuno raspao u poslednja 2 meseca.

- čudi me da Heat nije povukao neki potez, sada im ostaje samo da hrabro ispadnu u najviše drugoj rundi istoka

- Netsi mi postaju cool, prava sporcka pričica

 

Da se vratim malo i na ovu istorijsku raspravu sa prethodnih strana. CP3 je bog košarke za mene. Mislim da o tim istorijskim pričama treba govoriti ko je veći igrač, a ne bolji, jer je to teško upoređivati. Ja nisam gledao nikad boljeg plejmejkera od Paula, osim Stocktona eventualno mada je CP mnogo opasniji strelac (bio), Magic je ipak mnogo više od regularnog plejmejkera. A opet, da li je CP3 uopšte veći od nekih drugih likova koji su nominalni plejmejkeri a u stvari su skoreri, npr. od Westbrooka ili Lillarda? Jasno da je Steph tu nedodirljiv istorijski.

 

Najprecenjeniji igrač u istoriji lige je Kobe. Razumem doduše jer je bio brutalno harizmatičan i najlepši za gledanje, međutim on je celu karijeru bio relativno neefikasan igrač i ogroman ball hog, koji je do svojih titula dolazio uz Shaqa (primetite kako uz njega nikad ne ide epitet najbolji bla bla nego najmoćniji, dominantniji i sl. - tako treba posmatrati i Janisa) a kasnije uz Gasola u prajmu (jedan od istorijski najpotcenjenijih igrača ikada). Kobe je meni tu negde između osmog i petnaestog mesta na all time listi, nikako u top 5 ili u top 3 gde ga mogu samo svrstavati bolesni fanovi ili Kinezi koji gledaju samo hajlajtse.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Neke random crtice iz moje fioke:

- Westbrook neće doneti Clippersima ništa, ne znam zašto su zaljubljeni u ta velika imena i high usage igrače; Plumlee je prekvalifikovan za rezervnog centra - kao što se zna, oni će ići do onde dokle ih Kawhi i PG odvedu uprkos korektnoj podršci role playera, posebno Manna i Powella; tu je sad i Gordon koji će slaviti odlazak iz Hjustona kao drugi rođendan

 

- Netsi mi postaju cool, prava sporcka pričica

 

 

- clippersi su s'pravom škartirali reggie jacksona i walla, jer im ne donose apsolutno ništa.

e sad, ko je dostupan na inače heavy buy-out tržištu na pleju? možda sam nešto propustio ali to su bili

1 conley (jazzu ne trebaju igrači koje clippersi imaju a mogu da daju, pikove valjda nemaju odavni), jedini proper play a ujedno i igrač koji može da se nešto sitno povredi na pola prve serije i da završi učestvovanje u sastavu.

2 derrick rose, koji u ovom stadijumu karijere i nije plej, već više neki skorer, čega ovi imaju

3 george hill, kao i rose, njegovo je odavno prošlo

4 ludi raša; naravno nesrećno rešenje ali ako nemaš niti jednog pravog pleja - uzimaš igrača koji ima famozni chip on his shoulder, i mislim da će sama činjenica da ostaje u svom rodnom gradu, u ekipi koja je svakako ozbiljnija od lejkersa - u prilici da natrlja na nos lebronu i lejkersima sve što je moguće natrljati - učiniti da pogine na terenu za pobedu, pa makar morao da ubaci koš glavom a dupetom da asistira. 

 

ko je gledao cape fear, verziju sa robert denirom, zna o čemu pričam:

 

Spoiler

cape-fear-robert-de-niro.gif

 

 

- ne kapiram šta ti je (i ne samo tebi) toliko kul i sportski kod netsa. osim mikala je to sve onako; možda je razlog to što se meni dinvidi izrazito ne dopada a mislim da će DSF brzo biti razotkriven bez luke dončića. ke vidime.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja neki fan Dinvidija ali je fakat pametan igrač koji koristi svoje prednosti. Ma jednostavno su mi se smučili ovi Nets superstarovi i primadone, sad je to konačno kakva takva košarkaška družina + imaju kapacitet da peglaju opasnu odbranu + mi Mikal baš simpa igrač, dobar karakter i nije u nekom gangsta fazonu.

 

Nemam pojma koji je kur Clippersima trebao Bones. Možda sam ja lud, ali uvek bih na već kvalitetnu osnovu radije imao Conleya nego Westbrooka u ovim veteranskim verzijama obojice.

4 minutes ago, Kvaratskhelia said:

-Poetl je odlično pojačanje za Reptorse. Baš im je falio jedan klasičan centar, a Poetl je za mene lično prilično potcijenjen igrač. 

 

- Love može da bude dobar za dosta ekipa ako im treba igrač sa klupe da odigra 15 minuta.

 

Poeltl jeste potcenjen i super bi legao mnogim timovima, ali Raptorsi nisu jedni od takvih jer su skoz začepljeni dole, nemaju nikakav šut na timskom nivou i sad će biti još gore + Siakam i Barnes operišu uglavnom u reketu i sad će tu biti previše naguranih tela. Simptomatično mi je i ovo što Poeltl kreće sa klupe i ne igra puno.

 

Love je penzioner, zbog fantazija sam ga mnogo pratio ove sezone. Čovek je gotov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

4 ludi raša; naravno nesrećno rešenje ali ako nemaš niti jednog pravog pleja - uzimaš igrača koji ima famozni chip on his shoulder, i mislim da će sama činjenica da ostaje u svom rodnom gradu, u ekipi koja je svakako ozbiljnija od lejkersa - u prilici da natrlja na nos lebronu i lejkersima sve što je moguće natrljati - učiniti da pogine na terenu za pobedu, pa makar morao da ubaci koš glavom a dupetom da asistira. 

 

I sve je to u redu dok ludi Raša ne dodje i PGu koji u tom trenutku ima 15-8 iz igre i KLu koji ima 14-9, kaže sklonite se sa strane da ja ispalim svojih 12-3.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Babo vrlo blizu da ima najbolji poentersku sezonu u istoriji HR kosarke i prestigne Drazena, pa me zanimalo koje su najbolje od svih kosarkas iz bivse Jugoslavije.

 

Krenuo sam od Divceve 16 poena sezone i uracunao samo sezone sa preko 16 i vise poena u proseku. I broj je 49, mnogo veci nego sto sam mislio.

 

 

121.PNG

212.PNG

  • Like 5
  • Thanks 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

 

I sve je to u redu dok ludi Raša ne dodje i PGu koji u tom trenutku ima 15-8 iz igre i KLu koji ima 14-9, kaže sklonite se sa strane da ja ispalim svojih 12-3.

 

da ostanem u duhu holivudske kinematografije, to je svakako "clear and present danger"

samo mislim da je wbrook sada toliko osvetoljubiv, da će se paradoksalno, ponašati jurodivo i blagougodno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

- ne kapiram šta ti je (i ne samo tebi) toliko kul i sportski kod netsa. osim mikala je to sve onako; možda je razlog to što se meni dinvidi izrazito ne dopada a mislim da će DSF brzo biti razotkriven bez luke dončića. ke vidime.

Apsolutno nista ali to je u krvi ljudima da navijaju za timove bez jakih imena. Ono pogledaju skor i vide 32/24 i vide tim i kao bas gotivna ekipa, ekipa puna radnika a ono pogledas Ben Simmons 35 miliona, Joe Harris 18 miliona, Dinwiddie 20 miliona, Patty 6 miliona i na tu 4 ode 2/3 salary capa. 

 

Zalosno je sto ce takva ekipa i igrati plejof ( taj plekof im upravo obezbijedila ta imena koja nisu kul ) na mrtvom istoku jer i da puste da im igraju G ligasi ne mogu ispasti iz price za playin. Toliko je istok ocajan. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nemam pojma koji je kur Clippersima trebao Bones. Možda sam ja lud, ali uvek bih na već kvalitetnu osnovu radije imao Conleya nego Westbrooka u ovim veteranskim verzijama obojice.

 

mislim da se i clippersi slažu sa tobom ali jednostavno nisu imali čime da dovedu conleyja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

da ostanem u duhu holivudske kinematografije, to je svakako "clear and present danger"

samo mislim da je wbrook sada toliko osvetoljubiv, da će se paradoksalno, ponašati jurodivo i blagougodno.

On se tako i ponasa.

Napadi na Russa su prosto nevjerovatni, ljudi su isli dotle da objave sramne stvari posle trejda. Ono je blagi uzas bilo za citati i slusati a sve novinari bliski nekom liku.

 

Russa ce Lue itekako fino koristiti jer je x5 bolji trener od Hama i Vogela. Klipani traze malo brzu tranziciju, da promijene ritam, da rasterete Kawhija i PG13 kreiranja a Russ je za to odlican. Kod Klipana ima odlicnih sutera i spacing im je odlican sto Russu to odgovara i imace 2 odlicna centra za raditi u p&r sa njima. Sve ono sto Lejkersi nisu imali.

I da vezano za Conleya, sve ono sto si pisao za Reggie vaxi x2 za Conleya. Klipani traze da malo ubrzsju igru a to sa Conley nije moguce. On je bolji u half court setu ali i tu je ae da kazem propao ala Lowry, ne toliko drasticno ali itekako osjetno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Najprecenjeniji igrač u istoriji lige je Kobe. Razumem doduše jer je bio brutalno harizmatičan i najlepši za gledanje, međutim on je celu karijeru bio relativno neefikasan igrač i ogroman ball hog, koji je do svojih titula dolazio uz Shaqa (primetite kako uz njega nikad ne ide epitet najbolji bla bla nego najmoćniji, dominantniji i sl. - tako treba posmatrati i Janisa) a kasnije uz Gasola u prajmu (jedan od istorijski najpotcenjenijih igrača ikada). Kobe je meni tu negde između osmog i petnaestog mesta na all time listi, nikako u top 5 ili u top 3 gde ga mogu samo svrstavati bolesni fanovi ili Kinezi koji gledaju samo hajlajtse.

Nema to veze sa harizmom i vizualnim aspektom vec sto je bio krvavi radnik koji je iz sebe iscedio vise nego bilo koji sa te liste top 10 igraca. Talenat da ali ne na nivou ostatka te ekipice tih najboljih ali svakako most driven i most hardworking, cak i od MJ. 

Da da Pau Gasol je u prici sa Kobijem underated a lika nisu stavili ni u top 75 a nece niti ni u top 100 u ligi. Zalosno ke da je najbolje godine svoje karijere igrao sa Smush Parkerom, Kwame Brownom, Radmanovicem kao starterima. Cim je dobio 1 odlicnog igraca, 3 finala i 2 titule.

Steve Nash nikada ali nikada nije trebao biti MVP lige a kamoli x2.

Moze da ti se svidja ili ne svidja ali to najprecenjeniji je totalni unrespect za igraca koji je 20 godina igrso u 1 timu, koji je dosao kao donar prospekt i koji je svoje krcio i krcio a sve pod oblakom MJ ( koliko je samo igraca popustilo mentalno pod tim novi MJ ). Klinac koji je 4 puta ispalio airball protiv Jute u plejofu '96 gdje je Shaq kao vodja ekipa bjezao od lopte ( sam priznao da je rekao Dell Harrisu da ne zeli loptu ). Nikada se nije sakrio u misju rupu, nikad se nije dodvoraaso nikom i nije isao da formira supertimove. Zasto taj Shaq nije uzeo sa Penny-em nego je cekao da Kobi sazre i postane ubica? 

 

Naravno da uz Shaqa nece ici da je najbolji ikada a i kako bi islo? Shaq je trebao i morati biti najbolji ikada, bez konkurencije ali Shaq je bio Shaq u svom prajmu, ovo sto dobijes i danas. Poslisaj njegove intervjue i intervjue Kobija i PJaxa oa ce ti biti jasno zbog cega nije najbolji. Rad na sebi, svojoj igri i trening. 

Gurao je dok je tijelo moglo ali posle je postao smejurija, cirkus putnik od tima do tima. Nekako mu Pat, Spoelstra i Wade natakli jos jedan prsten jer je on ozb kosarku zavrsio 2003 godine i oay me the money. Povrijedim se u company time, oporavljam se u company time.

 

I da, naprecenjeniji igrac kad bude all said and done ce biti Kevin Durant ukoliko ne uspije sa Sunsima. Nikada u istoriji ove igre nece postojati igrac koji je toliko godina svoje karijere proveo sa vrhunskim igracima, prelazio iz tima u tim i ako bude imao samo da pokaze 2 prstena. To ce biti bas sraman return

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve u vezi Kobea i njegovog precenjivanja itekako ima veze sa njegovom neograničenom harizmom i vizuelnim aspektom (arguably najlepši igrač za gledanje u istoriji košarke iako je replika MJ-a) + nažalost i tragedija koja ga je zadesila i čuveno "all hail the dead" momenat. Nema veze to koliko je radio na sebi, to se podrazumeva ako hoćeš da budeš all time great uprkos svemirskom talentu, nije to contest za Aliju Sirotanovića nego za najveće košarkaše u istoriji.

 

Za Nasha se slažem 100%. 

 

Što se Duranta tiče, on je za mene najtalentovaniji igrač kog sam ikad gledao uz MJ-a. Gledati njega kako igra košarku je kao gledati ribu kako pliva, tako prirodno. Njegov problem je što nikad nije imao karakter da bude sami vrh istorijski, verovatno i najslabiji i najbezvezniji karakter od ovih top 15-20 igrača ikada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E pa Kobe je na tom mentalnom planu sam vrh. Sve mi je okej da ga ne smatras top 10, to je subjektovno misljenje ali najprecenjeniji je bas unrespect prema njegovoj karijeri, radu, pristupu igre. 

 

Pogledaj malo one njegove serijale o samoj igri, pristupu igraca i vidjeces da je to bio briljantan um. Problem je sto je kod njega ego prevladjivao, taj isti ego koji je PJax forsirao na startu odnosno pustao da raste, kao i Shaqa ( najveci egoisti su MJ, Kobi i Shaq ikada i to nije ni blizu ). Problem je sto je Kobi znao kako se pobjedjuje, tako su i uzeli 3peat, on na Zapadu a Shaq u finalu ali onda su dosli ogromni razdori izmedju Shaqa i Kobe gdje su i jedan drugi otisli u nesto nezamislivo, danas bi to bilo 0-24h drama i snimali serijali i ko zna sta jos. 

Prva rijec koju je Shaq izjavio posle titule sa Majamijem, one more than him.

Kobijeva nakon titule sa Bostonom? One more than Shaq and you can take it to the bank. Zbog tih desavanja a po rijecima PJaxa je bilo Kobi je znao pravi put za pobjedu ali je birao svoj, tezi i otuda ona knjiga da je Kobi uncoachable. Ego je probio plafon i samo reakcijom Jerry Buss-a, Jerry West i malo kasnije PJaxa se smirio i kanalisao taj bijes, zelju za dokazivanjem. 

 

Koliko god je PJax uradio za Kobija toliko je i napravio zivotinju koju nije bilo moguce kontrolisati u jednom periodu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...