Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

I da dodam za Lebrona kad sam već u kancelariji, meni je najfascinantnije kod njega (pored toga koliko dugo traje na vrhunskom nivou i kako održava taj surovi atleticizam i dalje relevantnim) koliko je u principu pametan igrač i prilično bistar i pronicljiv lik ovako. Lik bez oca, polu-beskućnik, bez formalnog obrazovanja ili nekog uzora u tom smislu, veliki deo njegove veličine je taj karakter i inteligencija, sposobnost da realno sagleda stvari i obrne ih u svoju korist npr nešto što KD nema ni u naznakama. Jbga, i to je deo paketa.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

E da, za KD se apsolutno slazem. Weak mentality i lik koji trazi lakse resenje. 

 

Meni je fascinantno kad vec pominjes Lebrona da niko od njegovih fanova ne potegnu nesto sto ja cijenim kod njega itekako i sve cekam ali nista. 

On je imao katastrofalnu seriju sa Dalasom u finalu, jos gore nego sto sam mislio kad sam juce zavrsio ali zato je odgovor na taj poraz i lowest point karijere fenomenalan. Vratio se kao man on mission. 

 

isto tako, covjek je dosao kao no1 pik i kao lik sa najvecim mogucim ocekivanjima, ovo za Wenbanyamu nije ni blizu hype oko Lebrona i on ne da je opravdao ta ocekivanja nego ga je i prevazisao. Za to kapa dolje, jedan od najvecih ikada

 

Lebron i KD ne mogu nikad u istu recenicu, mogli su nekad ali Lebron je odgovrio na svaki izazov osim izazov igrati plejof u Lejkersima😀

Edited by Miki28
typo
  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ma naravno, kod lebrona je puno stvari neverovatno & najverovatnije nikada neće više biti viđeno.

 

edit, kod duranta mi je dovoljno ovo što je kaos pomenuo. jedan od igrača koje onako baš sa merakom uvek sednm da odgledam. 

ne moraju svi da budu najbolji, mora neko i najlepši da bude

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

E da, za KD se apsolutno slazem. Weak mentality i lik koji trazi lakse resenje. 

 

Meni je fascinantno kad vec pominjes Lebrona da niko od njegovih fanova ne potegnu nesto sto ja cijenim kod njega itekako i sve cekam ali nista. 

On je imao katastrofalnu seriju sa Dalasom u finalu, jos gore nego sto sam mislio kad sam juce zavrsio ali zato je odgovor na taj poraz i lowest point karijere fenomenalan. Vratio se kao man on mission. 

 

isto tako, covjek je dosao kao no1 pik i kao lik sa najvecim mogucim ocekivanjima, ovo za Wenbanyamu nije ni blizu hype oko Lebrona i on ne da je opravdao ta ocekivanja nego ga je i prevazisao. Za to kapa dolje, jedan od najvecih ikada

 

Lebron i KD ne mogu nikad u istu recenicu, mogli su nekad ali Lebron je odgovrio na svaki izazov osim izazov igrati plejof u Lejkersima😀

 

Sve se slažem. KD u smislu talenta itekako može u rečenicu sa bilo kim u istoriji ove igre pa i sa Lebronom, ali mu je ovaj deo paketa van strogo igračkog dela dosta skroman. Imao je momentum na svojoj strani nakon titula sa Dubsima da promeni taj narativ ali je prilično fejlovao. Videćemo za dalje i kakvi će biti Suns dani.

 

Svaki od ovih istorijskih top igrača je prilično živopisan karakter, svako na svoj način (čak i Timmy kao dosta neobičan quiet leader), Durant je priličan bezveznjak sa te strane.

Link to comment
Share on other sites

Kobe jeste vrv najprecenjeniji ikad. Na stranu to sto ga nikad nisam voleo (to je zapravo eufemizam), sada sam u godinama kada mogu realno da sagledam stvari i zaista mi je neshvatljivo da ga neko gura u top 10, o top5 da ne govorim. Meni je iskreno jako drago sto se promenila liga i ceo narativ oko mvp priznanja sa vrednovanjem efikasnosti, apsolutnog znacaja za ekipu i sto vise nije dovoljno da chuckujes po 28-30 suteva po tekmi, prebacis 30ppg i ocekujes da te proglase mvp-jem. I taj argument kako je Kobe igrao sa Smushketom i slicnima nema ni blizu tezinu kao ovih godina u ligi jer u Kobeovo vreme nije bilo modernih supertimova. Konkurenti Lakersa nisu imali po 2,3 superstara u svojim ekipama, tako da se ne moze primeniti isti arsin.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Najprecenjeniji igrač u istoriji lige je Kobe. Razumem doduše jer je bio brutalno harizmatičan i najlepši za gledanje, međutim on je celu karijeru bio relativno neefikasan igrač i ogroman ball hog, koji je do svojih titula dolazio uz Shaqa (primetite kako uz njega nikad ne ide epitet najbolji bla bla nego najmoćniji, dominantniji i sl. - tako treba posmatrati i Janisa) a kasnije uz Gasola u prajmu (jedan od istorijski najpotcenjenijih igrača ikada). Kobe je meni tu negde između osmog i petnaestog mesta na all time listi, nikako u top 5 ili u top 3 gde ga mogu samo svrstavati bolesni fanovi ili Kinezi koji gledaju samo hajlajtse.

 

Zavisi kako ko gleda, može se reći i da je Kobi u svom prajmu (10ak sezona) osvojio 5 titula i igrao još 2 finala, što je apsolutna dominacija; bez Šeka je osvojio više titula, nego što je Šek osvojio bez njega.

 

Što se tiče efikasnosti, to je statistički prenapumpana priča, bitna i zanimljiva u današnje vreme da se ljudi igraju i imaju šta da računaju i prepričavaju.

 

U suštini, da je Kobe umesto 7.5 pogađao 8.5 (jedan pogodak više) puta po utakmici, iz istog broja pokušaja, bio bi na nivou Lebronove efikasnosti. Nije malo, ali nije sad ni neka razlika da ti ispadne vilica.

 

Da li je taj jedan pogodak više po meču zaista toliko bitan? Da, da se neko proceni manje ili više (ne)efikasnim i da se pozicionira na nekim all time efficiency listama, ali na samom terenu.. kad neko uzme 5 titula u tih 10ak sezona prajma, potpuno irelevantno. Kad se na to doda odanost klubu/gradu i vizuelni aspekt, apsolutni all time great.

 

Na kraju, cilj za sve velikane je uzeti titulu, sa 40/45/50/55 posto šuta, nebitno.

 

Verujem da bi Lebron menjao tih 5-10 procentnih poena efikasnosti za (koju) titulu više.

 

Toliko je tu bitnijih stavki za funkcionisanje i uspeh jednog tima, od +/- 5% procenta šuta lead igrača, ali nažalost nemerljivih.. svi ti promašaji i niža efikasnost bi se Kobiju dali zameriti, da iza sebe nije ostavio titule.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Niko nije ni napisao da mu je trebao supertim nego tim sa Nba igracima. Tada si imao vrhunske timove sa ili 1 superstarom i role playerima ili 3-4 allstara sa dobrim role playerima

 

Smush Parker, Kobi, George, Odom, Kwame Brown a sa klupe Walton, Chris Mihm i Brian Cook. Eto to je bilo 05/06 tim a onda 06/07 Vladmir Radmonovic to the rescue.

 

E sad to uporedi sa timovima Detroita, Spursa, Sunsa, Dalasa, Rocketsa, Heata itd itd. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Kobe jeste vrv najprecenjeniji ikad. Na stranu to sto ga nikad nisam voleo (to je zapravo eufemizam), sada sam u godinama kada mogu realno da sagledam stvari i zaista mi je neshvatljivo da ga neko gura u top 10, o top5 da ne govorim. Meni je iskreno jako drago sto se promenila liga i ceo narativ oko mvp priznanja sa vrednovanjem efikasnosti, apsolutnog znacaja za ekipu i sto vise nije dovoljno da chuckujes po 28-30 suteva po tekmi, prebacis 30ppg i ocekujes da te proglase mvp-jem. I taj argument kako je Kobe igrao sa Smushketom i slicnima nema ni blizu tezinu kao ovih godina u ligi jer u Kobeovo vreme nije bilo modernih supertimova. Konkurenti Lakersa nisu imali po 2,3 superstara u svojim ekipama, tako da se ne moze primeniti isti arsin.

 

Zašto misliš da su ti nakaradno sklepani supertimovi, od kojih uspe svaki ko zna koji, ozbiljniji protivnici od dobro ukomponovanih timova?

 

Kawhi je sa Torontom mogao da gradi dinastiju, i da napadne još par titula, jer su zaista izrasli u strašan tim. Fizički presposoban, taktički zategnut, napadački raznovrsan i kurčevit.. naredne sezone, svesni svog uspeha i veličine, mogli su da budu još moćniji.

 

Umesto toga, on ode i napravi neku smejuriju od super tima, koja ne odigra 10 utakmica zajedno, a i to što odigra izgleda kao tragikomedija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

@realno *w Kad si ga poslednji put gledao, ali bez predrasuda i ovog mejnstrim shvatanja njegove igre?

 

Protiv Portlanda u LAu, ako se dobro sećam.30 minuta konstantnog ukopavanja ekipe, koja inače igra dobro. Brajant uništava Nurkića tipa 30 poena bez promašaja, Lebron u odličnom izdanju, AD trpa, ali ne sad će on da im objasni. 

Recimo samo da su LBJ, AD i TB imali +17 i  +22, a RW -13 u takmi koju su dobili sa 9 razlike.

 

Naravno, ima tu i poneka dobra partija, ali vidim da je i posle te imao još nekoliko očajnih tipa Boston, Bruklin, a naročito Indijana. Protiv Indijane, u meču koji su Lejkersi dobili 1 razlike, je imao 16-2 iz igre,dok je ceo ostatak ekipe imao oko 52% iz igre.

 

 

****

 

Uglavnom, primetio sam da su ljudi počeli da saželjavaju RWa, pa se polako stvara atmosfera kako je on u stvari neopravdano kritikovan i kako je to postao taj "mainstream" kako si spomenula, pa eto ljudi ga pljuju po defoltu.

 

Što je naravno presmešno, ne pričamo o apstraknim stvarima, već o nečemu vrlo vidljivom i lako proverljivom. Pričamo o igraču koji ima 39% iz igre, 29% za tri poena, jedan je od gorih igrača lige po True shooting, a najupečatljiviji su podaci o ofanzivnom i defanzinvom, odnosnon net rejtingu LBJ i AD sa i bez RWa. A ti podaci pokazuju da se u 2 od 3 tekme, radi o štetočini epskih razmera.

 

 

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Zašto misliš da su ti nakaradno sklepani supertimovi, od kojih uspe svaki ko zna koji, ozbiljniji protivnici od dobro ukomponovanih timova?

 

Kawhi je sa Torontom mogao da gradi dinastiju, i da napadne još par titula, jer su zaista izrasli u strašan tim. Fizički presposoban, taktički zategnut, napadački raznovrsan i kurčevit.. naredne sezone, svesni svog uspeha i veličine, mogli su da budu još moćniji.

 

Umesto toga, on ode i napravi neku smejuriju od super tima, koja ne odigra 10 utakmica zajedno, a i to što odigra izgleda kao tragikomedija.

Slazem se. 00'tih godina je bilo dobro ukomponovanih timova. Vdc sam ih gore nabrojao. 

 

Pa i sami Lejkersi su cim su imali neke role  playere gurali odlicno sezonu 07/08 i prije deadline trejda za Gasola.

Fisher, Kobe, Radmanovic/Walton, Odom, Bynum i sa klupe rukiji Ariza i Farmar a onda dolazi Pau. Posle toga odmah 3 finala i 2 titule. 

 

Boston je prvi supertim. 

 

Ljudi se ne sjecaju koliko je ocajan kosarkas bio Smush Parker a da ne pricam Kwame Brown. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Zašto misliš da su ti nakaradno sklepani supertimovi, od kojih uspe svaki ko zna koji, ozbiljniji protivnici od dobro ukomponovanih timova?

 

Kawhi je sa Torontom mogao da gradi dinastiju, i da napadne još par titula, jer su zaista izrasli u strašan tim. Fizički presposoban, taktički zategnut, napadački raznovrsan i kurčevit.. naredne sezone, svesni svog uspeha i veličine, mogli su da budu još moćniji.

 

Umesto toga, on ode i napravi neku smejuriju od super tima, koja ne odigra 10 utakmica zajedno, a i to što odigra izgleda kao tragikomedija.

 

Ok, imas taj primer zbog zdravlja neuspelog supertima. Ali imas i primere supertima Warriorsa sa 2 (mozda cak i 3) superstara i 1 olstarom, pa onaj Heat sa 2 superstara i 1 olstarom, Cleveland sa (arguably) 2 superstara i 1 olstarom, a koje su sve dolazile do titula. Po pravilu vise puta.

 

Npr. sampionski Spursi pocetkom i sredinom 00's nisu bili uopste igracki neka babaroga od tima i u tom kontekstu je fejl 1 Kobea i Nasha da dovedu ekipu do prstena bez dileme znatno veci nego velika vecina Bronovih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kad ljudi pocnu da pricaju sta odgovara RW, cu spejsing ili da promeni tempo.

 

Lik igra svoju igru vec godinama, nikome se ne prilagodjava , ne shvata uopste realno stanje stvari oko sebe, bukvalno je nemoguce ga trenirati.

 

Ne bih se zacudio da na svaku kritiku,dobronamerni savet, pokusaj dijaloga reaguje ovako :

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, realno *w said:

 

Protiv Portlanda u LAu, ako se dobro sećam.30 minuta konstantnog ukopavanja ekipe, koja inače igra dobro. Brajant uništava Nurkića tipa 30 poena bez promašaja, Lebron u odličnom izdanju, AD trpa, ali ne sad će on da im objasni. 

Recimo samo da su LBJ, AD i TB imali +17 i  +22, a RW -13 u takmi koju su dobili sa 9 razlike.

 

Naravno, ima tu i poneka dobra partija, ali vidim da je i posle te imao još nekoliko očajnih tipa Boston, Bruklin, a naročito Indijana. Protiv Indijane, u meču koji su Lejkersi dobili 1 razlike, je imao 16-2 iz igre,dok je ceo ostatak ekipe imao oko 52% iz igre.

 

 

****

 

Uglavnom, primetio sam da su ljudi počeli da saželjavaju RWa, pa se polako stvara atmosfera kako je on u stvari neopravdano kritikovan i kako je to postao taj "mainstream" kako si spomenula, pa eto ljudi ga pljuju po defoltu.

 

Što je naravno presmešno, ne pričamo o apstraknim stvarima, već o nečemu vrlo vidljivom i lako proverljivom. Pričamo o igraču koji ima 39% iz igre, 29% za tri poena, jedan je od gorih igrača lige po True shooting, a najupečatljiviji su podaci o ofanzivnom i defanzinvom, odnosnon net rejtingu LBJ i AD sa i bez RWa. A ti podaci pokazuju da se u 2 od 3 tekme, radi o štetočini epskih razmera.

 

 

Poštujem što nisi došao "goloruk" nego si izvadio statistiku, ali ne kažu bezveze da je stata kao bikini - koliko otkriva, toliko i skriva. Pisao je @Miki28 ovde više puta da Russ na početku u LAL nije korišćen tako da se maksimizuje njegov doprinos u onome u čemu je najbolji - tranziciji - nego su mu dali neku za njega totalno neprirodnu ulogu. Naravno da on nije najefikasniji igrač u ligi, ni blizu, a nikad nije bio ni neki šuter; ali ume i te kako da se prilagodi ekipi što se i videlo u jednom periodu u LA(L).

 

Ne sažaljevam ga, upravo suprotno, samo mi zasmeta slepo praćenje narativa kad je on u pitanju. Pogotovo što lik uvek donosi isti hustle na teren i energiju za pobedom, nije neko ko odbija da igra, ucenjuje i sl. Respect od mene za to. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ok, imas taj primer zbog zdravlja neuspelog supertima. Ali imas i primere supertima Warriorsa sa 2 (mozda cak i 3) superstara i 1 olstarom, pa onaj Heat sa 2 superstara i 1 olstarom, Cleveland sa (arguably) 2 superstara i 1 olstarom, a koje su sve dolazile do titula. Po pravilu vise puta.

 

Npr. sampionski Spursi pocetkom i sredinom 00's nisu bili uopste igracki neka babaroga od tima i u tom kontekstu je fejl 1 Kobea i Nasha da dovedu ekipu do prstena bez dileme znatno veci nego velika vecina Bronovih.

Sad vec trolujes.

Sparsi sa Greg Popovicem, Tim Dankanom, Tony Parkerom i Manu Djinobilijem i masu role playera ( kao uopsteno kroz cijelu njihovu dinastiju ) nisu neka babaroga tim i Kobi je trebao da ide protiv njih sa Smush, Kwame, Lamar, George, Walton, Cook i Mihm? Ok. Taj isti core Spursa je '03, '05, '07 i '14 uzeo titulu a '13 igrali i finale. Nisu babaroga tim kad uporedis sa Bulsima '96 ili Warriorsima '17.

 

Sunsi su imali Nasha, Amarea, Mariona, Barbosu, Bella i masi role playera. To su sve Nba igraci. Dalas isto. Hjuston sa TMacom i Yao Mingom itd itd.

 

Zapad je i tada bio x5 outa tezi nego istok gdje si imao Pistonse, Heat i kasnije Cavse sa Lebronom kad je stasao.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Ok, imas taj primer zbog zdravlja neuspelog supertima. Ali imas i primere supertima Warriorsa sa 2 (mozda cak i 3) superstara i 1 olstarom, pa onaj Heat sa 2 superstara i 1 olstarom, Cleveland sa (arguably) 2 superstara i 1 olstarom, a koje su sve dolazile do titula. Po pravilu vise puta.

 

Npr. sampionski Spursi pocetkom i sredinom 00's nisu bili uopste igracki neka babaroga od tima i u tom kontekstu je fejl 1 Kobea i Nasha da dovedu ekipu do prstena bez dileme znatno veci nego velika vecina Bronovih.

 

Jedino što ću pamtiti kao zastrašujuće je taj GSW, koji je prvo "organski" osvojio titulu, promenio košarku i postavio nove standarde/pravila igre, a zatim dodatkom superstara u vidu Duranta postao nepobediv.

 

Majami/Klivlend na kraju nisu bili nikakvi supertimovi -- u odnosu na ono što su projektovani, već Lebron u prajmu sa još jednim all star igračem i gomilom nekog pomoćnog osoblja koje se menja po potrebi; teško da su Love i Bosh opravdali svoje "super" uloge. Ti timovi su bili toliko jaki jer je Lebron bio u svom prajmu i on je sam po sebi, gde god da je igrao, bio neka vrsta garanta finala. Lebron je u tim svojim supertimovima, za osam godina osvojio 3 titule.. od čega 2 poprilično volšebno, u duelima sa timovima koji su u suštini i bili bolji od njegovih. Ti timovi su se i raspadali jer nisu imali nikakav stvaran kor i daleko od toga da su bili nepobedivi.

 

Sparsi u prajmu, kao i npr Detroit.. uvek bih se na njih kladio pre nego na te Lebronove supertimove, a da ne pominjem ove neuspele projekta kao što je Bruklin.

 

Zaista smatram da tim koji se gradi na kompaktan način biva mnogo jači od nekoga ko preskače korake i dovodi lopatom neke superstarove bez obzira na kontekst. Boston je danas x puta bolja ekipa nego što je to mogao da bude sa Kajrijem npr. Milvoki je takođe povukao prave poteze, pa i Sansi. Nadam se da će se i Denveru to isplatiti i da će dugo biti u samom vrhu.

 

EDIT: Da bi jedan supertim zaista to i bio, nije dovoljno samo da se sklope dobri igrači, već i da iza toga stoji ozbiljna struka, taktika, uklopljenost.. prva osnovi/temelj, pa onda pametna nadgradnja. To je razlog zašto je GSW uspeo, i zašto Sunsi imaju priliku da uspeju. Sve ostalo, što je više player-driven, značajno je inferiornije.

Edited by medobrundo
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

 

Jedino što ću pamtiti kao zastrašujuće je taj GSW, koji je prvo "organski" osvojio titulu, promenio košarku i postavio nove standarde/pravila igre, a zatim dodatkom superstara u vidu Duranta postao nepobediv.

 

Majami/Klivlend na kraju nisu bili nikakvi supertimovi -- u odnosu na ono što su projektovani, već Lebron u prajmu sa još jednim all star igračem i gomilom nekog pomoćnog osoblja koje se menja po potrebi; teško da su Love i Bosh opravdali svoje "super" uloge. Ti timovi su bili toliko jaki jer je Lebron bio u svom prajmu i on je sam po sebi, gde god da je igrao, bio neka vrsta garanta finala. Lebron je u tim svojim supertimovima, za osam godina osvojio 3 titule.. od čega 2 poprilično volšebno, u duelima sa timovima koji su u suštini i bili bolji od njegovih. Ti timovi su se i raspadali jer nisu imali nikakav stvaran kor i daleko od toga da su bili nepobedivi.

 

Sparsi u prajmu, kao i npr Detroit.. uvek bih se na njih kladio pre nego na te Lebronove supertimove, a da ne pominjem ove neuspele projekta kao što je Bruklin.

 

Zaista smatram da tim koji se gradi na kompaktan način biva mnogo jači od nekoga ko preskače korake i dovodi lopatom neke superstarove bez obzira na kontekst. Boston je danas x puta bolja ekipa nego što je to mogao da bude sa Kajrijem npr. Milvoki je takođe povukao prave poteze, pa i Sansi. Nadam se da će se i Denveru to isplatiti i da će dugo biti u samom vrhu.

 

EDIT: Da bi jedan supertim zaista to i bio, nije dovoljno samo da se sklope dobri igrači, već i da iza toga stoji ozbiljna struka, taktika, uklopljenost.. prva osnovi/temelj, pa onda pametna nadgradnja. To je razlog zašto je GSW uspeo, i zašto Sunsi imaju priliku da uspeju. Sve ostalo, što je više player-driven, značajno je inferiornije.

 

Wade je bio bolesno dobar igrač (top 5 u ligi) u trenutku kad je Lebron otišao u Majami. Bosh je naravno morao da menja svoju igru ali je imho odično odradio svoju ulogu, nije bilo prostora da se i on razmaše. Tako da taj Heat imho jeste supertim i definicija istog. Love je bio samo još jedan član rotacije u Cavsima tj pretvoren je u to radi višeg cilja.

 

Na kraju krajeva, ni ti KD Dubsi nisu bili baš tako nepobedivi. Najveći WHAT IFS moderne košarke su situacije u kojoj Zaza uklizava prajm Kawhiju u trenutku kada Spursi delju te Dubse 25 razlike, te ona povreda Paula u čuvenoj seriji sa Rocketsima koji su se pound for pound mlatili sa tim Dubsima u 7 teških utakmica.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Koji what if i da su Spursi dobili taj prvi mec kakve bi sanse imali u nastavku serije? Verovatno bi dobili jos 1 mec do kraja...

 

Edit: GS je imao te momente da udje kurcevito i sloppy u meceve i SA je to iskoristio sa iskusnim igracima i zaskocio ih. Sigurno bi dobili mec da je Kawhi nije povredio ali na prilagodjavanje GS apsolutno nisu imali nista vise da ponude...

Edited by LordOfTerror
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me da,jbt zaboravio sam na taj dzukacki potez Zaze. Tad su Spursi igrali brutalnu odbranu a Kawhi je bio najbolji 2 wqy igrac u ligi i u tom mecu bez dileme no1 igrac na terenu.

Posle te povrede Spursi nisu imali cime da se suprostave. 

 

Isto tako u pravu si i za Rocketse, onu seriju dobijaji oni sa zdravim CP3.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Wade je bio bolesno dobar igrač (top 5 u ligi) u trenutku kad je Lebron otišao u Majami. Bosh je naravno morao da menja svoju igru ali je imho odično odradio svoju ulogu, nije bilo prostora da se i on razmaše. Tako da taj Heat imho jeste supertim i definicija istog. Love je bio samo još jedan član rotacije u Cavsima tj pretvoren je u to radi višeg cilja.

 

Na kraju krajeva, ni ti KD Dubsi nisu bili baš tako nepobedivi. Najveći WHAT IFS moderne košarke su situacije u kojoj Zaza uklizava prajm Kawhiju u trenutku kada Spursi delju te Dubse 25 razlike, te ona povreda Paula u čuvenoj seriji sa Rocketsima koji su se pound for pound mlatili sa tim Dubsima u 7 teških utakmica.

 

Za mene su KD Dubsi definicija nepobedivog tima; to ne znači da nikada ni od koga ne bi izgubili, ali bili bi u stanju da urade ono što i MJ-ovi Bullsi, da vežu npr 2 three peata zdravi.

 

U trenutku kada je Lebron došao u Miami, krenuo je i Vejdov pad (ne kažem da je povezano uzorčno-posledično). Na putu ka drugoj tituli, Vejd je u PO učestvovao sa 16 ppg i 45% šuta. Nakon toga je retko prebacivao i 20 ppg u regularnoj sezoni. Tako da, jeste se Lebron preklopio sa nekim kraćim periodom Vejdove bolesno dobre igre, ali i tada je bilo nejsasno ko je lider i od koga se šta očekuje. Uspešniji su bili u sezonama kada je Lebron bio neprikosnoveni lider, a Vejd u (blagom) padu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Miki28 said:

Sad vec trolujes.

Sparsi sa Greg Popovicem, Tim Dankanom, Tony Parkerom i Manu Djinobilijem i masu role playera ( kao uopsteno kroz cijelu njihovu dinastiju ) nisu neka babaroga tim i Kobi je trebao da ide protiv njih sa Smush, Kwame, Lamar, George, Walton, Cook i Mihm? Ok. Taj isti core Spursa je '03, '05, '07 i '14 uzeo titulu a '13 igrali i finale. Nisu babaroga tim kad uporedis sa Bulsima '96 ili Warriorsima '17.

 

Sunsi su imali Nasha, Amarea, Mariona, Barbosu, Bella i masi role playera. To su sve Nba igraci. Dalas isto. Hjuston sa TMacom i Yao Mingom itd itd.

 

Zapad je i tada bio x5 outa tezi nego istok gdje si imao Pistonse, Heat i kasnije Cavse sa Lebronom kad je stasao.

 

Sunsi su imali dovoljno dobar tim, to ne sporim. Na kraju krajeva, Donaghy and stuff, svi sve znamo... Spursi su bili podmazana masina, medjutim sada kada pogledas Parkera i stavis ga u kontekst danasnjih plejeva, uopste ne izgleda tako impresivno. Manu vrhunski igrac, da, ali nista to u zbiru nije ni blizu cistom talentu i potentnosti 1 Miamia u eri Brona, Statea, pa mozda ni tog Clevelanda u drugom mandatu deteta iz Akrona...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...