Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@displejnejm sve to stoji ali njih 2 su zajedno koliko dugo? Evo vec 6 sezona i u tih 6 sezona imaju masu pokusaja. Dakle nije kao u slucaju recimo Denvera gdje su trebali biti zdravi.

Celtcisi su u tim plejofovima prethodnih godina bili zdravi i smatrani su favoritima a realnost je da Tatum i Brown u plejofu nisu komplementarni i igrali su na istoku gdje je konkurencina skoro pa nikakva.

Isto tako igrali su svih ovih sezona u stacked timovima a kada je trebalo da njih 2 povuku, raspadali su se.

Browna je prelako zaustaviti u plejofu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobar je Boston, meni je ok što zadržavaju Browna upravo zbog ovog što Losmi kaže. Međutim, ludost je pokušavati nešto na identičan način a očekivati drugačiji ishod. S tim u vezi, mislim da bi Celticsi morali pronaći način da reše te probleme koji im se konstantno javljaju u napadu u plej ofu, a nisu slučajnost. Svakako su imali dosta uspeha sa ovim dvojcem i na dobrom su putu (ECFs i finale), no to očigledno nije dovoljno za poslednji korak.

Link to comment
Share on other sites

@Miki28 E to je drugi deo jednačine gde stvarno smatram da nisam dovoljno stručan da sa sigurnošću tvrdim da li su njih dvojica komplementarni ili ne. Meni kao laiku deluje da nisu, ali verujem da na tu temu čak ni treneri sa dugogodišnjim NBA iskustvom neće biti saglasni - neki će reći da mogu do titule zajedno, drugi će smatrati suprotno. 

Npr. evo malo hrane za misli - šta ako nisu ništa osvojili jer su bili klinci, a ne zbog nekompatibilnosti? Tejtum ima 25, Braun 27 godina. Generalno važi da je prajm od 27 do negde 32 godine otprilike. Šta ako sledeće godine ili one tamo porobe jer su sve kockice najzad došle na svoje? Šta ako JB, najzad zadovoljan poštovanjem iskazanim ovim ugovorom, krene da radi k'o crnac (:s_d:) i unapredi žestoko bolhendling? Sve je moguće, ništa ne tvrdim. 

Edited by displejnejm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U šest sezona tri trenera za mlade momke koji tek treba da se razvijaju , pogotovo liderske veštine.

Boston je izabrao kontinuitet i da se osloni na njih dvojicu. Meni je to ok. 

Nije da nisu imali osnova uzevši u obzir prethodnih 5-6 sezona. Njima, Bostonu je nedostajalo da vežu 2 dobre sezone gledajući nastup u PO, ali su po meni i promene na klupi uticale na to.

Sad su doveli Džrua koji je iskusnjara i koji će umeti da stane na loptu , tu je i Horf, a oni će tek dodati pomoćnog osoblja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, displejnejm said:

@Miki28 E to je drugi deo jednačine gde stvarno smatram da nisam dovoljno stručan da sa sigurnošću tvrdim da li su njih dvojica komplementarni ili ne. Meni kao laiku deluje da nisu, ali verujem da na tu temu čak ni treneri sa dugogodišnjim NBA iskustvom neće biti saglasni - neki će reći da mogu do titule zajedno, drugi će smatrati suprotno. 

Oni ce dolaziti daleko jer su na istoku. Da su na zapadu svih ovih sezona, ne bi vidjeli ni WCF a kamoli veliko finale. 

Nisu kompatabilni jer njih godinama unazad udaraju po usima razlicite ekipe. Od Majamija preko Bucksa do Warriorsa. Nije to sad da je recimo kao u vrijeme MJ da imas prejake Celticse ili Pistonse pa treba to proci. Oni su trebali prosli plejof izgubiti i od Atlante i od File. 

Kao sto rekoh, u plejofu na 4 serije uvijek ce se naci 1 ekipa koja ce ih zaustaviti a jos 1 ili 2 koja ce im zaprijetiti opasno.

22 minutes ago, displejnejm said:

Npr. evo malo hrane za misli - šta ako nisu ništa osvojili jer su bili klinci, a ne zbog nekompatibilnosti? Tejtum ima 25, Braun 27 godina. Generalno važi da je prajm od 27 do negde 32 godine otprilike. Šta ako sledeće godine ili one tamo porobe jer su sve kockice najzad došle na svoje? Šta ako JB, najzad zadovoljan poštovanjem iskazanim ovim ugovorom, krene da radi k'o crnac (:s_d:) i unapredi žestoko bolhendling? Sve je moguće, ništa ne tvrdim. 

Sve je moguce ali realnost je da je on to sto jeste, sa svim svojim manama i vrlinama. Svaki njegov potez je priucen, njegova kosarka apsolutno nema nijedan element elegancije u izvodjenju nekog pokreta, njemu lopta bjezi kad je vodi pa juri za njom, uopste nema osjecaj za asistenciju, za ukljuciti saigrace jer njemu je samo autoput na vidiku i bas ako mora da doda nekom kad se zabode u 5 igraca. Glava mu non stop gleda u parket.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro pojacanje je Jrue za Boston, znacajno je bolji od Brogdona tu nema dileme, morao se dati i TimeLord ali jebiga takav igrac mora i da se plati.

Zaokruzili su strasnu petorku oko Tatketa i Browna (white, 6taps i jrue) i nema dileme da uprava Kelta radi sve u svojoj moci da omoguci sto bolju podrsku ovom dvojcu za trofej. Realno, mladi su jos uvek i imaju dosta PO uspeha na svom kontu - ljudi su igrali ipak 3 ECF i finale, redovni PO ucesnici, svake godine su ekstremno konkurentni i to treba ceniti. Jebes titula or bust pristup.

 

  Nisam video da su uzeli i Wenyena Gabriela. Izuzetno dobra krljaca od igraca na 4/5, ne gadja trojke kao Grant Williams ali je izuzetno borben i sve mekaniji oko obruca kada finisira. 

 

 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Horium said:

 

Lepo rekao DAJ danas/juce da ne zna sta je Jeff-u trebalo ovo 😂

Meni su Rocketsi jedna zanimljiva ekipa sad sa dolaskom Udoke. Utegnuce on te klince a itekako ima materijala da se tu napravi ozbiljna prica za koju godinu. Mozda sam malo iracionalan ali mislim da ce Jabari Smith da bude najbolji igrac ekipe vrlo brzo, najvise za par sezona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki28 said:

 

What does this even mean?

 

Trajbal lideršip dinamika koučing stafa - meni ovo zvuči kao da će se treneri preobući u indijanske vračeve i igrati dodolski ples oko zapaljene klupe kako bi Tejtum, Braun i Džu krenuli da sipaju kišu trojki.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Miki28 said:

1-1 je u WCF. Pa da vidimo.

Treba mu okačiti onaj snimak gde Jokić daje odlučujući koš u G4 sa sve Dejvisom na krkačama.

Poneo ga brat ko džak pleve i on priča nešto, ćuti bre i pokrij se ušima, što kažu ovi iz dnvra prozivaju ih najstrašnije celu seriju i sad je našao da preti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...