Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

4 hours ago, Snjofko said:

Sabonis je najbezvezniji i najgori ,,potpisujem 200 plus miliona ugovore/jedan sam od lidera solidnog tima/visestruki sam Ol star'' igrac ikada. Cejndz maj majnd.

Ne preterujmo druze. Jeste bio razoruzan u PO, ali sa njim na terenu Kingsi su pretnja da svakom natrpaju 130 poena. Plus je jos mlad, moze samo da napreduje ako se sacuva povreda, odlican fit za mladi core Kingsa. Mozda bi u drugom timu to bio los ugovor, ali meni je bolji Sabonis na 200+ miliona u Kingsima nego Halibarton npr, iako covek sipa u Pacerima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

grantov novi ugovor ce biti izmedju 20% i 21% ukupnog capa, a narednih godina cap ce se povecavati za oko 10% od ukupnog capa po sezoni. dakle tamo negde 2025/26 kada ce mu plata biti 32m, cap bi mogao biti oko 160m (verovatno i vise), sto znaci da ce mu ugovor zauzimati sve manje i manje prostora u timskom capu.

prolse sezone ugovor mu je bio na nekih 17% capa. 

 

jel to bas tolika razlika da se mora revoltirati na prethodnih 15 stranica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gggggggg said:

grantov novi ugovor ce biti izmedju 20% i 21% ukupnog capa, a narednih godina cap ce se povecavati za oko 10% od ukupnog capa po sezoni. dakle tamo negde 2025/26 kada ce mu plata biti 32m, cap bi mogao biti oko 160m (verovatno i vise), sto znaci da ce mu ugovor zauzimati sve manje i manje prostora u timskom capu.

prolse sezone ugovor mu je bio na nekih 17% capa. 

 

jel to bas tolika razlika da se mora revoltirati na prethodnih 15 stranica.

Isto kao FVV ugovor. Izgleda grozno na povrsini, pisu se cele teze o tome a onda malo pogledas bolje i ukapiras da to uopste nije tako. Ugovor je na 3 godine a treca godina je team option. Ljudi ne kapiraju da timovi ce da imaju penale ako ne iskoriste 90% capa, moraju da plate nekog. Rocketsi ce da placaju beka veterana sa sampionskim iskustvom 2 godine da poveze i nauci nesto tu mladu ekipu, potpuno drugacija situacija u odnosu na divljinu koju su imali prosle godine sa Silasom. Kad dodje vreme da plate Greena, Senguna i ostale, FVV nece biti deo ekipe.

Edited by Radalek
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja oko cap space-a i generalno tih pravila se bas slabo razumem a da sada se nesto edukujem mi nije na listi prioriteta. 

 

Da li Denver moze da uzme nekoga od sledecih igraca?

 

C ( Plumlee, Yurtseven, Willy Hernangomez, Bitadze )

 

PF ( Paul Reed, Dario Saric )

 

 

Link to comment
Share on other sites

Willy i Saric bi mogli u principu ako pristanu na minimalac.

 

Kapiram da su uzeli na draftu igrace spremne da odmah imaju ucinak ali bas treba da te usere pa da dobijes nekoga kao sto je C. Braun

 

Ako ne uzmu nikoga gledacemo Gordona i Nnaji na centru.

 

Od DAJ malo toga ocekujem, jeste gotivac al to je realnost.

 

Nadam se vecoj minutazi Watsona, mogao bi imati dobru sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv je Jurceven, posto je Rajli doveo Tomu i vratio Kevina, da li ce Omar naredne sezone biti clan Majamija ? 

 

Kuvaj Robe. Ne bi bilo lose dati sansu Jurcevenu ako je moguce. Kodi Zeler ce takodje biti slobodan/Rolo. More, gde je i sta radi Dvajtelo ? @HAMMER i ja bi odlepili od srece da ga vratimo xD

 

 Nema sanse da Satan preda Caleba Martina. Decko je na jednom od najboljih ugovora u ligi za predstojecu sezonu. Jasno je da Lowry, Herro, Duncan moraju ici kao i vrv Jovic, vec su poslali Dipa, "prepustili" Gejbaru i Struska... Meni je tu najveci gubitak upravo Max, i to ce im se najvise osetiti. Moze on i da ga ne ide ne pogadja, ali tu je da igra 40min i stalno je zdrav i spreman, i odbranu i skok, i da iskace iz opanaka kada je pola tima povredjeno, prosto jedan stabilan starter sa 3D kvalitetima koji svakome treba a ima i solidan frejm. Treba ga vise koristiti na 3 i 4 nego na beku, u danasnjoj kosarci.

 

 Da izgube jos I Kaleba, bilo bi previse, ceo backcourt su vec predali + ce potencijalno predati za Lilija. Svakako verujem da ce ovaj deckonja Haywood Highsmith da bude legitiman clan rotacije, a tu su i Orlando Robinson, Jamal Cain kao potencijalni novi dobri projekti + kopace Majami svasta nesto. 

 

Uz potencijalnu osovinu Lillard-Butler-AdebaYo, Riley i Spoelstra mogu stvarno da formiraju beton ekipu. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo overanaliziranje nasih potpisa u FA mi je bezveze. Jasno je da Sunsi imaju uzasno malo prostora za neke manevre. Odlucili su da idu na to da im startnih 5 pojedu skoro ceo cap i ovo sto je ostalo je dovoljno tek za ovakve likove poput Yute, Eubanksa, Bates-Diopa... Nadace se da ce bar jedan od njih da pokaze da nije samo puki reg. season rotational piece i da moze u doigravanju nekako da ne bude minus igrac. To ce zavisiti i od trenera, naravno. Jeste veliki znak pitanja na defanzivi imajuci u vidu Vogelovu filosofiju i sam roster koji ne idu bas pod ruku, medjutim mozda i vaznija stavka ce biti strukturisanje smislenog napada. Ovo sto se igralo pod Montyem od dolaska Duranta je prosto ogavno i nedopustivo za jednog kontendera. Vrlo brzo cemo videti je li Pumin glavni problem zaista bio trener - ukoliko se i sa Vogelom nastavi ista pesma, zaista ga treba trejdovati za ketpa trave vec uz naredni dedlajn.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 40Wins said:

Ne preterujmo druze. Jeste bio razoruzan u PO, ali sa njim na terenu Kingsi su pretnja da svakom natrpaju 130 poena. Plus je jos mlad, moze samo da napreduje ako se sacuva povreda, odlican fit za mladi core Kingsa. Mozda bi u drugom timu to bio los ugovor, ali meni je bolji Sabonis na 200+ miliona u Kingsima nego Halibarton npr, iako covek sipa u Pacerima.

 

sve se slažem samo ja bih radije halija nego foksa, ali može i 'vako... da ne ulazimo sad u anamnezu tog trejda. hilda smo se rešili, nije to mala stvar.

 

nego dobijamo li bar nešto simbolično od Dalasa za ovog 24. pika ili ne?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ljutikrilo said:

 

sve se slažem samo ja bih radije halija nego foksa, ali može i 'vako... da ne ulazimo sad u anamnezu tog trejda. hilda smo se rešili, nije to mala stvar.

 

nego dobijamo li bar nešto simbolično od Dalasa za ovog 24. pika ili ne?

 

Ja sam bio prvi ovde uvredjen sto su trejdovali Halija, pa nam je Fox svima stavio mooda uusta, tako da svaka sbbkbb prica je suvisna sada.

 

Ubedjen sam kad sam procitao o slanju pika da smo dobili nekog random igraca nazad, ali izgleda da smo samo ocistili cap space i resili se Holmsa. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...