Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

-Lejkersi su objasnili šta mi znači 'jeziva igra' o kojoj sam pisao pre neki dan. Sa onako lošim Dejvisom, a ne drugoj strani prepaljenim Memfisom nije se mogao očekivati drugačiji rezultat. Jones je odličan bio i LAL bi morao da ga posebno pritisne i smanji mu komfor koji je juče imao. Memfis dokazano igra vrlo vrlo dobro bez Morenta i to su i sad pokazali. Homogeni su, agresivni, koncentrisani, role playeri su bili u utakmici kako treba i uz pasivnost protivnika eto razlike. Opet mislim da su sudije pomogle da ne bude stoka razlike u jednom trenutku. Nevezano za roster koji bude na raspolaganju u LA mislim da Memfis i te kako može da uzme bar jednu tekmu na strani. 

 

-Drugu tekmu nisam gledao jer debilski TNT drži rezultat paralelne utakmice na četvrtini ekrana, a kad sam video 30 razlike nije mi padalo na pamet da vraćam to. Bucksi pokazali ko je gazda i slično kao Memfis potvrdili da im je prva zvezda nadgradnja na stabilan core. 

 

-Denver neću komentarisati do kraja prve runde ili eventualno prve tekme druge runde. Pokazuju više dobrog od očekivanog, al' neću im verovati još koju utakmicu. 

 

-Večeras se menjaju domaćinstva, očekujem još bolje duele i nadam se da će biti što neizvesnije utakmice i bar 2-3 sa G7. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam video da je Jokić igrao dobru odbranu u odva meča, a isto tako ne vidim ni da je igrao posebno lošiju odbranu u 3/4. Tokom celog meča, čim ostane u odbrani na beku to je bilo uglavnom lagano završavanje, osim kad su mašili zicere. Ruku na srce, par puta su pokušali da zidaju protiv njega i tu je bio daleko uspešniji. U napadu je jedan deo meča bio u drugom planu, ali je poprilično očigledno da mu Gober ne može ništa, makar ovaj na silu uguravao loptu u koš. Iskreno, iznenadio sam se kada sam shvatio koliko je poena na kraju dao. Uopšte nije tako delovalo.

 

Marej je natrpao 40, što je za svako poštovanje, ali mi to nije dugoročno ohrabrujuće. Neko (mislim Chaos) je lepo primetio da kod njega sve zavisi od toga da li će pogađati ili ne. Tako je bilo i noćas. Ušao je agresivno u meč, očigledno je bio plan da ga razigraju. Svaki napad je išao preko njega (MPJ je prvi put šutnuo tek sredinom 2/4!). Imao je nekih 7-8 šuteva za sedam minuta, polovično uspešno. Pre nego što je zatrpao u seriji, imao je valjda 7/15 iz igre, uz standardna zabijanja, carinjenje lopte, manjak svesti gde ostali stoje na terenu, par diskutabilno dobijenih faulova itede. Naravno, kad je počeo da trpa, to je delovalo nezaustavljivo. Ako bi uspeo da tako pogađa na svakom meču šanse Denvera bi značajno porasle, ali van toga pregled igre mu je prilično upitan. Klasičan Marej.

 

Minesota je bila baš očajna u ova dva meča. Čak je i povratak u 3/4 više bio efekat pogođenih 4-5 trojki u nizu i nekih bezveznih promašaja Denvera nego rezultat smislene igre. Kad je Denver poveo 19 razlike, video sam podatak da su Nagitsi u poenima iz kontre tada vodili 19-0! Da nije Ant kulturiška zatrpao koš verovatno bi Vulvsi opet doživeli katastrofu. Jbt, Jokić i Gordon su im tri puta prodali alej-ap na istu foru. Baš naivno.

 

Odbrana Denvera je povremeno delovala dosta pokretljivo, čak su uspevali i da pokriju Jokića, pa iz tranzicije lagano završe napad. Već su kolege napisale, u napadu je to dosta jednolično, biće zajebano protiv ozbiljnijih protivnika. Ovde ne očekujem metlu ali se ne bih iznenadio ni da je bude. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja nisam video da je Jokić igrao dobru odbranu u odva meča, a isto tako ne vidim ni da je igrao posebno lošiju odbranu u 3/4. Tokom celog meča, čim ostane u odbrani na beku to je bilo uglavnom lagano završavanje, osim kad su mašili zicere. Ruku na srce, par puta su pokušali da zidaju protiv njega i tu je bio daleko uspešniji. U napadu je jedan deo meča bio u drugom planu, ali je poprilično očigledno da mu Gober ne može ništa, makar ovaj na silu uguravao loptu u koš. Iskreno, iznenadio sam se kada sam shvatio koliko je poena na kraju dao. Uopšte nije tako delovalo.

 

Marej je natrpao 40, što je za svako poštovanje, ali mi to nije dugoročno ohrabrujuće. Neko (mislim Chaos) je lepo primetio da kod njega sve zavisi od toga da li će pogađati ili ne. Tako je bilo i noćas. Ušao je agresivno u meč, očigledno je bio plan da ga razigraju. Svaki napad je išao preko njega (MPJ je prvi put šutnuo tek sredinom 2/4!). Imao je nekih 7-8 šuteva za sedam minuta, polovično uspešno. Pre nego što je zatrpao u seriji, imao je valjda 7/15 iz igre, uz standardna zabijanja, carinjenje lopte, manjak svesti gde ostali stoje na terenu, par diskutabilno dobijenih faulova itede. Naravno, kad je počeo da trpa, to je delovalo nezaustavljivo. Ako bi uspeo da tako pogađa na svakom meču šanse Denvera bi značajno porasle, ali van toga pregled igre mu je prilično upitan. Klasičan Marej.

 

Minesota je bila baš očajna u ova dva meča. Čak je i povratak u 3/4 više bio efekat pogođenih 4-5 trojki u nizu i nekih bezveznih promašaja Denvera nego rezultat smislene igre. Kad je Denver poveo 19 razlike, video sam podatak da su Nagitsi u poenima iz kontre tada vodili 19-0! Da nije Ant kulturiška zatrpao koš verovatno bi Vulvsi opet doživeli katastrofu. Jbt, Jokić i Gordon su im tri puta prodali alej-ap na istu foru. Baš naivno.

 

Odbrana Denvera je povremeno delovala dosta pokretljivo, čak su uspevali i da pokriju Jokića, pa iz tranzicije lagano završe napad. Već su kolege napisale, u napadu je to dosta jednolično, biće zajebano protiv ozbiljnijih protivnika. Ovde ne očekujem metlu ali se ne bih iznenadio ni da je bude. 

Slazem se u maltene svemu, samo sto mislim da Jokic itekako ima brzinu ili dve vise u koje moze da ubaci. I tim ceo generalno ima jednu vecu brzinu rezerve, samo da ostanu zdravi (Jokicev zglob zabrinjava). Ocigledno ce imati jako suzenu rotaciju, vec se igraju jaki minuti sa 7-8 igraca tako da onaj problem sa klupom nece postojati jer klupe ni biti nece maltene. Bice im bitno da uzmu bar jednu utamicu na strani a idealno obe pa da se lepo odmore pred drugu rundu gde ce ici na max broj obrtaja. Mislim da ce to polufinale, bili to Sunsi ili LAC, im biti teze nego eventualno finale (ko god bude tamo) Zapada i da gledaju da se maksimalno sacuvaju za to.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, freethrow said:

To je to, to smo znali još letos kad je naboo Poola. Kerr zna šta mu donosi pobede i to je ok, ali ga svakako - pa i u slučaju da osvoji još 3-4 titule sa GSW ili nekom drugom ekipom - ne stavlja u rang Popa i Rajlija...

Nije da je Pop imun na takve 😄Jednom i dres stoji gore

 

ad523721-41d6-402d-b386-f1df0591d999_114

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To za veću brzinu je vidljivo iz aviona. On pola svog arsenala ne koristi. Zatim, mislim da je u 1/4 samo jednom ili dvaput napao obruč. Takođe, često deluje kao stub a onda se odvrti tako da se zapanjim. Tim je takođe došao do plus 20 maltene ni iz čega, ima tu rezerve.

 

Slažem se da im je potrebno da šro pre završe i pripreme se za polufinale, osim ako se Minesota iznenada ne povampiri.

 

Nekako mi fale jedan do dva igrača u rotaciji, makar na po deset minuta, bojim se da u dužim serijama to može da presudi.

 

Samo da zglob bude dobro.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

To za veću brzinu je vidljivo iz aviona. On pola svog arsenala ne koristi. Zatim, mislim da je u 1/4 samo jednom ili dvaput napao obruč. Takođe, često deluje kao stub a onda se odvrti tako da se zapanjim. Tim je takođe došao do plus 20 maltene ni iz čega, ima tu rezerve.

 

Slažem se da im je potrebno da šro pre završe i pripreme se za polufinale, osim ako se Minesota iznenada ne povampiri.

 

Nekako mi fale jedan do dva igrača u rotaciji, makar na po deset minuta, bojim se da u dužim serijama to može da presudi.

 

Samo da zglob bude dobro.

Ja sam Nnanija ocekivao 7-10 minuta i Brauna na vise od desetak minuta. Mozda je i do matchupa, videcemo u ostatku serije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Horium said:

Klasican enabler. Platio bih da cujem/vidim nekog novinara kako ga uzivo pita da li je Drejmond prekrsio "the code".

 

ne bih rekao da je enabler nego mi se vise cini da mu je pun kurac greena i da maksimalno ignorise sva sranja koja ovaj pravi jer je odavno jasno da nista ne dotice do greena. digao je ruke kerr. samo kaze na kzs sta se mora reci i to je to.

pre neki dan neko spomenuo na podcastu kako je procureo neki audiosnimak gde kerr govori kako mu je dosta greena i njegovih sranja. nesto mi je poznato ali sam vec zaboravio kada je to bilo. nazalost ne mogu nigde naci o tome.

 

ako ispadnu od sacramenta, skoro sam siguran da green nece dobiti novi ugovor. do sada sam mislio da ce proci do npr finala konferencije i da bi to bilo dovoljno za novi ugovor. jos sad ovo sranje sa suspenzijom i citavom greenovom pizdarijom sa navijacima...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Barkley#34 said:

To za veću brzinu je vidljivo iz aviona. On pola svog arsenala ne koristi. Zatim, mislim da je u 1/4 samo jednom ili dvaput napao obruč. Takođe, često deluje kao stub a onda se odvrti tako da se zapanjim. Tim je takođe došao do plus 20 maltene ni iz čega, ima tu rezerve.

 

Slažem se da im je potrebno da šro pre završe i pripreme se za polufinale, osim ako se Minesota iznenada ne povampiri.

 

Nekako mi fale jedan do dva igrača u rotaciji, makar na po deset minuta, bojim se da u dužim serijama to može da presudi.

 

Samo da zglob bude dobro.

Da dodam, Jokic unistava Gobera redovno ali je vidljivo koliko on adaptira svoju igru protiv njega i uopsteno ima manji broj asistencija nego obicno. Nijedna druga playoff ekipa nema centra koji moze da ga uspori (sem Timelorda u limitiranim minutama). Cak ni Embiid, koji ce da skloni od tog matchupa i da brani reket sa strane pomoci i Lopez kojeg Jokic potpuno ponistava. Zaista jedva cekam da vidim kako ce to da izgleda protiv Sunsa ili LAC, mislim da ce se ljudi iznenaditi kad vide koliki nivo ce da dostigne ta glavna rotacija od 6 ljudi (prva petorka + Brown).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Barkley#34 said:

Ejton?

Jokic ume da 'provali' matchup cesto i mislim da je to uradio i sa Aytonom. Po onom sto sam gledao ove i prethodne sezone, mislim da ga nece usporiti. Poslednji put kad su igrali jedan protiv drugog, Jokic je imao 41/15/15.

Link to comment
Share on other sites

Ako bi neko (teoretski) mogao da ugrozi Jokića odbranom, to je Dejvis. Ali se ne bih kladila ni na to, bolje je da ga nadigra napadački (o bilo kom centru da se radi) jer je Nikola katastrofalan u odbrani. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Ako bi neko (teoretski) mogao da ugrozi Jokića odbranom, to je Dejvis. Ali se ne bih kladila ni na to, bolje je da ga nadigra napadački (o bilo kom centru da se radi) jer je Nikola katastrofalan u odbrani. 

AD bi mogao mozda, to je istina ali koliko god da je dobar, ne mislim da moze da se nosi s njim 40 minuta i da pritom isporuci i u napadu. Bubble AD bi mogao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Radalek said:

AD bi mogao mozda, to je istina ali koliko god da je dobar, ne mislim da moze da se nosi s njim 40 minuta i da pritom isporuci i u napadu. Bubble AD bi mogao.

 

Ma jasno, samo kažem ako treba da se kladim na nekog da može to bi bio samo on. Ostali nemaju ni tolike šanse da ga zaustave. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ma jasno, samo kažem ako treba da se kladim na nekog da može to bi bio samo on. Ostali nemaju ni tolike šanse da ga zaustave. 

Nije ga bas ni tad zakljucao, u tom mecu je Jokic poentirao direktno preko njega 5-6 puta za redom u clutchu s tim sto je i AD uzvratio istom merom 😄 . Drugaciji su igraci sada kao sto kazes, mislim da bi bas imao problema a iskreno ni ne znam na sta ce on i Lebron da lice posle 2 rata u prvoj i drugoj rundi, ako dodje do tog matchupa u WCF.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Ma jasno, samo kažem ako treba da se kladim na nekog da može to bi bio samo on. Ostali nemaju ni tolike šanse da ga zaustave. 

Jokic ne moze da se zaustavi kao ni vecina superstarova vec da se ogranici, da se natjera da izadje iz komforne zone, da uzme koji sut vise uz losiji %. 

 

Rijetkost je da se desi neki meltdown kao jednog covjeka kada je dao 8 poena u finalu NBA lige.

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radalek said:

Nije ga bas ni tad zakljucao, u tom mecu je Jokic poentirao direktno preko njega 5-6 puta za redom u clutchu s tim sto je i AD uzvratio istom merom 😄 . Drugaciji su igraci sada kao sto kazes, mislim da bi bas imao problema a iskreno ni ne znam na sta ce on i Lebron da lice posle 2 rata u prvoj i drugoj rundi, ako dodje do tog matchupa u WCF.

 

Nisam rekla da je zaključao njega, nego reket. 😄 Jokić je imao dobru statistiku kao i tokom celog PO, samo je Dejvis izašao kao pobednik. Ja bih rekla upravo zbog uticaja na oba kraja terena... Uostalom, što kaže Miki i ne treba se zanositi time da ga je moguće zaustaviti, samo ograničiti najjača oružja koliko je moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...