Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

6 minutes ago, gggggggg said:

realno vecina suns igraca nema sta da traze u playoff utakmicama. jedino craig shamet i bazley bi mogli imati minute u nekoj dobroj playoff ekipi, i to kao 8-9-10 igraci.

 

pored njih trojice, jedino jos i tj warren, damion lee, byombo, ross i landale.

 

ne mozes da igras plejof sa 13 igraca ali sunsi imaju roster od kojeg je dublji verovatno ssmo onaj koji imaju clippersi, mozda jos neko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 4th and Goal said:

 

Imaju i Korneta, malo lije.

Ne znam gde zivis, al ovde bogme lije ko iz kabla danas. 😁

Salu na stranu, ne bih ni ja rekao da Sansi imaju najlosiju klupu od plejof ekipa. Pogledati samo Denver i Minesota seriju, vec tu su bolji od obe. Ali takodje sigurno nemaju ni bolju od Bostona, koji mozda nije najdublji roster u ligi, ali zato kvalitetom verovatno jesu najbolja klupa lige. Na stranu oba Vilijamsa, pa i Pricard i Hauser, svi jako zahvalni u svojim ulogama, ali imaju Brogdona, koji je za mene bez premca 6. igrac lige.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

grant williams nije nikakav narocit igrac.

 

snaga celticsa je u toj pomoci-vezi tatumu & brownu na bekovima, gde jedan od white-brogdon ulazi sa klupe i izmena horf-timelord.

 

to je fino poslozena ekipa ali je daleko od dubine. knicksi su dublja ekipa od celticsa npr.

 

medjutim, moja poenta je da sunsi imaju koga da ubace, i to u buljucima. iskusni i legitimni epizodisti. zasto ih trener ne koristi, nije pitanje za mene, jel'te.

 

Grent Vilijams je solidna krlja. Brogdon i Vajt su jako dobre opcije sa klupe, pogotovo Brogdon. 5+3 je 8. Solidan broj igrača za PO. 

 

Koji su to igrači koje Monti može da koristi? Nijesu trener, nego te pitam o imenima. 

Link to comment
Share on other sites

Covek ne moze da nadje prostor za Leea. Warrena. Rossa. Bazleya. Biyomba. Jedan od najbeskorisnijih i najbesmislenijih igraca lige poslednje 3 godine Shamet mu igra po 25 minuta. Ayton ga ne jebe 2% sa defanzivnim, a sve cesce ni ofanzivnim asajnmentima. Celavi je pukao kao balon. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

pored njih trojice, jedino jos i tj warren, damion lee, byombo, ross i landale.

 

ne mozes da igras plejof sa 13 igraca ali sunsi imaju roster od kojeg je dublji verovatno ssmo onaj koji imaju clippersi, mozda jos neko.

 

ross i warren su bivsi igraci. landele i biyombo igraju samo zato sto nema drugih, inace ne bi bili ni blizu parketa. leeja bih pustio da igra malo vise, ne znam zasto ne dobija prilike, bolje zna williams. poenta je da su to 'imena' a ne igraci koji mogu nesto posebono uraditi.

sa druge strane samo jedan brogdon i grant williams vrede vise nego ova cela skupina. jos su tu i solidni hauser i pritchard ako zatrebaju. verujem njima mnogo vise nego ovima iz phxa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

 Brogdon i Vajt su jako dobre opcije sa klupe, pogotovo Brogdon. 5+3 je 8. Solidan broj igrača za PO.

 

e pa ne moze sad i "brogdon + white sa klupe" i "timelord sa klupe"

 

prva opcija vazi kada horf startuje na pf a timelord na c.

 

5+3 je regularno - solidan broj igraca za plejof ali nije nikakva dubina, vec minimum da se igra. svi imaju 5+3 pa i sunsi

 

cp3-booker-okogie (craig)-durant-ayton + shamet-ross-lee-warren-beasley-landale-biyombo

 

to je 13 igraca od kijih treba naci 8-9 za tekmu. solidna dubina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

e pa ne moze sad i "brogdon + white sa klupe" i "timelord sa klupe"

 

prva opcija vazi kada horf startuje na pf a timelord na c.

 

5+3 je regularno - solidan broj igraca za plejof ali nije nikakva dubina, vec minimum da se igra. svi imaju 5+3 pa i sunsi

 

cp3-booker-okogie (craig)-durant-ayton + shamet-ross-lee-warren-beasley-landale-biyombo

 

to je 13 igraca od kijih treba naci 8-9 za tekmu. solidna dubina.

Ne izmišljaj, napisao sam ako Vilijams igra u prvu petorku onda Vajt ulazi sa klupe. Dakle, prva petorka + Brogdon, Vajt i krlja Vilijams.

 

Vorena je povreda osakatila. Li je vezara uvijek bio. Bijombo je znao da bude koristan, može se iskoristiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

 

ross i warren su bivsi igraci. landele i biyombo igraju samo zato sto nema drugih, inace ne bi bili ni blizu parketa.

 

gledao sam ih dovoljno ove sezone (cetvoricu nabrojanih) da se mirne duse ne slozim.

 

pri cemu su ti "prithard i hauzer solidni", likovi su solidni jedino kada sutiraju kao hachimura sinoc, u svskom drugom aspektu igre su minus. ali oni cine dubinu a ovi su bivsi i/ili nisu za parket.

1 minute ago, Kvaratskhelia said:

Ne izmišljaj, napisao sam ako Vilijams igra u prvu petorku onda Vajt ulazi sa klupe.

 

eno gore tvog citata, nisam ja kriv za tvoje napisano. u svakom slucaju, razumem sta hoces da kazes - imaju dobrih 8 igraca, toliko imaju i sunsi imho.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, moram da se slozim sa navijacims Sansa.

Generalno ne vidim ja tu nekog kvaliteta, sve sami neki NPC-ijevi.

 

E sad, drugi je padez da li bi Grant Williams recimo isto kao oni izgledao bezveznjikavo u nekoj drugoj ekipi.

 

Ruku na srce, da mi je neko pred sezonu rekao da ce Kingsi da grme i sevaju (da pale laser) sa ovakvim rosterom, pa makar i u regularci, ja bih se grohotom nasmejao.

 

Moguce da ti isti crvenokosuljasi iz redova Sansa ne bi tako izgledali u drugacijem sistemu ili sa drugim trenerom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

gledao sam ih dovoljno ove sezone (cetvoricu nabrojanih) da se mirne duse ne slozim.

 

pri cemu su ti "prithard i hauzer solidni", likovi su solidni jedino kada sutiraju kao hachimura sinoc, u svskom drugom aspektu igre su minus. ali oni cine dubinu a ovi su bivsi i/ili nisu za parket.

 

eno gore tvog citata, nisam ja kriv za tvoje napisano. u svakom slucaju, razumem sta hoces da kazes - imaju dobrih 8 igraca, toliko imaju i sunsi imho.

Napisao sam da je Robert Vilijams ulazio sa klupe prvu tekmu protiv Atlante, što je tačno, ali ako bude u nastavku serije igrao kao starter to znači da će najvjerovatnije Vajt preći na klupu. Znači onda je Vajt opcija sa klupe i to nije loše. Vrlo prosto za shvatiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je klupa Sunsa izuzetno bedna i to sam već drvio juče na viber grupi. Denverova takođe. Dobre klupe imaju Klipersi, Boston, donekle Milvoki (Portis i Krauder, te Karter), a mislim da i mi imamo dosta solidnu do jako dobru klupu kada smo svi zdravi. 

Link to comment
Share on other sites

videli smo prosle sezone koliko je pouzdana klupa bostona u odnosu na ove ostale. ko je ovde sa klupe phoenixa pouzdan, koga smo od svih njih videli da urade nesto poslednjih godina? warren imao bubble pa par teskih povreda, biyombo 2016 imao onu seriju protiv valjda miamija koju je naplatio i zbog toga gm orlanda dobio otkaz par meseci kasnije i vise nije radio nigde...ross takodje u bubbleu, sada vec ima 32 godine i ima mozda jos jednu sezonu u ligi...lee odigrao 10 minuta protiv bostona proslog finala, landale igra prvi playoff u karijeri. okogie igrao dva minuta prosle sezone u seriji protiv memphisa...

 

na kraju, ovo mozda i nije toliko bitno. dovoljno je samo mozda da svaku utakmicu neko ima samo solidnu utakmicu a za ostalo ce se booker i durant pobrinuti.

 

bostonovi igraci znaju sta treba u svakom trenutku da rade kada su na terenu. nisam siguran da ovi phoenixovi znaju, a mozda ni williams jos ne zna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

ja npr mislim da sunsi imaju dobru klupu. ako gledam samo centendere, bolju od celticsa na svim pozicijama osim PG.

 

ima smisla. okogie, ross i warren su dobri igrači samo monty williams ne zna da ih koristi. sinoć prva dvojica 7 i 4 minuta, a warren dnp.

 

edit: sad sam iščitao topic pa videh da ste već pričali o ovome što sam napisao.

Edited by João Palhinha
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elem, od priče o silovatelju košarke, ne stižem da spomenem Denver.

 

Očekivao sam da Sota ne odigra preterano dobar meč odmah nakon playin-a, ali ono je baš bilo kvalitetno rutiniranje, 30 razlike, sa odmaranjem nosioca.

Ako se ne varam, uz Boston, jedina takva tekma.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, displejnejm said:

Filadelfija takođe. 

 

Ni blizu ako mene pitaš. Vodili celu, kontrolisali, ali Bruklin je i u trećoj prilazio na 5-6 razlike.

Odvojili se u četvrtoj četvrtini, a Embid, Maxi i Harden igrali po 33-36 minuta.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da, slažem se, nije baš isto, ali mi je ostalo u glavi da sam se žešće smorio gledajući tu utakmicu, jer je toliko očigledna bila nemoć Bruklina. Plus, niko iz File se nije mnogo oznojio - baš su dobili sa pola gasa, pojačavali malo samo kad se Netsi približe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

videli smo prosle sezone koliko je pouzdana klupa bostona u odnosu na ove ostale. ko je ovde sa klupe phoenixa pouzdan, koga smo od svih njih videli da urade nesto poslednjih godina? warren imao bubble pa par teskih povreda, biyombo 2016 imao onu seriju protiv valjda miamija koju je naplatio i zbog toga gm orlanda dobio otkaz par meseci kasnije i vise nije radio nigde...ross takodje u bubbleu, sada vec ima 32 godine i ima mozda jos jednu sezonu u ligi...lee odigrao 10 minuta protiv bostona proslog finala, landale igra prvi playoff u karijeri. okogie igrao dva minuta prosle sezone u seriji protiv memphisa...

 

na kraju, ovo mozda i nije toliko bitno. dovoljno je samo mozda da svaku utakmicu neko ima samo solidnu utakmicu a za ostalo ce se booker i durant pobrinuti.

 

bostonovi igraci znaju sta treba u svakom trenutku da rade kada su na terenu. nisam siguran da ovi phoenixovi znaju, a mozda ni williams jos ne zna.

Klupa Sunsa je zaista tragicna ali su ljudi trejdovali tu dubinu i pikove za Duranta, ne moze jbg i jare i pare. Ono sto ja mislim je da Monty nema jednostavno povjerenja u te tipove sa klupe jer ih mozda i ne poznaje dovoljno i otud ovako heavy minuti za Bookera i pogotovo Duranta koji je samo 3 min za citav mec odmorio. Vidjelo se u 2 momenta sinoc kako je veliki pad kad izadju starteri, prvi put kad su izasli pa kad su se Clippersi odvojili prvi put na dvocifrenu prednost, a ovi nijesu mogli da uzvrate, par puta prosao pik sa Biyombom i fauliran mozda najgori izvodjac bacanja tamo. Drugi put je kad su Sunsi kompletirali preokret i napravili onu seriju mislim 15-0 kad je Lue trazio b2b timeoute u kratkom intervalu, ovaj je izveo startere opet i Clippersi se polako malo po malo vratili u mec. Moze se reci da je problem tu do trenera ali jedini coek na ciji racun bi neko od tih Okogie, Ross, Lee ekipe mogao dobiti minute je Torrey Craig koji je odigrao mozda najbolju utakmicu sezone i imao season high sto se poena tice, uz vrhunsku efikasnost. Mozda ne odigra Craig ovako i naredni mec pa se otvore neki minuti i za te tipove. Terrance Ross je streaky tip al mozda dobije koji minut vise da pripali koju trojku pa ako ga krene-krene, ako ne na klupu nazad i probas nekog drugog poput Leea.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...