Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

@gggggggg, jel imaš neke eksel tabele koje čitaš ili je očni test ili kombina?

ne znam koliko caruso, pa i wright imaju minuta, nisam pratio ta dva igrača tj njihove ekipe ove sezone.

 

definitivno bih uvrstio mikal bridgesa i ben simmonsa tu negde. možda čak i quickley-hart-grimes, tj nekoga od njih.

 

za lopeza mi je iznenađenje ali kontam, eksel tabela. ko je jackson na C?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

statsi nisu mnogo korisni za defanzivu, tj. nema 100% precizne statistike koja ce tacno reci ko je koliko dobar defanzivac. sto je i razumljivo posto u defanzivi ima mnogo vise stvari koje se statsima ne mogu zabeleziti.

 

velika vecina je eye test a za neke sam morao gledati i neke statse, npr treci bekovi na sg i pg. 

 

caruso je mozda i najbolji defanzivac na beku. a po brojkama je i bolji nego sto bi realno trebalo. npr po estimated +/- je najbolji defanzivac lige. takodje:

 

nSyHdLz.png

 

mislio sam quickleya umesto okogiea, ali ovaj drugi ima neke bolje brojke. 

 

krila su jasna, iako su mogli biti tu i bridges i thybulle a simmons ni ne znam zapravo sta je, jel pg jel pf, c...vecinom nije nista kada ni ne igra. mozda sam trebao staviti mobleya umesto davisa...

 

jackson je jjj. on i lopez glavni i izgleda jedini kandidati za dpoy. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel Delon Wright? Gde izvuče njega, nisam znao ni da postoji, toliko je nebitan igrač. Doduše, sve i da je najbolji defanzivac ikada teško bi mogao da se istakne u tzv odbrani Wizardsa koja je više neki metafizički pojam, možda i postoji ali niko to ne može da dokaže.

Link to comment
Share on other sites

bukvalno nisam znao koga da stavim kao treceg pg-a, mozda je trebalo tu carusa jer je vise igrao pleja ove sezone. u svakom slucaju imao je wright neke def highlighte ove sezone. a wizardsi i nisu toliko tragicni u odbrani, bolji su i od nekih playoff ekipa.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Jel Delon Wright? Gde izvuče njega, nisam znao ni da postoji, toliko je nebitan igrač. Doduše, sve i da je najbolji defanzivac ikada teško bi mogao da se istakne u tzv odbrani Wizardsa koja je više neki metafizički pojam, možda i postoji ali niko to ne može da dokaže.

Delon je stvarno vrhunski defanzivac I ove godine, tako brze ruke ne znam kad sam video. Nazalost cesto gledam Vizardse, subjektivno - najgoru defanzivnu ekipu u ligi, ta qrcobolja prevazilazi sve do sada vidjeno. I oni koji mogu da igraju odbranu - ne igraju. Ofanzivno klasicni Indijanci koje indijanstinom predvode Porcinigis koji samo gleda kos bio to sut s 9m ili polu-distanca preko 3 igraca. Tamo Beal ispade timski igrac sa Kristapsom I Kuzmom u kombinaciji.

Udavih...mnogo me nerviraju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Jel Delon Wright? Gde izvuče njega, nisam znao ni da postoji, toliko je nebitan igrač. Doduše, sve i da je najbolji defanzivac ikada teško bi mogao da se istakne u tzv odbrani Wizardsa koja je više neki metafizički pojam, možda i postoji ali niko to ne može da dokaže.

Delon je uvijek visoko u tim defanzivnim statistickim kategorijama ali je nekako vazda dio nekih krs defanzivnih ekipa pa taj njegov ucinak djeluje impresivnije pored tipova koji generalno ne cimaju se previse na tom dijelu terena. Ne znam osim Raptorsa na pocetku karijere jel se idje zadrzao previse jer je nekako uvijek na tradeable ugovoru i ne moze se neki kontinuitet uhvatiti sto zbog stalnog mjenjanja ekipa sto zbog nekih povreda koje dodju u nesrecnom trenutku po njega. A bas je tu dje je najvise i igrao (Raptorsi) najbolje i izgledao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Chaos Is Me said:

Malopre podatak da Warriorsi imaju 0-20 u gostima ove sezone kad izgube prvu četvrtinu. Izgubili su je i protiv Mavsa večeras.

 

Tu su Mavsi da prekinu taj niz, valjda jedina umobolnija ekipa od Zvezde kada je u pitanju održavanje prednosti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...