Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Dok god su klubovi pod okriljem države, dok god jedni imaju Ostoju, Danilovića, drugi moraju da imaju nekog Čovića. Samo da se taj neki Čović ne meša u skauting i ostale stvari zbog kojih je 50 godina u košarci. Roster je sjeban od samog početka i to se teško ispravlja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sector said:

Ove godine smo dobili ozbiljna sredstva ali je Čović do tad već napravio sranje od selekcije sa užasnim strancima, pa je već bilo kasno. Ipak, malo više boli u odnosu na prethodne sezone poput prošle kad baš ništa nisam ni očekivao u EL.

 

 

Dobili smo ozbiljna sredstva tek u decembru kada je delovalo da mozemo u 8, a usli smo u sezonu kao i svake prosle sa skromnim timom. Budzet jeste na pocetku bio za nijansu veci nego prosle sezone, ali jer je EL podigla minimalni budzet za ucesce u njemom takmicenju. A opet, i kad smo dobili ozbiljnija sredstva, dobili smo i zabranu da registrujemo Kampaca tako da su na neki nacin ta sredstva propala. Da smo na pocetku sezone imali taj novac, sigurno me bi Adams bio doveden kao prvi plej.

 

Zanimljivo mi je i kako smo svi zajedno upali u zamku u kojoj su svi trofeji nebitni i sva takmicenja besmislena, osim Evrolige. Mnogi bi menjali nacionalne trofeje za jedan ulazak u plej of EL, sto mi je neverovatno. Razumem da su se ljudi zasitili i da zele nesto i u EL, ali ovde ipak pricamo o trofejima koji ostaju vecno u istoriji i koji ce imati vrednost i nakon 50 godina.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije zabrinjavajuće stanje na tabeli to se brzo može promeniti. Sve dok postoji matematička šansa. Ali za to je potreban neki pomak. Brine ozbiljan pad forme koji traje već veoma dugo, nezainteresovanost pojedinih igrača i izgubljena početna hemija ekipe kada je Duško preuzeo ekipu a koja je donela onaj dobar niz pobeda. Brine jer se ne pokazuje ni jedan pomak ni kod jednog igrača, čak suprotno tome mnogi su i nazadovali. Mi trenutno imamo apsolutno neupotrebljive igrače koji su do sada imali barem kakvu takvu ulogu i doprinos, pa čak i loš. Sada su samo puki statisti na terenu i na klupi. Mi skoro da ne računamo na Ivanovića, Markovića, Kuzmića uz prethodno otpisanog Holanda i Ilića. U utakmice ulazimo i završavamo sa tri igrača( Nemanja, Faku i Luka ) uz sad već standardno pojavljivanje s vremena na vreme Petruševa i puke pratioce Dobrića i Bentila i epizodistu Lazarevića. Ne igra se Evroliga sa 3.5 igrača. Ne treba zameriti ništa igračima i treneru. Oni više od ovoga ne mogu. Znamo ko treba da snosi odgovornost za ovo. Ispadamo smešni pijani milioneri ( što i jesmo s obzirom koliko smo para pukli na tri igrača). Da se saberemo i fokusiramo na Aba ligu i komšije jer jedino će nam oni biti pravi izazov do kraja. A mi da stavimo prst na čelo i razmislimo još koliko ćemo dugo da trpimo ovo. Ja još ni jednom nisam čuo jedan zvižduk u hali upućen onom čije ime više ne mogu ni da izgovorim od gađenja. Kukamo i ćutimo.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Filbi said:

Odlaskom Čovica odlaze i svi ostali jer su njegovi svi

pa nek idu, što bi to bio problem, sigurno će neko zaplakati za raduljicom, holandom, dozetom, zetom, kumićem i ostalom boranijom

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nekoime123 said:

Nije isto kad opališ 30 trojki iz akcije i 30 trojki iz očaja sa 656 metara...

Zaobilazi se poenta mi u reketu nemamo šta da tražimo kad u njemu bleji centar od 1.65 i Mitrović koji i nije centar...

Sa petruševom koji je presedeo tekmu i Nedovićem koji je u trenucima kada je tekma bila 50/50 sedeo na klupi izgubili smo ulaz i tu je za nas tekma završena.

O kriminalnom skoku u odbrani ne želim ni da trošim reči...

Da, dizbalans u kvalitetu izmedju velikih i malih je poprilican tako da ako trojka + Petrusev ne urade nesto, nema drugog resenja. Morali bi da barem obezbedimo skok. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, drakon1 said:

1 - ali pozicija centra je za klub na EL nivou vec godinama neobjasnjivo losa.

2 - Za EL je kasno, nakon ovakve predstave sanjati o nekim serijama 8:0 do kraja je bespotrebno. Imamo mnogo, premnogo propustenih sansi protiv ekipa koje su u tom trenutku bile daleko iza nas ili kad smo bili favoriti kod kuce.

3 - Ovi koji prizivaju Lessorta neka se sete gde je taj bio pre dve godine. Zoc se kockao i od njega napravio igracinu. Svaka cast. Ja ga onomad ne bih uzeo. Pa ovde su ga ljudi kleli i smejali se koliko je glup...

4 - Ovi koji zele Radonjica nazad... 

1 - 100% tacno. Strasno je to. Barem nekog low BBIQ skocka da smo uzeli 

2 - Delim misljenje 

3 - Ja bih ga doveo da ne trepnem. Htela je i KKCZ, ali je valjda zapelo oko cene. Decko je bio najbolji centar EC. Koliko god to lose bilo, to je solidan centar za EL KKCZ. Nista njega Zeljko nije opravio. To je normalan napredak. 

4 - Neka ga tamo gde god da jeste. Nije on jedini trener. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Prošle sezone bih bez razmišljanja potpisao Lesora. Best buy definitivno. Ove i sledećih, da dolazi za džaba, nikad. Uklopio se u njih i postao baš šljam od čoveka, iako je sve bolji i bolji igrač. 

OK. Ima poente u upisu. Ja sam stavio na stranu ponasanje. Kapiram da se kod nas ne bi tako ponasao, a mozda bi nasli neko opravdanje i kada bi...

Link to comment
Share on other sites

Jednostavno dok čović ne ode iz kluba Zvezda nema šta da traži u Evropi
Da bez Čovića smo stalno igrali završnicu EL
Upropastio nas od kad je došao.
Odrastao čovek a toliko te mržnja ograničava...
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Dobili smo ozbiljna sredstva tek u decembru kada je delovalo da mozemo u 8, a usli smo u sezonu kao i svake prosle sa skromnim timom. Budzet jeste na pocetku bio za nijansu veci nego prosle sezone, ali jer je EL podigla minimalni budzet za ucesce u njemom takmicenju. A opet, i kad smo dobili ozbiljnija sredstva, dobili smo i zabranu da registrujemo Kampaca tako da su na neki nacin ta sredstva propala. Da smo na pocetku sezone imali taj novac, sigurno me bi Adams bio doveden kao prvi plej.

 

Zanimljivo mi je i kako smo svi zajedno upali u zamku u kojoj su svi trofeji nebitni i sva takmicenja besmislena, osim Evrolige. Mnogi bi menjali nacionalne trofeje za jedan ulazak u plej of EL, sto mi je neverovatno. Razumem da su se ljudi zasitili i da zele nesto i u EL, ali ovde ipak pricamo o trofejima koji ostaju vecno u istoriji i koji ce imati vrednost i nakon 50 godina.

Znas sta, svaka cast Covicu na mnogim stvarima, ali ove godine je njegova uloga prilicno obesmisljena.

 

Istina je da nije imao budzet ne znam koliki, ali se ne sramotis sa trenerom, ne sramotis se sa stvarima poput dovodjenja Raduljice i u okviru budzeta koji imas se moze bolje funkcionisati i mogu se naci bolji igraci od Bentila, Adamsa i ekipe...

 

Onda stizu pare i dovode se Kampaco i Vildoza, mislim, potez koji moze moja baba da vuce, nije ih Covic iskopao. 

 

Time je prilicno obesmisljena cela Nebojsina uloga - bez pare ima 1:6 i blamira, sa parama dovodi trenera i igrace koje je mogao i Kokeza da dovede i opet ne pravi nikakav rezultat, sto ni Kokeza isto ne bi napravio.

 

Pretvoren je klub u SNS prciju gde je svejedno ko ga vodi dok se sipaju pare ovako.

 

Plus, jeste da je tesko odoleti da se ne dovedu igraci poput Kampaca i Vildoze, ali malo se prica i tome da je car go i da dovodimo dva pleja i da sa Nedovicem tri najbolja igraca su nam igraci koji igraju 1 i 1/2. To su indijanstina klubovi od kojih nema nista, poput Dalasa i Minesote.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolju kosarku smo igrali bez Kampazza i Dzonija u timu. Odbrana i jos bolji protok lopte u napadu, sharing the ball, odlicne kretnje, saradnja visokih, mnogo logickih i finih stvari se videlo tada , u onoj seriji pobeda 9 u 10 ili koliko vec, u Evroligi. 

Naravno, dolazak Kampazza treba da bude samo plus, e sada, ako Dusko ne moze u potpunosti da iskoristi potencijal njega, Vildoze i Nedovica, to je neko drugo pitanje. 

Naravno, mozemo sada i da izvlacimo neke teorije , da je bilo dobro u prva dva meseca jer niko nista nije ocekivao, jer su ocekivanja bila na minimumu, drugim recima - sok terapija sa produzenim dejstvom. Nakon Kaunasa se zavrsio medeni mesec Duska i ovog tima. Kad ce opet da se presaberu, to niko ne zna. Znam samo da ovaj tim moze mnogo bolje od ovoga, za pocetak - da ne ispusta 8,9 poena prednosti u zadnja 3 minuta, kao sto je bilo u Kaunasu i juce. 

 

Sve u svemu, naredne utakmice ce pokazati kuda plovi ovaj brod sa Kampazzom i novom energijom. Duplo kolo Evroliga ( Efes kuci i PAO na strani ), a onda i derby u Areni. Ako se srozavanje bude nastavilo, svi su podlozni kritici , rade javni posao , primaju enormne pare.

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ivan9 said:

Da bez Čovića smo stalno igrali završnicu EL
Upropastio nas od kad je došao.
Odrastao čovek a toliko te mržnja ograničava...

kakva mržnja?

samo želim da KKCZ bude i evropski značajna ekipa a to sa čovićem videli smo ne ide

  

Link to comment
Share on other sites

Koje objašnjenje je moguće za to da ti najbolji napadač ubaci 15 poena uz on procenat, 4 asistencije bez izgubljene, iznudi 5 faulova, a igra 20 minuta ukupno? I ima plus 3 dok je na terenu.

 

Ivanović i Marković uzmu 8 minuta za svojih 0 poena i 0 asistencija.

 

Ne bi dobili ni da je Nedovic dobio više minuta, jer je očigledno rasulo u ekipi, ali sve to sa njim deluje kao solidna zajebancija. 

 

Naročito to kada ga vraćaš na 1.5 minut do kraja da vadi izgubljenu situaciju.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

Koje objašnjenje je moguće za to da ti najbolji napadač ubaci 15 poena uz on procenat, 4 asistencije bez izgubljene, iznudi 5 faulova, a igra 20 minuta ukupno? I ima plus 3 dok je na terenu.

 

Ivanović i Marković uzmu 8 minuta za svojih 0 poena i 0 asistencija.

 

Ne bi dobili ni da je Nedovic dobio više minuta, jer je očigledno rasulo u ekipi, ali sve to sa njim deluje kao solidna zajebancija. 

 

Naročito to kada ga vraćaš na 1.5 minut do kraja da vadi izgubljenu situaciju.

 

Ovo i Petrušev 19 minuta? U situaciji kad gledamo 12 minuta Bentila tj možda najgorih 12 minute košarke koje je neko odigrao ove sezone. Da ne pričam da su i ostali visoki bili očajni. 

 

Nisu mi jasne uopšte duškove rotacije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, medobrundo said:

Koje objašnjenje je moguće za to da ti najbolji napadač ubaci 15 poena uz on procenat, 4 asistencije bez izgubljene, iznudi 5 faulova, a igra 20 minuta ukupno? I ima plus 3 dok je na terenu.

 

Ivanović i Marković uzmu 8 minuta za svojih 0 poena i 0 asistencija.

 

Ne bi dobili ni da je Nedovic dobio više minuta, jer je očigledno rasulo u ekipi, ali sve to sa njim deluje kao solidna zajebancija. 

 

Naročito to kada ga vraćaš na 1.5 minut do kraja da vadi izgubljenu situaciju.

To iskreno meni kod vas nije jasno, bilo koji trener da dodje minutaza se bas dozira.

Sinoć Klajburn 38, dok je Larkin na 36 minuta bio, nekako metodika Duška ne dozvoljava da se iko razigra, a s druge strane nije Zvezda Real pa da ima 12 kvalitetnih u stroju.

Jedino ako se nema snage za više, ali Nemanja je kondicijski uvek bio dobar.

Link to comment
Share on other sites

Izvadio Nedovića, opet zaboravio Petruševa. Lazarević je morao da krpi i 3 i 4, jer je Lazić fizički povredjen, a Dobrić umno, dok Bentil ne postoji na terenu. Jeste kamenjar u napadu, ali je radio dobar posao u odbrani. Ali situacija kada Kampaco promeša bekove Bajerna, napravi se višak, lopta dodje do Despota, koji ne sme da šutne i vrati Kampacu u poslednjim sekundama. Više puta. E tu je falio Lazić. Da ćoškari i ubaci neku kad je sam. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Filbi said:

Odlaskom Čovica odlaze i svi ostali jer su njegovi svi

 

NIsam za odlazak Covica samo da bi otisao, ali cinjenica je da mi igramo evroligu godinama, deceniju sto bi se reklo, da je u 90% slucajeva bilo sasvim dovoljno novca i pomoci drzave, ali rezultata nema. Nek proba neko drugi. Covek je bukvalno zaglibio u blato, posvadjao sebe i nas sa svima, bavi se nekakvim udbaskim forama. Nista nama ne treba od toga. Nama treba sportska prica. Naravno, u Srbiji moras biti blizak sa vlascu da bi dobio lovu ali ovo sto Covic radi je ipak overkill.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

kakva mržnja?

samo želim da KKCZ bude i evropski značajna ekipa a to sa čovićem videli smo ne ide

  

Da bi bio značajna ekipa u Evropi treba ti i značajan budžet, a sem ove godine gde smo verovatno više u sredini što se budžeta tiče (ali sigurno ne u prvih osam), mi smo uvek bili u donjoj trećini. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Kako? Pa vidi komšije. Njih finansiraju zaljubljenici u Partizan, a pritom su avangarda i opozicija

 

Pa dobro, ako hocemo da pricamo bajkice onda ok. Finansiraju ih zaljubljenici.

 

Ono sto je zapravo tragicno u svemu je da bismo i mi i oni mogli u nekoj meri da se finansiramo od navijaca, ali drzava zna za jadac. Ne daje. Ne moze. Jer onda mozes da se odmetnes a to nije pozeljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imali smo mi sredstava i na početku sezone da napravimo bolji i skuplji tim. Problem je što neke navike Čović teško menja. On i dalje misli da je Partizan Vrabac i družina pa da će svoje brljotine lako da ispravi u toku sezone. Osvoji se ABA liga i sve je u redu. Opet se i na vreme reagovalo dovođenjem Kampaca i Polonare. Da su oni igrali mi bi možda sada pisali sa koje pozicije idemo u plej-of, al džaba, i tu je Čović zabrljao. Naravno neće to priznati jer on poput Čvorovića stalno vidi raznorazne Jakoveljviće koji nam ruše klub. Biće mi žao ako publika u Pioniru u slučaju da krene po zlu protiv Efesa zviždi igračima, treba zviždati Čoviću. Sve je to lepo što osvajamo titule i igramo godinama Evroligu, ali ne treba se time zadovoljiti već gledati postoji li način da klub još više napreduje, postoje li pametni ljudi koji će klub podići na još viši nivo. E i tu je problem kod Čovića, što i ako postoje takvi ljudi ne želi ih u svom okruženju, već želi one za koje zna da će podržati sve ono što on zamisli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...