Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Taj klošar je pokazao klasu prije neku noć na meču Virtusa i Efesa.

 

Nije mi jasno zašto se ne traži javno izuzeće za Blavora.

 

Na stranu što su nam šanse male i sa normalnim suđenjem ali ovo je baš ponižavanje za koje smo sami krivi.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Kakvim igracima?

 

Radonjic je stavljao akcenat na odbranu kad je imao Hollinsa ili Jenkinsa, to sad sa Nedovicem nije moguce. Dalje, sto se tice napada, Radonja je mogao samo da sanja ovakav kvalitet kakav KKCZ ima ove sezone. U jednom timu imas Vildozu, Nedovica i Bentila koji su u svom bogatom EL iskustvu uvek bili napadacke zveri, a ne neki odbranbeni specijalci.

 

Nije to samo slucaj kod Ivanovica, to je slucaj i sa Partizanom - ima se dovoljno skupih evroligaskih igraca da moze da se igra kao Armani ili Fener, da im se trpa preko 90 poena, nije to vise Radonjiceva Crvena zvezda sa skromnijim ulaganjima, ali sa sistemom i akcentom na odbrani. Sad, sto se to meni ne svidja i sto imam problem da se identifikujem sa ovim timom nije toliko bitno, bitno je da se zaboravi na defanzivno jake petorke jer ih je ove sezone nemoguce sastaviti.

 

Kapiram poentu, ali imam i neke dopune.

 

Nedović jeste defanzivni liability, ali nije ni prvi ni poslednji bek u svetskoj košarci koga ekipa mora da "krije" u odbrani. Kod njega je bitna želja da igra difens, a zbog brzih nogu možemo od njega da dobijemo bar usmeravanje ballhandlera tamo gde ga želimo. Nešto slično kako je Radonja vrlo uspešno koristio Woltersa, mada se mora reći da Nate ima veći frame i generalno je snažniji igrač. Kada nije na ballhandleru (a trudićemo se da što manje bude) njegovo mesto je da pazi igrača u ćošku, prati igru, udvaja, bude brz na eventualnom closeoutu. Neće se od Nemanje tražiti da krade žive lopte, ali prisutnost u timskoj odbrani, čitanje kretnji u napadu, pa i izvlačenje faula dobrim postavljanjem je neki minimum koji od njega možemo da dobijemo. Kada se još više unapredi timska odbrana, to bi trebalo da bude dovoljno da Nedovića ne gledamo kao minus igrača na terenu.

 

Kolega @realno *w je na temi KKP lepo objasnio Avramovićeve pluseve i minuse u odbrani. Nešto slično se može napisati i za našeg Vildozu. Sasvim korektan u odbrani 1 na 1, brze noge, dobro postavljanje i korišćenje tela mu omogućavaju da dobro odigra na ballhandleru. Problem nastaje u kontinuiranom napadu kada on gubi fokus i ne prati kretnju svog igrača, ima problem kod preuzimanja i generalno sa strane pomoći skora da ne postoji. Za razliku od Avramovića koji ima fokus i veliku želju i energiju, ali mu fali znanja, Vildoza mi deluje kao pametan igrač koji u teoriji sve kapira, ali ga mrzi da se cima. No, tu je Duško da mu objasni neke stvari, pa se nadam da će se tu uskoro videti poboljšanja.

 

Što se tiče stila igre, neplansko dovođenje igrača, gomilanje po nekim pozicijama i upitna struka ne mogu biti garant bilo kakvog plana igre. Mislim da nikome nije bilo jasno kako je ovaj tim igrao do smene trenera. Bila je priča da ćemo forsirati brzu i tranzicionu igru, pa od toga nije bilo ništa. Naprotiv, forsirao se pozicioni napad i igra na malo poseda. Povrede Nedovića, Dobrića, Ilića. Dovođenje Voldoze, odlazak Adamsa. Raduljica... Vaskrsli Kuz. Toliko je bilo čudnih situacija, pravi haos na terenu i pored njega. Ako posmatramo ekipu od momenta dolaska Duška, mogu se uočiti neke naznake kako ćemo igrati, bar u ovom tranzicionom periodu prilagođavanja igrača na novog trenera i vice versa. Ako je ovo formiran roster, on svakako ne može da se poredi sa Partizanovim po ofanzivnom potencijalu. To je valjda jasno i po statistici i po eye testu. Mi nemamo ni približno isti broj igrača koji mogu da ubacuju u koš kao Partizanovi, pa mislim da te priče o poenu više kod nas apsolutno ne piju vodu. Uostalom, dovoljno je pogledati naše brojke ubačenih poena u EL u prvih 7 kola. Ni jednom nismo prešli 80, a dva puta smo bili ispod 60. Pod Duškom, dve ispod 70, jedna sa 88 posle produžetka, 75 u regularnom delu. Mi ćemo verovatno pokušati da uhvatimo neki balans odbrana-napad, iako se slažem sa tobom da na papiru imamo tim kome je prirodnije da fokus bude na napadu, a ne na odbrani. Ipak, opet moram da se vratim na suštinu, a to je da naš ofanzivni potencijal nije dovoljan da bi izbor napadačkog stila igre bio apsolutno dominantan, kao kod Partizana.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Mi napadacki orijetisana ekipa??? Ne moze napadacki orijentisana ekipa imati najgori napad u EL ili  jedan od 🙂

 

nisam ni rekao da smo ofanzivno dobri, već da tu leži nekakav dodatni potencijal ako duško sastavi mašinu da radi u kontinuitetu.

verovatno sam se površno izrazio.

 

nismo ni ultra-napadački po potencijalu ni ultra-defanzivci. kao i u svemu u životu, najvažnije je uspostaviti balans i biti umeren ( :

viđali smo napadački opasne ekipe koje primaju dovoljno više. videli smo i dovoljno dejinih ekipa koje su bile među najboljima defanzivno ali im je napad bio toliko loš da ne mogu u trku za plej of. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

nisam ni rekao da smo ofanzivno dobri, već da tu leži nekakav dodatni potencijal ako duško sastavi mašinu da radi u kontinuitetu.

verovatno sam se površno izrazio.

 

nismo ni ultra-napadački po potencijalu ni ultra-defanzivci. kao i u svemu u životu, najvažnije je uspostaviti balans i biti umeren ( :

viđali smo napadački opasne ekipe koje primaju dovoljno više. videli smo i dovoljno dejinih ekipa koje su bile među najboljima defanzivno ali im je napad bio toliko loš da ne mogu u trku za plej of. 

Mi da bi bili napadacki dobra ekipa npr, mislim da nam treba skorer na tri. Trebali su to biti Holand i Dobric, ali su se utopili u Lazica.

 

Kljuc vase fobre napadacke igre je da se oni probude, mada svakako po meni tu treba neki manijak sa poJenima.

 

Da moze da ima bar 12ppg i konstantno da doprinosi.

 

Bentil igra sezonu zivota, a budi se i Ivanovic koji je bio MVP proslog meca a ne Nedovic.

 

Markovic na kraj klupe sa Lazicem pa po potrebi da udju.

 

Lazic je protiv Makabija bio bas lis, imao je par intervencija, ali kad je na terenu, to je tuga.

 

Logicno je Holand da ode i da se dovede konstantan suter koji je skolovsn i postuje akcije..ima ih, samo ih treba izvesti iz ugovora.

 

Ako to ne uradi Ivanovic, proci ce ko Sakota u kovid sezoni..koja ga je i spasila veceg blama sa onim ultra na papiru najjacim KKCZ timom u cokijevoj eri

Link to comment
Share on other sites

Pa da ste i platili 3m, sta vas to zulja? Niko tu ne igra za male novce. Da su mali, Coki bi izasao sa sve ugovorima da ih zumiraju. Zato ih uvek i govore preko nekih kanala, tabela i ostalih gluposti.

 

Kad partizane nije briga sto im psihopata daje i ostoja prcednik, ne treba ni vama to lose da bude.

 

Nek da psiho za jos jedno krilo i moci ce KKCZ da igra sa partizanom, ovako tesko.

1 minute ago, necke said:

ezgif-2-a6b55c2df3.gif

 

Jel ovo? 😀

A i ovo nije bio faul, cist floping.

Link to comment
Share on other sites

Gospodska izjava Simonovica za Sk, da ga pohvalimo malo za promenu.

Podrzavam odluku da ode iz naseg sistema i pokusa da se gradi na drugom mestu, ako je kvalitet i trenerski talenat (u sta sumnjam ali se nadam da gresim) isplivace negde pa ce se vratiti.

Kao igrac sve je dobio na rad i posvecenost, neka tako nastavi i kao kouc, a poltronisanje neka ostavi Keselju i ekipi.

Nek mu je sa srecom.

Da ne bude offm zna li neko cekamo li jos nekog u strucnom stabu ili je to to?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mi da bi bili napadacki dobra ekipa npr, mislim da nam treba skorer na tri. Trebali su to biti Holand i Dobric, ali su se utopili u Lazica.

 

Kljuc vase fobre napadacke igre je da se oni probude, mada svakako po meni tu treba neki manijak sa poJenima.

Brate, ti bas imas zurku u glavi. Moras se odluciti, jer ovo ne vodi nicemu 😂

  • Like 4
  • Ha-ha 15
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...