Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

50 minutes ago, Sam B said:

 

Jel primecujes razliku u igri Partizana i nas? U koncepciji? Ne pricam o igracima i budzetima. Partizan zaista deluje zategnuto, jos nisu imali Nanelija, Avramovica i Smajlagica. Kad oni budu u timu, to ce biti sampion ABA lige. Da, pitacemo se i mi, ali meni ovo vodjenje utakmica od strane naseg trenera izgleda jadno i bedno. Nekako on i spremi tekmu, ali cim pocne utakmica, ne ume da odreaguje. Uopste da i ne razgovaramo o tome kako smo izgledali protim Igokee a ovamo treba da igramo Evroligu. Sa onom igrom? Igokea nas za malo dobije sa dva i po divljaka? O cemu mi pricamo? To je moralo da bude +20 do poluvremena.

 

Partizan je u odličnoj formi, mada realno imali su mnogo sreće sa žrebom i u Aba ligi i u Evroligi. Njima tek predstoji težak period, pa ćemo videti i bolju sliku njihovog tima. Svakako su kvalitetniji od nas, ali to su bili i prošle sezone pa smo na kraju mi uzeli sve trofeje. Raspored pominjem i iz razloga što sam želeo da u prvih nekoliko kola više budemo domaćini nego gosti, jer dok smo ovakvi da bar uz pomoć domaćeg terena nekako dođemo do pobeda. Kasnije kad se krug okrene i budemo bolji možda bude kasno zbog lošeg početka. A što se tiče našeg trenera, treba da uči od Željka što se nekih stvari tiče. Evo večeras ako se Vildoza razgoropadi kao Panter sinoć, on će odmah da ga preseli na klupu. Samo se nadam da neće početi utakmicu sa petorkom - Marković, Dobrić, Lazić, Bentil i Petrušev.

Edited by Volter
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Partizan je zadrzao skoro ceo tim od prosle sezone, nadogradio se sa par igraca i normalno je da su uigraniji i bolji. Od pocetka sezone igraju skoro kompletni, ok fale im 2 igraca ali oni nisu u prvom planu. 

 

Zvezda je pocela okrnjena, bez Nedovica, sa promasenim prvim plejom Adamsom, sa Dobricem koji je izasao iz povrede i koji standardno ne lici na sebe u pocetku sezone. Jbg nije ni cudo sto trener sa toliko panjeva u ekipi mora da pravi tolike izmene i da vidi ko sa kim moze da igra. Nadam se da se to vrlo uskoro resava, mozda i veceras.

Zvezda se tek uigrava i verujem da kroz par meseci zvezdina igra bice za 200% bolja. Partizan ne verujem da moze toliko bolje od ovoga sto sada prezentuju. Jbg svi smo zeljni dobre igre sada i odmah ali nekada okolnosti to ne mogu da dozvole i potrebna je podrska.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites











Sa Vildozom i Nedovićem ipak imamo konačno bekove EL kalibra pa da vidimo. Mislim da nas neće razmontirati.


Da nas ne razmontiraju valjalo bi da neki igrači ne izlaze iz opanaka u odnosu na trenutnu formu:
1. Nedara dok ne kalibriše šut koji ga sada ne služi, da napade završava svojim ultimativnim oružjem: prodor...makar i fejk varrijanta aka Džoni. Što pre da im strošimo bonus a nakon toga da skuplja jeftine poene sa penala kao i većinu njegovih protiv Igosa. Ok...ovo je drugi level ali i dalje je hodajući mismeč na prodoru ako mu raširimo reket šutevima Bentila i Petruševa.
2. Dobrivoje ako omaši prva dva-tri šuta spolja, apsolutno je neupotrebljiv na obe strane u nastavku. Pustiti Holanda...on je bar sa tremom na Vi.
3. Nismo jedini koji nemaju specijalca koji može da uspori Jamesa tako da je pametnije da ga ne udvajamo jer taj ,,divljak" deli i po desetak asista.
4. Petrušev da se proba na startu kada to još možemo da korigujemo jer ako ne probamo pop za njega, kako će pod košem da prevesla zverinu Donatasa ili preiskusnog Moermana koji igra odlično na 5 u small ball varijanti.
5. Da se večeras ništa ne pokušava sa Džonijem...

...ne bi dalje...i ovo mi već izgleda kao...jebiga, mnogoe.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gudura said:

Znam, znam da je umereni optimizam iracionalna kategorija dok Vlada Jo drzi uzde, ali sta cu, can't help myself...😀

 

Gle, čovek će makar deset minuta zbirno dati trojcu Marković, Laza, Lazarević + Dobrić u nekim momentima, i tu će biti kraj svake priče, Monako će u tim momentima otići na 15tak razlike i to je to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

 

Gle, čovek će makar deset minuta zbirno dati trojcu Marković, Laza, Lazarević + Dobrić u nekim momentima, i tu će biti kraj svake priče, Monako će u tim momentima otići na 15tak razlike i to je to.

Gledaj kad vcrs iznenadi pa ne stavi tu 3+1😀 

 

Ocekujem Vildozu na 30+ min a i Nedovica na 25+ minuta. Svakako da cemo gledati Lazica zbog njihovih igraca ali brzo ce se napuniti faulovima😀

 

Da nije Obradovic sa druge strane, mislim da bi nas Monako potcijenio ali ovako bice jebeno

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2022 at 2:04 PM, Benito said:

Samo kad je kliknulo sa Dzonijem, za njega imaju strpljene 2 godine..

 

a ko je doveo dzonija i dao mu visegodisnji ugovor?

ko je doveo fakin milka bjelicu i dao mu dvogodisnji ugovor?

 

On 11/3/2022 at 2:12 PM, Miki28 said:

Smanjiti mu ulogu, svakako ali da se silbuje kapiten Zvezde i najtrofejniji igrac? Ne ide to bas tako

 

ma sramota sta se sve pise, ali ni ne cudi uopste. 

retki su pojedinci koji nisu popljuvani i posuti kofama govana i mogu da se nabroje na prste jedne ruke. 

laza uvek doje kao dobar izbor da se pljucne, tako je svake sezone.

 

17 hours ago, Tamburinjo said:

jao to je Real gde njih, jao Efes ipak godinama u vrhu, jao kuku Baskonija ima onog malog ludaka, uf jeben nam je raspored...  

 

koliko puta u istoriji smo mi dobili u madridu? koliko puta su dobile komsije? za nas znam da smo samo jednom kad je pero dao onu trojku, oni mislim nisu nikad.

efes nije u vrhu, vec je back to back sampion.

baskonija je zajebana i kvalitetna ekipa i nije to teren gde poraz racunas kao kiks.

raspored nam je jeben, i vise nego jeben. 

u svim utakmicama osima protiv pao-a i bayerna smo bili autsajderi, kao sto smo i veceras.

eto pogledaj komsije, alba bili favorit, jedno od najlaksih gostovanja (mada lakih i nema) u celoj el. baskonija gde su bili blagi autsajder, sigurno bolje nego da gostujes realu ili efesu.

pa tri utakmice za redom kuci i to zalgiris, virtus koji su neki donji dom el. pa pao koji ne blista i gde je tekma bila 50-50.

od ekipa koje su favoriti za top 8 igrali samo sa armanijem.

 

9 hours ago, мајор јосип said:

Naravno da nije bilo do para, ovaj tim je solidno skuplji od prošlogodišnjeg. 

 

Mene samo interesuje kako neko i dalje, posle svega što je taj čovek uradio, može braniti Nebojšu Čovića (mislim iz ubeđenja, ne za novac). 

 

posle cega sto je uradio?

doneo 20+ trofeja, 6 aba titula, igramo el skoro deceniju, gomila nezaboravnih tekmi i igraca koji su prosli kroz klub.

 

verovatno mislis na momenat kad je sacuvao radonju posle cibone, ono kad je 101% navijaca htelo govnjivim motkama da ga otera.

 

ne znam kako vi, ali od kako smo uzeli aba titulu i dobili duleta u onoj seriji ja samo uzivam jer je klub standardan i respektabilan evroligas i svake sezone smo na nivou.

da ne spominjem da imamo 3 uzastopne aba titule, a pre svake se na pocetku kukalo i naricalo da necemo uzeti nista i pljuvao covic. 

 

5 hours ago, Урош19 said:

Нико ко ваља неће остати доживотно код нас, бар док смо на овом нивоу као клуб.

 

a laza?

 

5 hours ago, Kankkunen said:

Bilo je određenih neslaganja, ništa drugo ... nisu pare u pitanju.

Nema sad potrebe vraćati se na to.

 

ima potrebe jer nije razjasnjeno, a niko ko je upucen ne zeli da da odgovor.

direktiva duha koji lebdi?

 

2 hours ago, Sam B said:

@СтелаРоса

KKCZ bukvalno moze da vodi bilo ko, samo treba da dobija novac od drzave. Isto kao i KKP. Razlika je sto se Ostoja ne mesa previse u druge stvari van kosarke i progutao je ponos, ako ga je ikada imao. Sa druge strane, Nebojsa je jedna jako sujetna, egocentricna osoba, koja, da mu dam kredit, ipak ima minuli rad u kosarci. Medjutim, to mu ne daje za pravo da sebe predstavlja kao velikog spasioca Crvene Zvezde, usput je silujuci i terajuci sve normalne ljude iz kluba. Ti danas u klubu imas sve same ulizice i beskicmenjake, potpunu analogiju nase drzave gde je veliki Alek zaseo. Najveci je spin misliti da nase klubove vode sposobni ljudi. Vode ih partijske uhlebe i ljudi bez integriteta i morala. Poslusnici. I to je sve. Nebojsa je samo zadrt covek i to ga kosta u odnosu na Ostoju koji lepo slusa i radi sve po naredjenju. Kada bi ovaj poceo da talasa i predstavlja sebe kao Mesiju, desilo bi mu se isto kao i Nebojsi.

 

Prosto mi dodje do toga da pozelim da nas ovakav lik nikad nije spasavao. Jer ovo sto on sada radi od kluba je nesto izuzetno odvratno. Mi smo danas bukvalno taoci naseg spasioca.

 

kakve veze ima da li se i sto se ostoja ne mesa u druge stvari?

kakav je on to ponos progutao i kako? 

nebojsa nema minuli rad nego je jedan od najuspenijih i najguovecnijih sportskih radnika kod nas a i sire.

broj trofeja, igraca i trenera koji su velikim delom i njegova zasluga je ogroman i najbolji pokazatelj da li on zna ovaj sport i kako tu treba igrati.

 

nebojsa jeste spasioc, samo takva osoba nas je mogla postaviti na mesto gde jesmo, prekinuti duletovu dominaciju i plivati u mulju zvanom aba i srpska kosarka.

20+ trofeja za 10 godina.

 

kako je siluje? jedino filip je silovanje. koje to normalne ljude je oterao iz kluba?

 

slazem se da u klubu ima poslusnika i partijskih cinovnika.

ali nas klub vodi sposoban covek, tu dileme nema i on je to dokazao milion puta.

kako ga to kosta u odnosu na ostoju i sta ostoja ima od toga sto ga slusa?

sta se to desilo nebojsi?

 

jao jadni mi taoci, igramo fiba celendz a tim nam je kvalitetom za srpsku ligu. prosto muka da te uhvati sta radi covek sa klubom.

sto se mene tice dozivotni predsednik da bude!

 

2 hours ago, uini said:

i prosle sezone se pola zivlja ovde oprastalo od titule i evrolige. 

 

tako je svake seozne. ali svake.

  • Like 5
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jaka blazic said:

 

a ko je doveo dzonija i dao mu visegodisnji ugovor?

ko je doveo fakin milka bjelicu i dao mu dvogodisnji ugovor?

 

 

 

Podsetnika radi. Džoni Ivanović nije Filip Čović ili Raduljica pa da ulazi u kateogoriju "zašto smo ga doveli".

Došao je kod nas posle ovakve sezone u ABA ligi.

Spoiler

EgXZGcd.png

Igrač koji ima bar dvocifren broj utakmica u karijeri protiv Zvezde i Partizana sa 15+ poena. Ako ubacimo i Cedevitu u računicu, siguran sam da je brojka još veća. Oduvek bio poznat kao igrač koji se najviše loži na jače protivnike i plejof. Toliko puta pokazao da može da bude bar u ofanzivi jedan od boljih plejmejkera (ili igrača na poziciji 1, pošto nema previše onog pravog plejmejkinga u sebi).
Jedan od najboljih igrača Budućnosti i one sezone kad su uzeli titulu. 
Nije se dokazao van ABA, ali u EK vrlo dobro igrao (poslednje sezone skoro 15 poena i indeks preko 15). Imao 26 godina u trenutku potpisa, svoj prajm je tek trebalo da dostigne kod nas. 
Praktično domaći igrač. Stvarno ne vidim jedan razlog zašto ga nije trebalo potpisati.
Nije opravdao očekivanja iz ovih ili onih razloga, nebitno, ali to nema veze sa nekom lošom vizijom u tom trenutku. Mislim da je mnogo ljudi zaboravilo kako je on igrao pre Zvezde.

 

--

Milko Bjelica
 

Spoiler

Cn93bjn.png

 

Došao kod nas posle 8 vezanih sezona u Evroligi sa značajnom ulogom. Pošto je Radonjiću bitna domaća baza, apsolutno opravdano je razmišljao u ovom smeru. Sezonu pre potpisa školovao Milera na postu u Areni i bio jedan od zaslužnijih što nas je Darušafaka rutinirala. Pokazao se pred Radonjićevim očima, mada ga je ovaj znao i odranije naravno. 

Jeste Radonjić možda uvalio kosku nasledniku, jer su igrači ostali i posle njegovog odlaska, ali svakako ni on nije u startu planirao da ide posle te prve njihove sezone.
Mislim da su neki drugi potpisi poslednjih godina mnogo veći problem od ova dva.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Podsetnika radi. Džoni Ivanović nije Filip Čović ili Raduljica pa da ulazi u kateogoriju "zašto smo ga doveli".

Došao je kod nas posle ovakve sezone u ABA ligi.

  Reveal hidden contents

EgXZGcd.png

Igrač koji ima bar dvocifren broj utakmica u karijeri protiv Zvezde i Partizana sa 15+ poena. Ako ubacimo i Cedevitu u računicu, siguran sam da je brojka još veća. Oduvek bio poznat kao igrač koji se najviše loži na jače protivnike i plejof. Toliko puta pokazao da može da bude bar u ofanzivi jedan od boljih plejmejkera (ili igrača na poziciji 1, pošto nema previše onog pravog plejmejkinga u sebi).
Jedan od najboljih igrača Budućnosti i one sezone kad su uzeli titulu. 
Nije se dokazao van ABA, ali u EK vrlo dobro igrao (poslednje sezone skoro 15 poena i indeks preko 15). Imao 26 godina u trenutku potpisa, svoj prajm je tek trebalo da dostigne kod nas. 
Praktično domaći igrač. Stvarno ne vidim jedan razlog zašto ga nije trebalo potpisati.
Nije opravdao očekivanja iz ovih ili onih razloga, nebitno, ali to nema veze sa nekom lošom vizijom u tom trenutku. Mislim da je mnogo ljudi zaboravilo kako je on igrao pre Zvezde.

 

 

 

celebration-apollo-creed.gif

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Gle, čovek će makar deset minuta zbirno dati trojcu Marković, Laza, Lazarević + Dobrić u nekim momentima, i tu će biti kraj svake priče, Monako će u tim momentima otići na 15tak razlike i to je to.

Toliko me nervirao sa vodjenjem tekmi da sam razmisljao kako bi bilo da dobije 2 tehnicke pa ga iskljuce 

Da vidimo Simona na delu 

Da li bi po babu i po stricevima delio minutazu ili jok :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Losmi17 said:

I najbitnija ispravka je da smo 2 puta dobili Real u Madridu. Drugi put nakon sto je Radonjic drugi put preuzeo, januar 2021 cini mi se.

 

Tri puta smo dobili Real u Madrudu

1973, sa Alimpijevićem i sa Radonjićem na klupi.

  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, мајор јосип said:

 

I Vučić nam je dao nove puteve, veće plate i penzije...

Lider. 

 

Jasno je da mu uloga treba biti minimalna ali necemo se sad lagati i pisati kako Lazic nije imao znacajan doprinos u dosta tih trofeja. 

Voljeli ga ili ne, on je nekoliko godina smatran za jednog od top defanzivaca u Evropi i bitan sraf u nasim uspjesima.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...