Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, propolis said:

 

Koju odgovornost u ovoj ekipi ima Nedović,Vildoza, Petrušev,Bentil..,a koju Marković?

 

Pefi je super...da nema njega glumio bi Džoni pleja po dvajs minuta.

Tu bi se već isključio kao automatska sklopka, ali svejedno...ima da slavimo svaki jednocifren poraz u EL.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Koju odgovornost u ovoj ekipi ima Nedović,Vildoza, Petrušev,Bentil..,a koju Marković?

Kakve to veze ima sa renomeom Stefana Markovica? Igrac koji je igrao za veliki Beneton, Virtus, Unikahu, Valensiju, Himki ne sme da se uplasi blokade. Covek je bio svuda prvi plej, naigrao se finala i finala.

Link to comment
Share on other sites

Inace, ako nista, u doselekciji mozemo da zabodemo opasnog igraca, tvrdim da ne postoji bolji tim za nabijanje statistike i pravljenje hajlajtsa. Samo prangijanje do iznemoglosti, ne kaze ti niko nista, ne zna se ko pije a ko placa. Cepaj koliko ti duša ište, danas ispaljeno 30 trojki a 23 dvojki, ne moras ni u znojava tela da ides, lepota

Jako su super negodovanja oko rasporeda, da je bilo drugacije, bilo bi prica u fazonu 

 

,, Ne valja nam raspored, imamo utakmice kuci a neuigrani smo, bolje svih 7 da igramo na strani pa kuci kad se uigrani da meljemo"

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Volter said:

Da nije bilo povrede Mitrovića ne verujem da bi Jovanović odustao od guranja Petruševa na 4. Ova situacija sa Lukom je doprinela da mu brže dođe iz dupeta u glavu i shvati da Petrušev mora na 5.

 

Naravno da ne bi odustao, lik je ograničen ko kliker. Čim se Luka oporavi, evo Petruševa opet na 4 da se blamira.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nista, okrecemo se i ovde domacim obavezama. Samo sto i tu ima jedna azdaja koja nas ceka, gladna i besna.

Nije mi jasna jedna stvar. Da li trener oseca neku odgovornost? Razumem da je ovo velika sansa sa njega i izazov, razumem i pare. Ali, koja je linija kad kaze da ne ide vise ovako i da odlazi. Da li treba da gubimo 50 razlike svaku, da li treba niz od 15 poraza... Isto i za onog metiljavog Coknu. Pa imajte obraza barem malo, jebemu više.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

mozda sam ja sinoc nepazljivo gledao ali bih voleo da cujem sta su greske trenera sinoc ako izuzmemo dva celendza koja su mogla da se traze?

 

imam utisak da se pljuje po difoltu njegov performans a niti je sinoc mogao da uradi nesto sto bi vildozi pomoglo da igra bolje pored onakve odbrane, niti da nedovicu da hrabrost kao carobnjak iz oza.

 

vrsio je logicne izmene, nije eksperimentisao, drzao je igrace dok god im ide na terenu, igrao na one koji su radili posao.

 

mislim, kao sto rekoh, dozvoljavam da nisam obratio paznju ali moj utisak je da su ovo vec dve euroleague tekme po redu gde je vrlo korektno obavio svoje.

  • Like 14
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, keli165 said:

Ovo sto vj pokusava da igramo u napadu nece da prodje u el. Nemamo mi municiju da igramo brzo i na veci broj poseda, mislim da moramo malo da igramo strpljivije i da trazimo bolja resenja u napadu. 

 

Ne igramo mi na veliki broj poseda, naprotiv - samo Bajern i Barsa igraju na manje, imamo gotovo identičan broj poseda kao prošle sezone (78.4 prošle, 78.5 ove).

 

Pritom, svega 7.6% poseda su nam tranzicioni i po tome smo pretposlednji, a po realizaciji istih smo najgori u EL (tragičnih 0.889 poena po posedu). Znači za sada postižemo svega 5.3 poena po meču iz tranzicije - nikada nismo imali manje od kad smo se vratili u EL, poređenja radi prošle sezone smo postizali 10.1 poen po meču.

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

mozda sam ja sinoc nepazljivo gledao ali bih voleo da cujem sta su greske trenera sinoc ako izuzmemo dva celendza koja su mogla da se traze?

ovo je tacno, nije bilo nekih vidljivih gresaka u vodjenju same tekme

ali izmedju nije napravio nijednu katastrofalnu gresku u toku tekme i dobro je postavio i vodio ekipu, zna se ko sta igra, igra ima glavu i rep je ogromna ogromna razlika

 

edit: evo guru dodao i neke statse koji samo potvrdjuju eye test

bilo je puno price kako ce ova ekipa da igra brzo, trci u ledja i na veliki broj poseda

i kao najava da su tako igraci i selektovani...i ovde su neki pisali dosta o tome

i onda pocne sezona, a nama napadi 20+ sec i glavna akcija preuzimanje sa bentila pa neka zida momak jokic stajl

 

jednostavno niko u klubu, coach vladu ukljucujuci nema ideju sta zeli od ove ekipe da igra

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

mozda sam ja sinoc nepazljivo gledao ali bih voleo da cujem sta su greske trenera sinoc ako izuzmemo dva celendza koja su mogla da se traze?

 

imam utisak da se pljuje po difoltu njegov performans a niti je sinoc mogao da uradi nesto sto bi vildozi pomoglo da igra bolje pored onakve odbrane, niti da nedovicu da hrabrost kao carobnjak iz oza.

 

vrsio je logicne izmene, nije eksperimentisao, drzao je igrace dok god im ide na terenu, igrao na one koji su radili posao.

 

mislim, kao sto rekoh, dozvoljavam da nisam obratio paznju ali moj utisak je da su ovo vec dve euroleague tekme po redu gde je vrlo korektno obavio svoje.

Ljudi su nam sutirali 27/43 za dva. Dosta su promasivali za tri i jos smo imali top sudjenje. Monako jes dobar, ali Valensija dobi u Pireju npr.

 

Zvezda je rutinirana i to je to. Uloge su i dalje lose podeljene i vecina igraca je mrtvo. Nije bio los, ali to nije dovoljno posto je Zvezda poslednja. Ide sl pet kola koja ce vise reci.

 

Kad vidis Dialoa kako cuva nase igrace tj Vildozu i Nedovica, a onda vidis Lazica koji ispadne na prvom koraku.

 

I dalje deluje tim kao da su se juce skupili. Mada -8 jeste uspeh, drzali smo se da ne ode na 20 i sam Bog ne zna kako se to nije desilo.

 

Naucice Vlada, ali kao Alimpije u nekoj Aliagi Petkim..

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

ali izmedju nije napravio nijednu katastrofalnu gresku u toku tekme i dobro je postavio i vodio ekipu, zna se ko sta igra, igra ima glavu i rep je ogromna ogromna razlika

 

naravno. 

opet, da li se sinoć i protiv bajerna nije znalo ko šta igra? ja sam na liveu napisao da je hassan otprilike izgubljen u tranziciji deljenja vodećih uloga ali petrušev je odigrao najbolju utakmicu sezone pa postoji neko opravdanje. osim nedovića, koji još uvek igra kao neki levi sporedni igrač, tipa dobrić, sve ostale vodeće uloge su, čini mi se podeljene.

 

nama sa neigranjem mitrovića vidljivo nedostaje asistencija ali tu pomoći nema dok se ne vrati.

 

daklem, ja sam sinoć video ekipu koja zna šta i kako hoće, koja je imala neku bazičnu ideju na koga se igra (bentil, petrušev, vildoza) ali je naišla na protivnika koji je jednostavno talentovaniji i ofanzivno i defanzivno.

 

nije to nikakvo kapitalno postignuće ali je korektno.

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Monako jes dobar, ali Valensija dobi u Pireju npr.

 

barcelona jes' dobra ali bajern dobi prvaka evrope npr.

 

opet kažem, voleo bih da čujem neke konkretne zamerke treneru a ne opšta mesta koja nemaju veze sa sinoćnom tekmom već sa utiskom i učinkom sa tekmi pre bajerna.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

opet, da li se sinoć i protiv bajerna nije znalo ko šta igra? 

evo npr, koja je holandova uloga u ovom timu?

ili koliko se ona menjala ili bila konstantna, od priprema do danas?

trenutna ideja je izgleda da on istrava iz blokova bili beron stajl i opaljuje za 3

pa kada promasi 2 za redom onda ide na klupu...da bi usao dobric koji ce da promasi 7-8 za redom

pitbul ima 34 godine...da li je i kada u karijeri to bila njegova igra?

 

da ne pominjem sada skoro mvp-a aba lige i njegovu ulogu, kampera i ostale...

Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline, hah čekaj, sad treba da razgovaramo o pojedincima i to onima koji loše igraju, hollandu i dobriću?

kakva uloga treba da im bude kada je i ovo minuta što igraju i gluposti koje prave, previše?

 

dajte ako imate nešto o overall taktici, pristupu, tajmingu izmena i igrača koji su menjani, ne znam koliko smisla ima ulaziti sad u ulogu ove dvojice koji inače šutiraju po 1 od 15, što im je primarni zadatak.

Link to comment
Share on other sites

pricamo i o pojedincima i o raspodeli uloga, i o izvlacenju maksimuma iz rostere koristeci ono sto imas i sto si valjda selektirao sa nekom idejom

sve to je  valjda zadatak trenera

mozemo da pricamo i o petrusevu na 4 ako hoces...osim ako to nije bila ideja nekog drugog trenera a ne naseg vlade

sto se taktike tice, napisao sam na prethodnoj strani da je ekipi, koja je navodno selektovana da igra brzo, glavna akcija spusti bentilu dole na 5-6m

 

ako cemo trenera da cenimo po tome da li je u pravom trenutku napravio izmenu, i da li je imao kosarkasku ili hokejasku rotaciju...plasim se da smo se previse srozali i spustili ocekivanja u minus

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko Pancev said:

Dovesti Jovanovica zelenog i mladog u ovakvoj sezoni plus mu sastaviti tim preglomazan i neuravnotezen . . . Izgorece gore nego nesrecni Alimpije! 
amaterizam na svim nivoima a to se svakako vidi po rezultatima ,ne gine nam denjer ove godine 

i plus mu staviti onu dvojicu klovnova za pomocnike da cirkus bude jos veci...pa ako hteo coki da pravi trenera od njega mogao da mu stavi bar iskusne pomocnike da ga usmeravaju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, NikadProtivKaline said:

evo npr, koja je holandova uloga u ovom timu?

ili koliko se ona menjala ili bila konstantna, od priprema do danas?

trenutna ideja je izgleda da on istrava iz blokova bili beron stajl i opaljuje za 3

pa kada promasi 2 za redom onda ide na klupu...da bi usao dobric koji ce da promasi 7-8 za redom

pitbul ima 34 godine...da li je i kada u karijeri to bila njegova igra?

 

da ne pominjem sada skoro mvp-a aba lige i njegovu ulogu, kampera i ostale...

Ono što je Holandova uloga sinoć je imao . Da uđe da se napravi par akcija za šut da proba da donese neku energiju, nije pogađao i jbg. Dobriću će trebati vremena da se vrati u šutersku formu, ali i za njega postoje akcije iz uručenja i spot up šutevi , dakle ono što ume .

 

Problemi nastaju kad nas uvedu da radimo ono što ne umemo, pa onda imaš da Dobrić dribla, Marković šutira itd . To je cilj svake dobre odbrane, a Monako igra odličnu odbranu, pre tekme sa nama su imali 8 ukradenih po utakmici. 

 

Jovanović je npr. Ivanovića uveo samo u 1. Četvrtini kad su ovi rano ušli u bonus da proba da izvuče faul jer mu je to forte.

 

Nadam se da će povratkom Luke , Petrušev ostati na 5. Martina bih šilbovao kod Deje u Panatinaikos ionako ga je on doveo , a umesto njega doselekcija sa TLC ili još bolje neka četvorka kojoj je odbrana jača strana. Dača Ilić da bude 5. visoki i da po potrebi igra i peticu jer ovo što igra Hasan može i on

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milos 3.14 said:

...

 

Nadam se da će povratkom Luke , Petrušev ostati na 5. Martina bih šilbovao kod Deje u Panatinaikos ionako ga je on doveo , a umesto njega doselekcija sa TLC ili još bolje neka četvorka kojoj je odbrana jača strana. Dača Ilić da bude 5. visoki i da po potrebi igra i peticu jer ovo što igra Hasan može i on

 

A jest taj Dejo zao čovek, da ne poveruješ... Nije hteo da produži Davidovca i Hollinsa u januaru. Poslao Woltersa pre vremena kuči, da sačeka da ga zovne iz Panathinaikosa. I još nam uvali kilavog Martina, 10 dana nakon što je več preuzeo PAO. Neznam šta mu je to trebalo...

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da razumem da neko ne moze da podnese Covica, Jovanovica, da ga nerviraju Dobric, Lazic, Markovic, i da se jedva ceka neki poraz da se opljune po svima kompletno, ali ne mogu da razumem da se pre meca skoro svi sloze kako ce Monako da nas isprasi 20 razlike jer su bruka ekipa, medjutim mi odigramo vecim delom meca egal i izgubimo 8 razlike a ono pljuvacina kao da su se prognoze o kantanju od 20-30 razlike ostvarile. 

 

Nekima nadvladava zelja da vide nesto lose pa onda gledaju i izdvajaju sitnice ne bi li omalovazavali bilo koji dobar rezultat ove ekipe. 

 

Tako je Dzejms koji ubacuje pored trojice igraca koji ga cuvaju majstor, a kada neki nas igrac potegne trojku preko ruke onda je to jer divljamo i trener nema kontrolu nad ekipom. Ljudi vide kako je Monako promasio otvorene trojke u prvom poluvremenu pa je zato bio egal, a ne vide da smo sav fokus u odbrani stavili na Dzejmsa i Lojda i da je sasvim normalno da rizikujemo da neki drugi igrac koji nije toliko dobar suter ostane u solidnoj poziciji za sut. Za to vreme smo i mi promasili bacanja i neke otvorene trojke, ali to je jer su nasi igraci kukavice. 

 

To sto s vremena na vreme imamo prazne minute u napadu valjda zavisi i od protivnika? Pa valjda i protivnik igra odbranu i ima spremnu taktiku kako da nas zaustavi, ili se samo mi kao ekipa sa dva i po evroligaska igraca pitamo za sve sto se desava na terenu? 

 

Ne kazem ja da nema losih stvari, ali zaista se nekada preteruje. Sad kad bi napravili presek svi porazi su bili ocekivani osim onog od PAO. U Aba ligi maksimalan ucinak, u EL imamo vise poraza ali nas raspored nije mazio, imali smo cak 4 gostovanja i to se ne zna koje je teze, protiv sampiona i vicesampiona EL, Monaka koji ima sastav za F4 i Baskonije protiv koje redovno gubimo tamo. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo mali broj upotrebljivih igrača. Jedino je Bentil konstantan. Vildoza hvata ritam, Nedović se tek vratio. Očekujem uskoro da Nedović krene od starta utakmice, naša prva petorka će biti dobra, problem će biti skromna klupa, nemaš igrača koji može da promeni ritam utakmice. Mnogo bi bio moćan ovaj tima da su ostali Volters i Holins. Idejni tvorac ovog tima Nebojša Čović ne verujem ni da se potrudio da ih zadrži.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

 

Ako je bilo kome imalo za nešto da se zameri to nije bio Marković. 

 

 

Ako gledamo generalno meč onda svakako da, bilo je lošijih od njega.

Ja sam više pričao o ova dva poteza gde mi je neshvatljivo da plej ono uradi kako i da čovek toliko lagano maši obruče pri šutu za tri. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...