Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

14 minutes ago, Knipex said:

Kaže vest da će Dobrick u Virtus next season. Mogao bi to da bude odličan potez i za njega i za Zvezdu.

 

Slažem se da je došlo do zasićenja sa obe strane iako je on jedan od mojih omiljenih naših igrača, takodje smatram da je najmanji problem medju domaćom osnovom sa pravom ulogom. Ne sviđaju mi u svakom slučaju ovakve vesti kad izlaze, a sezona još nije gotova.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, StiviKivi said:

Da pre mesec dana sam mislio da Duško Ivanović treba da ostane naš trener kako god se završila serija...

Sada više to ne mislim. Čovek je na svakom planu poražen u ova dva meča. Taktički, na nivou pripreme ekipe psihički... Plus njegove blamaže na konferencijama. Željko ga dobija sa 8,9 igrača lagano. Imaju 3 viskoka. U celom timu. Mi imamo bar 6. Ta trojica nas razvaljuju. Kakav si ti to trener i šta si skautirao kad sa svojih 6 ne možeš bar da budeš egal ispod koša ako ništa drugo. Uzeći i u obzir i onaj poraz protiv Cibone...  Pa onakav raspad protiv Partizana u prvenstvu... A pritom ima sasvim dobar i širok roster... Nisam za njega sledeće sezone.

Osim ako ovo nekim čudom (neće se desiti) ne dobijemo pa je onda prirodno i zasluženo da ostane. Pričao sam to pre 3 meseca... Nikad nismo imali Srbe u timu sa manje kuraža i inata. Ima i do trenera a ima i do samih igrača. Ovo preti da bude najgora sezona u poslednjih 10 godina i to bez premca ako se uzme u obzir ULOŽENO - DOBIJENO.

 

Nemam više smajlića, pa da stavim plus na čitav post, pogotovu na zadnju rečenicu.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Thor said:

Neću sad otkriti toplu vodu, sigirno su i mnogi to primetili, ali ja i dalje ne mogu da poverujem, a pogotovu kao neko ko se bavi tim poslom (doduše na nižem nivou), da preiskusan i kvalitetan stručni štab kao što je naš, ne pripremi adekvatno utakmicu, defanzivno pre svega. Izvinite, ali ne mogu da poverujem u to, ali ono što sam video u par situacija dokazuje upravo suprotno od ovoga.

Prvo odbrana od pika. Preuzimanja sa Lukom i hedge odnosno iskakanje sa Martinom. Iskakanje sa Martinom je svaki put surovo kažnjeno, što kucanjima Lesora, što njegovim asistencijama iz kratkog otvaranja. Zar mi nismo doveli Martina kao undersize centra koji je idealan za preuzimanje. Otkud onda iskakanje sa njim, a sa Lukom preuzimanje.

Dalje, bilo je dosta situacija gde bekovi nisu znali da li će centar da preuzme, iskoči ili ide u drop, i svaki put smo surovo kažnjeni zbog te loše komunikacije.

Pik na strani smo gurali u sredinu i odatle ili isli u drop ili u preuzimanje. Ovo je samo trebalo da prepišu od Radonje i da rade side, odnosno usmeravanje, jer je to prošle godine davalo rezultet.

Pa onda odbrana na niskom postu, gde čini mi se prvo Mitrović, pa onda Dobrić, zatvaraju sredinu i očekuju pomoć sa čeone i ona nikako da stigne. Ovo su samo neke situacije iz glave, koiih se sećam i ne verujem da stručni štab nije jasno definisao zadatke šta raditi kod tih situacija.

E sad, da li to nije adekvatno objašnjeno i utrenirano ili su nam se igrači "pogubili" i nisu odradili zadatke koje su dobili, na to pitanje zaista nemam odgovor.

Sigurno ce uslediti analiza i mislim da ako definišemo ove dve stvari i igrači ih sprovedu u delo, da šanse za pobedu rapidno rastu.

 

Sve ovo je toliko bolno vidljivo, još vidljivije je bilo u prvom poluvemenu prve utakmice, činilo mi se u više navrata da doslovno ni jedan trening nisu odradili pre utakmice, "saradnja" recimo Petruševa, Dobrića i Luke u odbrani, majko mila, šta je ono, da li se oni mrze međusobno, ne podnose, ne razgovaraju, koji kurčev kurac, WTF, to se zaista retko viđa i kod kadeta i kod juniora, a kod njih na repeat. Šta je to, neko teranje inata, dokazivanje ko je u pravu a ko u krivu, pa posle mlataranje rukama i gestikuliranje jedni ka drugima kao najveći mentoli na kugli zemaljskoj?

 

I to se često ponavljalo u svakakvim kombinacijama na terenu, kašnenja, miskomunikacija, Smajli se recimo proslavio ni kriv ni dužan, samo zbog nepojmljivog retardluka naših vedeta..

 

Apsolutno ne bih zadržavao Ivanovića na kraju sezone ukoliko nije do sada uspeo da stvori neku koheziju i postavi sistem koji funkcioniše makar na tim bazičnim stvarima.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uff ala preterujete, ovo je isti trener cija je ekipa igrala onolilo dobrih utakmica ove sezone, Oly tamo i kuci, Monako….koji je dobio na strani Zeljka u el, uzeo kup Zeljku…protiv Buducnosti smo bili u odlicnoj formi, dok se kkp mucio u tri tekme sa Studentskim. Niko ne pomislja da je u uslovima gde imas pauzu mesec dana pred finale malo zajebano tempirati formu i da je to nesto sa cime se prvi put srecemo. Pored toga neki igraci su na izlaznim vratima i sigurno im motivacija nije na max. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da 70% igraca ne bi igralo kod Ivanovica da se on pitao pre pocetka sezone. Partizan ima bas bolji tim od Zvezde, oni u svakoj petorci imaju 3 bolja igraca od Zvezde. Mislim da se stvarno preteruje ovde kad se tako lako otpisuje trener. Pustite coveka da sastavi svoj tim pa mu onda sudite. Dajte Zeljku u sred sezone ovu sklopociju od tima od 15 igraca koju je Covic sastavio, pa da vidimo da li bi igrao top 8 i pobedio Duska koji 2 godine ima svoj tim na okupu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko ima slobodan neki dobar trener koji bi bio voljan da nas preuzme onda to može da bude rešenje, ali ako će Čović poput mađioničara ponovo da izvuče nekog Vladu Jovanovića iz rukava, onda neka ostane Duško na klupi i sledeće sezone. Ipak ima ozbiljan CV i iskustvo. Mora se da reći da nije ni selektovao ovaj roster bez centra i ozbiljnog krila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Carl Johnson said:

Odnos u bacanjima u 4/4 u obe utakmice je 17-0 u korist domacina. Stvarno smo mlakonje, uopste ne igramo u kost 😂

 

Kakva smejurija

 

Baš zapanjujuć podatak.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

kada bi prestale da nam prolaze lopte kroz ruke, kada prestanemo da masimo zicere ili krenemo da pogadjamo bacanja, onda da se javimo sudijama.

 

 

 

koja bacanja, ako je odnos 17:0 ? 🙃

Edited by medobrundo
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

kada bi prestale da nam prolaze lopte kroz ruke, kada prestanemo da masimo zicere ili krenemo da pogadjamo bacanja, onda da se javimo sudijama.

 

 

Pa da, realno je da bude odnos bacanja u 4/4 17-0 u dve utakmice finala, zato sto mi imamo vrljave ruke

 

Ne zajebavaj

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ko nam kriv sto smo izgubili od Cibone, a znali smo sta donosi domaci teren u Aba ligi.

 

A sto se Duska tice, najjace da nam opet treba smena trenera i ponovni reset, ko da ne znate gazdu, opet ce da dovede nekog Vladu Joa i da se igra menadzera dok Kkp i Zoc ulaze u trecu godinu projekta i ko zna sta spremaju za ovo leto. Kontinuitet je bitan.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima se šta prigovoriti i Dušku i ne treba da bude zaštićen od kritika. Ni meni se ne dopadaju neke njegove odluke glede rotacija,minutaža,uloga u ekipi,pa i tretmanu pojedinaca.

Međutim,mojne se zezamo da KKP nema kvalitetnijju ekipu od nas. Tim sastavljen od prekaljenih evroligaških kajli..doveli su suvi kvalitet u smislu potpuno gotovih proizvoda koje Željko ne mora ni da podgreva.
Njihova centarska linija je klasa za našu. Ni bekovska im nije lošija. Mi da nismo doveli Fakua,ovo bi bila rutinska metla u finalu..i ovako može biti. Njih je samo madridska šorka odvojila od F4.

Ja sam nade polagao u to da smo konačno kompletni i zdravi,a oni izduvani nakon EL i možda manje motivisani za ABA od nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...