Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Овај распоред је идеалан али само за Партизан, јер је било одуговлачено и пуштено прво против Реала да сте слободни па онда одуговлачење са утакмицама плејофа јер мора да се Партизан врати у стару форму и подигне и што да не да се врати Алекса. Ево сада вам се чини и гледа да ли је арена заузета или није и по томе прави распоред али не дај Боже да се плејоф помери пар дана и испоштује и српска лига као и друге е онда ћемо ударити по лиги и нећемо то прихватити. Комедија. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Baš me interesuje kako vašim igračima odgovara dodatno odlaganje od 7-9 dana zbog 2 utakmice protiv FMP koja su lakša od prosečnog treninga evroligaša.

 

FMP i Mega KLS igraju bez 3, 4 ponajbolja igrača iz ligaškog dela ABA.

 

Mislim i da vama, mislim na igrače i trenera, ne odgovara dodatno odlaganje finala ABA.

 

Ali možda predsednik zna bolje...

 

 

 

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Cooper said:

Baš me interesuje kako vašim igračima odgovara dodatno odlaganje od 7-9 dana zbog 2 utakmice protiv FMP koja su lakša od prosečnog treninga evroligaša.

 

FMP i Mega KLS igraju bez 3, 4 ponajbolja igrača iz ligaškog dela ABA.

 

Mislim i da vama, mislim na igrače i trenera, ne odgovara dodatno odlaganje finala ABA.

 

Ali možda predsednik zna bolje...

 

Verovatno si u pravu da nikako ne odgovara, ali koga briga. Ovde je očigledno bitno samo utvrditi čiji je tata jači i sa vaše i sa Čovićeve strane. Cela liga je nemi posmatrač blata u kome se valjaju dva kluba koji su očigledno iznad lige. Zato se i postavlja pitanje koja je poenta takve lige i da li i dalje treba da postoji.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cooper said:

FMP i Mega KLS igraju bez 3, 4 ponajbolja igrača iz ligaškog dela ABA.

 

Koji su to igraci u FMP-u, koji ce, po misljenju mnogih, biti finalista? 

 

Spoiler

Budes li rekao Jankovic za FMP, zasluzujes da budes banovan zbog trolovanja 😄 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Cooper said:

Najbolja je dok se ne pojavi bolja.

KLS to ni po jednom parametaru nije.

 

KLS nikad neće postati bolji od ABA sam od sebe. Za početak je potrebno napraviti prvi korak i istupiti iz ABA, a zatim podići organizaciju na svim nivoima uz veća ulaganja. 

Tu i savez mora da se uključi, ali ne obavezno i da preuzme kontrolu nad ligom. 

 

Takmičarski ta liga vrlo brzo može da dostigne nivo ABA jer Vojvodina, Spartak, Metalac i neki drugi (Sloboda, Joker, Radnički) su klubovi koji bi lako mogli da pariraju Ciboni, Studentskom centru, Splitu itd sa pravilnim radom. Ali svi ovi klubovi ne mogu da naprave korak unapred pošto večiti nisu došli u ove gradove već gotovo pola decenije i to je katastrofa za našu košarku. Ako žrtvujemo razvoj košarke u Srbiji zarad 4 utakmice godišnje protiv Budućnosti i CedOlija onda nikad ni nećemo imati bolju situaciju u domaćoj košarci.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cooper said:

Baš me interesuje kako vašim igračima odgovara dodatno odlaganje od 7-9 dana zbog 2 utakmice protiv FMP koja su lakša od prosečnog treninga evroligaša.

 

FMP i Mega KLS igraju bez 3, 4 ponajbolja igrača iz ligaškog dela ABA.

 

Mislim i da vama, mislim na igrače i trenera, ne odgovara dodatno odlaganje finala ABA.

 

Ali možda predsednik zna bolje...

 

 

 

 

 

 

 

A što bi tebi bilo bitno šta je u interesu naših igrača?

 

Od tvoje priče da se svi termini dogovaraju, sada ispada da Zvezda hoće odlaganje, Partizan pristaje na odlaganje iako smatra da to nije u interesu Zvezde, a prepreka je Milija.

 

A u realnosti bi Partizan trofej bez borbe.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mfmilan said:

 

Suština. Nije do pravila (kojih se i onako ne treba držati kao pijan plota), već povređeni ego. 

 

Ne slažem se. Koliko je ABA ligi trebalo da odredi termine finala? Što nisu? Odredili su ih tek kad je to uradio KLS. I to baš u isto vreme. A mogli da izađu u susret Slovencima? ABA liga je žešće zasrala. To što je Čović to dočekao kao zapeta puška, je tačno, ali nije glavni problem.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

 
KLS nikad neće postati bolji od ABA sam od sebe. Za početak je potrebno napraviti prvi korak i istupiti iz ABA, a zatim podići organizaciju na svim nivoima uz veća ulaganja. 
Tu i savez mora da se uključi, ali ne obavezno i da preuzme kontrolu nad ligom. 
 
Takmičarski ta liga vrlo brzo može da dostigne nivo ABA jer Vojvodina, Spartak, Metalac i neki drugi (Sloboda, Joker, Radnički) su klubovi koji bi lako mogli da pariraju Ciboni, Studentskom centru, Splitu itd sa pravilnim radom. Ali svi ovi klubovi ne mogu da naprave korak unapred pošto večiti nisu došli u ove gradove već gotovo pola decenije i to je katastrofa za našu košarku. Ako žrtvujemo razvoj košarke u Srbiji zarad 4 utakmice godišnje protiv Budućnosti i CedOlija onda nikad ni nećemo imati bolju situaciju u domaćoj košarci.
To je tvoje mišljenje, moje je nešto drugačije.

Ako se slažemo da su najveći problemi ABA Partizan i Zvezda sa svojim satelitima, i dodatno Mega koja je menadžerski klub, šta se dobija time što ćemo sutra imati KLS koji bi sve probleme pomnožio sa 3.

Ti vidiš neke druge gradove i centre u jakoj KLS, ja vidim umesto Miškove Mege neki Raškovićev Dinamik i npr Jelićev Tamiš.

Ili umesto Zvezdinog FMP, dodatno Partizanov Radnički i Megi OKK.

Pa sam proceni šta je logičnije da se dogodi u budućnosti.

Zbog toga mi je draža liga sa Zadrom, Splitom, Cibonom, Cedevitom...
  • Like 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, TB Told said:

A što bi tebi bilo bitno šta je u interesu naših igrača?

 

Od tvoje priče da se svi termini dogovaraju, sada ispada da Zvezda hoće odlaganje, Partizan pristaje na odlaganje iako smatra da to nije u interesu Zvezde, a prepreka je Milija.

 

A u realnosti bi Partizan trofej bez borbe.

E pa neće da može. Ako ga zasluže na terenu treba im dati ruku i to je to. Slušao sam komentar jučer na hrvatskoj Areni,  Domagoj Pancirova koji je rekao da se priča u košarkaškim krugovima da bi najviše Partizan i Zvezda izgubili raspadom ABE. Nije išao u detalje ali da u tim nekim krugovima vlada konsenzus u vezi s tim. Ne jučer ali čini mi se u tijeku prenošenja iz Ljubljane čak nas je i proglasio blagim favoritom u tom tada potencijalnom dvoboju sa komšijama. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cooper said:

To je tvoje mišljenje, moje je nešto drugačije.

Ako se slažemo da su najveći problemi ABA Partizan i Zvezda sa svojim satelitima, i dodatno Mega koja je menadžerski klub, šta se dobija time što ćemo sutra imati KLS koji bi sve probleme pomnožio sa 3.

Ti vidiš neke druge gradove i centre u jakoj KLS, ja vidim umesto Miškove Mege neki Raškovićev Dinamik i npr Jelićev Tamiš.

Ili umesto Zvezdinog FMP, dodatno Partizanov Radnički i Megi OKK.

Pa sam proceni šta je logičnije da se dogodi u budućnosti.

Zbog toga mi je draža liga sa Zadrom, Splitom, Cibonom, Cedevitom...

 

Ok, da ne bismo dalje išli u diskusiju koja ne pripada ovom topicu, zaustaviću se ovde. Rado bih nastavio kad/ako bude odstupanja iz ABA ovog leta.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ostani dosledni u klubu. To bi znacilo kraj Jadranske lige. U principu, liga bez KK Crvena zvezda gubi kredibilitet, znacaj, a to je sustinski propast lige. Drago mi je da nismo pristali na sliu da predamo tron, ali mi je jos draze da ova liga vise nece postojati. Dogodine pun gas u EL. Prvi put igracemo je kao da nam je najvaznije takmicenje. Tako i treba da bude.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tamburinjo said:

 

Pa dobro ako sada ja treba da poverujem kako zla ABA liga tera KKCZ da igra finale u terminima koje je izvukla iz bubnja... Ista ABA liga koja pristaje da Zvezda odlaze utakmice kako joj se cefne, i koja je sijaset puta progledala kroz prste za nerede na tribinama, odjednom se okrenula protiv nas i oce da nas unisti.

 

A Covic nema broj nadleznih pa da ih nazove i da se dogovori ili zatrazi sastanak sa rukovodstvom oko termina cele PO serije ne samo finala. Nego sedi kuci i rifresuje vox da vidi kada ce SrlePajce da izbaci twit. 

 

Poenta je da nije rukovodstvo ABA lige od pre mesec dana postalo zakleti neprijatelj KKCZ kako to Nebojsa Covic zeli da predstavi nego da se ovde igraju neke igre kojima Covic ocigledno nije dorastao a pokusava starom mantrom 'vidi sta nam rade' da se opere, i nazalost mu uspeva kada vidim koliko njih kazu bravo konacno je Nebojsa u pravu bas im suknuo. Nije u pravu. Glup je. Nasankali su ga. I sada prodaje pricu preko 67-og saopstenja. 

 

Finale treba igrati makar pre podne igrali KLS (sta god to vise bilo) a posle podne finale. To je jedino ispravno i dostojanstveno, sve drugo je mlacenje prazne slame i sto puta vidjeno Covicevo budalisanje, dosadno i predvidivo.

 

 

 

Ovo ako je i priblizno tacno nadam se da ce se od porodice Covic zapleniti imovina i namiriti dug koliko moze.

Mislim da je bio neki dopis 27. maja na adresu ABA oko termina. Ali, po meni je to kasno jer se vec krajem aprila znalo da KKP igra playoff EL i tada je trebalo da se raspitamo kako ce ici dalje sa ABA. mozda se i pitalo, ne znam. Medjutim tek kad smo shvatili koliku pauzu imamo i kada se Dusko zapitao 'oce li neko na basket, onda smo se zainatili i sa KLS napravili plan za finale KLS-a.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, John Terry said:

Mda...ta famozna većina bez ikakvih problema rastegne tri utakmice polufinala na 10 dana jer se igra slovenački plej of, ali ni u kom slučaju ne želi da učini ustupak srpskoj ligi i to nakon što je ista legitimno odredila termine.

 

Ili što bi se narodski reklo, "što je babi milo, to se babi snilo". Nekad odgovara liga u vlasništvu klubova, nekad ne odgovara. Sve zavisi od situacije. Licemerstvo.

Mislim da je problem u tome sto su Slovenci svoje termine postavili poodavno, a KLS nije. Hrvatska npr. ma svoje termine njihove lige celu sezonu i od istih ne odstupa svako malo. Znalo se desavati da ABA ligasi igraju za dva-tri dana dve utakmice u oba takmicenja.

 

ABA je kompromis svih zemalja regiona i oni pokusavaju da nikog ne "uvrede" jer to odmah dovodi u pitanje opstanak lige. Neki garant je bila EL i prolaznost iz ABA u istu, sad je to sve manje slucaj pa se jos vise pokusava udovoljiti svima.

 

Na neki nacin shvatam ABA jer postavljaju termine obaziruci se na drzave i njihova prvenstva. A KLS svoje termine nije do pre neki dan unapred postavila pa su si u ABA rekli mogli smo do sada, mozemo i ovaj put...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, drakon1 said:

Mislim da je problem u tome sto su Slovenci svoje termine postavili poodavno, a KLS nije.

 

Može biti ali suštinski ne menja na situaciji. Očito je neko odlučio da se kurči. Čemu 6 dana između polufinala i finala. Partizan je majstoricu polufinala igrao u Beogradu, a prvu utakmicu finala u Meksiko Sitiju?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Setite se 2011 said:

 Po ovome što Neda priča o čekanju utakmica sa kkp , čini se da će se igrati finale . Ima još jedna "sitnica" ako je verovati novinaru sk , prvak aba ne plaća wc , koja , po njemu košta milion evra 

 

 

Ja mislim da je taj milion nevažan. U državnoj kasi je već odvojen, sasvim je nebitno da li će ga dobiti Zvezda ili Partizan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, drakon1 said:

Mislim da je bio neki dopis 27. maja na adresu ABA oko termina. Ali, po meni je to kasno jer se vec krajem aprila znalo da KKP igra playoff EL i tada je trebalo da se raspitamo kako ce ici dalje sa ABA. mozda se i pitalo, ne znam. Medjutim tek kad smo shvatili koliku pauzu imamo i kada se Dusko zapitao 'oce li neko na basket, onda smo se zainatili i sa KLS napravili plan za finale KLS-a.

 

Ne branim ja ABA ligu koja nije imala snage niti volje da sve ovo sece u korenu, krivica je tu i na njima svakako pogotovo za termine utakmica gospodina Obradovica sa Studentskim centrom kao da je Denver, ali je jako smesno ovo iscudjavanje

Covica i kompanije kako sad to. Da su oni ozbiljni ljudi i da znaju svoj posao sve termine bi resili kao sto kazes kada je vec bilo jasno ko je gde u EL. Sta da su grobari otisli u Kaunas? 


Dopis je ok (mada i 27 maja nije) da ima dokumentacija i da sutra neko ne moze da kaze niste zvali, druga stvar je sto nema komunikacije i sto se svi prave blesavi kao mi smo cekali termine al njih nije bilo, sta si dva meseca sedeo kuci i proveravao sanuce i mejlove? Nego se inate i mlate, i sada svi iznenadjeni jao gde su termini. Pa gde su bili za SC, gde su bili pre toga. I sada ga siljimo gasi ABA ligu necemo da igramo, pa nije ti tata ostavio klub da neces ili hoces, mada lik je doveo svog sina u klub koji ne moze igra u skolskom i gurnuo ga u EL da glumi pleja, tako da ovo je nista. 

 

Smejurija od rukovodstva koje postoji kao i nadzorni kvazi odbori i slicno da se samo javlja Covicu ko sta pise po forumima i da se botuje po tviterima. Dug 8 milki (ako je tacno) i Raduljica u rosteru niko kicmu nema da kaze e ljudi ne radimo kako treba. Svi u buljsonu Covicu da bi im dao neke mrvice, sezonske, majice sta vec, ili dojavio sa kime pregovaramo da ispadnu face dva sata pre novinara. 

 

Na kraju krajeva da oduzmes ovom timu i igracima priliku da osvoje jos jedan trofej i to u finalu protiv najjaceg rivala je definicija antisporta.

 

 

 

 

 

 

Cela kosarka na kontinentu je u krizi, nema 15 ozbiljnih klubova sto je strasno, EL posebna elitna liga najbogatijih, bez jasno definisanih pravila, FIBA kao autisticni brat, kosarkaski centri bez para vizije i mogucnosti da napreduju. Nismo tu mi nista izuzetak, ali mozemo da kukamo na stanje i da se cudimo kako nema termina u junu, a mozemo i da uradimo sve sto je do nas, ali onda dolazimo do drzave dugova narodnih masa glasova za vladajucu sektu i slicno... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...