Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

25 minutes ago, Profesor said:

 

Da menjamo navijace? Nije samo stvar rostera, ljudi umeju da prepoznaju neozbiljnost.

Pa prosle godine smo onda isto bili neozbiljni i predprosle i ...... Zar se prosle godine nije kukalo na 100 strana kako smo pustili Voldena, a doveli nemaca pojma Holinsa. Sada se kuka kako smo pustili Holinsa, a doveli nemaca pojma Holanda. Nekako koga god doveli mi smo nezadovoljni. Imali smo Lorenca, Berona, Pantera i nismo bili zadovoljni. Nesto se ne secam punih hala. Da li bi sada bile pune hale da ih dovedemo? 

Mozda si na pravom tragu, mislim sto se tice menjanja navijaca. Neko je napisao prosle godine da i ne zasluzujemo EL.

Sta mislis, hoce li biti puna hala protiv PAO, ako danas izgubimo 30 i vise razlike ?

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa prosle godine smo onda isto bili neozbiljni i predprosle i ...... Zar se prosle godine nije kukalo na 100 strana kako smo pustili Voldena, a doveli nemaca pojma Holinsa. Sada se kuka kako smo pustili Holinsa, a doveli nemaca pojma Holanda. Nekako koga god doveli mi smo nezadovoljni. Imali smo Lorenca, Berona, Pantera i nismo bili zadovoljni. Nesto se ne secam punih hala. Da li bi sada bile pune hale da ih dovedemo? 

Mozda si na pravom tragu, mislim sto se tice menjanja navijaca. Neko je napisao prosle godine da i ne zasluzujemo EL.

Sta mislis, hoce li biti puna hala protiv PAO, ako danas izgubimo 30 i vise razlike ?

 

Imali smo loreza, berona, pantera... ali i jos nekoga ko je morao da igra iako u tom trenutku za to nije imao kvalitet. Tako i sad imamo igrace po burazerskoj liniji jer se sa njima najlakse tali. To sto ljude u klubu boli k da li ce biti 17. ili 11. u EL, to je ono sto navijaci prepoznaju, iz godine u godinu. 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Profesor said:

 

Imali smo loreza, berona, pantera... ali i jos nekoga ko je morao da igra iako u tom trenutku za to nije imao kvalitet. Tako i sad imamo igrace po burazerskoj liniji jer se sa njima najlakse tali. To sto ljude u klubu boli k da li ce biti 17. ili 11. u EL, to je ono sto navijaci prepoznaju, iz godine u godinu. 

Ko je to dosao po burazerskoj liniji? Ja sam siguran da ljude bas zabole da idu na odredjene utakmice. Doci ce na Real, Barsu, Pao, Oli,Efes, Fener, ali nece na Asvel, Albu, Bajern, Monako...... jednostavno bira se koji su timovi atraktivniji(i to nema veze koji igraci igraju za te klubove). Mi smo takva nacija. Videces ako grobari budu igrali par godina EL koliko ce ih biti na istim tim Asvelima, Albama.....

Kod nas kad igra reprezentacija u fudbalu protiv Svedske, koja je vrhunski tim, stadion prazan. Protiv Norveske za koju trenutno igra jedna od najvecih svetskih zvezda  stadion prazan, protiv Portugala pun. 

A inace i mene zabole da li cemo biti 9 ili 17. Isti je neuspeh, nego se mi przimo da je kao 9 biti bolje. 

Evo npr mi budemo 17ti, a komsije 9te. Isti je neuspeh, samo su oni pljusnuli vise para za taj neuspeh. Ja sam vec rekao ranije da mi je bolje da budemo 17ti, a da damo sansu Topicu, jer cemo tako bar dobiti vrhunskog igraca.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Profesor said:

 

Da menjamo navijace? Nije samo stvar rostera, ljudi umeju da prepoznaju neozbiljnost.

 

Ovo je ključno, makar što se mene tiče. Nebojša se sprda sa klubom i navijačima. Ovog puta bez mene.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Legitimno pravo navijaca je da im kvalitet i ozbiljnost tima i uprave odrdjuje stepen podrske koju ce dobiti. Ne vidi tu nista lose.

Logicno je da interesovanje opadne posle ovako nakaradno slozene ekipe, a logicno je i da interesovanje poraste ako ih igrama demantuju.

Link to comment
Share on other sites

A navijaci Partizana su prepoznali ozbiljnost kluba koji sa budzetom od 10+ miliona nagomila igrace na 2 i 3, dok pleja igra krilo, a centarsku poziciju cini jedan i po igrac, pa su zato kupili 11k ulaznica? 

 

Navijaci u Srbiji vole da vide nesto novo, dolaze i odlaze u zavisnosti od rezultata, nemaju naviku da budu uz klub i prate ga na svakoj utakmici. Vecina onih koji se tuku za karte u finalu Aba lige tokom regularnog dela sezone ni ne znjau kada i s kim igramo. Po svemu sudeci ova sezona nece doneti nista novo, odigracemo EL kako je igramo vec godinama i to nije zanimljivo onoj "obicnoj" masi. Ludaci koji prate sve zivo oko kluba ce i dalje biti tu, ali oni cine 2-3 hiljade ljudi. Bice mozda nekih koji ce odustati iz ovog ili onog razloga, bice i nekih novih, ali manje vise ce brojka ostati ista. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su prenosi svih utakmica, veliki ekrani sa ultra hd rezolucijom delimicno krivi sto manje ljudi odlazi na utakmice.

 

Jos ako je napolju vetar, kisa ili hladno, svakako je bolje uzeti malo nisko pivo i zavaliti se u fotelju u tisini toplog doma svog.

Link to comment
Share on other sites

Upravo to. Kada se prica o slaboj poseti, nebitno da li je fudbal ili kosarka u pitanju, vecito se povede prica o kvalitetu lige, protivnika, upravi, itd, a po meni je kljucna stvar to da ljudi danas imaju mnogo vise mogucnosti i stvari koje su im zanimljivije od gledanja utakmice. Ja verujem da postoji mnogo navijaca koji se izjasnjavaju kao navijaci i koji s vremena na vreme i odu na neku zanimljivu utakmicu, a koji tokom sezone propuste vecinu utakmica i ne odgledaju cak ni na TV-u. I to je skroz legitimno, svako radi sta mu je draze.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, СтелаРоса said:

A navijaci Partizana su prepoznali ozbiljnost kluba koji sa budzetom od 10+ miliona nagomila igrace na 2 i 3, dok pleja igra krilo, a centarsku poziciju cini jedan i po igrac, pa su zato kupili 11k ulaznica? 

 

Bukvalno svaki igrac kog je Partizan doveo u ovom prelaznom roku znacajno je bolje i smislenije resenje od nasih pojacanja, igraci su kvalitetniji i skuplji, ali necu o tome iz postovanja prema njihovima koji citaju ovu temu. Jedino je Petrusev mogao biti logican potez ali na vise godina ne na jednu. Ali ne, mi smo na vise godina potpisali staklenog Nedu. To da Partizanu treba jos po neko pojacanje, slazem se, ali oni sa jednim plejom i mozda nekim na 5/4 prave tim koji ce nas zgaziti bez da se oznoje. E sad da li imaju novca za to, ne znam, ali svakako nisu uzimali zbrda zdola kao mi. Kod nas kao da je prelazni rok funkcionisao tako sto je Covic pozvao sve svoje drugare ili ulizice da se zajebavaju za skupe pare.

 

Partizanova kosarkaska publika je bolja od nase. Toliko. Zvezdina je bolja u fudbalu. To moze da se promeni, ali je jednostavno tako, i to se vidi. Zasto je tako, ne znam. Ja licno volim kosarku. Ali sam u manjini.

 

40 minutes ago, СтелаРоса said:

Navijaci u Srbiji vole da vide nesto novo, dolaze i odlaze u zavisnosti od rezultata, nemaju naviku da budu uz klub i prate ga na svakoj utakmici. Vecina onih koji se tuku za karte u finalu Aba lige tokom regularnog dela sezone ni ne znjau kada i s kim igramo. Po svemu sudeci ova sezona nece doneti nista novo, odigracemo EL kako je igramo vec godinama i to nije zanimljivo onoj "obicnoj" masi. Ludaci koji prate sve zivo oko kluba ce i dalje biti tu, ali oni cine 2-3 hiljade ljudi. Bice mozda nekih koji ce odustati iz ovog ili onog razloga, bice i nekih novih, ali manje vise ce brojka ostati ista. 

 

Sa ovim delom se skoro skroz slazem. Ali imam dodatak. Ja licno nikad ne bih uskratio podrsku timu na bazi toga ko igra u trenutku za Zvezdu, ali to ne znaci da ne treba da kritikujemo logiku i sklapanje rostera. 

 

Lepo si primetio da ce nas na kosarci uvek biti 2-3 hiljade, plus znacajno vise kada je vazna utakmica. "Vazna" po subjektivnom misljenju tih selektivnih navijaca. I to je to, nema sta da se diskutuje. Mi smo popunjavali dvoranu samo u prvih par sezona evrolige, jer smo bili zeljni tih utakmica.

 

EDIT: Zaboravih, i Dalibor Ilic je logicno pojacanje, posebno na 4 godine. Ne znam koji mu je plafon ali je pokazao dosta talenta, tako da on mozda bude dobar igrac.

Edited by Sam B
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VISOKOLETAC said:

A inace i mene zabole da li cemo biti 9 ili 17. Isti je neuspeh, nego se mi przimo da je kao 9 biti bolje. 

 

Ista je sezona 2016/17 sa Radonjom kad smo do zadnjeg kola bili u igri za top8 i imali onu istorijsku seriju pobjeda, kao i sezone nakon toga sa Alimpijem i SO?

 

Odavno veću glupost nisam pročitao.

 

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Sam B said:

 

Bukvalno svaki igrac kog je Partizan doveo u ovom prelaznom roku znacajno je bolje i smislenije resenje od nasih pojacanja,

Samo još da dodam da imaju trener koji je ne samo vodeće trenersko ime u Evropi, nego i njihov bivši igrač i trener sa kojim su na sto načina sentimntalno vezani i ljudi prosto uživaju da su u sali dok on vodi tim.

 

Dočim naš trener... pa, baš i nije neki mamac za publiku, da se tako izrazim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Profesor said:

 

Da menjamo navijace? Nije samo stvar rostera, ljudi umeju da prepoznaju neozbiljnost.

Sa ovim se ne bih slozio, dobar deo navijaca ne ume da prepozna kosarkasa i nekosarkasa, dosta njih bi se bacilo sa Lazicem zajedno u reklame i zavitlalo u ushicenju peskir sa Stimarom. Zvezda nema siroku i kosarkaski pismenu publiku. U sezonama najveceg lozenja i najbolje igre ne znam da li smo prebacili 5k sezonskih. Po tom aspektu komsijama mozemo samo da zavidimo, i nikakva opravdanja ne stoje

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ja bih rekao da je kombinacija faktora:

- zvezda nema kosarkaski pismenu publiku, i vecina zvezdasa se vise lozi na fudbal. poslednjih godina fk je imao (za njih) solidne igre/uspehe pa se interes za nesto kvalitetniji sport preliva i tamo

- zasicenje nakon duzeg perioda igranja EL, bez nekih znacajnijih uspeha

- neozbiljnost kluba u kome se za sve pita samo jedan covek, i koji funkcionise na burazersko/kumovskim odnosima

- delu naroda nakon svih desavanja u zemlji i svetu poslednjih par godina vise nije toliko stalo do hleba i igara

 

edit:

kod mene licno je faktor i insistiranje na pioniru, do kog tesko mogu komotno i na vreme da stignem

o vodjenju dece i sl. da i ne razmisljam

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cigani, srecan nam pocetak sezone.

Momcima da pozelim da daju sve od sebe pa za koliko god to bilo dovoljno (da ne mracim 😀), ako ima neke pravde (a nema) da nam se vrati ono sto je trebalo da bude prosle sezone protiv Efesa u Turskoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Sector said:

 

Ista je sezona 2016/17 sa Radonjom kad smo do zadnjeg kola bili u igri za top8 i imali onu istorijsku seriju pobjeda, kao i sezone nakon toga sa Alimpijem i SO?

 

Odavno veću glupost nisam pročitao.

 

 

Pa bila mi je bolja sezona kada smo sa CSKA igrali plejof. Pocele su da mi se mesaju godine, pa ne znam da li je to bila ta godina. Mesas svoje licno osecanje sa uspehom kluba. Biti 9 ili 18 u ovmo trenutku EL se razlikuje u 500 hiljada. Ne kazem nekom je taj novac bitan, ali meni ne. Meni kada zaigra mali Topic ili Ilic srce puno i stvarno mi nije bitno koji smo ako ne mozemo da budemo u 8. 

Ako postavis neki cilj, a nama je cilj ulazak u top 8, onda ako ne udjes u isti to se zove neuspeh. Sta bi tebi bio uspeh ove godine da bi bio zadovoljan?

 

Link to comment
Share on other sites

@VISOKOLETAC Ja mislim da su te sezone neuporedive, moram da se slozim sa @Sector-om. Naime, iako je konacan ishod isti - neigranje plej ofa, ipak je 2016/17 sezona sve vreme bila zanimljiva sa stanovista nase konkurentnosti da se borimo za doigravanje, a sezona Alimpijeviceva kao i ova polusezona Sase Obradovica nam je prakticno bila gotova do nove godine, tako da zaista nije isto. Da ne pominjemo onaj brutaliti difenz koji smo igrali pod Radonjom gde gomila ekipa nije uspevala po 10 puta na utakmici da vidi kos. Medju njima i elita poput CSKA i Fenera...Reala. Nije isto. Tad smo bili opak tim a te sezone smo se kroz ABA prosetali bukvalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sam B said:

@VISOKOLETAC Ja mislim da su te sezone neuporedive, moram da se slozim sa @Sector-om. Naime, iako je konacan ishod isti - neigranje plej ofa, ipak je 2016/17 sezona sve vreme bila zanimljiva sa stanovista nase konkurentnosti da se borimo za doigravanje, a sezona Alimpijeviceva kao i ova polusezona Sase Obradovica nam je prakticno bila gotova do nove godine, tako da zaista nije isto. Da ne pominjemo onaj brutaliti difenz koji smo igrali pod Radonjom gde gomila ekipa nije uspevala po 10 puta na utakmici da vidi kos. Medju njima i elita poput CSKA i Fenera...Reala. Nije isto. Tad smo bili opak tim a te sezone smo se kroz ABA prosetali bukvalno.

Sve je to ok i ja postujem tvoj stav. Ja samo kazem da je to sve u osecaju koji imas. Zamisli sada za 30 godina npr Zvezda bude sampion EL ( sto ne znaci da nece i u medjuvremenu 🙂 ) i sada neki klinac na nekom forumu napise sta misli o ovom periodu. Sta bi ti napisao? Sta bi ti napisao o uspehu 91-92?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa bila mi je bolja sezona kada smo sa CSKA igrali plejof. Pocele su da mi se mesaju godine, pa ne znam da li je to bila ta godina. Mesas svoje licno osecanje sa uspehom kluba. Biti 9 ili 18 u ovmo trenutku EL se razlikuje u 500 hiljada. Ne kazem nekom je taj novac bitan, ali meni ne. Meni kada zaigra mali Topic ili Ilic srce puno i stvarno mi nije bitno koji smo ako ne mozemo da budemo u 8. 

Ako postavis neki cilj, a nama je cilj ulazak u top 8, onda ako ne udjes u isti to se zove neuspeh. Sta bi tebi bio uspeh ove godine da bi bio zadovoljan?

 

 

Kakav cilj ulazak u TOP 8, o cemu ti pricas?

 

Smisao sezone u EL nije u tom TOP 8 nego u utisku koji ekipa ostavlja tokom sezone i da li njene igre i rezultati probudjuju kod navijaca nadu da je ostvarenje snova moguce ili nije. Nista taj TOP 8 ne znaci, samo jos jednu stanicu ka glavnom cilju, a to je titula EL, sto je san svih ekipa. 

 

Mi smo i pored manjeg budzeta imali priliku da debelo premasujemo svoja ocekivanja zbog domaceg terena, sistema, igraca koji se poznaju, igraca koji zele da se istaknu i izbore se za bolji ugovor i tome slicno. Zato je Radonjiceva sezona u kojoj je zavrsio na 9. mestu sve do povrede Jovica bila fenomenalna - imali smo sistem takav da smo mogli da izadjemo na crtu svakome. Sa gubitkom Jovica znalo se da nas ceka metla u tom TOP 8, pa je postalo i nebitno da li cemo se plasirati ili ne.

 

Mnoge druge sezone su bile kosmarne jer nije postojala nada ni smisao ucestvovanja - ispali smo iz trke, nismo konkurentni vecini ekipa, 2/3 sezone igramo revijalno.

 

Tako da, sport je "a journey, not a destination". Isto kao sto je prosla sezona za Cedevitu/Buducnost (na primer) bila neuspesna jer nisu dostigli ni blizu svoj maksimum - jedni su se raspadali u prvom delu sezone i raspali u mecu sezone, drugi nisu postojali u drugom delu sezone. Da su ostvarili iste rezultate, ali tako sto su ispali posle velike borbe u 1/2 finalu i od Virtusa/Valencije u EC, to bi bila potpuno druga prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Sta bi ti napisao o uspehu 91-92?

 

O Partizanovom uspehu? Ogromno dostignuce. To sto je sada teze uci u plejof nego li tada osvojiti ceo turnir nije relevantno jer su uslovi za sve tada bili ti, a Partizan je osvojio. Recimo u fudbalu je ono sto smo mi uradili 91. godine mozda ekvivalent nekog cetvrtfinala sad. Ali mi smo de facto prvaci evrope.

 

Sto se istorije tice, za 30 godina ce biti isto da li si bio deveti ili petnaesti. Ali mi koji smo savremenici ne bi trebalo da izjednacavamo sezonu u kojoj smo demonstrirali silu u regionu i bili bukvalno ravnopravni svima i onu u kojoj smo bukvalno bili kanta na napucavanje uz par freak pobeda. Ja sam na tu sezonu 2016/17 ponosan bez obzira sto nismo igrali plejof, bili smo sila.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Pa bila mi je bolja sezona kada smo sa CSKA igrali plejof. Pocele su da mi se mesaju godine, pa ne znam da li je to bila ta godina. Mesas svoje licno osecanje sa uspehom kluba. Biti 9 ili 18 u ovmo trenutku EL se razlikuje u 500 hiljada. Ne kazem nekom je taj novac bitan, ali meni ne. Meni kada zaigra mali Topic ili Ilic srce puno i stvarno mi nije bitno koji smo ako ne mozemo da budemo u 8. 

Ako postavis neki cilj, a nama je cilj ulazak u top 8, onda ako ne udjes u isti to se zove neuspeh. Sta bi tebi bio uspeh ove godine da bi bio zadovoljan?

 

Nije moje lično osjećajanje već činjenično stanje da je uspjeh kluba ako se bori za top8 do samoga kraja, da te poštuju protivnici i njihovi navijači i strijepe pred meč sa nama. A kad je klub konkurentan u takmičenju, imamo i zadovoljne navijače koji dolaze na utakmice. 

 

Za mene je uspjeh i ove i svake prethodne i svake naredne sezone da klub bude KONKURENTAN u borbi za top8 i titula u ABA ligi što se tiče domaćih takmičenja. Ako struku i rukovodstvo kluba ne zanima koji ćemo biti tj. razmišljaju kao ti, ne treba jedan čovjek da im bude u hali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sam B said:

 

O Partizanovom uspehu? Ogromno dostignuce. To sto je sada teze uci u plejof nego li tada osvojiti ceo turnir nije relevantno jer su uslovi za sve tada bili ti, a Partizan je osvojio. Recimo u fudbalu je ono sto smo mi uradili 91. godine mozda ekvivalent nekog cetvrtfinala sad. Ali mi smo de facto prvaci evrope.

 

Sto se istorije tice, za 30 godina ce biti isto da li si bio deveti ili petnaesti. Ali mi koji smo savremenici ne bi trebalo da izjednacavamo sezonu u kojoj smo demonstrirali silu u regionu i bili bukvalno ravnopravni svima i onu u kojoj smo bukvalno bili kanta na napucavanje uz par freak pobeda. Ja sam na tu sezonu 2016/17 ponosan bez obzira sto nismo igrali plejof, bili smo sila.

Ma sve je to super, ali opet si ti ponosan i ponosno je jos 10000-100000 ljudi, ali to nije rezultat. Nisam mislio na Partizan, nego sta kazes na uspehe Zvezde u tom periodu? To je bilo pre 30 godina i ja se secam jedva po koje utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...