Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

15-17 je skor kojim mozemo da kazemo da se nismo obrukali. Moglo je bolje ali ne mnogo, ako dobijemo zadnje dve, to ce biti puna kapa u datoj situaciji.

 

Nisam gledao utakmicu, ali imam utisak da su igraci znali da su ispali i da su pod tim utiskom odigrali kako znaju drugo poluvreme. Po komentatorima SK u zadnja dva minuta koliko sam stigao da odgledam, Asvel je blamantna ekipa.

 

Anyway, napisao bih "pamet u glavu sledece sezone" ali cemu kad znam da pameti nema.

 

Hocu da ostane Kampaco, hocu da ostane Petrusev. Hocu da Faku, Nadovic, Petrusev budu igraci oko kojih se gradi ekipa. Hocu ozbiljnog igraca na poziciji 3. Hocu konacno izbalansiran roster. Necu da gledam Raduljicu, ne moram da gledam ni Markovica (kome respekt za formu u zadnje vreme), ne moram ni Ivanovica Nikolu. Duska zelim...dobro ne bas da gledam ali neka ga odzumiranog pored klupe.

 

Uvek nam to malo fali. To malo je 1 milion evra. Nesto sto ili nismo imali ili nismo znali da potrosimo, na kraju je potpuno nevazno sta je od ta dva ako se ne izvuku pouke.

 

Spasili smo sezonu, nije blam, nismo fenjerasi. Hvala vam na tome. Sve ostalo je "sta bi bilo kad bi bilo".

  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna odbrana u drugom poluvremenu u ova poslednja 3 meca, mada ovo veceras ne znam da li vredi komentarisati zbog Asvela. Imamo jos dva jaka meca kod kuce da zavrsimo ovu EL na pristojan nacin, iako definitivno ostaje zal za propustenim sansama. Kad stavis na gomilu sta smo sve, od koga i na koji nacin izgubili malo je depresivno, ali sta je tu je.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Lepa pobeda, ali oči krvare od ove vaše igre, nažalost je uglavnom tako... Da nije Facua bilo bi mi teško da gledam tj. ne bih imala neku motivaciju pošto ne navijam. A i da navijam, pitanje je da li bih mogla da gledam.

Moje mišljenje je da je Duško posle onih par poraza bio zreo za otkaz, ali da li ga i treba dobiti je podložno diskusiji; nisam pristalica menjanja trenera svako malo, nek dobije šansu da selektuje roster i gradi ekipu. 

Edited by DameTime
  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milos 3.14 said:

Ja sam čuo da Kampaco ima želju da ostane. Njegovoj porodici je ok, kinta je dobra, ostaje samo pitanje da li ćemo mu izaći u susret kad je tim u pitanju, njemu i Dušku.

Ako mu tu i sada ne "izadju u susret" susresti se Zvezda i Campazzo više neće tj. hoće samo dvaput godišnje kad igraju kao protivnici u EL.

 

Ako ga se ne zeli produziti onda to sve govori kakve ambicije imamo odnosno nemamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, TB Told said:

Naročito protiv Valensije i Baskonije koji su odavno bez ambicija.

 

Teško je biti zadovoljan i posle tih pobeda, jer je jasno koliko smo bolji od obe ekipe, a dopustili smo da i jedni i drugi budu u značajno povoljnijoj poziciji u borbi za PO.

 

Možda i ispeglamo skor na 0.500, što bi bilo lepo, ali ostaje gorak ukus da smo posle 9-8 otišli na 12-17 i izgledali prilično neuračunljivo kad je bilo najbitnije. 

 

Stoga, nije kao da je lako uživati u ovim pobedama sada; a jedini pravi test opet je PO ABA lige.

Edited by medobrundo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Pa mislim...ako se ovo ne desi mi smo definitivno najdebilnija ekipa na svetu.

 

Ne vidim poentu ponovne smene trenera i dovođenja nekog ad hoc, bez ikakvog plana. A verovatno bi tako bilo. Ovako je trener već doveden, pa neka proba on da uradi nešto. Naravno, ako ima želju i motivaciju za takav pothvat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

15-17 je skor kojim mozemo da kazemo da se nismo obrukali. Moglo je bolje ali ne mnogo, ako dobijemo zadnje dve, to ce biti puna kapa u datoj situaciji.

 

Pa moglo je znatno bolje. Od tri utakmice Alba, Bajern i Panatinakos, da ne idemo dalje u prošlost, da smo dobili dve (a bili smo na putu da dve dobijemo) sad bi bili na korak od TOP 8. Tako da ima za čim da se žali.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TB Told said:

Pa moglo je znatno bolje. Od tri utakmice Alba, Bajern i Panatinakos, da ne idemo dalje u prošlost, da smo dobili dve (a bili smo na putu da dve dobijemo) sad bi bili na korak od TOP 8. Tako da ima za čim da se žali.

 

Ima za cim da se zali, ali i nema. Jer mi zivimo taj groundhog day vec godinama, uvek za malo...tako da eto i sad smo za malo i ostacemo za malo ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, quentin said:

Bude mi krivo što smo ovako prošli, a onda pomislim da smo mi potpisali jednog Raduljicu pred ovu sezonu.

Šta takav klub uopšte zaslužuje?

I ne samo to, trener početnik, najgori trio spoljnih igrača u EL, predsednik koji voli da odlučuje o svemu.

Link to comment
Share on other sites

Raduljica je potrosac budzeta ali Raduljica nije kriv za ovaj rezultat jer nije ni igrao. Rezultat su skrojili igraci koji su bili legitimni clanovi rotacije. Igraci poput Markovica, Dobrica, Lazica, Lazarevica...su igraci sa kojima se objektivno ne moze napraviti bolji rezultat. Kad na to dodas Holanda, Bentila koji tek povremeno odigra nesto bolje, Martina koji je odsustvovao dva meseca, vidis da je ovo cak i dobar skor. Ovaj roster ne moze bolje, kada se lomila sezona pokazali su da ne mogu bolje. Ovo sad je malo zamaskiralo sve to, i lepo je vezati 3 pobede ali u konacnici rezultat je nedovoljan.

 

Nasa domaca baza, nazalost, moze da igra neku ulogu specijaliste. Od Pefija, Despota, Kobre, Mitra i Laze izaberimo dvojicu za sledecu sezonu. Faku, Neda, Luca, Petrusev, dvojica od gardista, to je 6 igraca. Ozbiljno krilo, ozbiljna cetvorka, ozbiljna petica. Onda prikljuciti Topica, Ilica i jos jednog Eto ekipe. Ali to mora da se radi na vreme. Ne u Martu.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Bude mi krivo što smo ovako prošli, a onda pomislim da smo mi potpisali jednog Raduljicu pred ovu sezonu.

Šta takav klub uopšte zaslužuje?

Da isto mislim

Da smo usli u top 8 pored svih ovih baljezgarija Covica samo bi mu dalo povoda da sve to ponovi koliko dogodine

 

Dusku i ekipi svaka cast sta im je priredjeno ove sezone

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Da isto mislim

Da smo usli u top 8 pored svih ovih baljezgarija Covica samo bi mu dalo povoda da sve to ponovi koliko dogodine

 

Dusku i ekipi svaka cast sta im je priredjeno ove sezone

 

Ponovice sa ili bez top8.

Link to comment
Share on other sites

Meni dovođenje Raduljice ne spada u neke greške u selekciji rostera, jer mi je nezamislivo da je on doveden iz nekih sportskih motiva. Kome se čini usluga, šta se tu peglalo, kome dobar deo tih para ide i sl.. to će zasigurno postati kad tad jasno. Ko zna, možda uskoro postane kolega sa Keseljom u poslaničkoj klupi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sljedeće sezone kad odu Kampaco, Vildoza, Petrusev, Martin. Pa se igra bude zasnovala na ne toliko mladom Nedovicu, ali uz pomoć Lazica, Ivanovica, Dobrica, Mitrovica i Lazarevića nek nas se plaši Eurokup.

Ako je dobre volje pored Raduljice, dati još jednu šansu Kuzmić, pa nije ni Marković za baciti u Eurokupu, možda nađemo nekoga iz Aba ko je zatrpao Partizan, tipa Farela iz Cedevite, i naš je kup.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Meni dovođenje Raduljice ne spada u neke greške u selekciji rostera, jer mi je nezamislivo da je on doveden iz nekih sportskih motiva. Kome se čini usluga, šta se tu peglalo, kome dobar deo tih para ide i sl.. to će zasigurno postati kad tad jasno. Ko zna, možda uskoro postane kolega sa Keseljom u poslaničkoj klupi.

Ni ja ne mislim da je doveden jer je neko mislio da može nešto da odigra.

I jeste problem u kojekakvim dilovima i aranžmanima, političko-finansijskim uslugama i sl. Klub koji si dozvoli takvog lika u rosteru jednostavno ne poštuje košarku i takmičenje u kome učestvuje.

 

Link to comment
Share on other sites

Na kraju koliko para toliko muzike, otprilike smo tu gde smo rosterom i budzetom. Bez Mirotine trojke bismo bili na 16-16. Sa Duskom 14-11, ili 15-10..

Za iskorak su potrebni bolji budzet i kontinuitet.

Cudno je da to sto da nije bilo Glikamana, Lukine zenske, ili nesreca sa povredama, mogli smo da izvucemo top8 uz sve brljotine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

Meni dovođenje Raduljice ne spada u neke greške u selekciji rostera, jer mi je nezamislivo da je on doveden iz nekih sportskih motiva. Kome se čini usluga, šta se tu peglalo, kome dobar deo tih para ide i sl.. to će zasigurno postati kad tad jasno. Ko zna, možda uskoro postane kolega sa Keseljom u poslaničkoj klupi.

 

Manje providno bi bilo da je dosao, i na treningu simulirao neku zescu povredu ili da se samo pozali na nesto, da mu Covic sredi neke zdravstvene papire da je nesto ozbiljno i da ga nema do kraja sezone. 

 

A ne ovako da nas zajebavaju jos sa njegovim minutima u igri. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah i meč protiv Partizana juniorski. Dosta slab protivnik, pa možda neki utisci varaju. Učvrstio sam mišljenje da su dva najveća talenta Topić i Lučić. Za Topića znaju svi, ali Lučić, dve godine mlađi od 90% ostalih, ravnopravno igra protiv protivničkih plejeva, pa u neku ruku i dominira, pregled igre odličan. 

Ostali su uglavnom igrači zadatka, Gagić pokazuje nešto, ali mi se čini da neće biti igrač za Zvezdu. Avlijaš ništa specijalno, Mišić pokazao da ume i loptu da vodi par koraka, ali nije neki veliki talenat. Gačić mislim da ne može da igra basket, prilično je tužno gledati ga onako nekoordinisanog, konstitucija tela loša, čak i ako izuzmem kilažu. Elem, glavni znak pitanja mi je Lučić, jer od visine zavisi i njegov plafon, a ne mogu da procenim njegovu visinu nikako. Pritom, tek je 16 napunio, mogao bi da raste još 2 godine bar, ako dođe do makar 190, i nastavi da radi ozbiljno, biće plej za Zvezdu - ima šut već pristojan, lopta je sigurna kod njega, prodor, pregled igre dobar, dodavanja precizna uglavnom, najveći prostor za napredak jer je ubedljivo najmlađi. Ostali su sa 18 godina već prilično formirani igrači i vide im se limiti. 

Još jedan utisak - maltene pola igrača su sinovi bivših asova, Avlijaša je već neko pomenuo, Plisnić je cenim sin Vanje Plisnića, Matija sin Dejana Tomaševića... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...