Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 minutes ago, Igor_ said:

Druze, sutirao bi se nogom u dupe da ti je neko pre 2 3 meseca ponudio da igras sa bilo kim egal u gostima, ocekivao si da neces imati ekipu dostojnu ni EC. A sad se mazu govnima svi zbog poraza. 

Jeste nervoza i sve, ne pamtim kad sam se iznervirao kao veceras, ali igrac kalibra Howarda je ovo sam dobio veceras. Da smo ga lose cuvali pa i ajde, al ono sto je on pogodio je neverovatno. 

Ne bih se sutirao jer je 0-3 najgori skor moguc od 3 utakmice. Nismo mogli da imamo 0-5 iz 3 utakmice.

 

Plus ne znam kakav je to egal obzirom da smo izgubili 17 razlike

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Igor_ said:

Ljudi su pogodili 19 trojki alo o cemu mi dalje pricamo, od tih 19 vecina je bila preko ruke i dobro branjeno. Nema tu kosarke. 

 

Upravo je takva košarka danas,brza sa dosta šuteva za tri i lepo kažeš da mi nemamo sta tu da trazimo.

Alba je klasičan primer takve košarke i kako nije bitno koliko para imas već kakvu selekciju praviš kako bi igrao tu košarku. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Ne bih se sutirao jer je 0-3 najgori skor moguc od 3 utakmice. Nismo mogli da imamo 0-5 iz 3 utakmice.

 

Plus ne znam kakav je to egal obzirom da smo izgubili 17 razlike

Imas i pravo daj da ih sve izbacimo ko im jebe mater.

Taman ce i Virtus Skariolu da smeni zbog 1-2 pa da ga uzmemo. 

 

Edited by Igor_
Link to comment
Share on other sites

17 poena 

8 skokova

2 asistencije

6/7 iz igre

PIR 27

 

I uzimaju te usta pojedini “stručnjaci”…

 

Luka igra ozbiljan basket u kontinuitetu od prošle godine…

 

Za mene najveće pozitivno iznenađenje za sve šta je pružio prošle godine…

 

Ove godine je još bolji…

Igra komad bolji basket nego u prvom mandatu…

 

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

I svi smo znali da ovaj pacer ne moze i ne sme da bude trener, svi smo znali da ce ovako da se razvija situacija... Isto tako smo znali da onaj Kalifali i Pesic, ustaihjebemškrbava, nisu za Zvezdu... I goveda dovedu goveda...

Neka sada Nebojsa sto pre izede govno, a bogme i Radonja svoje, pa neka se zakunu na večni brak... Druge, a ni trece varijante nema.

Ostane li ovako mi sigurno postavljano rekord po broju pobeda i EL. Vrlo lako to moze biti nula.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali najjači su mi debili koji se tješe minutažom i brojem domaćih igrača.

 

A ovamo gledamo petorke sa Pefijem, Lazićem i Lazarevićem. Tri zadnja vezna, od čega su dvojica penzioneri i Lazarević koji je svjetlosnim godinama udaljen od neke reprezentativne priče.

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Rekoh ja posle PAO skupo ce Jovanovica kostati taj poraz, ne zbog konacnog plasmana u EL jer je top 8 skoro pa nerealan, nego zbog mira koji bi imao da je dobio tu utakmicu. Ovako idemo na 0-4 skor u petak i sledece nedelje nam je biti ili ne biti utakmica protiv Bajerna. Tacnije ne nama, nego Jovanovicu. 

 

A sto je najgore od svega ovo sinoc sto smo gledali protiv Baskonije u gostima je bilo bolje nego prethodnih sezona. Podsecam, izgubili smo vec 4 uzastopna gostovanja tamo, ovo nam je peto. Ovako smo prolazili:

-23 na poluvremenu

-21 na poluvremenu

-11 na poluvremenu (-17 pocetkom 4/4)

-13 na poluvremenu (-17 pocetkom 3/4 uz 100+ primljenih poena na kraju)

 

Ovo pisem jer se u sustini nista nije promenilo u odnosu na prethodne godine osim sto imamo trenera koji je od starta docekan i predstavljen kao neznalica i poslusnik pa se sada ceka svaki poraz ne bi li mu se trazila glava bez da se pogleda malo dublje cela situacija.

 

Daleko od toga da sam zadovoljan, jer ne znam ko moze biti zadovoljan kada mu ekipa gubi utakmice u nizu, bez obzira ko je sa druge strane, ali sustinski se nista losije ne desava od onoga sto se vec desavalo prethodnih godina. Izgubili smo dva gostovanja koja redovno gubimo bez obzira na trenera i sastav, s tim da su obe te utakmice bile sasvim korektno odigrane. Bilo je gresaka, ali i dobrih stvari. To sto smo protiv ekipe koja je sutirala 19/36 (52.8%) za tri poena, naspram nasih 9/19, uspeli do 3 minuta pred kraj meca da imamo aktivan rezultat dovoljno govori o tome da smo napadacki odigrali u najmanju ruku pristojnu partiju. Prvo poluvreme je napadacki gledano bilo skoro pa savrseno i da Howard nije imao ono ludilo realan rezultat bi bio preko 10 razlike za nas. Cak i defanzivno kada posmatramo sta smo mogli bolje da uradimo tesko je naci gresku s obzirom na onakve procente protivnika i pogodjene suteve koji ni nisu bili iz izgradjenih akcija. Takvog protivnika je bilo moguce pobediti jedino ako na njihovo napadacko ludilo odgovoris istom merom, sto smo mi tesko mogli da ostvarimo bez prve napadacke opcije.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, NikadProtivKaline said:

ovo je bilo lose, i jednostavno je utopija da nam to bude neki go-to potez

 

istina je da bentil igra preko ocekivanja od pocetka sezone, i da je jak kao bik

ali ideja da on svaki drugi napad zida skoro pa od linije za 3 je besmislena na vise nivoa

niti je on neki low post igrac, niti treba da bude primarna napadacka opcija

ovo se veceras posebno videlo u 2p kad su navedeni pokusaji zavrsavali tragicno

Slazem se, juce smo forsirali Bentila na postu kao da je Jokic. On je vrlo limitiran post igrac. Zapravo kad primi loptu i krene da zida prvo sto mi prodje kroz glavu je samo da ne sutne fadeaway koji voli da opali. Drugo, on je juce dao neke izlazne pasove nakon udvajanja, ali to su bili pasovi kod udvajanja pre nego sto je poceo da zida i koristi dribling. Cim spusti dribling i krene na kos on ne vidi vise nista i ne ume da izbaci pas. Juce nas je ukanalio na pocetku drugog sa par vrlo losih suteva sa niskog posta i mislim da mu je i Luka u jednom trenutku rekao nesto u vezi toga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Placebo Lone star said:

Ziveo sam jedno vreme u Holandiji i gledao utakmice Brede koja redovno gubi.Uvek kazu bice bolje i odu na pivo.Razlika u mentalitetu,ali mozda romantizujem...Upravo zbog tog pritiska imamo najboljeg tenisera,kosarkasa,ž odbojkasku reprezentaciju pa sto  zaboraviti velikog Damira Mikeca koji uze zlato.

Ima nas samo 6 miliona.

Tačno, taj pritisak koji mi odmalena nabijamo deci da mora da se pobedi nešto donosi , ali nešto i odnosi. Zato nije isto igrati u CZ i u mornaru iz Bara ili Baskoniji. Ovde ljudi doživljavaju fras kad strani igrač posle utakmice izjavi idemo dalje ovo je samo jedna tekma . Očekuju da zbog adrenalina ne spava do 2h i vrti akcije i dešavanja na terenu u glavi kao što mi radimo.

Ne ide to tako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nista nije Jovanovicu biti ili ne biti, on ce biti trener Zvezde i dalje. 

U naredna dva meca ce dobiti Vildozu i Nedovica, dva kapitalca i nasa 2 najbolja igraca tako da ce biti i mnogo vise opcija u napadu.

 

Vidjecemo kako ce to uklopiti ali stvarno ne vidim poentu da se nakon svakog poraza namece omca Jovanovicu i da mu se odbrojavaju dani.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Miki28 said:

Nista nije Jovanovicu biti ili ne biti, on ce biti trener Zvezde i dalje. 

U naredna dva meca ce dobiti Vildozu i Nedovica, dva kapitalca i nasa 2 najbolja igraca tako da ce biti i mnogo vise opcija u napadu.

 

Vidjecemo kako ce to uklopiti ali stvarno ne vidim poentu da se nakon svakog poraza namece omca Jovanovicu i da mu se odbrojavaju dani.


Vlada će biti trener sve i da ima 0-30 u EL i 10 uzastopnih poraza u ABA, jasno je to svima nego eto malo da se prokomentariše čisto kako on i njegov mentor pojma nemaju šta su hteli sa ovim timom, mada kako mu ga je Čović sklopio, pitanje je da li bi i Fil Džekson nešto mogao da napravi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gura se lopta na Bentila kad nam malo stisnu bekove jer nemamo igrača spolja koji može da uzme loptu i kreira sebi neki šut, koji neće biti promašen. Ivanović je tome najbliži, što dovoljno govori o ostalima. Dobrić na SG i Lazić/Lazarević na SF je košmar koji nikome ne bih poželio.

 

Inače Holland bi u ovakvom timu trebao značajne minute da ima a od 3 utakmice, na 2 uopšte nije ulazio. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo spolja toliko bezopasno bedni da je skauting 'skupljaj na Bentilu' nasa tuzna realnost. A njemu svakako fali malo kremena u glavi za izlazni pas i sl. To ne menja situaciju da nam je uz Luku ubudeljivo najbolji ofanzivni igrac u sezoni. A kada su ti Luka i Ben najbolji igraci, uz duzno postovanje, najebo si...

Adamsu Jovanovic mora dati odresene ruke ako se ima ideja da momak ostane. Divlja kosarka jedino moze doneti nesto (da se svaka treca-cetvrta utakmica dobije). Ako ostanemo u polukontrolisanom ritmu potreban remont igrackog kadra ce pozamasan. Holand prvi na izlaznim vratima... Jebo onog ko ovo sastavi.

Svetli momenti - Dzonijevo skuplja je faulova. Znaci drugi plej, kad je protivnik u bonusu, to je prava mera... Btw, koliko Pefi izgleda prirodnije s loptom od Dzonija...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Miki28 said:

@Sector mislis da ce tako skupljati kad su tu Vildoza i Nedovic? 

Ae da sacekamo da se kompletiramo pa cemo davati svoj sud. 

Pa mi kao da smo krenuli da pijemo pre grada, pa se lagano okupljamo. Ovaj jedan kasni uvek, drugi ne moze taxi da dobije, treci ce doci pravo u klub itd…


Neozbiljno je to, nece nas niko da ceka da se okupljamo, ako dodje do 0-7 (a od toga nas deli samo Bajern) ne moramo se okupljati, izaci cemo sledece subote.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa mi kao da smo krenuli da pijemo pre grada, pa se lagano okupljamo. Ovaj jedan kasni uvek, drugi ne moze taxi da dobije, treci ce doci pravo u klub itd…


Neozbiljno je to, nece nas niko da ceka da se okupljamo, ako dodje do 0-7 (a od toga nas deli samo Bajern) ne moramo se okupljati, izaci cemo sledece subote.

Ti si mislio top 8, final 4? Titula EL? Nisam znao da smo doveli Stepha i Luku. 

 

Cilj je Aba liga, kup i KLS. U EL sta uradimo uradimo a bez Vildoze i Nedovica koji su legit EL igraci mi smo ku... Do tad ih cekaj i izvinjavaju ti se i Vildoza sto nije mogao zbog papira zaigrati sinoc a Nedovic sto se povrijedio na reprezentativnom takmicenju i sto on a i klub zele da se oporavi u fullu ali i da ostane zdrav nakon toga. Duboko ti se izvinjavaju dok cekas taxi itd itd

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, NikadProtivKaline said:

meni nije jasno kako je ovo sada EC tim po budzetu

zar se nije pisalo ovde na pocetku sezone da imamo skoro kao komsije?

 

ma nije eurocup tim, vec bez nedovica, pogubljenog adamsa i jos uvek nenastupajuceg vildoze ne mozemo da pariramo 40mins, jer to nisu bilo koja tri igraca, vec dva koja su i ovde percipirana kao najvaznija a jedan ne igra, drugi slabo i igrac koji je na tim pozicijama dosao da vadi kestenje iz vatre.

 

medjutim, u pravu je meda za vladu coacha, ne moze on da ima nultu toleranciju i da nema prava na gresku.

pri tome, u prvom poluvremenu smo izgledali kao iz najboljih radonjicevih el tekmu i po igri i po rezultatu.

 

pri tome, pt2, izgubili smo pre svega od fantasticne suterske posade, koja to dokazuje iz kola u kolo.

 

osvrnuo bih se o istom grosu i na upise "e kad ti je luka mitrovic najbolji igrac"

 

-> kada je prosle el sezone luka imao xy tekmi na kojima je bio najbolji ili jedan od najboljih, to je bio dejo mastermind, nema dominantnog igraca, vec svako iskoci na nekoj tekmi. sad je to odjednom lose.

-> dobric mvp igra ovakvu odbranu celu karijeru ali kod radonje zamalo da mu dignemo spomenik ispred pionira, kao jordanu a sada je katastrofa. btw, juce odlican u prvom, u onome sto zna da radi, kao i dzoni.

 

isti taj trener radonjic je otreshen od albe 30 razlike, kao i sto ga je (i proslosezonsku ekipu) alba ponistila i prosle sezone posred beograda.

 

---

po meni je trener, uz ocekivane kiksevw i decije bolesti, pokazao i neke dobre stvari, pa mislim da je sustina pustiti ga malo da radi, da proba iz ove ekipe da izvuce maksimum, pa ako se ispostavi da ima smisla na kraju sezone, nastavi da radi i sledece.

 

ne moze se sve za tri dana postici, niti se problemi resavaju tako sto seces bez vremenski relevantnog uzorka.

 

naravno, jasno ti je da ne pisem ovo licno tebi, samo sam iskoristio post da istaknem sa kojim delom medine besede se ne slazem a sa cime se slazem (sve ostalo, sa fokusom na trenera).

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Od "drzava nas sabotira, nemamo para ni za donji dom EC" do "legit EL ekipe" i onda nazad u "teraj ceo tim u pm, krs ekipa" u samo par dana. Ukratko, navijac u Srbiji.. 

Skupo bi se naplacivale ulaznice za ovaj rolerkoster svuda po svetu. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...