Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Nasa igra u drugom poluvremenu jeste bila losa, ali ne znam da li je zbog toga sramota spomenuti sudijski kriterijum koji je definitivno bio faktor u drugom poluremenu? Lako je bilo suditi prvu utakmicu gde nezivesnosti gotovo da nije ni bilo, ali pri neresenom rezultatu, a pogotovo kako se utakmica priblizava kraju, svaka sudijska odluka ima svoju tezinu i moze lako da odredi konacni ishod ukoliko se 50-50 situacije razlicito tumace na dve strane parketa.

 

Ovo je pocetak drugog poluvremena i jedna presmesna odluka. Dakle, na neresenom rezultatu imamo situaciju da jednoj ekipi za ovakvu stvar oduzimas posed i dodeljujes ga drugoj ekipi. I neverovatno mi je da su Ledej i Lesor mrcine od po preko 2 metra i 100 kila, a da ovoliko simuliraju i to u duelima sa nizim i slabijim igracima. Naravno nekaznjeno.

 

Nedugo posle toga jos jedan faul u napadu koji nije smeo tako da bude tretiran. 51:30

 

I prosto kada pogledas kakvi faulovi u napadu se sviraju glavnim igracima jedne ekipe, dok se iz druge ekipe Lesoru konstantno tolerisu nepropisni blokovi u kojima izbacuje kukove, guzicu, noge i onemogucava proticnickim igracima normalnu kretanju, jasno je da ovo veze nema sa podjednakim kriterijumom.

 

 

Sto se tice ove situacije iz prvog poluvremena, iskreno mislio sam da gledaju da li ima elemenata za nesportsku, ali ako su vec preinacili kasnije odluku gde su Smailagicev faul odbrane pretvorili u faul u napadu Mitrovica (sto je 50/50 situacija), onda se istim kriterijumom i ovde morao dosuditi faul u napadu Pantera nad Nedovicem.

 

 

Juce je bilo izrazeno i Obradovicevo napusavanje sudija i viseminutna predavanja koja prodju eto tako kako prodju, sto je neverovatno ako se uzme u obzir za sta je recimo Ivanovic iskljucen u kupu. Takodje, vidljive su reakcije igraca Partizana na gotovo svaku sudijsku odluku, ali ako ne kaznjavas njih za to, onda ne mozes da kaznis ni Lazarevica u game 1 za onu glupost. Bukvalno dva sveta, kao da je na jednoj strani parketa jedna sudijska trojka, a na drugoj druga i da se igraju razliciti sportovi.

 

Odnos faulova u 4/4 4-10 (DESET), Partizan je do 4 minuta pred kraj meca bio bez ijednog faula, a prva dva koja je napravio su bila svesno i takticki napravljena. Naravno sam broj kao broj ne mora da znaci da je nesto bilo lose odsudjeno, ali ko je gledao utakmicu mogao je lako da vidi kako se slicni kontakti i dueli tretiraju na jednoj i na drugoj strani terena.

 

 

Nisu ove stvari opravdanje za poraz, pre svega treba gledati u svoje dvoriste i ispraviti odredjene stvari u igri. Ali ako se vec prica o svemu i svacemu, svaka izjava i recenica se analizira od prvog do poslednjeg slova, onda valja spomenuti i ovaj deo utakmice.

  • Like 15
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@jaka blazic, sama cinjenica da poredis madara, puntera, nunnellyja i smailagica u defanzivi sa pomenutim neda-kobra-luka, vec govori o razlici kod navedenog problema; mozda su ovi partizanovi nepouzdani (punter-lessort-smailaga) ali su za zvezdin trio defanzivno tri x jure zdovca licno.

 

eto recimo, hajde da napadamo lessorta/smailagica, kao ocigledno losije defanzivce; laksa opcija bi bila da izolujes tog igraca koji je na terenu, da ga napada nas visoki (sto je zeljko radio sa lessortom protiv mitrovica iz napada u napad, tokom drugog poluvremena ili na samom pocetku tekme sa smailagicem kao pretnjom za sut spolja, koji se potom spusta dole svojim ballhandlingom i finisira svojom prednoscu u visini/brzini u odnosu na martina).

 

ko ce tacno to da radi u kontinuitetu?

luka koji nema sut spolja, martin koji nema nista ofanzivno osim pnra gde polaze na obrucu?? teorijski bi mogao petrusev ali u praksi on igra najgore partije od svih igraca oba tima u ove dve tekme. i od andjusica, posto ovaj bar ne zasere.

 

druga opcija je da isforsiras missmatch u kojem facu-nedovic-vildoza ostaju negde na distanci sa njima dvojicom nakon switcha ali to partizan dosta priljezno sprecava.

 

madara, putera i nunnallyja jednostavno ne mozes da napadas tako efikasno kao nedu ili dobrica; oni ispadnu sami od sebe, plus dobric je fino uvlacen u switch gde je ostajao sam da brani centra ali na centarskoj poziciji, to je eto zeljkov kvalitet.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Ovo nije sarkazam - čovek nije u stanju da istovremeno tapka loptu i hoda.

 

Њега једино што је тешко изгурати када стане у одрамбени став, остало ништа кошаркашко до сада нисмо видјели. Као да га је неко покупио са улице и то из другог спорта. То је за овај ниво кошарке недопустиво. А да, као што овде неки кажу добар је момак. Искрено то заиста није небитна ствар за тим, али без кошаркашког знања та особина је једино за понос родитеља.

 

п.с. што се тиче Жоца заиста срамота да не може да превали у вези Недовића како треба, само показује да је неискрен када позива на фер плеј са трибина. Тако је и на питање зашто не играју домаћу лигу рекао да је само тренер:classic_laugh:

Па када је само тренер што је ишао код Вучића на пријем?:puke:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Tamburinjo said:

 

Npr nismo ni jednom probali zonu. Probali samo Real, SC, Cedevita mi valjda za dva meseca nismo stigli makar da pokusamo. Al zato mos se pokusa sa petorkama koje na treningu ne igraju zajedno. 

Bukvalno je on izgubio ove dve tekme, sramotno je da ti ekipa posle toliko vremena izgleda ovako.

 

kada je po tebi trebalo probati zonu, nakon partizanovog suterskog uvoda za 3 u prvoj tekmi od cca 70% ili u ovoj drugoj, da nas tokom realno dobre igre zvezde na obe strane terena i generalno egal tekme u prvom pol, razgali otvorenim sutevima partizana koji samo to i zeli?

 

treba igrati zonu kao neko iznenadjenje jednom u 12 odbrana, da ih eventualno zbunis (ako ih zbunis) ali zamerati neigranje zone, koja je u danasnjoj kosarci uglavnom ocajnicki, va bank potez, nije po meni tema.

 

siguran sam da ima svasta da se zameri dusku u strategiji, zona nije to.

Edited by uini
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

žena beše iz Grčke čak mi se čini da sam pročitao negde da je rod sa P'petrom

 

Supruga mu je iz mog grada, dolazila kao klinka da se igra sa decom iz moje zgrade, ja sam tad vec bila na faxu.

 

Bas jedno dno sa tribine, to nikada necu moci da shvatim, i ti momci imaju majke, ako nemaju sestre. 

 

Ali sta reci kad odrasli ljudi iz prvih redova nose uzasne sovinisticke majice, nista novo i nesto sto se nikada nece promeniti u njihovim glavama ocigledno.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

2-0 je najopasniji rezultat.,reče dobri Bard.

(I Real to znae)

Ali Real ima starkelje koje grizu,ginu,preuzimaju odgovornost ...

A ove naše se plaše i polaganja ,obruča,mrežice,table,svoje senke....svega.

 

Tako da prvi put ne verujem u preokret i odbranu trofeja,jer na sve ovo i Duško deluje kao neko ko 

ne zna da li je došaoili pošao.

 

ALi da jedna EL-aška ekipa ima ovakve centre ......jezivo.

 

Spasa nam nema,propasti nećemo.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

kada je po tebi trebalo probati zonu, nakon partizanovog suterskog uvoda za 3 u prvoj tekmi od cca 70% ili u ovoj drugoj, da nas tokom realno dobre igre zvezde na obe strane terena i generalno egal tekme u prvom pol, razgali otvorenim sutevima partizana koji samo to i zeli

 

Posto kada igras zonu to znaci da protivnik ima otvorene suteve? Denda stajl komentar, svi znamo da se zona razbija sutem za tri...

Ili se finalna serija igrala samo tih uvodnih minuta dok su sutirali kao ludi? Koliko su sutirali za tri u drugom pol prve tekme? 

 

 

 

P.s. a ovo sto si napisao realno dobra nasa igra na obe strane terena... good one 😄 😄

 

Edited by Tamburinjo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što sam nešto ubedjen da cemo za iducu sezonu  imati gori tim od ovog.

Ako nesto hocemo,  svi iz ove "domace baze" moraju da odu, sem Petruseva.

Ostanu li pod izgovorom "neka ih tu da uskoce kada treba, da popune desetak minuta"  bice isto. Na volšeban nacin ce se njihova minutaza naglo povecati, od pomocnog osoblja postace prve opcije, starteri.

Link to comment
Share on other sites

Za jednu ovakvu utakmicu mnogo smo gresaka pravili. Nisu nas omele ni sudije ni tribine(iako je moralo biti prekida zbog onakvog skandiranja Nedovicu) vec nasa uplasena igra(mislim na visoke igrace). Kada god smo bili blizu usledile su 4 greske Petruseva u nizu I promasen zicer, pa onda 3 greske u nizu Lazarevica I promasen zicer, pa onda 3-4 greske Mitrovica i promasen zicer. Kao i drzanje istih igraca u tom trenutku(s Tim sto su visoki igraci na klupi bili jos gori). Pa jos i slobodna bacanja. Ivanovic je bio nejasan sa izmenama... Nejasno zasto mu bar Ilic nije igrao kada su ostali visoki bili pogubljeni, gore nije moglo. A ponasanje velikog Srbina koji istice da je Fer play u prvom planu, i da nije cuo onakva skandiranja, jbg, govori o njemu. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, TB Told said:

Potpuno irelevantno da li je neko domaći ili strani igrač. Oni koji dokazano nemaju kvalitet ne treba da budu ni 8. ni 12., a  ni 15.igrač u timu.

Filozofija kluba je takva da se za strance dovode iskljucivo igraci projektovani kao nosioci. Sa Bentilom i Martinom smo ocigledno omanuli ove sezone. Dva backup igraca, u kojem god klubu da igraju ne mogu da budu prve opcije, sto zbog manjka kvaliteta (Bentil), sto zbog fizickog stanja i voljnog momenta (Martin). Mi smo ispred njih dvojice morali da imamo jos bolje igrace da bi oni imali smisla, umesto toga smo krpili sa Mitrovicem, Petrusevom, Lazarevicem, Kuzmicem, Ilicem... 

 

Selekcija igraca i sklapanje rostera letos je lose uradjeno. To moze nekada da se prikrije perfektnom timskom igrom, ali ako ne ide sve po planu onda ce lako da isplivaju mane ovog tima i manjak kvaliteta pojedinih igraca.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

 

Supruga mu je iz mog grada, dolazila kao klinka da se igra sa decom iz moje zgrade, ja sam tad vec bila na faxu.

 

Bas jedno dno sa tribine, to nikada necu moci da shvatim, i ti momci imaju majke, ako nemaju sestre. 

 

Ali sta reci kad odrasli ljudi iz prvih redova nose uzasne sovinisticke majice, nista novo i nesto sto se nikada nece promeniti u njihovim glavama ocigledno.

onda sam ja tu nešto pogrešno obavešten☹️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je danas treba početi sa traženjem centra za sledeću sezonu. Mi već skoro pet sezona nemamo centra koji ima ozbiljan kvalitet za EL košarku. To što je Mitrović prebacio očekivanja ništa ne znači u sudarima sa ozbiljnim centrima. Šta igra Hasan Martin? Sinoć dva puta promašuje zicer. Može da odradi nešto u odbrani, ali je i on tuga na skoku kao Mitrović. Dakle, ozbiljan centar je glavni prioritet za sledeću sezonu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jbt koliko frustracija prema coveku koji je dosao u toku sezone i preuzeo ovaj Covicev Frankestajn od tima! Mislim nerealno majke mi sta se pise. Naravno da ima gresaka i kod Duska, ali sta je trebalo da on pogodi onaj zicer Lazarevica ili da namaze Luki ruke lepkom da ne ispusti tri lopte u najbitnijem trenutku utakmice ili na 75:70 da pogodi otvorenu trojku Kampaca ili u sledecem napadu da Lazarevic ne gazi aut liniju. Covek nam je dolaskom okrenuo sezonu i od raspojasane bande nas doveo do dva trofeja a ako Bog da i do sva tri. Najmanje sto mozemo jeste da mu damo sansu sledece sezone da sam selektira ekipu pa onda da sudimo. Robija je prosle sezone ispusio sve sto je mogao, ove sezone opet bez ijednog trofeja (za sad) ali grobari stali iza njega. Sta bi se tek pricalo o Dusku da je kao Obradovic izgubio seriju od Reala jer tri utakmice nije mogao da nadje resenje za zonu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Koliko je danas treba početi sa traženjem centra za sledeću sezonu.

 

Ako još nisu počeli, onda to nije ozbiljan klub. Mada i ovako nije ozbiljan klub. Mi smo ove sezone imli Martina (poluinvalid), Mitrovića nejakog i tandem Mapet staraca na centru, a Lazića, Lazarevića i Dobrića na trojci. Ozbiljan klub, my ass...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Posto kada igras zonu to znaci da protivnik ima otvorene suteve? Denda stajl komentar, svi znamo da se zona razbija sutem za tri...

Ili se finalna serija igrala samo tih uvodnih minuta dok su sutirali kao ludi? Koliko su sutirali za tri u drugom pol prve tekme? 

 

 

 

P.s. a ovo sto si napisao realno dobra nasa igra na obe strane terena... good one 😄 😄

 

 

tebratore, ne moramo da se svađamo, diskutujemo.

da, igrali smo sasvim dobro u prvom na obe strane terena; nije bila partija za pamćenje ali vrlo pristojno od većine igrača

 

da, zona pruža priliku dobrim šuterima (kojih partizan ima puno i to dokazuju u kontinuitetu) da ubace svoje. igraš je da bi sprečio da te dobijaju u reketu visoki ili ulazima bekovi/krila ili nekom vrstom pnra, koja se završava lakim poenima visokih ili midrangeom/floaterima spoljnih.

 

zvezda u drugom poluvremenu prve tekme nije imala potrebu da eksperimentiše sa zonom, pogotovo nakon onog ludačkog šuta partizana u prvom. 

to drugo poluvreme smo dobili 44:32, možda baš zato što smo uspostavili defanzivu koja ne podrazumeva davanje otvorenog šuta za tri.

 

u drugoj tekmi, za vreme prvog poluvremena, takođe ništa ne bi dirao. možda je bilo prilike da se odigra zona onako kako sam i napisao, kao iznenađenje u jednom od 10ak napada, gde promena odbrane tera protivnika da izađe iz rutine koju je uspostavio.

 

problem je samo što glavni partizanovi igrači (punter, leday, ninnally, svi osim exuma) takve prilike koriste u visokom procentu.

 

na sve to, pričamo pojednostavljeno - igramo zonu / ne igramo zonu, kao da ne postoje stvari koje se češće igraju, tipa kombinovanih odbrana, gde se na nekim igračima igra čovek, dok se nekima ostavlja taj "zona momenat" da bi imao stranu pomoći i slično.

 

sc derby nisam nešto gledao, mislim da je to neozbiljan duel za partizan ali real i zona su primer, kako možeš sa nečim da rizikuješ, ako s'druge strane imaš tavaresa kao cheat code, gde znaš da poentiranja partizana iz reketa biti neće, dok s'druge strane tavares daje koš ili makar ide na slobodnjake. imaš s'čim da pokriješ rizik zone, mi to nemamo.

 

kao što rekoh, siguran sam da je duško imao dovoljno propusta u logici i odlukama koje je pravio. zona po meni, nije jedna od njih.

 

pri čemu svaka tebi čast, ja na tekmi zvezda-partizan, ne mogu da se bavim time u kontinuitetu da li igramo zonu ili kombinovanu ili čoveka, gledam uglavnom gde je lopta i računam u glavi koji će biti rezultat ako odbranimo napad pa eventualno damo sledeći :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo šta smo mi igrali u Areni ove dve utakmice je za ozbiljno razmatranje. Kako trener i igrači mogu da udju u finalne mečeve melanholično, bez koncetracije i želje? Mlohavo i bezvoljno. Kako i zašto je do toga došlo? Pauza od 20 dana može da utiče na sve ali ove greške koje smo mi pravili u oba meča su nedopustive i samo produkt toga. Kao da su se igrači već raspustili. U oba meča su nam se pojavila 2,3 igrača samo. Više ne ličimo na tim. Ako hoćemo da okrenemo ovo poslednji je trenutak da se igrači vrate sa odmora, razmisle. Ovu seriju kao i svaka utakmica kada se igra protiv KKP ne dobija se samo zbog kvaliteta već i ko više pokaže zube. Sad ćete imati armiju vernih navijača uz sebe, punu podršku a na vama je da pokažete reakciju! 

Kad teško je, kad je loše i kada ti ne ide, tebe će, naša pesma voditi do pobede! 🔴

Edited by Čočo
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni igrati zonsku odbranu ne znaci da kao posledicu protivnik ima otvoren sut za tri. Onako kako je real igrao recimo. Tu su jedino Punter i delimicno Nunnaly izuzetak jer ih se mora braniti jako blisko i uci im se u dres jer im ne treba mnogo da se dignu na sut i pogode. Vec Leday, Smajlagic, Madar, Andjusic ne uzimaju suteve ako nemaju veci prostor za sut.

 

Mi smo igrali ta iskakanja u presu i bili smo ne samo toliko izmesani u pnp da su oni imali razne opcije kako da zavrsavaju akcije. Ili su ostajali sami na sutu za tri, ili je lopta isla na Smajlagica i/ili Lessorta koji su radili pod kosem sta su hteli pogotovo onda kada bi Martin ili Mitrovic ostajali na 7+ metara udaljeni od kosa kao posledica tih iskakanja i preuzimanja. To je radio Lessort kod nas onomad i znamo kako smo prosli. Ivanovic je tu zakazao ili ga igraci ne razumeju sta treba da se radi. Tu pogotovo pada u oci Bentil koji je ili trom, ili lenj ili ne shvata sta treba da se igra i ko koga kada preuzima. Ili je od svega pomalo...

 

Oko trenera i izjava.

 

Ne smeta mi Ivanovic i njegovo isticanje da KKP moze da se pobedi. Naravno da moze. Ali, ako izgubis onda moras da racunas na to da ce ljudi da te za to prozivaju. Ali, nismo zbog toga izgubili mec pa je to nebitno. Ekipa izgleda jako lose i rastimovano. Samo ne znam da li je to posledica igre KKP i/ili nase lose forme koju smo vec jednom pokazali kad je bilo najpotrebnije u EL u februaru/martu.

 

Obradovic, s druge strane, je pozivao na pristojno navijanje. To je ok, ali nije to njegova primarna funkcija. Izjavom se pozicionirao kao neko lep i ugladjen i stavio na sebe teret da mora da reaguje ako ga navijaci ne "poslusaju". Za vreme utakmice, po meni, igraci, treneri i ko zna vec ko je akter utakmice nema sta da radi na mikrofonu osim ako stvarno nije neko "klanje" u toku. Mogu Covic, Ostojah i slicni to da rade, ali svi koji su na klupi (Nesha Ilic included) treba da se drze dalje od mikrofona.

 

Obradovic se svojom izjavom uz to stavio u poziciju da ga onda ljudi prozivaju kad nije reagovao na uvrede sinoc jer se on sâm nagurao ili stavio u poziciju zastitnika dobrog ukusa i navijanja. Onda ne treba da se nervira kad ga novinar na to podseti, a jos manje da krene u kontranapad i aludira ko je kad sa takvim stvarima poceo i gde je uzrok svega toga. Jebiga, turas nos gde mu nije mesto, sad kusaj supu koju si skuvao i ne seri. Mogao je reci da nije cuo, a jeste!) ili biti jos iskrenije kazati da nije bilo mesta i vremena da u toku utakmice to radi jer mu to nije posao i jer mu  je fokus na utakmici (sto je po meni 100% legitimno). Ovako ispada, delimicno nepravedno, licemer. Po meni je licemer samo zbog toga jer nije iskreno odgovorio na pitanje novinara i krenuo u kontraoptuzbe.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, John Terry said:

 

Ako još nisu počeli, onda to nije ozbiljan klub

 

Pricamo o ozbiljnosti kluba koji je Vladu Jo stavio za prvog trenera a za pomocnike stavili Simona i Jorovica. Gde Raduljica doveden kao pojacanje a Adams kao prvi plej. 

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...