Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

@bertihajde jos jednom da pitam: ti zaista ne pravis razliku izmedju "bilo bi mi drago" & "navijam" ili je ovo prosto sns modus gde vucicevic ide u zatvor zbog tvita a ne zato sto odbija da plati 200k din?

 

mislim, ja sam poslednji zvezdas na planeti koji ce se ljutiti zbog takve podvale ali mi nije pravo cisto faktografski, zbog diskusije koju vodimo od juce a zapravo je nastavak one na pocetku sezone;

 

tu si ti tvrdio da nema niceg dobrog sto ce zvezda i partizan igrati euroleague meceve a sada tj juce si zato i krenuo sa upisom "oni sto su se radovali partizanu u el..."

 

daklem, hajde da imamo razlicite stavove ali da se u tome drzimo cinjenica, tj onoga sto je napisano.

Ode ti predaleko.

Ja se i ne secam da si ti pozdravio njihovo ucesce u EL. No, nema veze.

Dakle, kada se govorilo o njihovim ucescu u EL, kintekst je bio da to nece biti dobro za Zvezdu. A to je fakat. Svakom navijacu Zvezde je valjda interes da Zvezdi bude dobro, a njihovo ucesce u EL se pokazalo kao lose po Zvezdu. Sada mogu da dobiju A licencu, a to valjda znamo sta znaci.

Tako da ako se uzme to, onda mu dodje isto da li neko navija ili mu je samo drago.

Kad si se vec dotakao onog informer kretena i politike, onda mogu da kazem da je meni isto da li neko ponosno istice da je sns clan i velica av ili samo kaze da mu je drago sto je vucic na vlasti.

Dakle, sustina je u tome sta je dobro za Zvezdu. Druga stvar je rivalstvo. Ja licno iz oba razloga ne mogu niti da navijam za njih, niti da mu bude drago. 

Ok, ti imas svoj stav. Ne mogu da shvatim razloge da ti bude drago zbog njih, ali na kraju krajeva nije ni bitno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uini je napisao da se on lično raduje uspjesima Partizana, a ne da je to neki model kojem svi treba da težimo. Rivalstvo između Zvezde i Partizana je uvijek bilo veliko, i teško je očekivati neku uzajamnu podršku, ali ima ljudi koji se raduju uspjehu suprotne strane i to je sasvim normalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni lično je veoma drago što se o košarci priča na sve strane tokom cele ove sezone i što sam utiska da je zaista trenutno najpopularniji sport, što se inače dešavalo prethodnih decenija samo na po par nedelja nakon reprezentativnog uspeha. Potencijalni Partizanov odlazak na F4 bi doprineo domaćoj košarci šta god ko mislio i iz tog razloga bi mi bilo drago da se desi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kvaratskhelia said:

Uini je napisao da se on lično raduje uspjesima Partizana, a ne da je to neki model kojem svi treba da težimo. Rivalstvo između Zvezde i Partizana je uvijek bilo veliko, i teško je očekivati neku uzajamnu podršku, ali ima ljudi koji se raduju uspjehu suprotne strane i to je sasvim normalno. 

 

nije kao da je to neka bitna stavka, ko se raduje a ko ne, niti treba od oba praviti ikakvu famu & dramu.

 

medjutim, covek dodje i napise,

eto sad svi vi sto ste se radovali partizanu u euroleague (vidim da je i on zaboravio da smo pricali o radovsnju sto cu gledati derbi u euroleague) - nadam se da se i sada radujete sto partizan ide u plejof [parafraziram];

 

nije problem biti tuzan ili radostan, problem je kada neko to vidi kao nesto sto steti zvezdi a mene koji sam se radovao, kao valjda zabludelog saucesnika u tim nemilim scenama.

 

jer eto, partizan ce tako dobiti A licencu, pa ce onda ici jedan predstavnik iz regiona, pa ce zvezda da propadne.

 

mrzi me da objasnjavam ocigledno, tj, zasto je ta teorija slabo do nikako moguca.

 

uglavnom, okej je da zelis partizanu neuspeh na svakom koraku i mestu ali nema potrebe u to unositi neku visu strategiju i logiku.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bih radovao ali bi mi bilo svejedno da npr igraju sa Vujosevicem, Pavlovicem, Macvanom, Novicom, Lovernjom, Bogdanom i tako tim ekipama koje su imali a za koje mogu da razumem da su im simpaticne. 

Ovako, prvi put u zivotu su mi odvratno i to ne zbog  uspeha, vec zbog glumatanja, prenaglasavanja emocija.. 

Pocevsi od laznog gospodstva Zeljka, bolji mi je Vujosevic koji lepo kaze sta misli, ovaj mi je odvratan sa uvijanjem a zapravi je kompleksas. 

To se prenelo i na igrace, postali su toliko fejk, toliko odsustvo normalnog ponasanja pre i posle utakmice, odvratno i nikad vidjeno. 

Bogdanovic je iz emocija u zaru posle borbe rekao ono sa Dzenkinsa i nimalo mi ne izaziva gadjenje kao ova celokupna ekipa.

  • Like 8
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Manu said:

Meni lično je veoma drago što se o košarci priča na sve strane tokom cele ove sezone i što sam utiska da je zaista trenutno najpopularniji sport, što se inače dešavalo prethodnih decenija samo na po par nedelja nakon reprezentativnog uspeha. Potencijalni Partizanov odlazak na F4 bi doprineo domaćoj košarci šta god ko mislio i iz tog razloga bi mi bilo drago da se desi.

Kako? Za ovakva razmišljanja čak i ja bih voleo obrazloženje. Ovo je već granica preko koje ne mogu da pređem. Doprineo kako? Razvoju domaćih igrača? Razvoju reprezentacije? Razvoju srpske lige iz koje beže? Šta donosi svima nama njihov odlazak na F4? A da nije bolji imidz njih samih i puna usta hvale predsednika i finansijera kako smo eto mi tako mali i u Evropi uspešni. 

Da se razumemo i da Zvezda ode na F4 sa takvim rosterom isto bih rekao. Donosi samo i jedino privilegiju za klub i ništa drugo. 

Zato manite me te demagogije. Ne bih mogao da navijam za njih i njihove uspehe pa da mi je poslednje ali isto tako ne mogu a da ne kažem da su napravili super priču ove godine što je za sve pohvale i skidanje kape.

Edited by Čočo
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

Kako? Za ovakva razmišljanja čak i ja bih voleo obrazloženje. Ovo je već granica preko koje ne mogu da pređem. Doprineo kako? Razvoju domaćih igrača? Razvoju reprezentacije? Razvoju srpske lige iz koje beže? Šta donosi svima nama njihov odlazak na F4? A da nije bolji imidz njih samih i puna usta hvale predsednika i finansijera kako smo eto mi tako mali i u Evropi uspešni. 

Da se razumemo i da Zvezda ode na F4 sa takvim rosterom isto bih rekao. Donosi samo i jedino privilegiju za klub i ništa drugo. 

Zato manite me te demagogije. Ne bih mogao da navijam za njih i njihove uspehe pa da mi je poslednje ali isto tako ne mogu a da ne kažem da su napravili super priču ove godine što je za sve pohvale i skidanje kape.

 

 

Slušao sam nebrojano puta o tome kako uspesi reprezentacije doprinose i po duplo većem odzivu klinaca tih sezona ka treniranju košarke nego sezona kada uspeh izostane. Ove godine imamo konstantu priču o košarci koja traje višestruko duže, a iz interesovanja koje generalno vlada i rasprodatih hala cele godine vadim zaključak o kvantitetu koji iz toga proizilazi, a koji će doneti i kvalitet.

 

Dalje, ako gledaš generacije koje su bile najuspešnije u našoj reprezentaciji shvatićeš da su to godišta koja su bila pod uticajima prethodnih uspeha reprezentacije kada su počinjali da treniraju košarku (generacija '87 i '88 -> Atina '95, generacija '94, '95 -> Indi '02, generacija '00 -> Poljska '09). To je pattern koji se ponavlja i koji ne može biti slučajnost.

 

Lično, reprezentacija mi je xy puta iznad klupskih uspeha i pokušavam na stvari da gledam iz šire perspektive.

Edited by Manu
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da komsiji crkne krava smo upgrejdovali u da crkne i krava i komsija.

Sportski uspeh i rezultat jednog kluba nemaju nikakve veze sa statusom drugog.

Jedino se pita Aleksandar Vucic koliko ce novca dati kojoj sns skoli kosarke.

Od tiga zavise i rezultati.

Jedino i iskljucivo on se pita.

A to zavisi od njegove procene koliko to utice na njegov rejting.

Sva ostala prica je u kategoriji hleba i igara.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Ja se ne bih radovao ali bi mi bilo svejedno da npr igraju sa Vujosevicem, Pavlovicem, Macvanom, Novicom, Lovernjom, Bogdanom i tako tim ekipama koje su imali a za koje mogu da razumem da su im simpaticne. 
Ovako, prvi put u zivotu su mi odvratno i to ne zbog  uspeha, vec zbog glumatanja, prenaglasavanja emocija.. 
Pocevsi od laznog gospodstva Zeljka, bolji mi je Vujosevic koji lepo kaze sta misli, ovaj mi je odvratan sa uvijanjem a zapravi je kompleksas. 
To se prenelo i na igrace, postali su toliko fejk, toliko odsustvo normalnog ponasanja pre i posle utakmice, odvratno i nikad vidjeno. 
Bogdanovic je iz emocija u zaru posle borbe rekao ono sa Dzenkinsa i nimalo mi ne izaziva gadjenje kao ova celokupna ekipa.
Ovo potpisujem. Imam pored sebe kuma grobara koji napušava Lesora svaki put kada strečuje na rezultatu 12-9 sa rečima: ,,igraj bre taj basket, ne glumi majmuna...trči u odbranu".
Žoc je pokazao svoje pravo lice i šta misli o nama onom zabranom igračima da se rukuju pred derbi...kao i bežanijom sa megdana.
Ziceraš i nikad frajer.




  • Like 9
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

E ovako... Dok Vujosevic nije potpuno pogubio kompas, ja sam za onaj Partizan u svakoj utakmici sa stranim timom navijao, skoro pa kao da igra Zvezda. Onda se krenulo u otvoreno unistavanje Zvezde i ja za Partizan vise nisam mogao da navijam na bilo kojoj utakmici. Medjutim, postovanje je ostalo, jer Partizan je veliki tim. Onda je krenula ova prica sa Zeljkom Obradovicem i njegovim palamudjenjem, pretvarajući Partizan u legiju placenika, koji se busaju u Partizanske grudi na nivou klasicnih sipkasa, a sutra ce otici u drugi tim zbog 100-200.000 $ vece plate, a ja vise Partizan ne mogu da smislim, i u principu mi je zao sto nisu na 16, 17 mestu. 

E kad sam vec rekao to sto sam rekao, iskreno se nadam da cemo u cetvrtak fener urnisati, a Partizan nek bude koji god hoce, ne tice me se previse, osim koliko da ih protivnik, koji god bio, ako je moguce, pocisti sa 3:0 u seriji.

Edited by drako
  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Čočo said:

Kako? Za ovakva razmišljanja čak i ja bih voleo obrazloženje. Ovo je već granica preko koje ne mogu da pređem. Doprineo kako? Razvoju domaćih igrača? Razvoju reprezentacije? Razvoju srpske lige iz koje beže? Šta donosi svima nama njihov odlazak na F4? A da nije bolji imidz njih samih i puna usta hvale predsednika i finansijera kako smo eto mi tako mali i u Evropi uspešni. 

Da se razumemo i da Zvezda ode na F4 sa takvim rosterom isto bih rekao. Donosi samo i jedino privilegiju za klub i ništa drugo. 

Zato manite me te demagogije. Ne bih mogao da navijam za njih i njihove uspehe pa da mi je poslednje ali isto tako ne mogu a da ne kažem da su napravili super priču ove godine što je za sve pohvale i skidanje kape.

 

Pa recimo da se nazivamo zemljom košarke a godinama nemamo nikakve uspehe da to potkrepe, ni reprezentativne a kamoli klupske. Tako da lično ću biti zadovoljna da se ulaganje u bar jedan od BG blizanaca (konačno) isplati.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pero_Cameron said:

Nisam znao da smo postali GSW pa da imamo mogućnost da biramo hoćemo li ili nećemo pustiti Fenerbahče da nas pobedi.

To bude kad se Oly dobije😀 ipak slazem se, mnogo orice za ekipu koja je dobijala po usima od Albe, Bajerna i Pao-a.

Eh srecna vremena kad je Pao bio jedini kiks

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče naša dva kluba mislim da 90% zle krvi dolazi zbog načina finansiranja. Klubovi su direktno zavisni od države koja sa druge strane nema jasna pravila finansiranja i vrlo često ne tretira oba kluba jednako.

To onda dovodi do toga da kad jedni dobiju drugi misle, ne bez osnova, da je njima uskraćeno ili da su zakinuti za neki način. 

Otuda i želja da komšiji crkne krava i nemogućnost kod velikog broja ljudi da ekipu partizana gleda bar neutralno , pa da im bude drago ako im je tim, igra i sl. simpatično ili kontra u skladu sa afinitetima.

Ja recimo Barsi želim sve najgore zbog Šarasa, a recimo sviđalo mi se kako je igrala Barsa sa Paskvalom i uvek sam navijao za njih. Takav odnos bi bio normalan i prema Partizanu da su okolnosti u kojima funkcionišu naši klubovi normalni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DameTime said:

 

Pa recimo da se nazivamo zemljom košarke a godinama nemamo nikakve uspehe da to potkrepe, ni reprezentativne a kamoli klupske. Tako da lično ću biti zadovoljna da se ulaganje u bar jedan od BG blizanaca (konačno) isplati.

Za neutralnog posmatrača je to skroz dovoljno slažem se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...