Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, medobrundo said:

Sasvim je jasno da nećemo biti prvi na kraju regularnog dela ABA lige.

 

Iz kog razloga onda igramo toliko ziheraski?

 

Zašto se ne ide na to da Vildoza i Nedovic budu zaduženi da se izvuče pobeda i da propišaju krv na parketu, umesto što Kampaco rilja za njih?

 

Zašto cele sezone ne pokušavamo da Holanda bilo kako uklopimo, makar uz par sitnih defanzivnih korekcija, koje bi ga učinile korisnijim igračem? Neko ko ubaci 20 poena Oliju ipak treba da ima šansu.

 

Zašto opet neko klupiranje Martina? Umesto da ga pustimo da se dodatno razmaše. Ok, 3 faula, pa neka zaradi i 5, svejedno je kad ti ionako ne igra.

 

Još jedna u nizu besmislenih rotacija koje se ponavljaju ponovo i ponovo i ponovo kao dan mrmota.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

1 - Pa dobro, ako je već tako, kako se KKCZ nije dosetila da napravi Makabi u Beogradu?

2 - Deceniju se igra EL, s obzirom na uložene pare trebalo je odavno da budete učesnici PO.

3 - Mislim, ove sezone je doveden Facundo freaking Campazzo. Rekoh ti već, radi se o odnosu ulaganja i rezultata.

4 - Da se ja nešto pitam udarila bih državni katanac na oba kluba i ne bi ni jedni ni drugi dobili više ni evro iz državnog budžeta. Ali avaj, ne pitam se.

 

5 - Naravno da je u pitanju SNS megalomanija, ako nekom nije bilo jasno dosad može biti jasno danas, kad se spominje da je završen Teodosić.

6 - Dakle, nevezano za rezultate, imaćete budžet i naredne sezone.

7 - Jer Miloš je četvrti najplaćeniji evroligaški igrač, ispred njega su samo Mirotić, Larkin i Micić.

1 - Velika je mudrost dosetiti se da pravis Makabi kada mozes da dovedes trenera sa 9 EL titula i da mu das pare da dovodi iz F4 tima igrace da igraju u EC, za koji se nisu kvalifikovali, vec platili ucesce. A onda, tom istom treneru sledece sezone kupis EL i das mu jos para da dovede tamo neke 'nepoznate' likove da popune praznine. 

2 - Vazi. Posle one godine sa F4 u BG kada nismo imali para da zadrzimo ekipu, ta prica gubi smisao. 

3 - Da, doveden je. Kada? U junu??? 

4 - Ne znam zasto se stalno ponavlja to KKCZ i KKP, odnosno CZ i P? Pa i u YU su oni bili na vrhu, s' tim sto je svaka republika gruvala u svoje timove, pa je bilo vise konkurencije. Sada su u Srbiji ostali samo oni. 

5 - Zavrsavanje Tea je jako los potez, osim ako ne igra za (njega) male pare i ne bude 2. plej.  

6 - A zasto bi se KKCZ brinula za rezultate, osim sportskog motiva? Pogledati pod 1. 

 7 - Ako dobije i priblizno para koliko sada ima, to jedino znaci da Facu ne ostaje, jer zaista ne mislim da KKCZ moze (a i ne treba) da plati 5m za dva pleja, od kojih je jedan skoro u penziji, iako vrhunski igrac. U tom slucaju bolje 2-3 'losa' za 1 Milosa. 

 

Edited by Inbox
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2023 at 9:02 PM, uini said:

 

ja ni ne kazem da je to nesto lose.

nego je berti dosao sa "vi koji ste prizeljkivali partizan u evroligi" pricom, posto je upozoravao na te opasnosti, kada sam mu npr odgovorio onomad "kako je meni bas super sto cu gledati zvezda partizan u el"

 

uglavnom, kao sto nije nista lose to tvoje, nije ni ovo moje.

 

Цитирао си само дио. Онај други дио гдје навијачи треба да подрже тамо неку мањину да би ето свануло друштву и спорту је ниђе везе.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

Sasvim je jasno da nećemo biti prvi na kraju regularnog dela ABA lige.

 

Iz kog razloga onda igramo toliko ziheraski?

 

Zašto se ne ide na to da Vildoza i Nedovic budu zaduženi da se izvuče pobeda i da propišaju krv na parketu, umesto što Kampaco rilja za njih?

 

Zašto cele sezone ne pokušavamo da Holanda bilo kako uklopimo, makar uz par sitnih defanzivnih korekcija, koje bi ga učinile korisnijim igračem? Neko ko ubaci 20 poena Oliju ipak treba da ima šansu.

 

Zašto opet neko klupiranje Martina? Umesto da ga pustimo da se dodatno razmaše. Ok, 3 faula, pa neka zaradi i 5, svejedno je kad ti ionako ne igra.

 

Од побројаног ми је највећи утисак Холанд који јеморао након Олија добити минуте поред мртвог Добрића који је усран читаву сезону. Плус Кузмић опет 3мин док један Гагић пробија Митровића.  И опет Илић и Пефи у петорци послије које мораш вадити кестење из ватре. Стварно не контам те лудачке ротације...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Константин said:

 

Цитирао си само дио. Онај други дио гдје навијачи треба да подрже тамо неку мањину да би ето свануло друштву и спорту је ниђе везе.

 

pa nema veze sa ovom temom, vec je totalno druga diskusija. ne mogu sad da se vracam na to jer si ti nakon nedelju dana resio da diskutujes.

 

uglavnom, kada je neko prokazan i tretiran lose od vecine drustva, zato sto se rodio u zemlji sa kojom smo bili u ratu ili zato sto je drugacijeg seksualnog opredeljenja ili nesto trece a u drustvu se neguje mrznja, bilo preko zvanicnih kanala ili narodski, naravno da bi potez, kojim manifestujes dobrodoslicu i prihvatanje, bio blagorodan za nase drustvo. i nisam napisao da bi svanulo, jer nikome nije od jednog gesta, vec bi to bio dobar dan i zalog za zdravije drustvo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Константин said:

 

Цитирао си само дио. Онај други дио гдје навијачи треба да подрже тамо неку мањину да би ето свануло друштву и спорту је ниђе везе.

5qk8Oyd.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

pa nema veze sa ovom temom, vec je totalno druga diskusija. ne mogu sad da se vracam na to jer si ti nakon nedelju dana resio da diskutujes.

 

uglavnom, kada je neko prokazan i tretiran lose od vecine drustva, zato sto se rodio u zemlji sa kojom smo bili u ratu ili zato sto je drugacijeg seksualnog opredeljenja ili nesto trece a u drustvu se neguje mrznja, bilo preko zvanicnih kanala ili narodski, naravno da bi potez, kojim manifestujes dobrodoslicu i prihvatanje, bio blagorodan za nase drustvo. i nisam napisao da bi svanulo, jer nikome nije od jednog gesta, vec bi to bio dobar dan i zalog za zdravije drustvo.

 

Да будем до краја екпслицитан, ја сам А. Петровића прозвао као љигавца и шупка (што је био читав живот) а не као Хрвата или не знам кога, а то што се данас глобално моного штошта повезује са неким нападима на мањине е зато сам и реаговао. Навијачи су маса и нема ту никакве колективне свијести иако све навијачке групе покушавају да то тако и представе, понашају се како им одговара у том тренутку. Залог за здравије друштво у том смислу-мачку о реп.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Константин said:

 

Да будем до краја екпслицитан, ја сам А. Петровића прозвао као љигавца и шупка (што је био читав живот) а не као Хрвата или не знам кога, а то што се данас глобално моного штошта повезује са неким нападима на мањине е зато сам и реаговао. 

 

iskreno, nisam ispratio to sto si pisao o trici (niti znam o cemu je rec sa acom), moj post na koji si referisao se odnosio na aplauze-ovacije hezonji i musi, odnosno, neciji stav kako su ti aplauzi ovakvi & obakvi, pa sam ja primetio kako su svakako dobri za nase mrznjom obolelo drustvo, bez obzira na to kakav je povod. 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

iskreno, nisam ispratio to sto si pisao o trici (niti znam o cemu je rec sa acom), moj post na koji si referisao se odnosio na aplauze-ovacije hezonji i musi, odnosno, neciji stav kako su ti aplauzi ovakvi & obakvi, pa sam ja primetio kako su svakako dobri za nase mrznjom obolelo drustvo, bez obzira na to kakav je povod. 

 

Ја сам писао о Трици шупку, а Хезоњу и Мусу нисам помињао већ се реферисао на твој пост у смислу да си отишао предалеко и да нема везе са овим (под)форумом. Неки други формуаши су брже боље потказивали и врв рипортовали мене шатро се  згрожавајући, а исти они ће да псују првом приликом сваког ко их буде изнервирао од противничких играча када се буде ломио меч...

5 minutes ago, John Terry said:

Svaka normalizacija odnosa u cilju skretanja paznje iskljucivo na sport i uzivanje u istom je nesto sto se uvek treba pozdraviti. Ako su motivi iskreni i cestiti.

 

 

Кад се буде селектовало 20К навијача по неком критеријуму за одређени догађај, онда има шансе да су мотиви искрени и честити. Тачка.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Константин said:

Кад се буде селектовало 20К навијача по неком критеријуму за одређени догађај, онда има шансе да су мотиви искрени и честити. Тачка.

 

Nisam te bas najbolje razumeo, ako te ne mrzi, objasni malo opsirnije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Константин said:

....

Кад се буде селектовало 20К навијача по неком критеријуму за одређени догађај, онда има шансе да су мотиви искрени и честити. Тачка.

Gde ce to da stane u Pionir ili na Rajkov sever ?

:krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da niko ozbiljan ne pomišlja na puštanje Fenera u četvrtak. Pod ozbiljan mislim na forum, ne na klub, tamo normalnih nema a ne ozbiljnih.

 

Naravno, što je neko napisao, nismo prajm GSW da možemo da odlučimo da li će nas Fener dobiti ili ne ali da treba da odigramo pun gas 40 minuta, naravno.

 

Sad mi pada napamet tekma pred ONAJ plej of 2015. godine. PAO u Pioniru, nama ništa ne treba, grizli smo i tukli sve vreme, dobili na kraju i onda išli da se šibamo sa grobarima. Ova trojka pod faulom Jake Blažića i delirijum u Pioniru.

 

 

Tako i u četvrtak. Fener ima prejak tim, pa valjda kad njih dobiješ bustuješ samopouzdanje a ne ovaj cirkus od juče. 

 

Naravno, ako izgubimo šanse da će neko reći bili su bolji a ne da smo pustili su tu negde oko 0.1%. 

 

I unapred da najavim da će Nedović sahraniti Fener. 

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče utakmice protiv Fenera - izaći na taj meč kao i na svaki drugi, da se dobije ako može i da se odigra što bolja košarka ako može. Sve ostalo je bullshit.

 

Što se tiče Partizana, njihovog ulaska u top 8 i srpske košarke - tu svako ima svoje mišljenje i svako je legitimno. Ja ne navijam za Partizan nikad, zapravo uglavnom navijam protiv njega, ne doživljavam bilo kakvu povezanost sa tim klubom zbog države, igrača ili bilo koga ili bilo čega drugog, šta više doživljavam ga kao najljućeg rivala kluba za koji navijam i to je tako. Njima svaka čast, 34 kola ne lažu, zasluženo su tu gde jesu i to je priča koja nema nikakve veze sa Zvezdom pa njima ne treba ni da se bavimo dok ne krene rasplet u ABA ligi. Da njihov ulazak u top 8 ili možda i dalje ima nekog efekta na srpsku košarku - to je nebuloza, taj uspeh ima samo efekta na njihovu navijačku bazu i neka uživaju dokle traje, KKP je na parketu zasluženo izborio te uspehe i igrao odličnu, a u jednom delu sezone i vrhunsku košarku objektivno. Osim toga, ovaj sastav KKP je skup legionara gde od srpskih igrača neku ulogu (i to epizodnu) imaju samo Avramović i Smailagić, a to je verovatno i najveći uzrok takvom uspehu jer ostali domaći igrači nemaju dovoljan kvalitet da iznesu takav rezultat. Ponavljam, svačiji stav na ovu temu je legitiman, ko navija za KKP u EL ima svako pravo na to i nek uživa u trenutku. Još jedna stvar, mislim da i u Partizanu nikako neće biti zadovoljni ako ostanu bez trofeja ove sezone, pa makar igrali i F4 EL. Ali hajmo mi za sad da se bavimo našim dvorištem.

  • Like 27
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Što se tiče utakmice protiv Fenera - izaći na taj meč kao i na svaki drugi, da se dobije ako može i da se odigra što bolja košarka ako može. Sve ostalo je bullshit.

 

Što se tiče Partizana, njihovog ulaska u top 8 i srpske košarke - tu svako ima svoje mišljenje i svako je legitimno. Ja ne navijam za Partizan nikad, zapravo uglavnom navijam protiv njega, ne doživljavam bilo kakvu povezanost sa tim klubom zbog države, igrača ili bilo koga ili bilo čega drugog, šta više doživljavam ga kao najljućeg rivala kluba za koji navijam i to je tako. Njima svaka čast, 34 kola ne lažu, zasluženo su tu gde jesu i to je priča koja nema nikakve veze sa Zvezdom pa njima ne treba ni da se bavimo dok ne krene rasplet u ABA ligi. Da njihov ulazak u top 8 ili možda i dalje ima nekog efekta na srpsku košarku - to je nebuloza, taj uspeh ima samo efekta na njihovu navijačku bazu i neka uživaju dokle traje, KKP je na parketu zasluženo izborio te uspehe i igrao odličnu, a u jednom delu sezone i vrhunsku košarku objektivno. Osim toga, ovaj sastav KKP je skup legionara gde od srpskih igrača neku ulogu (i to epizodnu) imaju samo Avramović i Smailagić, a to je verovatno i najveći uzrok takvom uspehu jer ostali domaći igrači nemaju dovoljan kvalitet da iznesu takav rezultat. Ponavljam, svačiji stav na ovu temu je legitiman, ko navija za KKP u EL ima svako pravo na to i nek uživa u trenutku. Još jedna stvar, mislim da i u Partizanu nikako neće biti zadovoljni ako ostanu bez trofeja ove sezone, pa makar igrali i F4 EL. Ali hajmo mi za sad da se bavimo našim dvorištem.

 

Sto bi rekli manje elokventni - potpisujem od reci do reci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Nisam te bas najbolje razumeo, ako te ne mrzi, objasni malo opsirnije.

 

Већ јесам у посту раније. Навијачи су маса, не могу колективни мотиви бити искрени и честити него само док тренутно одговара навијачком расположењу. Једино да се уради селекција по неком критеријуму за одређени догађај па да истомишљеници умјесто са страшћу уђу са рацијом на масовни скуп.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Константин said:

 

Већ јесам у посту раније. Навијачи су маса, не могу колективни мотиви бити искрени и честити него само док тренутно одговара навијачком расположењу. Једино да се уради селекција по неком критеријуму за одређени догађај па да истомишљеници умјесто са страшћу уђу са рацијом на масовни скуп.

 

Jasno. Ja sam mislio na iskrenu i casnu nameru kluba. Za navijace naravno da znam da su masa.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Filbi said:

Kad okvirno kreće play off aba lige

Mislim da zvanicno negde oko samog kraja aprila,mada ce vrv biti pomeranja zavisi od Partizana i mozda Buducnosti ( mada ne verujem da ce oni nesto daleko dogurati u EK ove godine ) ako se ne varam. A poslednju tekmu igramo mi i COL 24. aprila. Uglavnom, prilicno sam sludjen kalendarom 😄

Edited by Kosjan Willavić
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Guru said:

Petrušev u EL u spot up situacijama dozvoljava protivnicima 1.247 poena po posedu i 49.4% iz igre, ostatak ekipe dozvoljava 0.899 poena po posedu i 34.6% iz igre. Kada se tome doda onaj njegov prespori šut, stvarno nisam ubeđen da je njegova budućnost na poziciji 4 na kojoj ga forsiramo, mada je jasno da i za peticu ima nedostatak čvrstine, fizikalnosti, da loše brani pik itd. Ipak, na petici bi bio znatno veća i konstantnija pretnja po koš, jer bi više bio uključen u pik kao roll man - gde je i najjači, a mogao bi da se otvara i na pop gde bi onda imao više vremena i prostora za šut, ili ako mu izađu na closeout za igru licem i one moćne prodore protiv sporijih čuvara. Takođe, u EL je u situacijama kada je preuzimao spoljne igrače u piku dozvoljavao svega 0.767 poena po posedu i 32.0% iz igre, tako da bi neka switch odbrana sa njim na petici mogla da bude rešenje. Kada svi budu zdravi, voleo bih da vidim rotaciju u kojoj bi što više minuta na 5 igrali on i Martin, na 4 Bentil i Lazarević, na 3 Lazić i Dobrić, uz Kampaca, Nedovića i Vildozu koji bi igrali gro minuta na 1 i 2, mislim da bi tako uspeli da uspostavimo neki balans između napada i odbrane.

 

 

Pa mi i jesmo najbolje igrali kada su Dobric, Lazarevic i Filip bili spusteni poziciju nize (pocetak Duskovog mandata, Olimpijakos tamo).

Kapiram da je najveci problem (pored uzasne selekcije na koju se nema smisla vracati) to sto Dusko voli da mu 4 igraju oni najtalentovaniji jer gro napada ide preko njih.

Ljudi se cude sto toliko forsira Bentila, a nisu ni svesni koliko cemo tek igrati preko cetvroke dogodine kad tu, boze zdravlja, bude legao kapitalac.

Zato se i jurio Polonara iako centar bio potrebniji, i Dusko je imao tu ideju da Filip igra na 5, samo ocigledno ne po cenu da mu najnetalentovaniji igrac u rosteru igra 4.

Jednostavno, to se kosi sa njegovom kosarkaskom filozofijom.

On je, za razliku od vecine svojih prethodnika, ima, i to je okej.

 

Naravno, to ne znaci da mi necemo igrati sa nizim petorkama u finalu ABA, narocito zbog takvog matchupa i prilagodjavanja Partizanu, kome smo opet, mi vise neugodni nego oni nama.

Ja tu ocekujem Lazu juniora na 4, igrao je par minuta na 4 i Dobric u onom prvom ABA derbiju ako se ne varam, u trenucima kad je tamo na parketu bio Grk.

 

Nama je, zapravo, u derbiju jedini problem Lesor.

Eksuma sa Kampacom zaustavljamo bolje nego 80% EL ekipa, Pantera sasvim pristojno cuva Lazic evo drugu godinu zaredom.

Problem je beli medved (u ABA okvirima) Lesor i zbog toga je jako vazno da Martin nastavi sa dobrim partijama jer jedino on moze koliko - toliko da mu parira.

Naravno, vazan duel je i Petrusev - Ledej gde ga je drugopomenuti najcesce oducavao od kosarke.

Tu Filip mora da pokaze reakciju, neka ostane na 2 poena ali neka spreci Kebu da mu uvali 20.

Edited by Nenadd
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...