Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ne razumem ovo. Ko mu zamera i sta su Luvavu, Nejpir i Mitrou-Long?

Neki njihovi novinari, što nisu odmah doveli zamene za povređene igrače a znali su da će dugo biti odsutni ... Naz-Long je od početka sezone u Armaniju.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

sa parama poreskih obveznika, ima ko misli da je to OK, odnosno nema nista protiv.

 

Koliko god delovalo kontraintuitivno, na šta i na koji način sve država Srbija troši novac svojih poreskih obveznika, ovo je još i najmanja šteta. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, MrTripleDouble said:

Ne razumem ovo. Ko mu zamera i sta su Luvavu, Nejpir i Mitrou-Long?

 

 

Pa ima logike.

 

Ispovredjivali su im se igrači, nisu pomislili nekoga da dovedu dok nisu vezali xy poraza.

Onda su, kada su bili u situaciji da nemaju pleja i da im se igra raspada zbog toga, doveli Luvavua kao krilo.

 

Izmedju povrede Pengosa i dovodjenja Nejpiera, prošlo je 12 kola Evrolige.

 

Sve u svemu, na kraju su svejedno doveli igrače i pokazalo se da mogu da igraju dobru košarku, samo nikome nije jasno što su čekali toliko. A sigurno nije u pitanju ušteda par plata.

 

 

 

Inače, Mitrou Long je od kraja prošle sezone kod njih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Vidi, stvarno, dosadio si sa jednom istom pricom - OK kapiramo, dva drzavna projekta, bacanje para i tako to, ali isto tako kako ti mislis da to ne treba raditi sa parama poreskih obveznika, ima ko misli da je to OK, odnosno nema nista protiv.

 

Moralna relativizacija.

 

Mi uopste ovde ne pricamo o samom sportskom aspektu, da je valjda normalno da ljudi ocekuju promene, a ne da sve bude zakucano u vremenu i da se stalno ponavlja isti momenat. Pricamo o tome na sta podseca ovo nenormalno ulaganja u odredjene klubove i kako se ono uklapa u zabokrecinu od mentaliteta drustva u kojem zivimo.

 

Cak i ovo tvoje "vidi, smorio si" zapravo znaci "vidi, vecina se slaze da si smorio" sto je upravo to - narod je rekao svoje, ko ste vi da osporavate zelje naroda? Nema veze da li i koliko neko smara - bitno je samo sta vecina odluci. Pa ako je ta vecina ubedjena da su Hrvati zlo ili da su "zuti" krivi za sve, sta ces, glas naroda je presudio.

 

Jer, ima mnogo forumasa koji "smaraju ponavljanjem necega" na ovaj ili onaj nacin - imas ljude koji smaraju sa sudjenjem, imas ljude koji smaraju sa time da su centri KKCZ losi, imas ljude koji smaraju sa tim da je Covic ovakav ili onakav. I sad, posto vise ljudi deli odredjen stav, onda on nije smaranje, ali ako ga skoro niko ne deli, onda "jao, pa prestani da smaras"?

 

Mislim, mozda vecina ovde i nema nista protiv da KKP postane ono sto je ranije bio PAO sa Obradovicem (veliki deo ako i KKCZ bude bio ono sto je sada Olympiacos)? Pa sta? Zasto bi nekoga ko ima potpuno suprotno misljenje takav vecinski stav na bilo sta obavezao?

 

1 hour ago, longbowman said:

 

Koliko god delovalo kontraintuitivno, na šta i na koji način sve država Srbija troši novac svojih poreskih obveznika, ovo je još i najmanja šteta. 

 

 

Ova teza se toliko puta ponavlja da se skoro u potpunosti izlizala.

 

Ne, uopste se ne radi o "najmanjoj steti", samo o starom dobrom prebacivanju krivice na drugoga. Eno, SNS krade i bije politicke protivnike, sta smeta da ja sa malom platom malo skoknem do neke radnje i uzmem sebi par stvari, a ako neko pokusa da me spreci mlatnem ga motkom.

 

Zapravo, ovakvom kampanjom da se srpski pauerhausi razlikuju od drugih zbog ovoga ili onoga (mozes misliti, nigde nema takvog domaceg terena, kao da Galatasaray nije nikada ucestvovao u EL) pa je onda opravdano da im se gleda kroz prste, da ABA liga izgleda kao prosecan tender u Srbiji (kao, svi imate sansu, ali zna se ko ce biti izabran) i da ne nabrajam dalje - sve to podseca na svakodnevnicu u Srbiji u kojoj ljudi koji zele da se cene rad i pravila ispadaju budale ili smetnja koju treba ukloniti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Ne, uopste se ne radi o "najmanjoj steti", samo o starom dobrom prebacivanju krivice na drugoga. Eno, SNS krade i bije politicke protivnike, sta smeta da ja sa malom platom malo skoknem do neke radnje i uzmem sebi par stvari, a ako neko pokusa da me spreci mlatnem ga motkom.


 

 

Totalno promašena analogija. 

 

Imaš 5 miliona eura u komadu koje je država uzela od svojih građana, u jednoj maksimalno korumpiranoj zemlji. Znaš 100% da tih 5 miliona eura neće biti iskorišćeno za neke trivijalne stvari poput vrtića, bolnica, unapređenja obrazovnog sistema i sličnih maštarija dokonog sveta, već da je taj novac hipotetički namenjen za dve stvari

 

1) Jubilarni osamdeseti stan XY SNS činovnika i novi McClaren. 

2) Za neke Pantere, Vildoze, Ledeje i omogućavanje i jednima i drugima da postoje uz ungodly dugove kao da  nisu dužni.

 

U ovom slučaju ne može se reći da je bilo šta od ovoga normalno raspolaganje novcem, ali je druga opcija kako god okreneš nešto što ima u sebi trunku pozitive, dok prva apsolutno nema. 

 

Quote

 sve to podseca na svakodnevnicu u Srbiji u kojoj ljudi koji zele da se cene rad i pravila ispadaju budale ili smetnja koju treba ukloniti.

 

I ne postoji bilo kakva naznaka da će ovo biti promenjeno. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Miki28 said:

Eto jos jedne foritze pravo niotkuda. 

 

pa nije niotkuda mikele iz 1928, nego si ti napisao kako je duško trener-prodavac magle jer nije uzeo euroleague;

evo nekih podataka

- 2 x finale euroleague (jednom od ta dva finala 2:3 protiv kindera, pošto se tada igralo na tri dobijene)

- još jednom na f4

- 6 x u 1/4 finalu 

 

to ti je 9 od 17 učešća u evroligi (3x ispadanja u top16, ranih 2iljaditih, gde se iza toga išlo na f4 neću da računam)

 

uspesi u nacionalnim prvenstvima i kupovima:

FIBA Korać Cup champion (2000)

3× Spanish League champion (2002, 2010, 2020)

3× Swiss League champion (1997–1999)

French League champion (2000)

4× Spanish Cup winner (2002, 2004, 2007, 2009)

2× Swiss Cup winner (1997, 1998)

French Cup winner (2000)

Greek Cup winner (2015)

Serbian Cup winner (2023)

Spanish Supercup winner (2008)

French League Coach of the Year (2000)

AEEB Spanish Coach of the Year (2001)

ACB Best Coach (2009)

 

 

 

...

i onda je to prodavac magle. bađ puno puno magle tu ima, da ti ja kažem.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

pa nije niotkuda mikele iz 1928, nego si ti napisao kako je duško trener-prodavac magle jer nije uzeo euroleague;

evo nekih podataka

- 2 x finale euroleague (jednom od ta dva finala 2:3 protiv kindera, pošto se tada igralo na tri dobijene)

- još jednom na f4

- 6 x u 1/4 finalu 

 

to ti je 9 od 17 učešća u evroligi (3x ispadanja u top16, ranih 2iljaditih, gde se iza toga išlo na f4 neću da računam)

 

uspesi u nacionalnim prvenstvima i kupovima:

FIBA Korać Cup champion (2000)

3× Spanish League champion (2002, 2010, 2020)

3× Swiss League champion (1997–1999)

French League champion (2000)

4× Spanish Cup winner (2002, 2004, 2007, 2009)

2× Swiss Cup winner (1997, 1998)

French Cup winner (2000)

Greek Cup winner (2015)

Serbian Cup winner (2023)

Spanish Supercup winner (2008)

French League Coach of the Year (2000)

AEEB Spanish Coach of the Year (2001)

ACB Best Coach (2009)

 

 

 

...

i onda je to prodavac magle. bađ puno puno magle tu ima, da ti ja kažem.

+

Uspesi:

  1. Igrački:

          Split:

  • Kup evropskih šampiona (2): 1988/89, 1989/90.
  • Prvenstvo Jugoslavije (3): 1987/88, 1988/89, 1989/90.
  • Kup Jugoslavije (1): 1989/90.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Big Ticket said:

Не бих био у кожи ниједног тренера у best of 5 против Жоца. А тек не на евентуалном Ф4 на један меч. 

 

Ovo. Zna se kako priprema ekipe, naročito za F4. To bi bila (trenerska) poslastica.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Miki28 said:

@uini i Kari ima x10 uspjeha od Duska ali ovo je 2023 godina. 

 

2020e je bio prvak španije u konkurenciji reala, barce, valencije; 

nisam ti pejstovao one titule i uspehe da bih te učio šta je duško postigao, siguran sam da znaš ili možeš sam da proveriš, nego da predupredim ovakve tejkove koji valjda služe da podvuku kako je on svoje uspehe imao jako davno, pošto nije.

 

al' dobro, do pre mesec-dva smo čitali kako je željkovo vreme kao vrhunskog trenera prošlo, da je došao u bgd da se zavitlava i da svako može da vodi tim na način na koji njemu tim igra.

pisalo se očigledno, da njegovoj logici treba vreme da se uspostavi kako treba ali tad je bilo hahahah kakva prevara. i tako to ide do sledećeg hot tejka. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

2020e je bio prvak španije u konkurenciji reala, barce, valencije; 

nisam ti pejstovao one titule i uspehe da bih te učio šta je duško postigao, siguran sam da znaš ili možeš sam da proveriš, nego da predupredim ovakve tejkove koji valjda služe da podvuku kako je on svoje uspehe imao jako davno, pošto nije.

 

al' dobro, do pre mesec-dva smo čitali kako je željkovo vreme kao vrhunskog trenera prošlo, da je došao u bgd da se zavitlava i da svako može da vodi tim na način na koji njemu tim igra.

pisalo se očigledno, da njegovoj logici treba vreme da se uspostavi kako treba ali tad je bilo hahahah kakva prevara. i tako to ide do sledećeg hot tejka. 

 

2020 Pesiceva sramota ali dobro, svaka cast Dusku na svim uspjesima ranije u tim klubovima ali sada je trener Crvene Zvezde.

 

Za sada kup Radivoja Koraca i to je dobro ali porazi protiv Albe, Bajerna, Paoa, Zalgirisa su problematicni a o Ciboni da ne pricam. 

Ova njegova sezona jako podsjeca na sezonu kad je bio trener Pao i pohvalice se kupom a dobice samare na ostalim poljima.

 

Ipak opravdanje je nikad slabiji tim i budzet, samo Nedovic, Facu, Vildoza. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

nema nikakvih opravdanja. ako ne napravi uspeh, nije uspeo i to je to. 

samo me nervira ta priča prodavac magle zato što nam se ne dopada aktuelni učinak.

Evo pratis kosarku relativno digo, nisi ala Kosta ili Covke ali imas koju godinu pracenja pa mi molim te daj racionalno objasnjenje vodje ja ekipe prethodnih 2 mjeseca sto se tice rotacije, minutaze igraca? 

Link to comment
Share on other sites

Duskovo ciscenje 3:0 u finalu ACB lige 2010. protiv najjace Barse u svojoj istoriji je za mene podvig ravan osvajanju EL, ako ne i visi.  Te sezone se Barselona prosetala u EL uz samo jedan poraz od Partizana i nabijanja Olimpijakosa u finalu 20 razlike.

Covek je tih godina od jednog prosecnog San Emeteria napravio kosarkasku masinu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ево мало података за љубитеље статистике:

Мајк Џејмс је играч са највише утакмица са постигнутих 20+ поена у Евролиги то је учинио 75 пута за шта му је било потребно 232 утакмице, следећи је Де Коло са 73 такве утакмице.

Од наших највише таквих утакмица има Василије Мицић 51 пут је постизао 20+ поена на 224 одигране утакмице. Следи Ракочевић са 42 такве утакмице, Теодосић 37, Недовић 27, Бодирога 26, Вујанић 21. 

Подаци су од сезоне 2000/01 па до данас.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...