Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

29 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Zanimljivo vece u EL

Baskonija, Fener i Macabi izgubili sto je dobro za Partizan i Zvezdu
Valensija dobila, valjda necemo imati 3 a mozda cak i 4 spanska kluba u top8

 

Prikladniji bi ti bio Šengelia nego Teo kao slika....just sayin

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Zanimljivo vece u EL

Baskonija, Fener i Macabi izgubili sto je dobro za Partizan i Zvezdu
Valensija dobila, valjda necemo imati 3 a mozda cak i 4 spanska kluba u top8

 

Nista licno, ali bi moglo malo manje da se prati sta je dobro sa ova dva tima. Hajde ovde i nekako, nego komentator na SK koji se radovao kosevima Barcelone kao da je rodjen tamo (ili je uplatio 1 na tiketu) uz pojasnjenja da poraz Maccabija odgovara Partizanu/Crvenoj zvezdi. Prosto, ne mora bas svaki mec Baskonie, Zalgirisa, Maccabija, Valencie ili Efesa da se posmatra samo na taj nacin.

 

Sto se tice plasmana u TOP8, 18 pobeda ce biti neki minimum, a tek 19 ce garantovati siguran plasman. To bi znacilo da Feneru i Monacu nedostaje jos 6 pobeda, Zalgirisu, Valenciji i Baskoniji jos 7, Maccabiju i Partizanu jos 8, Efesu i Crvenoj zvezdi jos 9. Da, tacno je da je tu i Virtus, ali njima treba isto jos 9 pobeda od 12, a imaju jos samo 5 meceva kod kuce. 

 

Naravno, sve ce biti lakse za prognozu u petak uvece, pogotovo nakon meceva Valencia - Maccabi i Zalgiris - Partizan.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Sector said:

CZ je ispala iz trke za 8.

 

KKP je u igri, mislim da vam je bolje da Žalgiris ovo dobije pa onda vi njih u Kaunasu.

Bolje je i za jedne i druge da dobije Efes, pa makar se sanse oba nasa kluba merile u promilima.Zalgiris ima zajeban raspored, probleme sa povredama bitnih igraca, i prosto odbijam da poverujem da mogu da okoncaju regularni deo sezone, u dobrom ritmu u kojem su bili do sada.

Bilo bi to pravo malo sportsko cudo.

S druge strane Efes ima neupitan kvalitet, mozda i najlaksi raspored do kraja, od poslednjih 7 meceva, 5 igraju kod kuce, i bez obzira na svu disfunckionalnost i promesane uloge u timu, ako odigraju na 60% svojih mogucnosti, mislim da ce bez problema do plej ofa. Opet, nekako mi se cini da ce tamo i zavrsiti takmicenje, osim ako znatno ne unaprede timsku hemiju i voljni faktor. Neki skor od 19-15 je po meni nesto najgore do cega ce dobaciti, sto je i za Zvezdu i Partizan gotovo SF.Dakle Zalgiris je ekipa koju pre treba targetirati kao rivala za mesto u PO

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce biti bas minimalno veca kvota na Zalgiris jer su domacini al Partizan dolazi sa vecim samopuzdanjem, dan vise odmora plus igrali kod kuce a ovi na strani i to dosta zahtevniju utakmicu gde su Ulanovas i Brazdeikis igrali po 30ak min a Partizanovi nosioci manje. Plus je Partizan dosta kvalitetniji na papiru svakako a Zalgiris trenutno kuburi sa plejmejkersom pozicijom jer im se od ranije povredjenog Evansa povredio i Tejlor a Lekavicius i Dimsa je trenutno ubedljivo najtanje u El. Partizan igra bolju odbranu u zadnje vreme sto ce biti presudno za taj mec i pokazao je da moze da igra i na manji broj poseda i strpljovo u napadu sto ce takodje biti neophodno protiv Zalgirisa. Bice mozda ne preterano lep al zanimljiv mec svakako.

Link to comment
Share on other sites

Dobija Partizan 20 razlike. Partizan se muči sa ekipama koje su bolje spolja i koje koliko toliko pariraju unutra. Očekujem laganu  pobedu komšija sutra .

 

Fener je igrao baš dobro na početku, pa je onda Motli doživeo povredu i sa tim se poklopio pad forme, vidim ih na F4 ako se ugrize u Top 8, a hoće.

 

Makabi igra smisleno posle mnogo godina, kad kažem smisleno mislim na defanzivu. Većina nas poučena prethodnim godinama očekuje da počnu da brejnfartuju, ali to se ne događa. Igrali su 2 teške tekme bez Zoa i skupo prodali kožu.

 

Naredna 3-4 kola mogu da izdvoje žito od kukolja, zanimljiva će biti i borba za prednost domaćeg terena.

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...