Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

"Imali smo ih, imali smo dve šanse, sjebali smo stvar, ali nema tuge, šta imamo sada da tugujemo. Imamo još jednu utakmicu", nastavio je sjajni šuter, a onda za kraj na srpskom upitao:

"Ko je najbolji"?

 

na prvo čitanje sam pomislio kako je lepo od kevina što je podelio svoju odgovornost sa celom ekipom; onda shvatim da on priča isključivo o ove dve tekme, daklem, čovek preuzeo deo odgovornosti na sebe, iako nije igrao, rispekt.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Seti se da je uspeh u ligaškom delu bio posledica dobrog rasporeda.

Ligaski deo je takav da daje prednost timovima koji imaju vise kvaliteta u rosterima, a Real ga svakako ima sve i da igra bez trenera. Pa i taj toliko kritikovani Musa ima veliki kvalitet, samo sto on jos uvek nije dokazan u velikim mecevima kakvi su ovi protiv Partizana. I naravno, ekipa koja ima Tavaresa je u velikoj prednosti u odnosu na druge, previse je dominantan i dovoljno je samo njegovo prisustvo na parketu da Real napravi prednost. 

 

Ne treba zaboraviti ni da Real sve 4 utakmice serije do sada igra sa samo jednim centrom (od toga jednu i po utakmicu upravo bez Tavaresa). Da unisten povredama Rendolf dobija prve ozbiljnije minute u EL ove sezone u plej-ofu kao njihova jedina klasicna cetvorka u druge dve utakmice, a od njega je cak i mali Vukcevic vise igrao tokom regularnog dela. I to su sasvim realni razlozi zbog cega Real u najvecem broju minuta izgleda lose.

Link to comment
Share on other sites

Drugari,niko vam nije kriv što ste (ide opet problematičan termin) sami sebi "pucali u kolena" učestvovanjem u šaketanju na kraju druge utakmice u Madridu. U suprotnom bi ste već sada rezervisali karte i bukirali smeštaj u Kaunasu. Cenim da su šanse Reala bile ne veće od 10% u trećoj utakmici. Jesu isprovicirali tuču? Jesu. Jel veća krivica na njihovoj strani? Jeste. Da li su i vaši igrači lemali okolo? Jesu. Molim lepo. Da ste bili pametniji i pribraniji,mogli ste drugačiji scenario da sačinite.

Znao sam da će biti zajebano dobiti 4.utakmicu. Vi sa jednim imperativom da je ovo poslednja "prava meč-lopta",a oni su vam posle treće utakmice pustili nešto krvi..namirisali su da ste ipak ranjivi i da imaju šansu. Psihologija se okreće. I dalje mislim da ste bliži prolasku sa povratkom Pantera,a oni bez Deka. Videćemo ko je više kadar da napravi podvig - vi da napravite treči brejk ili oni da vežu tri pobede i kompletno okrenu seriju?

Izdvojiću 4 situacije za koje mislim da su sinoć bile u korist Partizana:
- Rendolf gazio liniju (ja nisam video kontakt vrha patike sa linijom)
- faul nad Grkom pri šutu za tri (mislim da mu je Ćaćo dozvolio da normalno doskoči,ali je Papapetru ispružio nogu ka njemu)
- faul nad Tavarešom suđen kao faul na zemlji (očito na šutu)
- nesuđen faul nad Ćaćom na ulazu (mislim da ga je Madar udario po ruci)
Razuverite me..pokažite da grešim i nema problema.

Ja mislim da generalno imate dobro suđenje i tretman ove sezone u EL. Tome postoji razlog. Kao što postoji razlog zašto ga mi nemamo. Ne vidim problem u tome da se to konstatuje.

To što se "sami Španci nisu bunili na start Ledeja" i dalje ne znači da on nije izuzetno neoprezan i opasan. Realu ABA liga nije "matična". Nama ovde jeste. Realovi navijači ga vide obično po dva puta po sezoni..mi ga gledamo pune dve godine. Ovo mu je ko-zna-koji po redu prljav potez. Pri čemu ni ja ne mislim da to radi namerno,ali ga očito libo racku..isturanje laktova,kolena,guranje sa leđa,bacanje u noge. Raznovrstan repertoar.

Ja drugari grobari,vaš topik ne čitam. Nikada. Na starom forumu sam znao da gvirnem kad bih primetio da neko od "naših" tamo kampuje..bivalo mi je zanimljivo da vidim o čemu se radi,koja je frka u pitanju. Pa onda sprdnja sa čuvenim svečanim dočekivanjima na našem topiku.
Ne pametujem vam na matičnoj temi, ne solim rane, ne provociram. Valjda imam slobodu da utakmicu Evrolige onda komentarišem na EL topiku? Čak mi je pomalo smešno da toliko obraćate pažnju šta se tamo piše,pored vašeg..ne toliko smešno,izvinjavam se,koliko neshvatljivo. Dok je Zvezda u takmičenju ja o njenim utakmicama čitam samo na našem topiku. Naravno,ovo je subjektivna stvar i ne želim da kažem kako treba/mora da bude ili postane neki standard.

 

Edited by Drug Crni
slova
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Barkley#34 said:

Da se nadovežem da smo zaključili da Ledej povređuje igrače ili bezobraznim potezima (što mu se dešava) ili je u pitanju reckless play. Jedan napiše, pet potvrde i odmah je tačno. Još ako bi njih 30 lajkovalo postaje zakon.

 

Ideja da je u pitanju nešto treće se ni ne razmatra.

 

Sarkazam po strani, najiskrenije mislim da namere nije bilo, a o tom reckles play-u moze da se diskutuje ali samo u cilju diskusije posto takva kazna ne postoji u evropskoj kosarci, koliko je meni poznato.

Link to comment
Share on other sites

Kod ove konkretno situacije sa Dekom siguran sam da nije postojala namera da ga povredi, ali je Ledej definitivno prljav i neoprezan igrac i uopste ne cudi da dva igraca dozive teske povrede upravo u duelu sa njim. Covek sa preko 2 metra i vise od 100 kila uopste ne gleda gde i na koga skace, koga gura, kome ulece u putanju i ne razmislja sta sve moze da se dogodi. Ostavicu u spojleru samo neke od situacija koje je za ove dve sezone napravio, a bilo ih je i vise.

 

  

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

Docekivanje na lakat Vildoze u trku je klasican prljavi potez, ali za ovaj lakat sa ledja igracu koji je na skoku u noge bih delio suspenzije samo tako (drugi klip).

Najopasnija stvar na basketu, tako se lome kosti.

Jurio ga je svo vreme, tako da tu nema nista slucajno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Daj bre, je li odlična priprema utakmice ili situaciono prilagođavanje? 🙄

Zasto ne oba? Jedno je povezano s drugim. Covek odbrana je bila potpuni skandal u madridu, pa je resio nesto da promeni, svakako neplanirano u odnosu na inicijalni game plan.

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Koje je prilagođavanje mogao da napravi?

Nije pitanje za mene. Secam se i dalje kako su se neki smejali sto radonjic nije znao da napadne duletovu zonu i sto nelson ubija prvi obruc sutem za 3.

Tad se o tome pisalo i podsmejavalo.

Mislim nije ni bitno, jasna je meni bolecivost prema zocku, i koliko god cus jeste verovatno cuskija, napravio je dovoljno dobar adjustment u bgu.

I mnogo se prica o sakatosti kkp, dok je real takodje osakacen, bukvalno 5 igraca ne ucestvuje u igri- poarije, abalde, kozer, sad dek...dok rendolf i korneli igraju neki svoj sport. Predtrogo bi bilo dodati tu i hezonju ali nije daleko.

Plus vreme za odmor koje kkp ima a oni ne i starost ekipe.

Edited by Losmi17
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ledej odlicna pokazna vezba navijackog biasa

 

Meni lično je najbolja pokazna vežba navijačkog biasa Željko Obradović, čovek koji poštovanje ne dobija isključivo od određenog procenta ljudi u sopstvenoj državi.

Edited by fillam
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne znam zasto mene quotujes kad zelimir od mene dobija postovanje

 

Nadovezujem se na upis i tematiku, komentarišem generalno situaciju kao i ti, jer ima i navijača Partizana koji se slažu sa tim da je Ledej prljav igrač (što nema nikakve veze sa neslaganjem sa tvrdnjama da je namerno povredio Deck-a).

Edited by fillam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ledej odlicna pokazna vezba navijackog biasa

da ljudi koji ceo svoj forumski lifespan pisu normalne i realne stvari(bez obzira na navijacka trvenja) toliko brane najprljavijeg igraca koji je zaigrao na ovim prostorima(i sire)

Moglo bi de reći da je navijački bias kada forumska ekipa po difoltu presuđuje u konkretnom slučaju na osnovu istorije tog igrača.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Za Real je konstatovano odavno, pa i pre početka sezone, da je ekstremno tanak na poziciji PG. Kad se Campazzo vratio iz USA ja sam mislio da je no brainer da ga Real pokupi, ne samo jer je vrh igrač i njihov bivši igrač kome ne bi trebalo prilagođavanje, već i zato što im je plej takvog kalibra a s obzirom na renome kluba - neophodan, verovatno su tu neki pravni i računovodstveni razlozi odigrali ključnu ulogu zašto on već nije u Madridu. Na ostalim pozicijama su dobro pokriveni, mada je to i dalje kombinacija trofejnih veterana + igrača koji nisu na ovom nivou igrali pobedničku košarku do sada. Pod košem su najjači u EL, ja bih rekao i ubedljivo, ali džaba je to za ovu seriju kad nijednom nisu igrali kompletni. Tavaresu svaka čast kako izdržava ovu minutažu, s obzirom na njegovu fizionomiju, nije isto da igra 40 minuta koščati džin ili neki smallball centar od 205 cm. Ne može se poreći da Mateo nije kalibar trenera najtrofejnijeg (i najbogatijeg) kluba u istoriji evropske košarke i da je razlaz sa prethodnim trofejnim trenerom bio pod nekim čudnim okolnostima.

 

Partizan je prvu dobio na guzove realno, jedan šut u poslednjoj sekundi je odlučio, u drugoj Real nije imao svog daleko najboljeg igrača na raspolaganju i tu su zaista izgledali bezidejno i grozno, potpuno su razbijeni. Na kraju krajeva, nije više razlika u budžetu između Reala i Partizana 10 puta u korist Reala nego maksimalno 3 puta. Real cele sezone ima problema sa povredama i odsustvom igrača. Tu je i faktor da balkanski igrači poput Muse i Hezonje ne igraju sigurno pod istim pritiskom i emocijama protiv KKP ili neke druge ekipe. Sinoć ne bi bilo neizvesne utakmice da NWG nije uradio nešto što se dešava jednom u 20 godina, sa uzastopnim brainfartovima, ovo je Real dobio dosta rutinski oportunistički iskoristivši kako skraćenu rotaciju Partizana tako i ipak jako specifičnu situaciju koja je prethodila ovoj utakmici.

 

Opet, KKP je bolji kroz celu seriju overall a u sredu će biti kompletan minus Aleksa. Real će opet igrati bez dva nesumnjiva startera i verovatno rezervnog centra. Meni to zvuči kao 50-50 utakmica barem, ako ne i na stranu KKP mada znamo da i Real ima vanparketsku logistiku.

 

Što se Ledaya tiče, on je ekstremno prljav igrač sa ozbiljnom istorijom nesportskih poteza i ne verujem da bi se frka dizala da je ovo izveo Papapetru, Exum ili Anđušić. Osim toga, ova serija se igra pod velikim tenzijama i vrele krvi, a videli smo i jednu od većih tuča u istoriji EL. Razumem da su navijači KKP nervozni, tačno je da ovde ima provokacija i zajedljivosti pojedinih navijača KKCZ, ali Leday jeste prljavac, igrao za Partizan, Zvezdu, Lejkerse ili KK Dubočicu. Pri tome, nije ni Deck nevinašce, naprotiv, pa je i tu možda bilo prethodno nekog trash talka i slično. Odbijam da verujem da je ovde bilo namere, za razliku od nekih prethodnih Ledayovih avantura, ali ovo jeste bio u najmanju ruku veoma neoprezan potez. 

 

Barsa neće biti označena kao truba ako KKP prođe na F4, naprotiv, oni su favorit u tom potencijalnom meču i jedina ekipa u EL koja pound for pound ima bolje igrače od KKP na skoro svakoj poziciji. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ok, sudija, važi.

 

nije to okej sudija, već činjenica, ćao inspektore.

daklem, čovek te stvari radi u kontinuitetu. ja ne mislim da je namerno, već da je nahajno, što ameri kažu reckless, i što se u ozbiljnoj ligi takođe kažnjava.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hezonja je meni gotivac koji košarkaški gledano ima skillset koji obožavam. Njegov način igre je problematičan i jednodimenzionalan pa mu se mora praviti igra baš za njega i stavljati u prave pozicije na oba kraja terena. 

Najbolju košarku je igrao u Uniksu kod trenera koji je to kapirao

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

ma vidi, sad treba blagonaklono da gledam na lika kojeg zabole patka šta će da se desi u duelu na svakoj trećoj bitnijoj tekmi.

kao, nemam nameru ali ke sera, sera. važi.

 

Ne, nije to beznacajna stvar, ali ipak postoji razlika izmedju nemara i zle namere. Kao sto vec napisah, da postoji taj reckless faul u evropi, to bi bila odlicna situacija da dobije odgovarajucu kaznu za onakav start. Ali ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

nije to okej sudija, već činjenica, ćao inspektore.

daklem, čovek te stvari radi u kontinuitetu. ja ne mislim da je namerno, već da je nahajno, što ameri kažu reckless, i što se u ozbiljnoj ligi takođe kažnjava.

Činjenice u tvojoj glavi. Kao što Teri kaže, možemo da diskutujemo o tome da li je neoprezno, nehajno ili splet okolnosti, jer ga je povukla lopta, ni ne vidi Deka kad je krenuo u paradu, ala Vesa Petrović ali polazimo od toga da je ovde krenula hajka da je bilo s namerom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, John Terry said:

 

Ne, nije to beznacajna stvar, ali ipak postoji razlika izmedju nemara i zle namere. Kao sto vec napisah, da postoji taj reckless faul u evropi, to bi bila odlicna situacija da dobije odgovarajucu kaznu za onakav start. Ali ne postoji.

a sta je odgovarajuca kazna za igraca koji je ili svojim nemarom ili namerom(bez da seciram kada je bilo sta) povredio xy igraca, sa kojima deli isti hleb?

da mu se vrati istom merom?

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

a sta je odgovarajuca kazna za igraca koji je ili svojim nemarom ili namerom(bez da seciram kada je bilo sta) povredio xy igraca, sa kojima deli isti hleb?

 

Za konkretan incident u evropskoj kosarci kazna ne postoji. Odgovarajuca kazna bi bila verovatno iskljucujuca greska zbog nemara, a onda ako se to ponavlja kumulativna suspenzija. Kazna mora da postoji nezavisno od toga da li ima namere, jer povreda se desila i ne sme se onako uleteti u igraca, ali je potpuno nehumano i neljudski nekome pripisivati status koljaca i nameru na osnovu apsolutno nikakvih opipljivih osnova.

 

Podseticu te da su iste epitete lepili i nasem igracu, Lazicu, ne tako davno. Takodje veze s vezom nema.

Link to comment
Share on other sites

Legitimno razmisljanje.

 

EDIT: Mislim da pravila u sportu i u zivotu treba da teze ka tome da se smanji osecaj nepravde, tako da za sve treba da postoji propisana kazna, i treba razmisliti o kaznama za ovakva uletanja u telo protivnika.

 

Ovo doduse sto se sinoc desilo nije isto sto i onaj sudar sa Vildozom, a sto je kvotovano danas. Taj sudar je potpuno jasno i apsolutno slucajan. Ovo sinoc je bio opasan start.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...