Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Evroliga je najsmesnija organizacija mislim da su zeznuli i ove iz Aba lige. Da li je moguce dase u nedelju dana opet dogadja stvar gde sudije ne vide ocigledno gazenje linije u ovom slucaju Gudurica. Da li ce doci do neke reforme za ove bandite u narandzastom. Dzaba svi milioni iz dubaia ako se od sledece sezone obavezno ne povede racuna o ovim banditima

Link to comment
Share on other sites

Opasno dobro igra Zalgiris, osim u onom periodu kada su lagano izgubili dva meca sve ostalo su igrali ozbiljno i rezultat je lepih 10-8 uz 7-2 na domacem terenu. Od direktnih konkurenata vec imaju tri pobede vise od Virtusa, a kljucne meceve ih cekaju kod kuce - Crvena zvezda, Partizan, Maccabi, Baskonia. Jos se F4 igra u Kaunasu, bice to velika festa ako ucine cudo i proguraju se tamo.

 

Od ostalih meceva, bedne predstave Baskonie (klasicna domacinska ekipa) i Armanija koji je verovatno najlosiji napad u celom takmicenju. Alba i Bayern se moraju dobijati u gostima ako se zeli makar borba za plasman dalje do samog kraja.

 

U Atini su se Fener i PAO utrkivali ko ce da produzi svoju crnu seriju. Fener bas los, fali im doprinos sa klupe koji nemaju, fali im i visina i jacina pod kosem. PAO kriminalan osim skoka, normalno Bacon je bio najbolji ali ih je bas ukanalio na kraju.

 

U Beogradu prilicno realan rezultat - ovako izgleda kada jedna od najjacih EL ekipa odigra na maksimumu, zategne se odbrana i tu je slabiji protivnik nemocan. Tavares je cheat code u igrici, dovoljno je samo sutnuti na kos i on ce to uhvatiti i pospremiti zicer ili obezbediti novi sut bekovima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Mile1 said:

Evroliga je najsmesnija organizacija mislim da su zeznuli i ove iz Aba lige. Da li je moguce dase u nedelju dana opet dogadja stvar gde sudije ne vide ocigledno gazenje linije u ovom slucaju Gudurica. Da li ce doci do neke reforme za ove bandite u narandzastom. Dzaba svi milioni iz dubaia ako se od sledece sezone obavezno ne povede racuna o ovim banditima

 

spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dobar u piku said:

Bojim se da će Zalgiris biti u top 8,ljudi igraju pravu sistemsku košarku,evo došao Tejlor i odmah 10 poena,sjajna su sredina i tamo svako dobije šansu.Baskonija mora padati i dalje.

 

Mora se samo umreti i roditi go...

 

Svaka cast Zalgirisu. Ako Zvezda/Partizan zele da budu u top 8, onda nek jednostavno preuzmu stvari u svoje ruke i to izbore, pocev od pobeda nad direktnim rivalima.

 

Ova nadanja da ce rivali da se samouniste su smesna.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam većinu utakmica sinoć, evo nekih utisaka:

- Mislio sam da OLY lagano rešava Monako posebno nakon dobrog starta ali su iskamenjarili do kraja, Vezenkov je nakon one povrede pao u formi tj. spustio se malo na zemlju, dobar je igrač ali nije onaj tip koji će da izdominira 1 na 1 igrom kad nema sistemskih rešenja, mnogo vredna pobeda za Monako a SO je dao lepu šansu anonimusu Makoundou koji je odigrao dobru mini rolu, kakav je meč bio najbolje govori podatak da je Monako dobio uz zbirni index od svega 59

- Alba timskom igrom do pobede, oni uvek igraju u svom ritmu i haotični Milano se nije pitao previše, baš rutinska pobeda Albe koja je vodila od početka do kraja kao da igraju protiv nekog Braunšvajga. Meni je Mitrou-Long baš sporan igrač, ima on neki kvalitet ali odluke na terenu su mu baš indijanske.

- Žalgiris je fizički dosta čvršća ekipa od Virtusa. Na kraju se igralo koš za koš, Virtus nije odbranio nijedan od poslednjih 10 napada Žalgirisa, džaba raspoloženi Teo sa druge strane. Mickey mi je jedno od razočaranja sezone do sad, baš sam ga cenio kao igrača ali je postao pravi mlakonja. Imam utisak da ode u Žalgiris npr da bi bio MVP kandidat. Šengelija se baš raspada i nakon povreda nije ni senka onog igrača iz Baskonije.

- Bajern je odigrao napadački najbolju partiju sezone, baš im se otvorilo, ko zna kada će ponovo imati blizu 60% za 3. Baskonija je u svom maniru probala šutem za 3 da se vrati ali 30% timski nije dovoljno. Ipak, nezgodna su i dinamična ekipa i ne treba ih otpisivati.

- U Atini nismo gledali neku lepoticu, PAO se samoubio na kraju iako je Ponitka orao kao da igra za reprezentaciju, usraše mu saigrači odličnu partiju. Na kraju je Hayes presudio, ne volim ga nešto ali ima tu smirenost i bira dobra rešenja, inteligentan igrač. Mnogo bitna pobeda za Fener da malo povrate samopouzdanje. Rekao bih da Wilbekinu ne prija ova situacija gde se Nick the brick za sve pita u ekipi.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Aba liga je ozbiljnija liga od Evrolige u smislu jasnijih pravilia i sistema. 

 

Evroliga:

-odlucuje gde ce se igrati f4 u toku sezone

-dodeljuje vajld kardove 3 meseca pre pocetka takmicenja

-po nedefinisanim pravilima dodeljuje A licencu kao i ova garantovana mesta za sledecu sezonu (izuzev onog pravila od ranije da ko dodje iz Evrokupa ako bude u top8 da ce igrati i naredne)

-nepravedno kaznjava klubove registracijom igraca ili udarcem po dzepu

 

Aba liga:

-definisan unapred plej of sistem (nije mogla promena u toku sezone kada je Partizan trazio el f4 sistem u Abi kao sto je bio pre 9 godina)

-ucesnici se znaju godinu dana unapred (primer Zlatibor iz Aba 2 sto nije mogao i to su znali sezonu unapred, iako je los primer, ali je bar jasno definisan bio) i sa kog se mesta ispada sa kog se ulazi i ko uopste moze da udje

-ujednacenije kaznjavaju klubove za bilo kakav vid kazni (misljenja sam da za Topicev slucaj su nas mogli udariti po dzepu a ne ovako, ali ako je vec tako u pravilima jasno pokazuju da su pravila ista za sve kao i za visegodisnjeg sampiona lige, dok se za recimo Real i Barselonu i Olimpijakos u El ne primenjuju bas ista pravila na xy primera)

 

Spoiler

Jedino sto mogu zameriti Aba ligi (uz glupo pravilo sto Zlatibor kao sampion Aba 2 lige nije igrao Aba ligu) je to sto svake sezone je Boltauzer sudija kada su Partizan i Buducnost domacini a oko 80% utakmica i Javor (i nesto manji procenat Radovic i Pukl)  ukljucujuci regular season + playoff, sto nisam siguran da postoji u bilo kojoj drugoj ligi na svetu.

 

Link to comment
Share on other sites

Isti taj Zlatibor je dosao do trofeja ABA2 lige imbecilnim F8 sistemom jednog meca na neutralnom terenu - u PO ne bi imali sta da traze jer su zavrsili kao cetvrti ili peti. Tako da je ABA liga daleko od bilo kakve savrsene organizacije (da sad ne pricam ko finansira dva kluba u toj istoj ligi i kako su oni povezani sa neka druga dva kluba i tako).

 

Sto se tice EL, da li bi smetalo ako bi uslisili vapaje iz Srbije i sa raznih SNS medija i dali dve licence pauerhausima? Pa ne, ne bi, cak su se ovde prizivale dve licence, pa je licemerno da se sad kao pise da se ne zna ko igra, a ko ne.

 

Da, EL je jedno ruglo od organizacije, ali je ruglo jer nema sportskog principa koji kaze da sampion domace lige (kao i vicesampion, treceplasirani...) idu u EL, a ostali ne. Pa ako to budu Buducnost, Cedevita i Igokea, onda te tri ekipe igraju jer su svoja mesta izborili na terenu.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Motiejunas i Mike James su nabacali neke ideje kako bi Evroliga mogla da privuce dodatne sponzore, poveca prihode i generalno ucini takmicenje zanimljivijim za pracenje. EL sajt je tesko smece, koristim ga uglavnom samo za boxscore i ovosezonske proseke timova/igraca, a postoji toliko dodatnih stvari koje bi mogle da se integrisu, recimo neki gamecast ala nba.com ili ESPN, zapravo relevantna news sekcija, zaista deluje da postoji mnogo manjih i vecih dodataka koji bi ceo EL produkt ucinili daleko kvalitetnijim za konzumirati. James je predlozio nesto poput NBA on TNT, sigurno moze da se nadje trojica ili cetvorica ex-EL igraca koji su zanimljivi za poslusati, kao i neka ekipa koja bi se bavila vestima, rezijom, scenariom, jedino objasnjenje mi je da jednostavno ne postoji zelja da se trosi lova van onih najobaveznijih stvari.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je solidna ideja da se pravi neki serijal pa i na Netflix da ide, svake sezone jedna ekipa da bude featured. No tu moras da pustis kamere da ti ulaze svuda pa i u svlacionicu a vecina ih nece na to htjeti da pristane iako bi donijelo dosta i para i exposurea i generalno pomoglo tom EL brendu. Nesto ko sto je F1 odradila sa Drive to survive serijalom. Na Netflixu imas neke doku serije Last Chance U dje su featured tipovi koji imaju fazon 3 ppg u 3 koledz diviziji pa odu da igraju u neku Kolumbiju i popularniji budu nego neki npr Will Clyburn. Dosta bi znacilo to i amerima da ih vide i doma dje i vs koga igraju da se priblizi tamosnjoj publici to jos malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kendrick said:

Motiejunas i Mike James su nabacali neke ideje kako bi Evroliga mogla da privuce dodatne sponzore, poveca prihode i generalno ucini takmicenje zanimljivijim za pracenje. EL sajt je tesko smece, koristim ga uglavnom samo za boxscore i ovosezonske proseke timova/igraca, a postoji toliko dodatnih stvari koje bi mogle da se integrisu, recimo neki gamecast ala nba.com ili ESPN, zapravo relevantna news sekcija, zaista deluje da postoji mnogo manjih i vecih dodataka koji bi ceo EL produkt ucinili daleko kvalitetnijim za konzumirati. James je predlozio nesto poput NBA on TNT, sigurno moze da se nadje trojica ili cetvorica ex-EL igraca koji su zanimljivi za poslusati, kao i neka ekipa koja bi se bavila vestima, rezijom, scenariom, jedino objasnjenje mi je da jednostavno ne postoji zelja da se trosi lova van onih najobaveznijih stvari.

 

Sve to imaju u basketnewsu, zato usko saradjuju sa njima i mislim da je pitanje vremena kada ce ih kupe i javno proglasiti za neko nezvanicno glasilo Evrolige. Poceli su nezavisno i i dalje su nezavisni ali jedino njima dostavljaju budzete, jedino njima su sad dali eskluzivne odgovore za Zvezdine slucajeve pa su oni prvi preneli i jedino njihove novinare sam video kao strance na konferencijama za Evroligu tokom ove sezone, takodje jedini oni intervjuisu igrace svih evroligaskih ekipa tokom sezone. Jedino da im promene ime i da ih ozvanice.

 

U svakom slucaju sajt El je uzas, cak ima i dva sajta kad kucas Evroliga na guglu (a nema vise starog). Neuporedivo bolja statistika igraca sa starog sajta sa vise detalja i pola tih opcija nema vise. Umesto da napreduju kao na primer na sajtu Fibine Lige Sampiona gde su dodali i naprednu statistiku, ovi su ukinuli i neke najosnovnije opcije tipa da pretrazujes igrace po poziciji i jos neke kategorije, katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MrTripleDouble said:

A jel se secate ono kad su valjda samo jedne sezone imali onu praksu da udju kamerama u svlacionicu kad kao trener daje poslednje isntrukcije igracima na engleskom, i tu je Radonja dominirao. :lol_2:

 

Bilo je to vise sezona. Nasao sam jedan klip.

 

El lopovi i ovde nas krajcovali nisu Radonjin govor stavili...

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

Sve to imaju u basketnewsu, zato usko saradjuju sa njima i mislim da je pitanje vremena kada ce ih kupe i javno proglasiti za neko nezvanicno glasilo Evrolige.

 

Ima smisla, lepo to radi ova ekipica, da dobiju neku urednicku slobodu i da zavaljaju produkt za neku lepu kinticu, a EL da ima mozga da to podigne na jos visi nivo, bas bi dosta toga postigli. Vidi se po Athleticu, Ringeru, da ne nabrajam sada sve medije u i oko fudbala i kosarke koliko je takav kontent neophodan u 2023. ako hoces da skejlujes proizvod. Mozda jos uvek nije zazivelo potpuno celim kontinentom, ima smisla zasto su UK i US frontrunner-i, ali taj koncept podkastnog izvestavanja sa specijalnim emisijama i intervjuima je na putu da se odomaci i sigurno bi privuklo jos dosta ljudi koji su malo pasivniji.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Ne preko kompa, stoji mi samo naziv slike i ne mogu da je ucitam kad kliknem na nju.

Slika je sa tvitera koliko vidim, mozda zato ne vidis? Nemas Tviter nalog, mozda zbog toga?

U svakom slucaju neko je tamo podelio hi-res fotku sa verovatno HD snimka gde se vidi da nema govora u autu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...