Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

13 hours ago, Kooineeperk said:

Itudis komentarisao kako to da smo dodali 2 ekipe u EL i imamo sada 18 ekipa a samo 8 idu dalje. Kako o tome prica ne sada kada je Fener umalo ispao iz top8 vec prica jos iz doba CSKA, da je malo da 8 ide dalje i ako se poredimo sa NBA, da tamo procentualno veci broj klubova ide dalje u doigravanje i jos su uveli play-in. Da ce to kao predstavnik trenera na sastanku EL traziti da se uvede.

 

Isto tako misli da i F4, igranje na jednu pobedu, nije najbolje resenje. Poredio i sa fudbalom gde barem do polufinala se ide na 2 utakmice. 

 

Zanimljiva tema za razmisljanje. Mislim da EL mora da osmisli nesto bolje, i nesto vise po uzoru na NBA, da se naprave neke dve divizije i tako otvori prostor i za vise utakmica u doigravanju do samog finala. 

Evroliga pre svega ne treba da ima format lige, jer svaka drzava u Evropi vec ima svoju ligu. Nije ovo SAD pa da postoji jedna liga za sve. Kao sto i LS u fudbalu nije liga. Ne znam da li tamo ima iko pametan da stane na put ljudima koji pokusavaju da naprave NBA ligu usred Evrope. Licencirani timovi i obesmisljavanje nacionalnih liga. Previse je ovo utakmica, povrede su ucestalije, kao i kalkulacije jacih klubova kada i gde ce da odmaraju nosioce ili odigraju sa pola gasa utakmice. Dupla kola su posebna glupost gde retko ko obe utakmice moze da odigra na nivou.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Evroliga pre svega ne treba da ima format lige, jer svaka drzava u Evropi vec ima svoju ligu. Nije ovo SAD pa da postoji jedna liga za sve. Kao sto i LS u fudbalu nije liga. Ne znam da li tamo ima iko pametan da stane na put ljudima koji pokusavaju da naprave NBA ligu usred Evrope. Licencirani timovi i obesmisljavanje nacionalnih liga. Previse je ovo utakmica, povrede su ucestalije, kao i kalkulacije jacih klubova kada i gde ce da odmaraju nosioce ili odigraju sa pola gasa utakmice. Dupla kola su posebna glupost gde retko ko obe utakmice moze da odigra na nivou.

 

Ja se s tobom u neku ruku slazem... ali...

 

Mozda si primetio a mozda i nisi, ali desava se godinama unazad, da Evroligu tako boli tuki za nacionale sampionate i FIBA-u, pa cak i za samu kosarku nekada. Ako nisi, jbg, primeti 🙂 

 

Evroliga hoce da bude evropska NBA. Hoce spektakl, show, a ne samo sport. Na nama navijacima, i na klubovima je ili da se adaptiramo ili ce jednom glas i navijaca i klubova toliko biti glasan protiv tih desavanja da ce ili Evroliga kao privatna organizacija puci, ili ce uvaziti neke zahteve. A nece puci sve dok FIBA, a i savezi, pa samim tim i klubovi, ne postanu aktivniji u svemu. 

 

Meni licno ne smeta Evroliga kao privatna organizacija, ali svakako bih voleo da je ravnopravnija. Da nema licenci pre svega. Ne mora ni da bude liga - ali ni stari sistem nije bas bio dobar pogotovo za one klubove koji dolaze iz slabijih liga, tesko je da formiras tim sa dobrim igracima koji ce ti zvrjati skoro besposleni u lokalnoj ligi nakon sto se na pola sezone rastanes od Evrolige. 

 

Prosto kosarka nije fudbal. U fudbalu cesce moze sa manjim budzetom da se napravi iznenadjenje, u kosarci veoma tesko. I ne treba zato da gledamo mnogo kako je u fudbalu vec da se nadje neki model dobar za kosarku. Razmisljao sam o tome gledajuci potencijalni spisak 20-24 ekipe koje bi igrale EL, i mislim da moze da se napravi drugaciji sistem od proste lige, doigravanja i F4. Ona prica sa dve divizije bi bila dobra po mom misljenju, i nesto sam gledao kakava bi podela mogla da se napravi. Mozda bacim neki post na tu temu kad prodje ovo kolo i praznik. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

 

 

 

 

Zapravo, EL bi trebalo da smanji broj mesta na 16 i da samo jedno mesto ABA ligi, time bi i tu ligu ucinila zanimljivijom.

 

Zapravo neka ima  i 2 mesta al da prohodnost bude is svih liga, da nema zagarantovanjh mesta. 

 

Tri ligr 

 

U el da idu finalisti 

U Ec treci i cetvrti 

I u fiba ls peti i sesti  

 

I tako da odrade za sve drzave,u zavisnosti od jacine lige. 

 

Samo pobednik El da ima garantsovano mesto za sledecu sezonu u El i to je to. 

 

I sad npr ako Real kikne pa ne prodje u finale El, jbg, igrajte Ec nece se ugasiti klub zbog  toga, samo ce Ec imati vecu gledanost

Link to comment
Share on other sites

EL je nesumnjivo najkvalitetnije i najgledanije košarkaško takmičenje u Evropi.

 

Ipak, kvalitet koji je zasluga samo i iskljičivo klubova i gotovo nikako kvalitetne organizacije, ni na koji način nije ispraćen od strane te iste organizacije, finansijski je to mizerija, iako ista ta organizacija "voli" da glumata autoritet ustvari stajući na stranu najviše španskih a zatim i turskih klubova. 

 

Čak bi i za, uvek miljenike, iz Španije to bila nemoguća misija da fudbalski klubovi Real i Barselona nisu to što jesu, jer se bilo koje ulaganje nikad nije vratilo nijednom klubu, počevši od šampiona pa nadalje. 

Tako da, klubovi bez države ovo takmičenje ne bi ni mogli da igraju jer ne mogu da vrate ni 10% uloženog ...  I tako iz sezone u sezonu. 

 

Zanimljivo za gledanje jeste, kvalitetno organizovano nikako nije, čak je i žalosno. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uvrnuto said:

cXzItho.gif

 

Gudura u jednom gifu. 😄

Gledam tekmu i promakne mi ovaj momenat, vidim samo Dorsija kako pokazuje ovo i reko' 100% je za Guduru bilo namenjeno. Ajde da vratim, kad ono stvarno. Imao prilično otvoren šut.

 

#GuduraPustio

😉 

To i ona promasena trojka na kraju regularnog dela. 

 

Link to comment
Share on other sites

Real bi po kvalitetu i pogotovo sirini koju ima (vjerovatno najsiri roster u Europi) trebao lagano rijesiti Partizan no siguran sam da Partizan ima realnu sansu zbog neznalice na klupi Reala. On ce sigurno drzati Chaca dosta vremena na parketu iako je svaka njegova minuta ogroman plus za protivnika. Jos ako i Llull kojim slucajem bude spreman za PO bice to festival dva rahmetli igraca. Ako vec NWG nece biti dostupan za PO onda bi se Abalde i Hanga trebali smjenjivati na jedinici. Nisu najsretnije rjesenje jer nijedan nije play al ako nista u stanju su igrati ozbiljnu odbranu za razliku od dva mrtvaca. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

cXzItho.gif

 

Gudura u jednom gifu. 😄

Gledam tekmu i promakne mi ovaj momenat, vidim samo Dorsija kako pokazuje ovo i reko' 100% je za Guduru bilo namenjeno. Ajde da vratim, kad ono stvarno. Imao prilično otvoren šut.

Nekoliko puta je fintirao prazan prostor

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Hahahah smesno. Aj da im nesto odlucuje pa da kazes ali ovo je komedija.

 

Zabranite im nesto za sledecu sezonu a ne kad je ovoj kraj.

To je rezervisano samo za najvece gresnike aka KKCZ😀

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Marvin said:

Real ima brutalne fizikalije, jos protiv KKP nije igrao Jabusele.

Medjutim, Barsa takodje ima brutalne fizikalije, bukvalno im je nakrcan roster odlicnim igracima. A mana Reala je na klupi i tu mnogi navijaci KKP (pa i ja) vide potencijalnu sansu

Po meni ne da Barsa nema brutalne fizikalije, nego je i ocigledno da im nedostaju. Gomila  ne toliko skocnih belaca, gde je i Vesely koji treba da dize plafon ekipi u tom smislu u padu dve godine. Plus sto i Mirotic nije senka onog igraca pre povrede. Meni je to jedna bas bezlicna ekipa, koja ne moze da dostigne svoj puni potencijal zbog firera na klupi koji hoce da kontrolise sve stvari sa te pozicije i ne dopusta svojim igracima minimum improvizacije.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Sector said:

Kako bi dobro bilo za košarku da večeras Bayern iznenadi. 

 

Nažalost dajem im mizerne šanse. 

Ma ne znam zašto bi bilo dobro. Baskonia je zanimljiva za gledanje, to stoji, ali dosta neozbiljna ekipa koja ako ne ide sut za 3 nema sta drugo da ponudi. 
Kvaliteta im svakako fali, osim Tompsona koji je fino osvezenje u EL i Hauarda kada odluci da dodje na utakmicu, njima je ostatak ekipe po kvalitetu donji dom Evrolige. Mislim da u plejof seriji kada se neka od jacih ekipa priprema posebno za njih 1 pobeda im je nebo (ne Josh heh). 

Opet, posto je sa druge strane Zalgiris, nemam nista protiv da Baskonija zaista i prodje, ali ocekujem da ni jedni ni drugi ne budu problem Olimpijakosu.

 

Kad sam vec tu, da prokomentarisem i ostale serije kako trenutno deluje da ce biti…

 

Partizan nije imao srece na samom kraju (iako jeste u toku sezone) i mislim da su i Real i Barselona nepremostive prepreke na 3 dobijene. Sve druge ekipe, pa i Olimpijakos ne bi bile tako problematicne po mom skromnom misljenju.

 

Makabi ce da izbaci Monako, i neka ce. Dve kvalitetne legije stranaca od kojih jedna bar ima ozbiljan domaci teren i taj neki evroligaski duh. 
Nadam se da Mike Jamesa necu vise gledati u Evroligi, vreme je da ode u KK Dubai (mada cu ga onda ipak gledati).

 

E sad malo da dam sebi oduska, ako Barselona ode na Fenerbahce, Turci idu dalje. Ako Real ode, Real ide dalje.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Video sam seoske sahrane u Srbiji gde je bolja atmosfera nego na korteu navijaca Zalgirisa u Minhenu. 


Ili forumskim recnikom "sjajna atmosfera iz Zalgirio Arene", "najbolji navijaci EL" i slicno. 😉 

Transfer blama:
https://www.instagram.com/p/CrBnvJSK-ZT

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Video sam seoske sahrane u Srbiji gde je bolja atmosfera nego na korteu navijaca Zalgirisa u Minhenu. 


Ili forumskim recnikom "sjajna atmosfera iz Zalgirio Arene", "najbolji navijaci EL" i slicno. 😉 

Transfer blama:
https://www.instagram.com/p/CrBnvJSK-ZT


Druga najvernija publika, a po mom mišljenju i drugi najbolji navijači u takmičenju. 
 

Urlikanje u korteu za snimak mi je najmanji faktor, umela je da grmi Žalgirio Arena samo tako. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...