Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Glava me je zabolela od kalkulacija do kraja. 'Ladno su Makabi i Fener i dalje u (maloj) opasnosti da izlete van top osam. Nisam to očekivao. Nije nerealno ni da pet timova završi u krugu, sa 19-15.

 

S druge strane, Efes je i dalje u najlošijoj poziciji i velike su šanse da neće braniti tron u plej-ofu.

 

Goreće Kaunas (Žalgiris-Makabi) i Istanbul (Fener-Efes) u sledećem kolu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

'Ladno su Makabi i Fener i dalje u (maloj) opasnosti da izlete van top osam. Nisam to očekivao. Nije nerealno ni da pet timova završi u krugu, sa 19-15.

 

 

Čitam ovaj post i mislim se ma nemoguće da postoji šansa da Makabi ispadne, sve su dobili maltene.

 

Kad ono... Jeste da treba izgube obe i da se svašta još poklopi, ali neverovatno mi je da ekipa koja ima 19-13 strepi za prolaz.

 

Link to comment
Share on other sites

Efej je valjda zasigurno out ukoliko Baskonia dobije kući Asvel. To bi trebalo da bude kvota 1.0

 

U teoriji mogu da naprave krug sa 18 pobeda Fener, Partizan, Efes, Baskonia j Zalgiris, ali mislim da i tu ispadaju; možda i ne ako nešto ubedljivo dobiju Fener.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, medobrundo said:

Efej je valjda zasigurno out ukoliko Baskonia dobije kući Asvel. To bi trebalo da bude kvota 1.0

 

U teoriji mogu da naprave krug sa 18 pobeda Fener, Partizan, Efes, Baskonia j Zalgiris, ali mislim da i tu ispadaju; možda i ne ako nešto ubedljivo dobiju Fener.

Efes ima 2-0 sa Žalgirisom i izgubio je devet razlike od Fenera a Fener i Žalgiris su 1-1. Sa dve pobede, oba poraza Fenera i jednim porazom Žalgirisa, odlučivala bi koš razlika u trouglu, nisam računao. Sa oba poraza Žalgirisa, uz nabrojano, dovoljno im je da pobede Fener 10 razlike.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sector said:

Kakva je računica od odvratni Žalgiris izvisi?

Njima je bitno da nemaju krug sa Efesom i da se nadaju da idu na 19 pobeda, a Baskonija da kiksa u Pireju. Takodje mogu uvući Makabi u krug ako Makabi izgubi od njih I od Reala u zadnjem kolu.

 

Može doći do totalne ludnice da Partizan, Zalgiris, Baskonija, Fener i Makabi imaju 19-15, u tom slučaju Partizan ili Baskonija najbolje stoje, dok bi Fener izvisio gotovo sigurno.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Barkley#34 said:

Efes ima 2-0 sa Žalgirisom i izgubio je devet razlike od Fenera a Fener i Žalgiris su 1-1. Sa dve pobede, oba poraza Fenera i jednim porazom Žalgirisa, odlučivala bi koš razlika u trouglu, nisam računao. Sa oba poraza Žalgirisa, uz nabrojano, dovoljno im je da pobede Fener 10 razlike.

 

Odnosno, Atamanova sudbina je u našim rukama (ako dođe do takvog scenarija)

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/30/2023 at 10:45 PM, goldberg said:

Sto se tice ovog kola, tri totalno negledljive utakmice. Ne znam ko uopste i zeli da gleda mec koji izgleda kao otaljavanje posla za obe ekipe, bez izgleda da dodje do bilo kakve rezultatske neizvesnosti?

 

Sutra su na programu tri poslastice: Zalgiris - Valencia, Baskonia - Fenerbahce i Partizan - Real. Sve sto zelim je da ti mecevi skoro do kraja budu rezultatski neizvesni, da se jedna ekipa ne odlepljuje na 10+ razlike i tu razliku drzi do samog kraja, da se ne vidi da jednoj ekipi skoro pa da nije stalo da se vrati u mec. Recimo, juce je mec Zalgiris - Monaco bio neizvestan do samog kraja - tek na nekih 4,5 minuta do kraja je bilo 10+ razlike i tu je mec prelomlje. Suprotan primer je mec Crvena zvezda - Valencia, gde je bilo bolno ocigledno koliko Valencia ne moze da se vrati cak i na -6 ili -7. Tu je samo na kradji lopte Crvena zvezda napravila razliku koju tim iz Spanije nije nikada ni pokusao da preokrene nekom svojom serijom. A kao im je vazno za plasman u PO - zapravo su vec odustali od njega.

 

Eto, toliko o tome koliko je ovakav format ozbiljan, cirkus mecevi kojih bi se postideli i dueli u domacim ligama.

 

Najpre, Zalgiris - Valencia: Bio je to dobar mec sve do kraja prvog poluvremena, a onda je domacin poveo sa 10+ razlike i drugo poluvreme je bila samo formalnost. Ne znam ni sto su igraci Valencie uopste isli na put za ovo duplo kolo, krenuli su sa sansama da se nekako uguraju u PO, zavrsili sa -40 kos razlikom u dva meca.

 

Partizan - Real: Ne znam da li je ovo bila Cedevita ili Real u pitanju, samo dresovi su ih razlikovali. Naravno, svako moze da veruje u bilo sta - da je Biden vanzemaljac, da je zemlja ravna ploca, da je Vojislav Seselj opozicionar ili (u ovom slucaju), da je +20 u jednom trenutku bilo zato sto je mocni ZOC od KKP napravio najbolju ekipu EL, ali cinjenica je da Real sa ovakvom igrom ne bi mogao nikoga u gostima da dobije u EL. Tavares se u ovom mecu pretvorio u lovca na faule u napadu, a sam je u januaru unistio KKCZ u sred BG. Naravno, sve bukvalno zavisi od srece, rasporeda i da li ce se favoritu igrati ili ne.

 

Baskonia - Fenerbahce: Gosti su dominirali jedno 25 minuta i onda sa 42:51 dosli na 92:69 - dakle 50:18 serija za nekih 15 ili 16 minuta! I kome je uopste zanimljiv takav mec? Rezon je jasan, Baskonia mora da pobedi da bi se progurala ispred Zalgirisa, Fenerbahce ima Efes i Crvenu zvezdu koji su vec otpisani pa nece mnogo zapinjati.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 7
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Inace, mislim da su i Olympiacos i Monaco mnogo pozeljniji rivali od Reala i Barcelone. Recimo, ono sto smo gledali u Madridu je mnogo realniji odnos snaga izmedju Reala i Partizana od onoga sto smo gledali u 32. kolu.

 

Sto se tice kalkulacija:

 

Maccabi (19-13): Zalgiris u gostima, Real kod kuce. Dve pobede mogu da ih dovedu i do 4. mesta, ali to je prilicno nerealno. Sa jednom (onom u TA protiv nezainteresovanog Reala), treba im jos samo jedan poraz Fenerbahcea za peto mesto.

Fenerbahce (18-14): Efes kod kuce, Crvena zvezda u gostima. Imaju slabiji medjusobni skor i od Baskonije i od Zalgirisa, bolji od KKP. Svaki poraz manji od 9 razlike protiv Efesa ih dovodi u poziciju da ne mogu ispod svog rivala. Dovoljna im je jedna pobeda za plasman u PO.

Partizan (18-14): Sa dve pobede mogu da se izbore za 6. mesto, ali to ne znaci fakticki nista. Sa jednom su 99% sedmi. Ispadaju samo ako Baskonia dobije Oly u Atini, oni izgube od PAO na svom terenu, a Zalgiris dobije obe do kraja.

Baskonia (17-15): Nakon 33. kola imace 18-15. Sa porazom u poslednjem kolu ispadaju samo ako Zalgiris dobije obe. Sa pobedom mogu i do 5. mesta.

Zalgiris (17-15): Sa jednom pobedom racunica je - oba poraza Fenerbahcea i poraz Efesa u poslednjem kolu. Sa obe pobede racunica je poraz Baskonie od Olympiacosa ili jedan poraz Fenerbahcea.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

Inace, mislim da su i Olympiacos i Monaco mnogo pozeljniji rivali od Reala i Barcelone. Recimo, ono sto smo gledali u Madridu je mnogo realniji odnos snaga izmedju Reala i Partizana od onoga sto smo gledali u 32. kolu.

 

Sto se tice kalkulacija:

 

Maccabi (19-13): Zalgiris u gostima, Real kod kuce. Dve pobede mogu da ih dovedu i do 4. mesta, ali to je prilicno nerealno. Sa jednom (onom u TA protiv nezainteresovanog Reala), treba im jos samo jedan poraz Fenerbahcea za peto mesto.

Fenerbahce (18-14): Efes kod kuce, Crvena zvezda u gostima. Imaju slabiji medjusobni skor i od Baskonije i od Zalgirisa, bolji od KKP. Svaki poraz manji od 9 razlike protiv Efesa ih dovodi u poziciju da ne mogu ispod svog rivala. Dovoljna im je jedna pobeda za plasman u PO.

Partizan (18-14): Sa dve pobede mogu da se izbore za 6. mesto, ali to ne znaci fakticki nista. Sa jednom su 99% sedmi. Ispadaju samo ako Baskonia dobije Oly u Atini, oni izgube od PAO na svom terenu, a Zalgiris dobije obe do kraja.

Baskonia (17-15): Nakon 33. kola imace 18-15. Sa porazom u poslednjem kolu ispadaju samo ako Zalgiris dobije obe. Sa pobedom mogu i do 5. mesta.

Zalgiris (17-15): Sa jednom pobedom racunica je - oba poraza Fenerbahcea i poraz Efesa u poslednjem kolu. Sa obe pobede racunica je poraz Baskonie od Olympiacosa ili jedan poraz Fenerbahcea.

 

Sa 2 pobede Partizan može i do 5 mesta, ako Makabi obe izgubi što i nije nerealno, mada ljudi igraju vrhunsku košarku...

 

Ne moze Makabi do 4 mesta jer ima losiji međusobni od Monaka, a za Partizan nije loše što je Fener pukao jer Monako ce imati domaći teren i pitanje je da li će siliti.

 

Fener do kraja lako može ispasti, nekako Efes trenutno bolje deluje a sigurno da Zvezda nikog neće puštati.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...