Jump to content

Vreme sporta i razonode (svašta & ništa)


Drug Crni

Recommended Posts

2 hours ago, Green23 said:

 

Nisam ukro, namjestili mi. Stvorio sam Modrića a ni dres mi nije poslao, ni jednu ulaznicu za Realovu utakmicu barem. Ako sam kriv ja, krivi su i Lovren i Modrić. Stvorio sam Gvardiola i našao Oršića. Olmo je bio moja ideja. Donio sam u klub miljarde a oni tvrde da sam ukrao pišljivih 100M. A ljudi u Dinamu sami kažu da nisam ništa ukrao. Zvezda bi mogla...Partizan bi mogao.... Izdajnici kojima sam dao kruh mi sada žele oduzeti moć upravljanja Dinamom. Sve sam dao Dinamu, on je moj život. Bubreg bi dao za Dinamo.
Nisam gledao, ali dam se kladit da je sve ovo rekao (u nekom obliku).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

@Bugl Khan Ako imas vremena, daj neki sveopsti komentar vezan za Mamica i njegovu eru u Dinamu, u smislu koliko je zaista zasluzan za dobre stvari i tako to.

Jako je zaslužan za dobre stvari (ustroj škole, dovođenje talentata, prodaje za velike iznose). Problem je što je za vrijeme njegove vladavine klub na prvom mjestu bio trgovina. Rezultat je bio apsolutno nebitan. Bio je bitan do određene mjere, tj. bilo je bitno uzeti naslov prvaka Hrvatske i ući u skupine europskih natjecanja. Nakon ulaska u skupine (pogotovo ako bi se radilo o CL) sportski rezultat bi postajao apsolutno nebitan. Liga prvaka je služila samo i jedino kao izlog za igrače. Da bi ušao u sklupine si morao imati kvalitetu (stranci ili HR veterani), ali pravi cilj i smisao cijele momčadi je bio prodaja projekata (kako kojeg u kojem trenutku). Ugl, sve dobro što je napravio je napravio iz osobne koristi. Sada mu poslušnost otkazuju kokošari koje je doveo u klub kao zahvalu za prljave poslove koje su obavljali za njega (između ostalog rastjerivanje publike sa Maksimira). Napravio je od Dinama ime koje je prepoznato u cijeloj Europi kad je riječ o mladim igračima. Ali to je napravio na način koji je apsolutno nelegalan. Imao je 2 momčadi u HNL-u. Dinamo i Lokomotivu. Bodovi nisu bitni, naslov bi uzeo ovako i onako. Bitno je da je imao klub gdje su mu se budući igrači Dinama razvijali igrajući prvoligaški nogomet od 18. godine (Brozović, Pjaca i Majer mi prvi padaju na pamet). To bi ukratko bilo to. To je ono što je njemu bilo bitno. Bio je apsolutni vladar HR nogometa do bijega u BiH.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kendrick said:

Kakav je i koliko je zasluzan Jozo Bandić? Je l' i on deo ljudi koje je Mamić doveo?

Zaslužan za šta? Od kud ti njegovo ime' Je, doveo ga je Mamić i prilično je jasno zašto. Pojma nemam kakav je trener. Znam da je vodio klince. Školu je ustrojio Jozak. Sad, da li je Bandić tamo bio jer je sposoban, nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kendrick said:

Negde sam cuo da je odlican trener za razvoj klinaca, a po internetu nisam nasao nista zanimljivo o njemu. 

Ne znam stvarno. Da bi znao da li je on odličan trener trebao bi osobno poznavati ili nekog drugog trenera mlađih kategorija, ili se osobno dovoljno razumjeti u materiju. Pošto niti poznam nekog trenera klinaca osobno, niti sam znam razlikovati dobrog i lošeg, pojma nemam. Jozak je podjelio hrpu otkaza neznalicama i "tarifa za minute" trenerima. Ovaj je ostao (ili je možda došao kasnije), ali to ne mora značiti ništa. Jbg, ima prezime kakvo ima i od toga ne može pobjeći.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

David Alaba,kapiten reprezentacije Austrije i prvotimac Real Madrida,na FIFA dodeli nagrada glasao za Lea Mesija u kategoriji najboljeg igraca godine. Navijaci Reala mu zamerili sto je glas dao bivsem kapitenu Barselone,a ne saigracu Karimu Benzemi. Pojedini ga vredjali na rasnoj osnovi.

 

Spoiler

FqCW8iDXoAADxc-?format=jpg&name=medium

 

Spoiler

FqCW8sXXoAAq8Ad?format=jpg&name=medium

Spoiler

FqCW82_WwAAYZ-X?format=jpg&name=medium


 

Link to comment
Share on other sites

Hrvatski portal Index nedeljom prepodne izbacuje odlicne tekstove pod imenom Retrosportiva, preporucujem svaki.

 

Ove nedelje tema je bio Roberto Badjo. Fin tekstic, ali ovo je vrh:

 

Quote

Malom je Robyju nedostajalo očeve pažnje i sve što je želio bila je njegova pohvala, potvrda, ponos.

 

Italija je 1970. u finalu Svjetskog prvenstva izgubila od Brazila 4:1. Mali Baggio tada je imao tri godine, a kao tinejdžeru otac Florindo mu je ispričao: "Vidio si kako sam bio tužan, prišao si mi i obećao da ćeš ti jednog dana protiv Brazila osvojiti Svjetsko prvenstvo."

 

Baggio to nikad nije uradio. 1990-e u je ispao u polufinalu, a 1998. u četvrtini finala. Međutim, najbolniji je bio poraz između ta dva, 1994. godine (sva tri poraza bila su na jedanaesterce). Neki se sjećaju da su u prve četiri serije promašili i Franco Baresi i Daniele Massaro, ali svi pamte udarac Baggia, koji je trebao pogoditi da Italiju zadrži u igri, a poslao je loptu visoko preko gola.

 

Quote

 

U siječnju 2002., uoči SP-a u Japanu i Južnoj Koreji, izbornik Trapattoni rekao mu je da će ga voditi ako bude u dobroj formi. Međutim, kada se trebao objaviti spisak, izbornik je procijenio da se Baggio prenaglo vratio iz povrede i da mu je prevelik rizik voditi ga na Svjetsko prvenstvo.

 

U nevjerici, ali ne i bijesu, jer to nije u skladu s budističkim učenjem, Baggio je uzeo pušku. Spustio se na jezero na koje ga je otac kao dječaka vodio na pucaju na patke i na kojem mu je ispričao anegdotu iz finala 1970., koja ga je vodila više od 30 godina. 

Stari Florindo došao je za njim, a Roby mu se ispričao jer nije ispunio obećanje. U tom trenutku otac mu je priznao da je sve bilo laž. "Imao si tri godine. Spavao si, nisi gledao Italiju i Brazil. Nisi mi ništa obećao", šokirao ga je otac.

"Imao si talent, bio si jedan na milijun, ali nisi imao cilj, a ja sam ti ga dao. Mislio sam da nemaš karakter, djelovao si krhko, činilo se da ćeš igrati dobro samo ako ti govore da si dobar", objasnio mu je.

 

Baggio je u nevjerici gledao u pušku i rekao mu: "U ovom trenutku osjećam snažnu potrebu da te upucam."

 

Otac je odgovor smišljao sedam-osam sekundi prije nego što mu je uz smijeh uzvratio: "Samo nemoj opet pucati visoko."

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...