Jump to content

Plejof


Recommended Posts

Jbt ne mogu da verujem da cu morati da navijam za Spaniju u kosarci.

 

Kako su francuzi uspeli da dobiju Tursku i Italiju je verovatno kombinacija rasporeda zvezda, meseceve enerdije i Mekove kletve. Od franaka jedino gotivan debeloguzi Jabusele aka Barkli za siromasne, za onog bezmudog Furnijea i Eminma Gobera verovatno ni Beonegro ne moze da navija

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, drperce said:

Jbt ne mogu da verujem da cu morati da navijam za Spaniju u kosarci.

 

Kako su francuzi uspeli da dobiju Tursku i Italiju je verovatno kombinacija rasporeda zvezda, meseceve enerdije i Mekove kletve. Od franaka jedino gotivan debeloguzi Jabusele aka Barkli za siromasne, za onog bezmudog Furnijea i Eminma Gobera verovatno ni Beonegro ne moze da navija

Nemoj izostaviti i Pesicevo zaboravljanje nekog na klupi.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, drperce said:

Jbt ne mogu da verujem da cu morati da navijam za Spaniju u kosarci.

 

Kako su francuzi uspeli da dobiju Tursku i Italiju je verovatno kombinacija rasporeda zvezda, meseceve enerdije i Mekove kletve. Od franaka jedino gotivan debeloguzi Jabusele aka Barkli za siromasne, za onog bezmudog Furnijea i Eminma Gobera verovatno ni Beonegro ne moze da navija

Ja ne znam šta fali Furniru, moja žena ga je isto nešto unavidjela, ali ona dokazano ima loš ukus za muškarce. Za mrtvog bijelca (majka mu je iz Alžira, ali Alžirce i Tunižane isto računam u mrtve bijelce, Marokanci su već drugi par rukava) na bekovskoj poziciji on je napravio odličnu karijeru.

 

Ja navijam za Španiju zato što su najbolja ekipa i u odnosu na talenat kojim raspolažu igraju daleko najbolju i najkonzistentniju košarku na turniru.

 

Nonobstant to što će atlet'ćari noćas da ih istjeraju sa terena.

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2022 at 10:45 AM, Beonegro said:

Francuska nije, košarka je prilično nevidljiva ovdje. Popularni sportovi su fudbal, tenis, biciklizam, jedriličarstvo, auto-moto, džudo (npr. u Parizu postoji dvorana samo za džudo, a ne postoji dvorana samo za košarku), atletika, ragbi (i to posebno na južnoj polovini Francuske).

 

Zaboravio si odbojku i rukomet - dva sporta u kojem je Francuska veoma uspesna.

 

Ono sto je zanimljivo je kako su se tri velike zemlje (Spanija, Italija i Francuska) rasporedile u tri manja timska sporta:

 

Francuska je dobra u odbojci i rukometu, Italija u odbojci i vatepolu, a Spanija u rukometu i vaterpolu.

 

6 hours ago, Beonegro said:

Jao, stvarno, MVP ili Amerikanac ili neko od francuskih afrikanaca.

 

Još jedan težak dan za mrzitelje svih vrsta nakon jučerašnjeg eventa u Beogradu 😭

 

Da, bas je to za poredjenje.

 

Amerikanci ne bi trebalo da imaju sta da traze u bilo kojoj drugoj reprezentaciji (a mogla i evropska kosarka da ih ogranici i na klupskom nivou, tipa trojica u EL/EC). Ili neka se ukidaju drzavni timovi ili neka se zabrani tzv. naturalizacija - napisao sam vec, sledece je da Rumuniju ili Lihtenstajn Curry odvede do medalje na EP ili SP.

 

Da ne pricam kakvo je jadno stanje sa bekovima u svim reprezentacijama koje su uzele Amera prodor & sut (kao sto je A.J. Koljac) ili Amera prodor & odbrana (kao sto je L.Brown) - Spanija vise nema nijednog beka posle Rubia (ovi Diaz, Brizuela i slicni ne bi mogli da budu ni na sirem spisku Srbije), Turska ima samo visoke igrace, Poljska ima samo jedno krilo, BiH nema nikog kvalitetnog ispod dva metra, Hrvatska ima samo Gnjidice, Mavre i Dreznjake na 1 i 2, Crna Gora ima samo Ivanovica i Mihailovica...

 

Jednostavno, prvo su se klubovi odlucili da uzimaju brze sutere ili brze i snazne Amerikance, onda je to doprinelo padu evropskih bekova u svim vrhunskim ekipama, sad su poceli i reprezentacija da pune Amerikancima bekovima.

 

Sve je to super, samo nemojte da se bunite kada sutra neki Jovic bude odlucio da igra za Spaniju jer ce se opet promeniti pravila, a on sebe "vidi tamo". Kao u odbojci sto silni Kubanci igraju za Italiju ili Poljsku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni bas dobro prvenstvo. Ok nije bilo nekih derbija, u smislu duela Janis, Jokic, Doncic, ali pikao se dobar basket i generalno je bilo iznenadjenja (nazalost i mi smo u toj grupi). Ima sutra da mi bude neobicno kad u 14:30 ne bude makar Britanija - Ceska.

 

Startna: Sreder- Brown- Ponitka- Jabusele- Vili

 

Mvp: Zo

 

Finals MVP: Juancho

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Markoss said:

Ima sutra da mi bude neobicno kad u 14:30 ne bude makar Britanija - Ceska.

 

 

Ovo. Malopre kad sam ulazio u stream (na kom sam bio prisiljen gledati celo prvenstvo) stoji samo ponuda France-Spain. Neobicno kada nema pola ekrana utakmica i izbora.

 

 

It was a fun ride. Po meni dobro prvenstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Markoss said:

Smejurija za Janisa i to bas. Za Gobera i djene, djene, ali Janis je imho najvise chokeovao od tog triangla u kom su jos Luka i Jokic. 

U kom smislu chokeovao? Ispao od ekipe koja je zavrsila 3 na prvenstvu i koja je odigrala fenomenalanmec tada.

30/7/8 nije choke 

 

Chokeovao je Luka Doncic.

 

Gobert nije imao sta da trazi ovdje a ako je morao neko od Francuza onda je trebao Yabusele. 

 

Ponitka da je imao malo bolji nastup u 1/2 i za 3 mjesto bio bi u prvoj petorci. 

 

Ja bih mozda Markanena stavio umesto Goberta.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko rekao da će Zo biti šampion Evrope sa Španijom, dok je igrao za Zvezdu... 😄

 

Generalno solidno prvenstvo, bilo je boljih ali i puno gorih. 

 

Ipak, ne mogu da se otmem utisku da su Srbija i Slovenija pokvarili utisak. Ako ništa drugo ne bismo gledati +40 u polufinalu a i borba za bronzu bi bila zanimljivija. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

Da mi je neko rekao da će Zo biti šampion Evrope sa Španijom, dok je igrao za Zvezdu... 😄

 

Generalno solidno prvenstvo, bilo je boljih ali i puno gorih. 

 

Ipak, ne mogu da se otmem utisku da su Srbija i Slovenija pokvarili utisak. Ako ništa drugo ne bismo gledati +40 u polufinalu a i borba za bronzu bi bila zanimljivija. 

Pričali smo, al džaba ... :smiley13:

Link to comment
Share on other sites

Zavrsilo se prvenstvo, evo kakvi su utisci:

 

1. Spanija: Ne moze se da se kaze da imaju najveci kvalitet, ali na prevaru su, uz pomoc Amerikanca na pleju, pod vodjstvom dva brata NBA igraca na 4 i 5, jednog veterana na pozicijama 2-3, jednim talentom na pozicijama 4-5 i gomilom igraca koji su neki granicni EC igraci (J. Fernandez, Saiz, Diaz, Parra, Pradilla, Lopez-Arostegui i Brizuela) uspeli da iskoriste laksi zreb i ucine nesto sto je trebalo da uradi Makedonija pre desetak godina da nisu naisli upravo na mocnu Spaniju sa bracom Gasol. Formula je prilicno slicna, jedan dominantan plej Amerikanac koji ne moze da se probije u NBA (McCalebb - Brown), jedan NBA igrac pod kosem (Antic - W. Hernangomez), jedan veteran na spoljnim pozicijama (Ilievski - Fernandez), dok ostali uglavnom sluze da sutiraju za tri ili sede na klupi. Nakon ovog prvenstva ostaju i bez Rudija, ali tu ce biti Rubio i Llull koji bi mogli da se oproste na EP 2025.

 

2. Francuska: Ne moze se, ipak, kosarka igrati samo sa centrima i visokim krilima. Poirier, Gobert, Fall i Yabusele je prilicno mocna postava pod kosem, ali spolja tu zaista ima malo talenta jer vise nema Batuma i De Coloa, uskoro ni Heurtela, pa Fournier sam nije bio dovoljan da bi sve funkcionisalo kako treba. Ovo zvuci prilicno paradoksalno kad se napise za jednog finalistu, ali kad se malo bolje pogleda Francuska je imala na prvenstvu tri pobede izborene na jedvite jade, tri ubedljiva poraza i lagane pobede samo protiv Poljske, Madjarske i BiH. Dakle, slabo, ali i veoma srecno prvenstvo za ovu reprezentaciju.

 

3. Nemacka: Mnogo se talenta pojavilo u poslednje vreme u ovoj zemlji i za to su i nagradjeni bronzom. Deset od dvanaest igraca ove ekipe ima 30 ili manje godina (dvojica starijih su igraci zadatka), igrali su dobru, modernu kosarku i kada se sve sabere i oduzme ova medalja je nesto sa cime bi bili prezadovoljni pre prvenstva, a mozda ne toliko nakon takmicenja - propustili su svoju sansu protiv Spanije da se bore za titulu, ali su i doneli radost navijacima na svom terenu, prvu jos od 2005. i doba velikog Dirka.

 

4. Poljska: Usunjali su se u polufinale, a da ne znaju ni sami kako - najpre su bili otpisani u grupi u kojoj su izgubili sa po 30 razlike od Srbije i Finske, ali su iznenadili Cesku i Izrael. Zatim su iskoristili zreb i pocistili Ukrajinu cuvenim rezultatom 94-86, da bi napravili senzaciju time sto su eliminisali aktuelnog sampiona Sloveniju. Ko je gledao taj mec mogao je da vidi psihicki raspad Slovenaca i Luke Doncica koji su sebi dozvolili da prime cak 58 poena od igraca koji nemaju kvalitet ni da igraju u EC (osim Ponitke, Balcerowskog i Slaughtera od 35 godina koji su granicni EC/EL igraci). Naravno, lagano su izgubili oba meca za medalju, Francuska i Nemacka su iskoristili to sto im je toliko ociscen zreb. Koliko je rec o ogranicenom timu dovoljno govori da nisu uspeli da udju ni u drugi krug kvalifikacija, a igrace na sledecem EP samo zato sto su domacini (inace bi bilo povuci - potegni).

 

5. Grcka: Mislili su da je ovo njihovo prvenstvo, igrali odlicno u grupi, vec videli sebe na podijumu (to je bilo sigurno, toliko da je i bronza neuspeh), ali su u mecevima na ispadanje odigrali katastrofalno - najpre su jedva prosli Cesku koja je u laganoj grupi na jedvite jade prosla dalje, pa onda doziveli katastrofu protiv Nemacke. Tako Grci jos od 2009. ne mogu ni na jednom takmicenju da odu dalje od cetvrtfinala - ovo im je trece uzastopno na EP, na SP nisu ni prosli u 8 najboljih poslednja tri puta, dok se na OI 2012., 2016. i 2020. nisu ni kvalifikovali. Njima je mozda najvise nedostajao Kostas Antetokounmpo, kao i zdrav Papagiannis jer su bez njih u reketu bili osudjeni da imaju samo Thanasisa i Giannisa, uz Agravanisa koji nije trazeni kvalitet. Sto se tice buducnosti, ona nije bas svetla - "Dudini klinci" u vidu Sloukasa i Papanikolaua su sad vec veterani, kao i Calathes, pa ostaju braca Antetokounmpo, kao i Dorsey, Papapetrou i Papagiannis od nekog kvaliteta. Opet, ovde samo Dorsey moze da pogodi nesto spolja pa nije ni cudo sto im je on bio jedan od najvaznijih igraca.

 

6. Slovenija: No Luka, no party - sa njim na terenu i Dimec postaje Howard, bez njega im je i prolazak u 16 uspeh. Igrali su Slovenci dobro, ali u kljucnim trenucima Luka je poceo da pada, da bude nervozan, da se bori sa povredom, sudijama i samim sobom i to je uslovilo da ih jedna Poljska pregazi. Na kraju nisu ni zasluzili da prodju dalje, previse je -23, pojavio se Ponitka i sahranio im sve nade. Da se ne lazemo, ne bi oni ni branili titulu da je Srbija imala barem pet od deset igraca koliko im je falilo, ali to su platili neodlaskom na proslo SP, onakvim porazom od Francuza prosle godine i na kraju sada jednim totalnim raspadom protiv ekipe koja je na nivou nekog prosecnog clana FIBA LS (ako se oduzme Ponitka). Jedan takav majstor Goran Dragic ce ili morati da se oprosti sa gorkim ukusom u ustima ili da ode i na SP i da se nada da ce Luka sazreti, biti 100% zdrav i doneti sam medalju tamo.

 

7. Italija: Losa igra u grupnoj fazi, pa ples u 1/8 finala i 1/4 finalu, gde je sve bilo kako treba, samo da je snajper kakav je Fontecchio pogodio bar jedno slobodno bacanje. Puno godina je proslo od poslednje medalje na bilo kom takmicenju - bile su to 2003. i 2004. godina kada su osvojene bronza na EP pa srebro na OI. Od tada samo jedno 1/4 finale na OI, nakon tri propustene olimpijade, dva neuspesna SP i cetiri uzastopna ispadanja u 1/4 finalu EP. Italija bi mozda bila bolja da je uzela nekog Dunstona na 5, ali nisu, oslonili su se na svoje cetvorke, promenili sistem i za to im svaka cast. Videcemo koliko mogu na sledecem EP.

 

8. Finska: Sad vec standardno odlicno odradjena grupna faza, ali ono sto svakako imponuje navijacima ove reprezentacije je psihicka snaga pokazana u mecevima na eliminaciju kada se nisu uplasili Hrvatske i na pogon Laurija Markkanena kao jednog od najboljih igraca prvenstva otisli korak dalje, tamo gde dugi niz godina nisu bili (imaju jos dva cetvrtfinala 1967. i 1939. godine). Za nesto vise im je bila potrebna nesto jaca partija na +15 protiv Spanije, ali ruku na srce, nisu oni ekipa koja moze da se bori za medalju, samo im se otvorio zreb (i Srbija i Grcka, pa i Litvanija su jace od ovakve Spanije). Nakon ovog prvenstva vise nece biti veterana Koponena i Huffa, ali Finci imaju svetlu buducnost sa Maxhunijem i Littlom na pleju, Markkanenom kao nosiocem na 4-5, Jantunenom, Valtonenom, Madsenom, kao i Salinom koji moze da se oprosti 2025. kada bi ova reprezentacija trebalo da dostigne vrhunac, na domacem terenu.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...