Jump to content

Plejof


Recommended Posts

2 minutes ago, Miki28 said:

@Beonegro vise sam isao na rezultate reprezentacije Francuske za koju sam barem ja ocekivao da ce povlacenjem Parkera imati probleme da se vrati u sam vrh ali oni su uzeli srebro na OI 2020, uzeli bronzu na SP 2019 i evo ih sada u finalu EP. 

Upravo zbog sistematičnosti i zbog veličine zemlje oni ne zavise od jednog igrača, čak ni od nekoliko igrača. To što se nekad desi ili ne desi ekstra-klasa tipa Parkera će im određivati koliko su u kom trenutku daleko od Amerikanaca, a oni će sa ovim sistemom (i sa tom prednošću u fizikalijama koja kao što vidimo ostavlja ogromnu marginu za greške) biti top evropska reprezentacija jako dugo čak i kad nemaju majstore tipa Parker i Diaw, i čak kad im se ne odazovu 2 od trenutno najboljih 5 igrača koje imaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Reče mi neki drugar da je Lorenzo morao da se odrekne američkog pasoša da bi dobio španski jer Španija ne dozvoljava dvojno državljanstvo. Ako je to tačno, ko zna koliko šuške su mu isplatili. 

Ima zackoljica. Spanci ne dozvoljavaju dvojno drzavljanstvo osim sa ovim bliskim zemljama kao sto su Portugal ili zemlje Latinske Amerike tako da po spanskom zakonu ne mozes imati i spansko i americko drzavljanstvo.

 

Ipak Lorenco je vrvt zadrzao Americko jer iako se tehnicki u Spaniji prihvatanjem spanskog odrekao americkog ali pravno i ne bas jer da bi se odrekao americkog moras da prodjes ozbiljnu proceduru u SAD i da platis dosta love za taksu.

Sve dok ne opozove americko drzavljanstvo on ga pravno ima a ne vjerujem da je to uradio.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

da, ja sam kontao da je to sve isto, jedan stranac. ili bi i mirota mogao sa lorenzom da igra da je zdrav?

Pa Fiba dozvoljava samo 1 naturalizovanog igraca tako da mislim da ne bi mogli ali opet i dalje mi je nejasna situacija oko Kalatesa i Dorseya jer sam 100% ubijedjen da je Kalates na startu karijere u reprezentaciji bio smatran za naturalizovanog igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dorsey je igrao za Grčku U19 reprezentaciju, nakon što godinu ranije nije ušao u roster američke U18. Koliko sam razumio stalno je imao oba državljanstva (grčko preko majke), pa mi po tome ima logike da se ne računa kao naturalizovan igrač.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Grunf said:

Dorsey je igrao za Grčku U19 reprezentaciju, nakon što godinu ranije nije ušao u roster američke U18. Koliko sam razumio stalno je imao oba državljanstva (grčko preko majke), pa mi po tome ima logike da se ne računa kao naturalizovan igrač.

Dorsey im se racuna kao naturalizovan igrac ali mi uopste nije jasno kako Calathes i Dorsey igraju odnosno kako Calathes se racuna kao domaci kad imaju slicnu pricu. 

 

Calathes rodjen u Americi, dobio drzavljanstvo Grcke sa 18 godina ( Fiba racuna do 16 kad imas drzavljanstvo kao domaci igrac ), igrao mladje kategorije sa 19 godina, sledece godine igrao za seniore i znam da se tada pricalo da je naturalizovan.

 

Dorsey isto kao Calathes, rodjen u SAD, dobio drzavljanstvo sa 18 godina, isto ucestvovao u mladjim selekcijama pa onda u seniorskoj na kvalifikacije za OI 2016. On se smatra naturalizovanim na ovom EP a Calathes ne. 

 

I jedan i drugi imaju porijeklo iz Grcke. Jedino ako nije Calathes zbog godina provedenih u Grckoj igrajuci za Panatu i igrajuci za reprezentaciju stekao zvanje domaceg ( mada ne znam kako ).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Chaos Is Me said:

Reče mi neki drugar da je Lorenzo morao da se odrekne američkog pasoša da bi dobio španski jer Španija ne dozvoljava dvojno državljanstvo. Ako je to tačno, ko zna koliko šuške su mu isplatili. 

Po španskom zakonu stvarno jeste tako (kao što je napisao Miki28), ali budući da je on naturalizovan vanrednom procedurom (takozvane izuzetne zasluge), mooooožda postoji mogućnost i da mu vanredno odobre da dobije državljanstvo bez odricanja od američkog državljanstva, tim prije jer SAD nema problem sa dvojnim državljanstvima. Ono što mi govori u prilog tome je da je za dobijanje potvrde o odricanju od američkog državljanstva potrebno i po godinu dana, a Lorenzo je, koliko sam ja shvatio, u ovu priču ušao možda 2 mjeseca prije početka prvenstva.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Beonegro said:

Po španskom zakonu stvarno jeste tako (kao što je napisao Miki28), ali budući da je on naturalizovan vanrednom procedurom (takozvane izuzetne zasluge), mooooožda postoji mogućnost i da mu vanredno odobre da dobije državljanstvo bez odricanja od američkog državljanstva, tim prije jer SAD nema problem sa dvojnim državljanstvima. Ono što mi govori u prilog tome je da je za dobijanje potvrde o odricanju od američkog državljanstva potrebno i po godinu dana, a Lorenzo je, koliko sam ja shvatio, u ovu priču ušao možda 2 mjeseca prije početka prvenstva.

Sto se tice Spanije, on ima samo njihovo drzavljanstvo ali kao sto sam gore napisao postoji pravna praznina gdje je on zadrzao americko jer se istog nije odrekao. 

 

U dosta zemalja koje ne priznaju dvojno drzavljanstvo se smatra da cim se prihvatis drugog drzavljanstva samom tom izjavom o prihvatu drzavljanstva nove zemlje se odrices drzavljanstva prethodne drzave dok sa Amerima to nije slucaj jer kao sto si i sam naveo, tu je komplikovana procedura koja traje.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Sto se tice Spanije, on ima samo njihovo drzavljanstvo ali kao sto sam gore napisao postoji pravna praznina gdje je on zadrzao americko jer se istog nije odrekao. 

Po španskom zakonu nije tako, da bi Amerikanac postao Španac mora da priloži tu potvrdu o odricanju od američkog državljanstva, nije kao u Srbiji gdje te niko ništa ne pita pa ti onda ne moraš ni da kažeš da imaš neko drugo državljanstvo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Beonegro said:

Po španskom zakonu nije tako, da bi Amerikanac postao Španac mora da priloži tu potvrdu o odricanju od američkog državljanstva, nije kao u Srbiji gdje te niko ništa ne pita pa ti onda ne moraš ni da kažeš da imaš neko drugo državljanstvo.

"Шта то значи за грађане Сједињених Држава који покушавају да добију двојно шпанско-америчко држављанство? Компликовано је. Званично, амерички држављанин би морао да се одрекне држављанства Сједињених Држава да би добио шпанско држављанство. Ипак, због неслагања у процесу шпанског држављанства, као и непостојања размене података између две земље, многи људи заобилазе ово правило и ионако добијају обе националности. У овом случају, Шпанија ће признати само једно држављанство – ваше шпанско држављанство. То је зато што шпанска влада захтева од вас да се званично одрекнете - са њихове стране - свог другог држављанства. Међутим, да бисте се званично одрекли америчког држављанства, морате доставити документацију о америчкој страни ствари, као и платити велику таксу. Дакле, док технички можете рећи да се „одричете“ свог америчког држављанства да бисте стекли шпанско држављанство, ваше америчко држављанство ће такође бити задржано, осим и док не прођете кроз процедуре да га опозовете у Сједињеним Државама. На овај начин можете да добијете обе националности."

 

 

Dakle, po Spanskom imas samo njihovo drzavljanstvo jer dajes izjavi da se odrices americkog i prihvatas Spaniju kao svoju zemlju. Ipak kao sto rekoh da bi se zvanicno odrekao americkog moras da opozoves to drzavljanstvo u SAD a to je posebna procedura.

Link to comment
Share on other sites

posto frenki nije u sastavu, navijacu da pobedi kosarka a tu igru su do sada igrali spanci najvise na prvenstvu.

 

ocekujem tesku makljazu, cenim da komsiju koleta zesce nervira scariolo, bilo po identitetu koji fura ili po ucinku koji ima s'njim, tako da se ne bih izndnadio da komsija kole ima neki specijal u rukavu za spance.

 

a svakako ima da bude od prvog minuta

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mene živo zanima na koji način će večeras da usere Francuze. Pošto sam priču da ih je dovoljno sralo i da to mora da stane odbacio još onomad, dakle na onakvu količinu sreće protiv Turske njima stiže još veći kontigent protiv Italije, a pošto ni to nije dovoljno dobiju vesele Poljake u polufinalu. Znači njih ovde vuče takva sila da nije pitanje da li će ih opasno usrati i u finalu, već samo na koji način. Koliko su visoko podigli letvicu, ne bi me iznenadilo da Gober saspe pet trojki ili tako nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ni meni to ne izgleda kao dobra opcija.

francuzi imaju atletike i cvrstine na svakoj poziciji i bez obzira na visinu

 

videcemo kako ce ici. ponavljam, ocekujem full on makljazu, nece francuzi ovo prepustiti % za tri [a spanci sigurno nece]

 

juancho/garuba - yabusele / poirer[kao sto pominjes] ce biti interesantni dueli

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Mene živo zanima na koji način će večeras da usere Francuze. Pošto sam priču da ih je dovoljno sralo i da to mora da stane odbacio još onomad, dakle na onakvu količinu sreće protiv Turske njima stiže još veći kontigent protiv Italije, a pošto ni to nije dovoljno dobiju vesele Poljake u polufinalu. Znači njih ovde vuče takva sila da nije pitanje da li će ih opasno usrati i u finalu, već samo na koji način. Koliko su visoko podigli letvicu, ne bi me iznenadilo da Gober saspe pet trojki ili tako nešto.

 

mek je rekao da dobijaju spanci, to bi trebalo da je dovoljno, mada smo 48h daleko od te izjave, pa ako je ne potvrdi do tekme - sve je mogucno.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Miki28 said:

"Шта то значи за грађане Сједињених Држава који покушавају да добију двојно шпанско-америчко држављанство? Компликовано је. Званично, амерички држављанин би морао да се одрекне држављанства Сједињених Држава да би добио шпанско држављанство. Ипак, због неслагања у процесу шпанског држављанства, као и непостојања размене података између две земље, многи људи заобилазе ово правило и ионако добијају обе националности. У овом случају, Шпанија ће признати само једно држављанство – ваше шпанско држављанство. То је зато што шпанска влада захтева од вас да се званично одрекнете - са њихове стране - свог другог држављанства. Међутим, да бисте се званично одрекли америчког држављанства, морате доставити документацију о америчкој страни ствари, као и платити велику таксу. Дакле, док технички можете рећи да се „одричете“ свог америчког држављанства да бисте стекли шпанско држављанство, ваше америчко држављанство ће такође бити задржано, осим и док не прођете кроз процедуре да га опозовете у Сједињеним Државама. На овај начин можете да добијете обе националности."

 

 

Dakle, po Spanskom imas samo njihovo drzavljanstvo jer dajes izjavi da se odrices americkog i prihvatas Spaniju kao svoju zemlju. Ipak kao sto rekoh da bi se zvanicno odrekao americkog moras da opozoves to drzavljanstvo u SAD a to je posebna procedura.

 

Dobro, ajde da ne pijačarimo nego da vidimo šta kaže zvaničan izvor:


 

Quote

 

Requisitos finales

En los tres modos de naturalización citados (opción, carta de naturaleza y residencia), se han de cumplir tres requisitos finales:

Juramento o promesa de fidelidad al Rey y obediencia a la Constitución y a las leyes.

Declaración de renuncia a la anterior nacionalidad. No cumplirán este requisito los nacionales de países iberoamericanos, Andorra, Filipinas, Guinea Ecuatorial y Portugal ni tampoco los sefardíes originarios de España

Inscripción de la adquisición de la nacionalidad en el Registro Civil español.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

 

Dobro, ajde da ne pijačarimo nego da vidimo šta kaže zvaničan izvor:


 

 

Ne znam spanski u prste ali kao sto rekoh, dajes izjavu da se odrices prethodnog drzavljanstva. Znaci ne zvanican dokument vlade SAD o opozivanju drzavljanstva vec prosta izjava. 

 

Da se odreknes americkog drzavljanstva moras da odradis proceduru odricanja u SAD i da platis takse.

Tu izjavu koja se daje u Spaniji, Ameri ne smatraju kao pravno obavezujucu da si se odrekao americkog drzavljanstva.

 

Valjda Ameri koji imaju spansko i americko drzavljanstvo bolje znaju od nas dvojice sta im je bilo potrebno za spansko drzavljanstvo i da li su ili nisu zadrzali americko.

Opet kazem, Spanci smatraju da imas samo drzavljanstvo Spanije ali Amerika i dalje smatra da si zadrzao americko drzavljanstvo pored spanskog odnosno da imas dvojno.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Miki28 said:

@uini vjerujem da je taj specijal visoka petroka sa Poirereom na 4 ali pitanje je kako ce to proci s obzirom na duel Litvanija-Spanija gdje se bas Litvanci nisu proslavili a Valanciunas je 5ica koja sutira trojke dok Gober i Fall ispod kosa.

Poirier na 4 je način da Yabusele kao najbolji Francuz na ovom prvenstvu ne bude na terenu. Po meni je to previsok oportunitetni trošak.

Ja doduše nisam gledao Francuska - Poljska, a moj brat koji jeste se baš nešto iznimno oduševio bromanceom Gobert - Poirier na toj tekmi, ali i dalje mislim da Poljska nije relevantan pokazatelj za bilo šta (je li tako, Srbijo međ' šljivama?! 😭😭😭).

4 minutes ago, Miki28 said:

dajes izjavu da se odrices prethodnog drzavljanstva. Znaci ne zvanican dokument vlade SAD o opozivanju drzavljanstva vec prosta izjava. 

Kao što rekoh - daj da ne pijačarimo

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Poirier na 4 je način da Yabusele kao najbolji Francuz na ovom prvenstvu ne bude na terenu. Po meni je to previsok oportunitetni trošak.

Ja doduše nisam gledao Francuska - Poljska, a moj brat koji jeste se baš nešto iznimno oduševio bromanceom Gobert - Poirier na toj tekmi, ali i dalje mislim da Poljska nije relevantan pokazatelj za bilo šta (je li tako, Srbijo međ' šljivama?! 😭😭😭).

U odbrani su ih unistili mada koliko je relevantna Poljska kao mjerilo ali u napadu je bilo previse skupljeno za moje svidjanje. Nekoliko puta je Giber igrao ledjima pa dodao Poirieru loptu koji je bio sam sa druge strane obruca i to se zavrsavalo kucanjem ili bacanjima ali spacing je bio uzasan.

Mislim da je Scariolo spreman na to pa cak i da prizeljkuje jer to znaci kao sto kazes da je Yabusele na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...