Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

1 hour ago, drperce said:

Zanimljivu stvar rece Sarenac sinoc da je fizicki najspremniji na okupljanje dosao MJK, a posle njega Jokic.

 

 

Pa dobro, to nije tako ni cudno, jedino su niih dvojica navikli da je kavurma sastavni deo priprema.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romantik said:

ja kao navijač nikad ne mogu želeti najboljeg na klupi, već želim da ga gledam svih 40 minuta, to je valjda lepota sporta, gledati najbolje kako demonstriraju znanje i umeće i razbijanje protivnika uvek što većom razlikom.

 

Bez uvrede, ali od tog doba su ljudi skapirali da je pojava baš gadnih povreda proporcionalna minutaži na parketu, tako da... Ja uvek volim da se pobedi solidnih 10-12 razlike a da recimo Jokić i Kalina i Vasko igraju 20-25 minuta. Uostalom izgleda da je na prvenstvu užasna vlaga, na maltene svakoj utakmici ima baš gadnih klizanja.

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

ja se naprotiv, nadam da ce vanja ostati starter na SG, jer nam je to vazno defanzivno plus sutira jako dobro. naravno, bilo bi lepo i da ima nesto minuta na SF, treba nam iza kalinarija & luche komitet igraca i na sf i na pf.

 

nedovic je idealan kao mikrotalasna na SG, pogotovo sto tada i guduric ulazi u igru, pa postoji i dalje raznovrsnost opcija.

@Babaduka

Link to comment
Share on other sites

Šteta što i Milutinov nije dobio koji minut ali nema veze, trebaće nam za jače protivnike. Statement pobeda, ovako treba protiv nas da prođu sve ove solidne ali ne tako dobre ekipe koje profitiraju od nakaradnih fibinih kvalifikacija. 

 

Jeste se zakomplikovala situacija u grupi C, ali mislim da će svi bežati od nas kao đavo od krsta ako je ikako moguće.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Babaduka said:

Ja se nadam da se uvode i neke izmene u buduće u našoj postavci, što se videlo na ovoj utakmici.

Pod tim se nadam Deda na 4 i da će Vanja većinu minuta biti na 3, i bombonica

 

Zašto Vanja na 3? On treba da bude starter na 2...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šteta što i Milutinov nije dobio koji minut ali nema veze, trebaće nam za jače protivnike. Statement pobeda, ovako treba protiv nas da prođu sve ove solidne ali ne tako dobre ekipe koje profitiraju od nakaradnih fibinih kvalifikacija. 

 

Jeste se zakomplikovala situacija u grupi C, ali mislim da će svi bežati od nas kao đavo od krsta ako je ikako moguće.

Ja sam se isto nadao da će se drugo poluvrijeme mijenjati Milutinovljev i RilO.

Sve se završilo idealno, ali moram da priznam da mi je bilo frka da gledam Lučića kako igra kompletnu treću četvrtinu ili kako vraća u igru Jokića i Vaskata u četvrtoj.

 

Ono što mi je bilo prijatno da gledam je očigledno insistiranje na tome da se Jokić i Karamac drže istovremeno na terenu što je duže moguće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

...inace, sarenac je sinoc rekao da smo ekipa koja dopusta najvise otvorenih trojki na turniru, ukoliko nisam nesto umislio.

 

mislim, nisam iznenadjen tim podatkom.

Na oko deluje tako i ni malo nas ne raduje, mislim meni i Uiniju tako deluje...

 

evo mala pomoć kouču:

Spoiler

 

 

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

...inace, sarenac je sinoc rekao da smo ekipa koja dopusta najvise otvorenih trojki na turniru, ukoliko nisam nesto umislio.

 

mislim, nisam iznenadjen tim podatkom.

Generalno mi moramo tako i da igramo odbranu jer smo visoki i nemamo zastitnika obruca osim Milutinova koji nije neka sila u tom segmentu.

Preuzimamo svi sve i ne trpimo mnogo jer ne moze niko da nas uguzi pod kosem u mismecu. Niko se nece naigrati protiv nas jer ne moramo da jurimo kroz blokove nego preuzimamo i onda ce vecina da igra iso kosarku protiv nas. Ako neko ubaci frizidere u jednoj utakmici u elimimacijama sta da se radi moramo da zivimo sa tim nego da nam probijaju prvu liniju i da nam se setaju po reketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam video do sada, nije problem iso trica koliko ta preuzimanja Srbije nakon kojih ostaje neko slobodan u ćošku ili na 45 stepeni, sa pasom koji ide iz reketa ili nešto tako - znači baš najgore otvorene trice, one koje obično imaju najveći procenat. Pri tome su bile otvorene baš zbog tog preuzimanja, dok su recimo Slovenci sa Bosnom puštali jer se nisu mogli dogovoriti ko da izađe - te su bile baš proizvod nemara IMHO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Zašto Vanja na 3? On treba da bude starter na 2...

Zato što ako se Deda diže za poziciju ostaje upražnjena pozicija na 3ci, Nedović se polako uvodi u ritam i bas nam i treba zujalica sa hendlingom, Gudura donosi dimenziju svajcarskog noža.

Vanja je i po skil setu trojka, 12/13 minuta iza kaline i 6/7 na dvojci i super.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

...inace, sarenac je sinoc rekao da smo ekipa koja dopusta najvise otvorenih trojki na turniru, ukoliko nisam nesto umislio.

 

mislim, nisam iznenadjen tim podatkom.

Rekao je da dozvoljavamo najviše šuteva za 3 poena, nije pominjao otvorene. To može da znači i da im ostavljamo previše prostora, ali i da se protiv nas najviše ispucavaju jer nemaju previše opcija kada ih brzo oteramo u minus. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

...inace, sarenac je sinoc rekao da smo ekipa koja dopusta najvise otvorenih trojki na turniru, ukoliko nisam nesto umislio.

 

mislim, nisam iznenadjen tim podatkom.

Rekao je da najvise trojki dopustamo a to je dosta razlicito od ovog.A posto on taj podatak nije bas znao da stavi u kontekst mislim da to nije strasno.Recimo Holandjani su sutnuli dosta trojki i doprineli tom podatku ali dobar deo suteva je biio ok odbranjen.Dakle nije sve ni do nas,samo su nasi protivnici sutirali dosta,sto  iz izglednih pozicija sto iz ne tako izglednih,ali su pripaljivali.

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

E da, moram da primetim da je Nedovićev trud u odbranu više nego očigledan. Nikad neće biti bajan defanzivac ali ovde se baš trudi i ne ispada lako.

 

ja go da ku ri džić

Za mene nikad vidjena ovako pedantna odbrana Nedovica,pravi close out svaki put,ruka gore,paznja da ne ispadne previse i ne napravi faul,gradjenje...Nikad to nece biti na nivou Jaramaza recimo zbog fizickih razloga ali voljni momenat i koncentracija je na znacajnom nivou.Od potencijalne defanzivne rupe do pedantne odbrane.

 

 

 

 

 

"Italijani imaju stil igre sličan Fincima, samo ipak sa znatno boljim igračima, dok je Hrvatska tim sa najvećom ampliudom na šampionatu – imaju individualni kvalitet da odigraju s Grčkom na jednu-dve lopte, ali timski umeju da upadnu u ponor koji i Estoniji daje realnu šansu za pobedu."

Dobra poenta i dobro sazeta misao dobrog novinara Sase Ozma.

 

 

edit:Lucic je juce promasio neki otvoren sut i sirio ruke u negodovanju,u stilu "sve promasujem",tokom odbrane nakon toga je trazio izmenu i opet mahao rukama u nezadovoljstvu.Dakle trazi izmenu zbog po njegovom misljenju losih poteza,dakle ove lose igre su na mentalnom nivou.Verovatno ga je ponela kapitenska traka i zelja,zato i nervoza,izvikivanje na pojedince u pripremi...Dosta klinacki,trazi izmenu jer se naljutio...Pesic ga je naravno ostavio u igri.Protiv top ekipa ne verujem da moze bez koncentrisanog Lucica,on i Kalina ipak imaju dosta da pokrpe na terenu a i generalno su nas duo koji donose prevagu.

 

Mozda ne bi bilo lose povecati mu ulogu u naredna dva meca,npr Pesic je ubacio Nedu i odmah je pocetna akcija bila za njega,kasnije je pricao kako je bitno da je Nedovic iskoristio minute.da prevedem, planski je bas ta akcija bila na pocetku da ga uvedemo u mec.Maestralni detalji.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Imamo problema kada protivnicki visoki koji dobro sutira 3P igra PNP  protiv Jokica pa sa krila moraju da preuzimaju Kalinic ili Lucic i onda coskovi ostaju nebranjeni.

 

 

Škripi nam i u defanzivnom skoku(protiv top ekipa), generalno nismo mi idealano izbalansiran tim u oba pravaca tako da moramo malo i da se kockamo i da biramo manje zlo.

Edited by unagi
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Rekao je da dozvoljavamo najviše šuteva za 3 poena, nije pominjao otvorene. To može da znači i da im ostavljamo previše prostora, ali i da se protiv nas najviše ispucavaju jer nemaju previše opcija kada ih brzo oteramo u minus. 

 

zato sam i napisao "ukoliko nisam nesto umislio" mada imam utisak da jako puno otvorenih trica dopustamo. ne sinoc, vec ukupno. u prve dve tekme nam je pucala odbrana spolja nakon 3-4 dodavanja

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Babaduka said:

Zato što ako se Deda diže za poziciju ostaje upražnjena pozicija na 3ci, Nedović se polako uvodi u ritam i bas nam i treba zujalica sa hendlingom, Gudura donosi dimenziju svajcarskog noža.

Vanja je i po skil setu trojka, 12/13 minuta iza kaline i 6/7 na dvojci i super.

 

Pozicija 3 jeste problem ali nisam sigurna da je Vanja po skill setu čista 3, svakako postoji razlog što je kod Karija starter na 2. Iskreno i Nedović i Gudurić su tek jednu tekmu odigrali po PS-u i ne treba sad zbog toga da se izvrne cela koncepcija... No on pravi šopsku salatu pa nek je meša kako hoće 😄 

 

Inače jako mi se sviđa što Kari radi upravo ono što sam se nadala da može uraditi, uklapa ovih 12 igrača tako da istakne prednosti svakog od njih i da daju maksimalni doprinos. Posledica toga je da Jokić ne "privatizuje" reprezentaciju iako je najbolji centar na svetu, ne znam da li ste primetili koliko se i on prilagodio i podredio timu a i dalje izgleda kao najbolji centar na svetu... To je dobar trener 🔥

 

38 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Rekao je da najvise trojki dopustamo a to je dosta razlicito od ovog.A posto on taj podatak nije bas znao da stavi u kontekst mislim da to nije strasno.Recimo Holandjani su sutnuli dosta trojki i doprineli tom podatku ali dobar deo suteva je biio ok odbranjen.Dakle nije sve ni do nas,samo su nasi protivnici sutirali dosta,sto  iz izglednih pozicija sto iz ne tako izglednih,ali su pripaljivali.

Za mene nikad vidjena ovako pedantna odbrana Nedovica,pravi close out svaki put,ruka gore,paznja da ne ispadne previse i ne napravi faul,gradjenje...Nikad to nece biti na nivou Jaramaza recimo zbog fizickih razloga ali voljni momenat i koncentracija je na znacajnom nivou.Od potencijalne defanzivne rupe do pedantne odbrane.

 

Ja sam bila šokirana sinoć, naravno pozitivno. Raduje Nedin effort u odbrani, samo neka nastavi tako. Natrčali su se naši sinoć za sve pare, branili tranziciju odlično i nisu dozvolili da Finci šutiraju trojke kako hoće. Mislim da iako se igra utakmica za utakmicu bez mnogo razmišljanja unapred, Kari na neki način sprema ekipu za potencijalni duel sa Grčkom, gde smo imali problem sa njima u tranziciji. Naravno Markanen nije Janisov nivo i oni su još više "fizikalci", ali treba se spremiti i za takve protivnike. Vidi se da možemo, samo koncentracija i presing 40 minuta.

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Zadovoljstvo je juče bilo gledati naše momke. Moram priznati da se ne sećam kada sam gledao moćniju košarkašku predstavu uživo. Naravno, svestan sam da protivnik nije dorastao (mada bi mučio mnoge druge favorite) - ali brzina kojom se naši igrači kreću, razmišljaju i dodaju je stvarno bila impozantna. Sve je rađeno maltene u punom trku, sa minimumom izgubljenog vremena. Na prste jedne ruke se mogu izbrojati loši ili bezidejni napadi, pa čak i kad je Jokić bio van parketa.

 

Neki random nabacani utisci - komentari:

 

Kalina na maksimalnom broju obrtaja je zver. Juče im je u četiri napada zaredom oteo loptu ili uticao na to da je izgube. Posle je ostao poslednji u pabu. Da ne ispadne da se nešto opija, sedeo čovek sa nekim članom naše ekspedicije i pričao. Nije lako ni zaspati verovatno nakon što utakmica završi u 23h, a ti podigao obrtaje svog tela na max.

 

Nedović mi je dobro izgledao. Par jako brzih kretnji, par trojki kao kap.. ali moram priznati da mi u odbrani ne deluje loše uopšte. Igrao je dobru denial odbranu, zatim i pristojnu 1  na 1, delovalo je da se nije gubio u rotacijama.

 

Drago mi je što je Gudura nab'o one dve trice. Meni je značilo, mogu misliti njemu. Dečko nosi baš neki teret kojeg mora da se otarasi i da se malo opusti na terenu. I dalje često potez više. Pa i kod onog pasa Kalini za 3, bio je maltene na ziceru.

 

Luča nije baš u najsjajnijoj formi trenutno, ali i pored toga isporučuje. Ipak, kada dođu eliminacije, nadam se da će ubadati trojke i svoje tm šuteve sa poludistance iz kornera. Moguće i da podnosi veće opterećenje jer provodi minute na 4. Inače, ne bih rekao da je Davidovac dobio prekomandu na 4. Juče je MJK igrao na 5 u nekim momentima, pa nije imao ko da pokriva 4 - a u nekim momentima je Deki bio i na parketu sa Lučom.

 

Jaramaz je idealan bekap plej, samo ukoliko uspe da održi samopouzdanje i odlučnost na visokom nivou i da ima kontinuitet.

 

Finski navijači prisutni u velikom broju, u svim godinama i polovima. Oduševljavaju se koševima svoje reprezentacije i na minus 35. Kreativno obučeni, mahom svi u dresovima. Ne može čovek da se odbrani od njihovih čestitki i pohvala. Mislim da su očekivali i malo utehe. Sve u svemu, strava je to, ali fali im malo naše drskosti i bahatosti 😄

 

Skandiranje Jagodiću Kuridži dovikivanjem se nastavilo i u metrou , pa posle na ulici.. skroz dobra atmosfera oko i u dvorani, naročito posle utakmice.

 

Popio sam 17 piva tokom jučerašnjeg dana, pokušaću da se iskupim danas i ubijem gajbu.

 

 

 

 

  • Like 33
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Romantik said:

Predivna igra, ovo vraća u detinjstvo kad su na ovaj način momci u plavom gazili redom :64:

 

Sad sam bacio pogled i na live temu i tamo nađoh gomilu upisa u kojima se poziva na odmaranje Jokića, a neko je čak izrazio želju da se u poslednjem kolu odmara kompletna petorka. Kakvi ste to ljudi, navijači? To je nešto što često čujem i od drugara i što nikad neću i ne mogu razumeti i to su upisi na forumu koji mi izazivaju bes gori od bilo kog izazvanog zbog lošeg poteza naših momaka na terenu. Shvatam ja da igračima treba predah, ali ja kao navijač nikad ne mogu želeti najboljeg na klupi, već želim da ga gledam svih 40 minuta, to je valjda lepota sporta, gledati najbolje kako demonstriraju znanje i umeće i razbijanje protivnika uvek što većom razlikom.

 

Da tek vidiš komentare na b92 na vestima o košarkaškoj reprezentaciji. Pa to je zrelo za hitnu hospitalizaciju u Lazi. Od svih sportova, ubedljivo su najgluplji komentari u vezi košarke. Našl ljudi se zapravo, jako slabo razumeju u taj sport (nije baš ni da sam ja neki ekspert).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji je kriterijum za tu statistiku o otvorenim trojkama, sinoc ih je bilo jako malo, skoro svi sutevi su bili contested, a sto su oni uzeli toliko suteva, odgovor je jednostavan - nisu mogli da nas probiju na perimetru uopste.

 

Ako budemo igrali ovako angazovanu odbranu sa ovim intenzitetom do kraja, sto se mene tice mozemo da dozvoljavamo duplo vise "otvorenih" trojki od svih ostalih reprezentacija na turniru, dobicemo sve 10+ razlike.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...