Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Mozete vi da analizirate sta god ocete al u zivotu se sve vrti oko jedne stvari koje razliciti narodi drugacije interpretiraju 

Karma, kako cinis tako ti se i vraca, kako sejes tako znjes i ostalo. 

 

Ne mozes da se onako ophodis prema legendi i ocekujes da sve to prodje nekaznjeno od strane visih sila. 

Sve ima svoju cenu i sve se vraca kao bumerang a i sve se placa. Ne postoji dzabe mali milion ovakvih floskula. 

 

 

Ne moze Teo odbranu da igra i onda primis 94 poena.  To je to.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki8 said:

Marinu uzimam kao primer , selektor koji je odlazio i dolazio i odmah pravio uspehe a imala je u pocetku los odnos sa najboljom igracicom u ekipi . Spisu i Polonara su nas sahranili, uz veliku  pomoc Micica i Gudurica. Jednako  losi u napadu i u odbrani. Za Jokica imam samo postovanje, jedini igrac koji se pojavio na utakmici  u nasoj ekipi, igrao je sa grupom gradjana  najvazniju utakmicu na turniru 🙂 Skoro svaki nas sut za tri poena je bio otvoren,  osim dva , tri pokusaja Micica iz driblinga. Guduric,Kalinic,Micic,Lucic su lomili obruc ciglama . Trebao je Marinkovic da igra mnogo vise od Gudurica veceras, Guduric je bio potpuno bekoristan igrac. A Italijani su sve pogadjali, svaka pogodjena trojka Spisua je bila otvoren iz  odlicnog protoka lopte, sutiranje bez razmisljana i sve je ulazilo kao kap. Junak utakmice za Italijane uz Polonaru.

А јбг баш Калинари и није. Уз Вању био наш најбољи шутер за 3 на ЕП. Против Италијана погодио 3 од 6. Проблем су Лучић, Васа и Гудура који су заједно имали 1 од 14 или 15 за 3.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kenozoik said:

A propo Radonje - ništa drugo nego očajničko hvatanje za slamku Spase 

🙂

Radonja je odličan trener ali čovek sistema i dugoročnih priprema. Njemu treba mnogo vremena konstantnog rada sa ekipom da bi je doveo na optimalni način igre kakav on želi. U turnirskom sistemu njegova filozofija može biti samo kontraproduktivna. 

Dejo bi mogao biti dobro rešenje samo i jedino ako mu se omogući rad na duge staze (bez pritiska momentalnog rezultata) i relativno ograničen broj repstativaca sa kojima će raditi u dužem periodu. 

Upravo ono sto nam i treba, sistem i dugorocnost. 

Problem bi bile kvalifikacije za SP ali mislim da bi to nekako izvukli, sto bi rekli na guzove a onda bi imao u slucaju da se plasiramo na SP itekako vremena da spremi ekipu i da radi sa igracima. 

 

Ja bas mislim da bi on na turnirskom sistemu pokazao da je majstor svog zanata. 

 

Sto se tice broja igraca, mi smo svakako ograniceni.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pero_Cameron said:

Ja za Teom ne žalim ni najmanje. Bio je tu za kvalifikacije za OI pa su nas i sa njim nakantali gore nego juče. I da je on bio isti bi ishod bio.

Apsolutno neuporedive situacije, samo je isti protivnik. 

Tamo smo imali 3 dana za pripreme, uigravanje plus uobičajene povrede, ovde smo prošli ceo ciklus + igranje u grupi plus 3 dana za pripremu meča. 

Plus Petruševa i Andjušića 😛

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Perkos2 said:

prvo da nučiš da čitaš pa da komentarišeš moj post

ili nisi ništa razumeo ili se praviš da ne razumeš ono što je napisano a napisano je da radonjić ne bi pristao da sa jednom grupom igrača igra kvlifikacije a onda na SP vodi sasvim druge igrače a ove što su riljali kvalifikacije ostavi kući, to se zove poštovanje igrača sa kojima radiš i zato ga i cene ti igrači. naravno da niko ne bi prećutao da on na SP vodi rudare koji su odradili kvalifikacije i onda bi imali "slučaj muslin" u košarci

  

 

 

Ja čitam ali prosto ne verujem šta čitam.

Da li bi onda Radonjić:

 

1) Igrao SP sa Dejanom Todorovicem, Risticem, Zagorcem i Dangom ili

 

2) Sredio transfer Jokica iz Denvera u Lukoil Akademik da ga ima za kvalifikacije

Link to comment
Share on other sites

Uz rizik da možda nesvesno prenosim neproverenu i lažnu informaciju (a sad je ionako kasno za sve), neki ortak mi je rekao da je Teo navodno odstranjen iz reprezentacije između ostalog jer je opalio šamar Avramoviću da li na treningu ili nekom okupljanju. Samo prenosim šta sam čuo, ne znam da li je istina.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ranko Žeravica je postavio osnove selekcije košarkaša gde je osnovni parametar visina i atletika. To se prilično izgubilo mi smo gubili i gubićemo jer na ključnim pozicijama imamo igrače koji su loši atletski, a samim tim i defanzivno Teo, Micić Jokić. 

Micić igra u Efesu, ali mu tamo bulju čuvaju Singlton i Danston.

Pitanje je gde i šta sad, ja bih nastavio sa Karijem jer Trinkijeri nije opcija. Danilović smena i da košarkaški savez krene od početka. Talenta imamo sigurno da bar na svakoj poziciji u ekipi imamo igrača , a ne da se krpimo i da osnov budu fizikalije jer bez toga ne može.

Ako je rešenje da se neki prelazni period premosti sa strancem kako nam najbolje godine generacijskog talenta na NBA nivou ne bi pojeli skakavci ja sam ZA.

Defanzivno orijentisana strech četvorka može da se naturalizuje , sigurno postoji dosta top igrača koji bi pristali da igraju uz MVP NBA lige 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Uz rizik da možda nesvesno prenosim neproverenu i lažnu informaciju (a sad je ionako kasno za sve), neki ortak mi je rekao da je Teo navodno odstranjen iz reprezentacije između ostalog jer je opalio šamar Avramoviću da li na treningu ili nekom okupljanju. Samo prenosim šta sam čuo, ne znam da li je istina.

Ovo sam i ja čuo.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, freethrow said:

Oh fuck it, to mi je jedna od retkih pozitivnih stvari iz ovog ciklusa, smena kapitena. Ako smo zbog toga izgubili, so be it.

 

to je potpuno okej potez iz vizure sklapanja tima. medjutim, ne cimas rashu u vajber basket grupi nakon 20ak godina igranja i njegovih dolazaka i performansa, da bi mu u sredu javio da ne treba da dolazi jer nije vise rasha od pre 7 godina. jednostavno ga ne zoves na basket.

 

meni licno ni tozla ne bi opralo taj bljutav ukus al srecom javio se teov buraz da to odmah nivelise i digne na gadost puta nti.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kad pricamo o predolimpijskom turniru ne bi li opljuvali jos jedared Teodosica, treba ukljuciti samo jos jednu maaaaaaaaalu cinjenicu koja se previdja:

Pored lose selekcije suta za 3 (0/6), Teodosic je na terenu imao +/- rejting od tuznih i jadnih +1

 

Vasa "Kljucevi Reprezentacije" Micic je u tom susretu za 14 minuta imao genijalni +/- od -19, drugi najgori na utakmici, posle Bjelice.

Dok je na ovoj utakmici juce

Vasa "Idemo dalje, jebiga, pa sta" Micic imao  +/- od znatno boljih -12, drugi najgori na utakmici, posle Milutinova.

 

U toj prethodnoj utakmici sa Italijanima je Teo bio los. A kakav je bio Vasa? Cista demagogija i navijacka ostrascenost je davanje bilo kakve prednosti Vasi u odnosu na matorog Tea.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ranko Žeravica je postavio osnove selekcije košarkaša gde je osnovni parametar visina i atletika. To se prilično izgubilo mi smo gubili i gubićemo jer na ključnim pozicijama imamo igrače koji su loši atletski, a samim tim i defanzivno Teo, Micić Jokić. 

Micić igra u Efesu, ali mu tamo bulju čuvaju Singlton i Danston.

Pitanje je gde i šta sad, ja bih nastavio sa Karijem jer Trinkijeri nije opcija. Danilović smena i da košarkaški savez krene od početka. Talenta imamo sigurno da bar na svakoj poziciji u ekipi imamo igrača , a ne da se krpimo i da osnov budu fizikalije jer bez toga ne može.

Ako je rešenje da se neki prelazni period premosti sa strancem kako nam najbolje godine generacijskog talenta na NBA nivou ne bi pojeli skakavci ja sam ZA.

Defanzivno orijentisana strech četvorka može da se naturalizuje , sigurno postoji dosta top igrača koji bi pristali da igraju uz MVP NBA lige 

 

Aaron Gordon se mota nešto oko reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Uz rizik da možda nesvesno prenosim neproverenu i lažnu informaciju (a sad je ionako kasno za sve), neki ortak mi je rekao da je Teo navodno odstranjen iz reprezentacije između ostalog jer je opalio šamar Avramoviću da li na treningu ili nekom okupljanju. Samo prenosim šta sam čuo, ne znam da li je istina.

 

da, ovo bi bio dovoljno dobar razlog da se odstrani i dan pred prvenstvo, ukoliko je tacno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Teo ne bi jucer nista promijenio. Na parketu je svakako bio igrac koji je u stanju iskreirati otvoren sut za bilo koga kad pozeli pa nije dovoljno koristen. Jokic je jednostavno takav igrac da ga se treba koristiti kao primarnog razigravaca svaki napad. Daj mu loptu na laktu, skloni se pa onda utrci il pogodi otvoren sut kad ga udvoje jer druge odbrane od njega nema. Srbiji ocito fali jedan igrac profila Jovica ili Pefija. Kalinic i Lucic jesu odlicni defanzivci ali nisu svemoguci da krpaju potencijalne rupe koje nastaju u odbrani zbog Jokicevih defanzivnih nedostataka i istovremeno ganjaju ove zvrkove. U sva 3 zadnja poraza (Argentina i 2x Italija) Srbiji su ogromne probleme pravili upravo ti sitni bekovi (Faccu, Mannion i jucer Spissu). Kombinacija Vasa-Jokic na 1 i 5 je defanzivno blago receno problematicna i Italijani su jucer iz svakog picka imali otvoren sut. To je apsolutno Karijeva krivica, morao je puno bolje spremiti ekipu i iskoristiti daleko kvalitetiji tim. Ovako ga je Pozzecco dobio na vrlo banalan nacin fakticki natjeravsi ga da mu pusti najjace oruzje. Minute Milutinova bolje ne komentarisati. On jucer nije imao sta traziti na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Teo ne bi jucer nista promijenio. Na parketu je svakako bio igrac koji je u stanju iskreirati otvoren sut za bilo koga kad pozeli pa nije dovoljno koristen. Jokic je jednostavno takav igrac da ga se treba koristiti kao primarnog razigravaca svaki napad. Daj mu loptu na laktu, skloni se pa onda utrci il pogodi otvoren sut kad ga udvoje jer druge odbrane od njega nema. Srbiji ocito fali jedan igrac profila Jovica ili Pefija. Kalinic i Lucic jesu odlicni defanzivci ali nisu svemoguci da krpaju potencijalne rupe koje nastaju u odbrani zbog Jokicevih defanzivnih nedostataka i istovremeno ganjaju ove zvrkove. U sva 3 zadnja poraza (Argentina i 2x Italija) Srbiji su ogromne probleme pravili upravo ti sitni bekovi (Faccu, Mannion i jucer Spissu). Kombinacija Vasa-Jokic na 1 i 5 je defanzivno blago receno problematicna i Italijani su jucer iz svakog picka imali otvoren sut. To je apsolutno Karijeva krivica, morao je puno bolje spremiti ekipu i iskoristiti daleko kvalitetiji tim. Ovako ga je Pozzecco dobio na vrlo banalan nacin fakticki natjeravsi ga da mu pusti najjace oruzje. Minute Milutinova bolje ne komentarisati. On jucer nije imao sta traziti na terenu. 

Po juče prikazanom, niko osim Jokića i Kaline, pa eto ni omg Kuridže, nije imao šta da traži na terenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ta prica se vrti i po Tw, ali je moguce i da je jedan fejk izvor na koji su se svi nakacili.

 

Moze biti i istina.

 

Jedno je sigurno: Teo je odstranjen i nismo usli ni u 8.

 

Da li bismo s njim bili sampioni Evrope ili ispali sinoc? Nikad necemo saznati, a svako ko tvrdi DA ZNAE ima mindset pijacnog prodavca.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...