Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Recommended Posts

6 minutes ago, Don Radonja said:

Pa nek se povuku ako ne mogu iz otvorenih pozicija da ubacuju trojke.Jbg eksplatisali su nam jako losu odbranu perimetra.Ne mozemo se vec drugu-trecu utakmicu vaditi na njihove frizidere.

Ne vadim se na njihove frizidere vec kazem da pored sve bezmudosti, ocajne odbrane mi ovo dobijamo rutinski samo da Pesic nije jeo govna krajem trece i pocetkom cetvrte. Jokic je igrao 28 minuta. Ljudi, 28, a 32 poena! 2/3 faulova na njemu! Ej. Nama kao da glupo da forsiramo ono sto radi, ajmo malo nesto drugo, ubaci jos neke igrace da "osete atmosferu". Bukvalno je ova utakmica bila vodjena kao pripremna vise nego pola pripremnih. Umobolno je bilo zaista, laicki cak, a da neko zna nesto o kosarci pa da objasni ovo - ne moze.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Slazem se, sto ne menja cinjenicu da je najbolji igrac EL vec dve godine, i ima neke troifeje kao vodja tima, i pored toga sto ne razmislja o kosarci u slobodne dane i trenutke.  Tako da moze ipak i bez patoloske posvecenosti koju konstruisu navijaci.

 

Kao sto rekoh eno Kari dise 24/7 kosarku pa je danas izgledao kao random navijac pored klupe.

 

I VAsa je isključivo klupski igrač kao i Gudurić. U reprezenataciji Nikad Igrač Micić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neodoljivo me podseća ova utakmica na ispadanje Đokovića od Del Potra u prvom kolu Olimpijade. Namestilo se da je takva jedna mina odmah na startu nokaut faze. 

Kukao sam cele nedelje što se crtaju Italijani. Više bih voleo da su Španci, Turci, Francuzi, pa i Grci ili Slovenci, jer nam njihova igra više odgovara. 

Jebeni Italijani u osmini finala u svom najboljem elementu, a mi totalno nespremni na frku. 

Jebem te živote. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ne vadim se na njihove frizidere vec kazem da pored sve bezmudosti, ocajne odbrane mi ovo dobijamo rutinski samo da Pesic nije jeo govna krajem trece i pocetkom cetvrte. Jokic je igrao 28 minuta. Ljudi, 28, a 32 poena! 2/3 faulova na njemu! Ej. Nama kao da glupo da forsiramo ono sto radi, ajmo malo nesto drugo, ubaci jos neke igrace da "osete atmosferu". Bukvalno je ova utakmica bila vodjena kao pripremna vise nego pola pripremnih. Umobolno je bilo zaista, laicki cak, a da neko zna nesto o kosarci pa da objasni ovo - ne moze.

Ti da imaš obraza, malo bi ućutao i sklonio se sa strane. 

 

Ne zbog onih zezanja oko uroka, nego zato što si prvi vodio hajku i kada smo imali sada nedostižne uspehe, kao i zato što bacaš ultra hot tejkove i praviš ludilo od teme a sada se praviš nevešt i zatrpavaš nas čuđenjem. Ohani malo, što kažu u Bosni.

 

Mogli smo da prelomimo da je Jokić igrao više, ali to nikako ne bi bila rutina, osim u svetu koji si ti izgradio u svojoj glavi.

 

E, da, pozdravila te je ćelava sujeta.

  • Like 15
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Evropska košarka je čarobna igra. Možes imati dva-tri mvp igrača pa opet to možda nece biti dovoljno ni za borbu za medalju. 

Sav taj koncept u kom se forsiraju pojedinci i njihov ucinak a ne tim i licno podredjivanje ucinku tima je mozda i doveo do apsurdne situacije, da imas najbolje pojedince a da nemas uspeh. 

Vasa-Joka mega duo verujem da su dali sve od sebe i u očima im se videlo koliko im znači uspeh reprezentacije, bila je privilegija gledati ih. Ni gram krivice nemaju za ovaj neuspeh, osim, mozda malo zbog nonsalantne igre u odbrani, ali tako su nauceni, od malena i mega dana.

Napadi dobijaju utakmice a odbrane titule, jos jednom dokazano. Svaka cast talijanima, srce junačko boj bije a ne mvp naslov, ko ga izmisli.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Neodoljivo me podseća ova utakmica na ispadanje Đokovića od Del Potra u prvom kolu Olimpijade. Namestilo se da je takva jedna mina odmah na startu nokaut faze. 

Kukao sam cele nedelje što se crtaju Italijani. Više bih voleo da su Španci, Turci, Francuzi, pa i Grci ili Slovenci, jer nam njihova igra više odgovara. 

Jebeni Italijani u osmini finala u svom najboljem elementu, a mi totalno nespremni na frku. 

Jebem te živote. 

Ovo je i moj otac vikao sve vreme, cak sam mislio da ciljano jinxuje 😄 Ali nismo nista naucili iz prethodna dva meca sa njima 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ti da imaš obraza, malo bi ućutao i sklonio se sa strane. 

 

Ne zbog onih zezanja oko uroka, nego zato što si prvi vodio hajku i kada smo imali sada nedostižne uspehe, kao i zato što bacaš ultra hot tejkove i praviš ludilo od teme a sada se praviš nevešt i zatrpavaš nas čuđenjem. Ohani malo, što kažu u Bosni.

 

Mogli smo da prelomimo da je Jokić igrao više, ali to nikako ne bi bila rutina, osim u svetu koji si ti izgradio u svojoj glavi.

 

E, da, pozdravila te je ćelava sujeta.

LOL. Celava sujeta je imala 10 ovakvih utakmica samo ga je usralo da izgubi bolje utakmice od Pesica. Ako imas da kazes nesto smisleno i gde sam pogresio u proceni pretvorio sam se u uho, u suprotnom si jedan od poslednjih koji ce ovako da nastupi i nesto pise o obrazu.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

Smešno je uopšte i razgovarati o razlozima poraza dalje od toga da ti je igrač koji je imao indeks 41 i +11 na parketu igrao 28 minuta, dok je njegova zamena imala -19 za 12 minuta. Pritom je čovek MVP NBA lige, navikao da igra 35-40 minuta svako drugo veče.

 

Jel nam glupo da da 50? Da ima 25 bacanja? Da u svakom napadu popne loptu? Hoćemo da dokažemo da imamo igru i bez njega?

 

Ovo je pre svega jedno jako nepoštovanje prema Jokiću, kojem Pešić treba javno da se izvini.

 

FIBA košarka se dosta promenila, i ona je sad već postala košarka igrača/superstar ova. Dončić i Janis su svoju igru i brojke preneli iz NBA u FIBA okvire. Sve se njima prilagođava, timovi se prave prema njima. Šta mi glumimo, zašto mi traćimo vreme najboljeg srpskog igrača u istoriji?

 

Kao da je bitno sad da raspravljamo zašto je Vasa promaja u odbrani, ko je Guduri ukrao talenat, zašto nismo probali Davidovca na 4/5, itd... Ukoliko možemo da pobedimo tako što Jokić igra 37 minuta kada je bitno. Lepo bi bilo da imamo 10 zvezdi, raspoređeniji kvalitet.. Nemamo i tačka. Imaš Markanena, pustiš ga da da 45 poena i otvori čak i prostor ostalima.

 

Sramotne zamisli i vođenje Pešića. Klasičan naš mentalitet, ono najgore u njemu.. kad nećeš iz inata da povlačiš logične poteze, kad hoćeš da pokažeš da nešto može kao pre 20 godina i da je to bolje, da si ti šef ako imaš titulu..

 

Milion stvari je moglo i bolje i gore. Igrače imamo takve kakvi su. To nije razlog da ne izvučeš najbolji mogući rezultat najlogičnijom metodom. Ceo cirkus oko Tea je bio užasan i nelogičan, vođenje Ristića pre Dobrića takođe, guranje Davidovca na tri.. ali to su sve sitnice u odnosu na ovu glupost večeras. Jedina smo ekipa koja ima igrača tog kalibra, a koja se već spakovala - i koja nije ni pokušala da ga iskoristi do kraja.

  • Like 25
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni said:

Srbenda mod-on

Ne lupaj. Upravo je Srbenda mod ta želja za pobedom po svaku cenu, makar istovarili pare pred nekog ko nema veze sa zemljom koju treba da predstavlja. Nemam nikakav problem da igra 12 crnaca, Sirijaca ili Marsovaca ali da imaju neku vezu sa ovom zemljom a ne da se hvalim tuđim uspehom.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, goldberg said:

Umesto da prizivamo neke Jacksone u sastav daj da vidimo da nateramo nase klubove (koji dobijaju ko zna koliko para od drzave) da forsiraju bekove i niske igrace po cenu nekog 14. mesta u EL i vecne tapije na istu. Dakle, moraju da imaju dva mlada igraca u 12, a oni neka smisle kako ce da sa 10-11 igraca igraju, a ne da su na tribinama penzosi i dobro placeni igraci. 

 

Ovo se bukvalno nikad nece desiti.

Link to comment
Share on other sites

Najveći problem srpske košarke koji će sve više biti vidljiv je igranje mladih igrača za svoju statistiku bez interesovanja za igru u odbrani. Zato imamo petruševa, borišu, pokuševskog, pecarskog i još ko zna koliko mladih igrača koji nisu naučeni da se pobiju za pobedu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne lupaj. Upravo je Srbenda mod ta želja za pobedom po svaku cenu, makar istovarili pare pred nekog ko nema veze sa zemljom koju treba da predstavlja. Nemam nikakav problem da igra 12 crnaca, Sirijaca ili Marsovaca ali da imaju neku vezu sa ovom zemljom a ne da se hvalim tuđim uspehom.

 

Bravo!

 

Sustina je da se na treningu uvek prica srpski, a ne kao kada Mula krene svima da objasnjava na engleskom zbog jednog igraca.

 

Svako je dobrodosao ako se oseca na neki nacin delom ovog tima, nema tu sovinizma ili rasizma. Tako bi trebalo da bude svuda, ali FIBA je amaterska reprezentacija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

LOL. Celava sujeta je imala 10 ovakvih utakmica samo ga je usralo da izgubi bolje utakmice od Pesica. Ako imas da kazes nesto smisleno i gde sam pogresio u proceni pretvorio sam se u uho, u suprotnom si jedan od poslednjih koji ce ovako da nastupi i nesto pise o obrazu.

 

"Ćelava sujeta" je imao tri finala. Nedostižna priča čak i za Dudu (od 2008. do 2013. sa nezavisnom Srbijom). O naslednicima "Ćelave sujete" i njihovim "uspesima" ne bih trošio reči. Tvoji postovi o Đorđeviću su na intelektualnom nivou ravnozemljaša i 5G ludaka. Verovatno bi i 2+2=4 doveo u pitanje.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne lupaj. Upravo je Srbenda mod ta želja za pobedom po svaku cenu, makar istovarili pare pred nekog ko nema veze sa zemljom koju treba da predstavlja. Nemam nikakav problem da igra 12 crnaca, Sirijaca ili Marsovaca ali da imaju neku vezu sa ovom zemljom a ne da se hvalim tuđim uspehom.

Onda si ti bojkotovao Pejdz i ne prihvatas uspeh Srbije sa njom?

Link to comment
Share on other sites

Otišao da prošetam, da malo provjetrim mozak.

 

Da ne izvlačim post pred početak EP, nema potrebe, nisam ni tada imao povjerenje u Karija, uprkos pobjedama nad Turskom i Grčkom. Bivši trener, koji nas je svojim odlukama i očajnim vođenjem utakmice koštao medalje a vrlo moguće i plasmana na SP.

 

O utakmici je vjerovatno sve ispisano, ali lično ne pamtim mekanije i pičkastije izdanje Srbije. Kad god je trebalo da odemo na veliku razliku, dozvoljavali smo ultra otvorene šueteve, prodore kao na treningu i ofanzivne skokove. Razmontirao nas je kepec Spisu, igrač kalibra neke italijanske ekipe sa dna kace. O pogubljenosti ekipe kad je Italija preokrenula je suvišno pisati.

 

O budućnosti reprezentacije ne bih ovom prilikom, ali ne vidim ništa pozitivno iz ove perspektive.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, drgnk said:

 

"Ćelava sujeta" je imao tri finala. Nedostižna priča čak i za Dudu (od 2008. do 2013. sa nezavisnom Srbijom). O naslednicima "Ćelave sujete" i njihovim "uspesima" ne bih trošio reči. Tvoji postovi o Đorđeviću su na intelektualnom nivou ravnozemljaša i 5G ludaka. Verovatno bi i 2+2=4 doveo u pitanje.

Ja sam za sve sto sam rekao za celavu sujetu imao argumente, stojim iza toga i danas, i tebi, Barkliju i kome god to moze biti smesno, tuzno, debilno i kako god, ali molim te nemoj da mi ti pricas o inteligenciji, jer sad vracanjem price na Sujetu koji je otisao pre nekoliko godina pokazujes da radis isto ono za sta mene optuzujes. Tako da prvo ogledalo, pa argumente na sunce, posto u ovoj prici koju forsiras sa mnom prolazis kao bos po trnju. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...