Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Deset pobednika grupa se dele u pet parova koji igraju za pet mesta na SP.

 

Gledao sam poslednjih 15 minuta, imala je šanse Obala Slonovače, prilično je bušna bila odbrana Kameruna.

3 minutes ago, Stiletto said:

A i brat Tavamba vodi Kamerun prema SP 😄

Je l' mi veruješ da sam morao da guglam da nije neki drugi Tavamba u pitanju? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Hajd ova vecerasnja utakmica protiv Ukrajine je prilicno nebitna obzirom na sve sto se izdesavalo protiv Finske i nakon te utakmice al meni je licno nevjerovatna sramota ovih igraca da oni sebi dopuste da ih jedna Finska onako razbije i to sa igracem manje. Ok, jasno je i najvecem laiku da je ova danasnja reprezentacija BiH miljama daleko od one u periodu 2010.-2016. (a cak je i ta ekipa uspjela propustit Euro 2016. na koje nije otisao samo onaj ko nije htio zbog saveza koji je namirisao pare usljed euforije oko reprezentacije i nespobnih selektora) ali mene niko ne moze ubijedit da i ova ekipa nije bolja od Finaca. Taj raspad u reprezentaciji i nije neka novost. Jos u kvalifikacijama za Euro dopustili su si blamaze protiv istih ovih Finaca u Finskoj (na Grbavici ih nabili 4-1) i protiv jedne Armenije u Armeniji. Baraz u ovoj grupi je bio sasvim realan. Ukrajina jeste kvalitetnija ali ta razlika u kvalitetu je sigurno manja nego izmedju Portugala i Srbije pa igracima Srbije nije bio problem nadigrati Portugalce u sred Lisabona uz pravi pristup i zalaganje.

 

Selektor isto tako nije problem, smatram da je Petev najbolji selektor reprezentacije od nezavisnosti pa do danas. Bolji cak i od Papeta kojem se posrecila daleko najjaca generacija ikad, a i tu je zamalo uspio uprskat na kraju kvalifikacija za SP 2014. porazom u Zenici od Slovaka i onda se na jedvite jade izvukao protiv Litvanaca. Na SP je vec njegov amaterizam dosao na naplatu kad je nakon odlicne utakmice protiv Argentine u prvom kolu utakmicu protiv Nigerije poceo bez lijevog beka sa dva dizelasa u veznom redu Medunjaninom i Misimovicem, primio gol upravo preko te lijeve strane i onda poslije utakmice pricao nebuloze da ga je iznenadila brzina nigerijskih igraca i da nije upratio neke igrace preko VHS (!!!!!) kaseta. Ne treba takodjer ni zanemariti onaj nepostojeci offside kod ponistenog gola Dzeke no to ne opravdava cinjenicu da je Pape amater i da je on licno izgubio utakmicu.

 

Problem i to ozbiljan ocito lezi u samom pristupu igraca reprezentaciji. Mnogi pokusavaju svaliti sav problem na savez na cijem je celu Vico Zeljkovic (Dodikov sestric il tako neki blizi rod) i koji cinjenicno jeste jako korumpiran i koncipiran po nacionalnim kljucu sto se najbolje vidi u samoj BiH ligi koja je vrlo moguce najgora fudbalska liga Europe ali savez je bio u istom stanju i sa Elvedinom Begicem na celu. I tad su postojale iste kriminalne radnje, osvajac lige se odredjivao po nacionalnom kljucu, bilo poziva menadzerskim igracima, takodjer se svasta dopustalo na pripremama ali pristup je opet bio 5 puta ozbiljniji nego ovo sto danas rade i uz kvalitet koji je ta ekipa imala plasman na neko veliko takmicenje je morao doci. Problem saveza tesko da ce se tako skoro rijesiti (vjerujem da je slicna ili moguce jos gora stvar u FSS) ali reprezentativci ocito moraju promijeniti pristup za 180 stepeni ne bi li se stvari pokrenule sa mrtve tacke. Samo uz njihov normalan pristup mogu promijeniti odnos navijaca prema timu i stvoriti kriticnu masu koja ce prisiliti savez da bar malo normalnije radi. Ovako kad ti se igraci (i to kapiten i kljucni igraci Dzeko i Pjanic) opijaju par dana prije kljucnog meca po sarajevskim kafanama i cuclaju crijevo od nargile ko da im je 14 godina zgadit ces reprezentaciju i ovim preostalim ljudima koji je imaju volje i zelje pratiti. Ja licno sam se prestao nervirati oko ovih idiota jos 2015. i baraza protiv Iraca ali sam ovo sad odlucio ispratit cisto da vidim koji ce sad nacin smislit za sjebat idealnu priliku. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ovako kad ti se igraci (i to kapiten i kljucni igraci Dzeko i Pjanic) opijaju par dana prije kljucnog meca po sarajevskim kafanama i cuclaju crijevo od nargile ko da im je 14 godina zgadit ces reprezentaciju i ovim preostalim ljudima koji je imaju volje i zelje pratiti.

Jel moguce ovo?
Mislim,znam da je moguce,nismo ni mi u proslosti bili liseni slicnih stvari,ali njih dvojica su najiskusnija..bas neprofesionalno. Ili ih boli ona stvar jer su vec na zalasku repr.karijere. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Jel moguce ovo?
Mislim,znam da je moguce,nismo ni mi u proslosti bili liseni slicnih stvari,ali njih dvojica su najiskusnija..bas neprofesionalno. Ili ih boli ona stvar jer su vec na zalasku repr.karijere. 

 

Da. U srijedu ili cetvrtak u Taverni, kafani u Sarajevu gdje vecinom idu burzuji i gdje ne moze bas svako uc, su napravili dernek sa sve Serifom Konjevicem. Prvo su izasle slike Dzeke i Pjanica tu noc sa jednim novinarom sa N1 BiH cini mi se pa je onda kasnije izasao i snimak Pjanica ocito ubijenog od alkohola kako se grli s nekim ljudima i pjeva tik ispred ovog vola od pjevaca. Slika s crijevom od nargile u ustima Pjanica je takodjer izasla ali nisam siguran samo da li je to prije ili poslije utakmice, cini mi se prije same utakmice u petak navecer. 

 

Za Dzeku i nije neka novost da pravi derneke na okupljanjima. Jos dok su bili neki rezultati reprezentacije bilo je poznato da su on, Spahic i Ibricic kolovodje pijanki u svlacionici. Trening kamp reprezentacije u Zenici je napravljen prije nekoliko godina i reprezentativci na pripremama tamo jako rijetko borave upravo jer im tu nisu tako blizu razne sarajevske kafane pa su se vrlo vjerovatno na Dzekino inzistiranje vratili na Ilidzu gdje na 10 minuta hoda vec imas odlicne kafane. Samo Dzeki se redovno gledalo kroz prste jer je dao puno toga za reprezentaciju i jer je igracina cak i u ovim godinama (uvijek cu biti misljenja da je mogao imati jos mnogo vecu karijeru da nije klasican mahalas i seljak koji je samo pare gledao. On je u primeu bio kompletan napadac, nije imao niti jedne mane u igri sem ponekad problema sa realizacijom koji su opet plod ranije navedenog mahalastva i seljakluka). Senad Lulic, jedan od rijetkih pravih profesionalaca u reprezentaciji, je prije koju godinu u medijima opisao problem ekipe. Vecina igraca pripreme dozivljava da dodje vidjeti porodicu, malo dernecit, odigrat taj termin i opet nazad na posao. Mentalitet klasicnog balkanskog dijasporca koji citavu godinu radi na bausteli pa onda dodje kuci glumit hadziju i provodit se. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

to je isto bilo i u Srbiji godinama unazad, sad im je bila opala popularnost međutim posle ove pobede brzo ce se pojaviti starlete i ostala bratija oko igrača. u BiH je save još gori od srpskog iako to nije nimalo lako postici i ono sto ja mialim je da Bugrarin ne moze da vodi takav skup igrača koje pritom ne moze nikako da kontroliše.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...