Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

9 minutes ago, Drug Crni said:

Ovako :classic_biggrin:

Nego, @Bugl Khanko vam je ovaj Musa sto igra u Benfiki? Uopste mi nije poznat..fascinantno je kako uspevate da "proizvedete" dobre napadace,veznjake posebno..

Baš s napadačima imamo problem. Za razliku od vas. Da nam je jedan od vaše dvojice, ma i treći bi bio dobar da stavi nogomet na prvo mjesto. Veznjake štancamo, da. Ali dolaze i mladi špicevi, konačno. I to ne povučeni napadači, krila, nego baš prave devetke. Ljubičić, Šimić, Beljo i Matanović kojeg smo uzeli Nijemcima (igrao za njihove od U-16 do U-19). Plus navedeni Musa ako uspije u Benfici, isto je mlad, tek 24 godine.

A za Musu sam iskreno prvi put čuo prošle godine jer je za Boavistu igrao odlično. A pošto smo kratki sa pravim 9kama, odmah ga se počelo gledat. Bio je očito dovoljno dobar tamo da ga Benfica pokupi. Dečko nije igrao niti u jednom većem klubu u HNL-u ( u biti ne znam je li uopće igrao HNL). Otišao kao klinac van (mislim Slavia Prag) pa posudba tu, posudba tamo, i tako godinama. Dok nije, eto, prošle godine zabio 15-ak golova za Boavistu. Visok je, jak, možda uspije u Benfici. Inače, mislim da nije pozvan ni na širi popis reprezentacije. U budućnosti će dobiti priliku, sigurno. Ali sad ga se nema vremena isprobat. Imamo jednu prijateljsku i počinje SP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vcrs nastavak LS i sad citam za Nejmara i PSG. 

Ladno lik nasrnuo na saigrace i tehnickog direktora Camposa, koji lik.

 

Vidim i Messi da odugovlaci sa potpisivanjem novog ugovora. Mbappe nije igrao par nedelja. Steta pa Bayern nije doveo nekog napadaca da rijesi ovo ocas posla jer sa Chupom to nece ici lako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki28 said:

Vcrs nastavak LS i sad citam za Nejmara i PSG. 

Ladno lik nasrnuo na saigrace i tehnickog direktora Camposa, koji lik.

 

Vidim i Messi da odugovlaci sa potpisivanjem novog ugovora. Mbappe nije igrao par nedelja. Steta pa Bayern nije doveo nekog napadaca da rijesi ovo ocas posla jer sa Chupom to nece ici lako.

U komforu nema ideja.Navijam za Bajern ali nisam smeo da stavim na tiket 2 iako su favoriti.

Link to comment
Share on other sites

PSG je tim koji se maltene trenutno svodi samo i iskljucivo na Mbapea. Neverovatno koliki uticaj na igru ima..cim je on usao proigrali su i bili veoma opasni. Napravio je za kratko vreme dar mar Bajernovoj odbrani.
Nejmar i Mesi bukvalno setkaju po terenu. Ono je san svake defanzive. Posebno je Brazilac u kriminalno losem izdanju. Da se ne lazemo..ni ostatak tima nije mnogo bolji. Vezni red sa Solerom, Vitinjom, Veratijem...tanko je to za vrhunski nivo..Ramosu ostalo samo iskustvo..Donaruma prima pacerski gol..jedino mi se dopadaju bekovi.

Medjutim,sa spremnim Mbapeom koji ce igrati celu utakmicu,ne bih potpuno otpisao PSG u revansu. Bajern ce opet izaci visoko,a Kilijan je 'kiler' u kontrama..


U Milanu ruznjikava utakmica dva tima koji nisu u najboljoj formi. Domacin bio blizi dupliranju vodjstva nego gost izjednacenju. Neverovatno sta je De Ketelare promasio glavom.. Ovo je Konteu 21.poraz na klupi Totenhema..ovakav skor nije imao ni u jednom drugom klubu svoje trenerske karijere.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Drug Crni said:

Donaruma prima pacerski gol..

 

Po meni je Donnarumma bio jedan od najboljih na terenu i ne slažem se da je pacerski gol primio, lopta je brzo išla, iz voleja, DDG bi možda to obranio ali ne i mnogo drugih golmana. Kimpembe ni na nebu ni na zemlji kod tog gola, kao i većinu utakmice. Nuno Mendes strašan igrač.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Adejemi posle pauze konacno prikazuje zasto je doveden.Vrlo dobra utakmica.

 

Ima s kim da igra u napadu, nije imao jesenas srece kada su igrali Malen i Mukoko pa su i odbrane znale da ga zakljucaju i da bude nevidljiv na terenu. U medjuvremenu je i Brandt digao formu. U onoj kontri sam video gol Brandta, tako da sam bio iznemadjen kako je lako pretrcao Fernandeza.

 

Bez obzira na gol, odigrali su slabiji mec. Na ciat hasl pobedili, izdvojio bih jos Kobela i Dzana, pao bi bar jedan gol u mrezu Dortmunda da je neko od njih dvojice izostao. Dzan u ovakvim utakmicama sa svojim iskustvom donosi mnogo, videlo se da je fokusiran na utakmicu, malo se digao u poslednje vreme.

 

Mislim da Celzi prolazi ovaj dvomec, bas treba da se ispromasuju da bi ispali.zl Sinoc nisu imali srece, malo je falilo Feliksu da bude junak. Kao neko ko ne gleda Celzi cesto, najvise mi je on iskakao i pravio najvise problema. Bio bi mu od velike pomoci da ima klasnog spica ispred sebe.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Kvaratskhelia said:

Čelsi je primio gol u periodu kada je najbolje igrao. Adejemi je sjajno iskoristio brzinsku prednost u odnosu na Fernandeza i riješio utakmicu. I posle primljenog gola imao je Čelsi inicijativu i nekoliko odličnih šansi.

 

Ukrajinac iz Čelsija djeluje žestoko precijenjeno. Feliks mora da bude bolji u završnici. 

 

Po mom mišljenju nije. Sposoban je da izbaci igrača i napravi višak svaki put kad pipne loptu. Mada, ponekad deluje malo ljeno bez lopte, to stoji

Link to comment
Share on other sites

Fudbal je neretko surov. To je sinoc na svojoj kozi osetio Celzi.
Po meni,bili su (dosta) bolji rival sinoc, mnogo blize pobedi cak,a na kraju otputovali kuci potpuno praznih saka. Borusija odigrala borbeno i..to je to - borbeno. Adejemi fenomenalno istrcao kontru i tako kaznio goste za silne promasaje.
Moram napisati da se,i pored toga sto razumem i postujem nemacki pristup, onako ne igra utakmica knockout faze..dosta takticki naivno od strane Terzica..imali su dosta srece sto su gosti uspeli sve da fulaju. Sem Belingema i donekle Sloterbeka i Adejemija (Aler jos nije "svoj") Dortmundov tim je ipak tanak po pitanju klase..ogromna je prednost u tom segmentu na strani Celzija...bas ogromna.

Revans ce dosta zavisiti od taktike Dortmunda. Budu li se postavili na slican nacin,ispasce.

U drugom mecu velika dominacija Benfike. Moram reci ocekivano jer su kvaliteniji od Briza. Domacin je pretio prvih petnaestak minuta utakmice i to je to. Fakticki su odlucile dve greske Brizovih defanzivaca,ali je Benfika bila konkretnija i gol je "visio u vazduhu".
Mislim da je revans formalnost..(iako je Briz nakantao Porto u grupnoj fazi)

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ta'veren said:

 

Ima s kim da igra u napadu, nije imao jesenas srece kada su igrali Malen i Mukoko pa su i odbrane znale da ga zakljucaju i da bude nevidljiv na terenu. U medjuvremenu je i Brandt digao formu. U onoj kontri sam video gol Brandta, tako da sam bio iznemadjen kako je lako pretrcao Fernandeza.

 

Bez obzira na gol, odigrali su slabiji mec. Na ciat hasl pobedili, izdvojio bih jos Kobela i Dzana, pao bi bar jedan gol u mrezu Dortmunda da je neko od njih dvojice izostao. Dzan u ovakvim utakmicama sa svojim iskustvom donosi mnogo, videlo se da je fokusiran na utakmicu, malo se digao u poslednje vreme.

 

Mislim da Celzi prolazi ovaj dvomec, bas treba da se ispromasuju da bi ispali.zl Sinoc nisu imali srece, malo je falilo Feliksu da bude junak. Kao neko ko ne gleda Celzi cesto, najvise mi je on iskakao i pravio najvise problema. Bio bi mu od velike pomoci da ima klasnog spica ispred sebe.

Dobro si sve analizirao.Dodatno bih pohvalio i Šloterbeka,isto je bio jako dobar.Kod njega mi se svidja to iznošenje lopte kao Lusio nekada.

Čelziju baš to fali,klasičan špic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...