Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

16 minutes ago, СтелаРоса said:

Sto se tice Kange nepisano pravilo je da ako nam on postane glavni igrac svi oko njega se raspadnu. I slicno obrnuto, ako je Kanga treci ili cetvrti igrac po uticaju na igru tim izgleda mnogo bolje.

 

Bozovic je dao kljuceve igre Kangi, ne da nismo usli u Evropu nego nismo ni titulu uzeli te sezone. Milojevic i Stankovic su znali sta treba sa Kangom. Novi Milojevic radi isto sto i Grof. Svi stoje i gledaju kako Kanga svaki napad overava loptu 10 puta i iznudjuje faulove na 50 metara od protivnickog gola, nakon cega ostaje na travi 30 sekundi da se svadja sa protivnikom ili sudijom, i na taj nacin nam ubija svaku mogucnost da razvijemo igru i igramo brze. 

 

Ali naravno, Kanga nam je daleko od nekog problema u ovom trenutku, imamo ih barem pet vecih. 

 

Ovo je tacno. Kangu obozavam, ali on mora imati strogo definisano mesto i zadatke na terenu. Cim mu se da neogrenicena sloboda u igri to ne ispadne dobro.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Venger said:

 

Krivci su naravno Terzic i Mrkela koji se nisu ni raspitali kakav fudbal igra Milojevic, nego su negde culi da je "mlad i moderan" i doveli ga bez ikakvog razmisljanja. Ali to nam nije neka uteha jer njih moze smeniti samo lebdeci duh. A on i ako ih smeni, postavice nam nekog Grcica ili Djuku.

 

Зашто би се распитивали какав је, кад је био већ у клубу? Па и овде на форуму су писали када је отишао у Молде како је штета јер ето он је све цртао Станкели исл. (легли на руду), значи неко је још раније пустио причу за младог "стручњака" да га имају у виду. Творзи и Дркели је само битно да тренер слуша јер пос'о је добар а пара лака.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Igor_ said:

Gubis u napadu Bukarija, i vise bi se umarao, al tu je da Erak krpi pozadi desno, a da se sanogo spusta kao 3stoper po potrebi. 

 

Bukari na mestu ofanzivnije orijentisanog desnog beka je useravanje u igraca. Not a good idea. 

 

Covekov forte je brzina, gde ce sa pasom u dubinu pretrcati zadnju liniju odbrane protivnika i naci se u gol sansi ili prilici da posalje ostru loptu u sredinu igracu koji ga isprati. 

 

Kao da 100metrasa sprintera stavis 20m pozadi u startu i kazes mu "ajde sad pretrci protivnika", a ima 50m na raspolaganju...

 

Nikada to u zivotu nije igrao, pa ni desnog veznog. Nije dvosmeran igrac. Koliko zna napred da trci toliko mislim da je los u pracenju igraca i trcanju nazad. 

 

Treba malog Stankovica jos probati na toj poziciji makar na nasim njivama. Ja bih cak pre i Kangvu ili Mitrovica stavio na tu poziciju a ne Bukarija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bromazepam u rinfuzi zbog koga? Zbog Izdrkelotine i mafijaskog mu gazde koji meću stetocine u tim gde na ecipecipec ide penal, crveni ili autogol, zbog mrcine koja preskace loptu i nece u klizeci jer ga valjda ceka transfer u Bajern pa da se ne povredi, zbog te picketine koja je preslikana pizdetina kao nosonja koji ga je doveo.

Treba lii mi to u zivotu? Naravno da treba jer je Zvezda mnogo vise od toga, mnogo vise od tih gangstera, placenih medija, unutrasnjih neprijatelja koji mi da sruse idilu...

A sever. Taj sto nije bio vas nikada nije noge cuvao, taj sto ne sme da dodje je dres natapao znojem, a picketina koja ne sme da ukliza protiv Milana je ponosni deo vas.

Ona stolica na koju se peo sopotski kafedzija je bila previsoka, hoklica nas ceka kada ova banda zavrsi misiju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najveci uspeh kolmovanog doktora i Mite Smote je sto su uspeli da kod vecine navijaca proizvedu ravnu liniju za Zvezdine utakmice. Ja nisam imao nikakvu dilemu da cu za vreme utakmice protiv Monaka gledati kosarku, juce sam povremeno menjao kanal na utakmicu (bar sam uzivo video sjajan drugi gol Turaka). Nista, nikakve emocije. 

 

Malo me sramota i zao mi Bukarija npr, zasluzuje mnogo vise od ovog sranja. A sto pre prihvatim da vecina naroda zeli fkcz sa severa, koja tera Piksija i Prosineckog a doziva Saleta Muhinja, bice mi lakse.

 

Nadam se vracanju Zuleta Stojkovica i Causica, mozda kupovinu Dragoljuba Srnica, uz povratak Giske iz penzije. Ne znam kako je onaj dziber Spiridonovic poslat na pozajmicu, meni je on igrac za ovu Zvezdu 1/1, u svakom smislu, sa sve tablicama Speedy).

 

Borjan - Zule Stojkovic, Giska, Raso Pankov, Gobeljic - jedan od Srnica, Causic - drugi od Srnica, Velja Nikolic, Spidi - Milan Mica Pavkov (dao 2 gola Liverpulu ASTAJEOHIURADIOIKAD????)

 

Kakvu bi ova ekipa podrsku imala, na svaki trening bi im isli

Edited by pantelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Treba malog Stankovica jos probati na toj poziciji makar na nasim njivama. Ja bih cak pre i Kangvu ili Mitrovica stavio na tu poziciju a ne Bukarija. 

Nisam hteo nakon prvog gledanja tog igraca, ali vec nakon drugog sam rekao "Ovo je ideja o dobrom veznjaku, inace je krs od igraca. Jedino ako se stavi na nekog desnog beka, pa da mu se nadje neki smisao kao igracu"
Inace je nedefinisani i pogubljeni polupanac od igraca. Klasicna ideja o dobrom igracu, a zapravo daleko od toga.

Ovaj tim Zvezde je retko neizbalansirana ekipa. Igracki nije los, ali je uzasno selektiran, sto se tice igranja u samoj Evropi. U toj meri uzasno oformljen tim da nije greska sto stavljaju Srnica da igra to sto igra. Toliko je lose sklopljen tim, da Srnic mora da ti igra to.
Tim napravljen da se silji patka na ekipama u nasoj ligi.
Plus tim je mator. Najtragicnije od svega, nije da kroz Zvezdu nisu prosli neki mladi igraci. Ali se vise potrosilo na neke strance koji nisu ni igrali, nego sto je uzeto para od tih mladih igraca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače moram da kažem da umesto 4 boda mi imamo 0. Monako i Trabzon dve izuzetno prosečne ekipe. Problem je što su oni loši, a mi katastrofalni.

 

Ja ne vidim svetlo na kraju tunela. Ne vidim koje to čudo sada može da nas izvuče iz bunara. Da li je realno da Mitrović, Ben i Stanković ne igraju, a pojedinci dobijaju beskonačni broj pokušaja? 

Zašto je zamenjen Sanogo umesto Kange? To je potez koji je rešio meč, ma koliko mi slabi bili. Kakve au ono bile izmene? Kako je moguće da Milunović igra u napadu? Da Dragović igra zadnjeg veznog? To je braćo cigani raspad sistema, gde svako sam odlučuje gde će i pokušava na svoju ruku. 

Ironija je da je Milunović delovao opasnije u blizini njihovog gola, nego neko kojima je to primarna pozicija.

Milojević mora da se menja. Nemam pojma ko može da sedne na klupu. Mihajlović bi bio super, ali iskreno neka pazi na zdravlje, ne treba da bude deo ovog cirkusa.

 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas bi i De Brujne izgledao pogubljen. Postali smo masina za unistavanje igraca. Ne postoji igrac koji je pruzao bolje partije i Zvezdi nego u svom bivsem klubu. Vec se sada vidi da ce Mitrovic biti skrajnut, da se vrlo verovatno vec trazi kupac za njega...

CEO SEVER SADA SE VESELI...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Kangvu treba istrpiti pogotovo jer je mlad igrac koji moze jos mnogo da napreduje i uci. Juce je imao dva dobra poteza gde se oslobodio protivnika i izneo lepo loptu napred, u jednoj od tih situacija je dodao Bukariju koji je sutirao. To su stvari koje nama vec godinama nedostaju u veznom redu na nasoj polovini, jer od obicnih dodavanja unazad i ispucavanja nema neke igre.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BattleBender said:

Nisam hteo nakon prvog gledanja tog igraca, ali vec nakon drugog sam rekao "Ovo je ideja o dobrom veznjaku, inace je krs od igraca. Jedino ako se stavi na nekog desnog beka, pa da mu se nadje neki smisao kao igracu"
Inace je nedefinisani i pogubljeni polupanac od igraca. Klasicna ideja o dobrom igracu, a zapravo daleko od toga.

 

U gajbi punoj trulih jabuka i zrele ce brze da istrule...

 

Kangva mi deluje dobar kad ima nekog prostora a to u Evropi nema. A nema ni potrebnu disciplinu u igri kao i mnogi africki igraci. To sve moze da prodje po nekim ligama poput nase gde se jaka utakmica odigra 3-5 puta u sezoni, ali ne i u Evropi. 

 

U svakom slucaju, i takav, skrajnut desno i pozadi, u sistemu sa 3 centralna beka, deluje mi da bi bio korisniji i od Gobeljica i od Srnica, a onda bi i Bukari imao s kim da igra po toj strani. 

 

Teoretisem ali da se ja pitam, isprobavao bih ovo makar na trening utakmicama.  

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Venger said:

Na Mihajlovica zaboravite. Covek ima ozbiljnih zdravstvenih problema. Jednog dana daj Boze, ali sada ne.


Nije on resenje za nas. Covek je u reprezentaciji gurao svoje balvane iz raznih razloga. Ne sumnjam da bi se u u Zvezdi inatio sa Gobeljicima i Srnicima, al najboljih 11 mu ne bi igrali.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:


Nije on resenje za nas. Covek je u reprezentaciji gurao svoje balvane iz raznih razloga. Ne sumnjam da bi se u u Zvezdi inatio sa Gobeljicima i Srnicima, al najboljih 11 mu ne bi igrali.

ako je mogao Stanković koji je gurao zajedno sa Mihajlovićem čuvenog alena u reprezentaciju može i Miha 

Link to comment
Share on other sites

Kangva je slao svaku loptu napred kad je došao u klub. Bukvlano je nekad i preterivao jer nema uvek otvorenih opcija, a sad, čovek skoro uvek vraća nazad. To jednostavno nije slučajno. 

Karakteristika naših poluprofesionalaca je, na primer, kad ostane kao zadnji igrač kod kornera, pa se odbije lopta do njega, a ima igrača desno da doda, ali je u vidokrugu protivnik i na nekih 5 metara od linije dodavanja, naš luzer vraća Borjanu sa centra jer nije sigiran da će poslati dobar pas otvorenom igraču, jer...kako biti siguran da će pogoditi lepo u tih 5 metara. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Bukari na mestu ofanzivnije orijentisanog desnog beka je useravanje u igraca. Not a good idea. 

 

Covekov forte je brzina, gde ce sa pasom u dubinu pretrcati zadnju liniju odbrane protivnika i naci se u gol sansi ili prilici da posalje ostru loptu u sredinu igracu koji ga isprati. 

 

Kao da 100metrasa sprintera stavis 20m pozadi u startu i kazes mu "ajde sad pretrci protivnika", a ima 50m na raspolaganju...

 

Nikada to u zivotu nije igrao, pa ni desnog veznog. Nije dvosmeran igrac. Koliko zna napred da trci toliko mislim da je los u pracenju igraca i trcanju nazad. 

 

Treba malog Stankovica jos probati na toj poziciji makar na nasim njivama. Ja bih cak pre i Kangvu ili Mitrovica stavio na tu poziciju a ne Bukarija. 

Totalno tacno, sve je meni to jasno. Zato i kazem da ne vidim resenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Никад бржи распад екипе и никад већа равнодушност поводом тога, нешто што нисам мислио да ће се икада десити. Све је већ елаборирано, са оваквим мафијашењем и форсирањем испрдака попут разних гардиста и војника, просто немам жељу да нарушавам здравље по ко зна који пут. Жао ми је што макар немамо тренера, јер би онда све било лакше. Ја сам наивно мислио да не мора бити нужно лоше са несрећним Милојем 2.0, али истина је да је Жонпи био тренерчина за њега, бар је до бесвести гурао ту најјачу осовину коју је имао у оном бедном тиму (Нинков-Лазетић), док се овде причају празне приче, а нема никаквих помака унапред. Напротив, сви делују размагнетисаније него икад, а само је потребно рашчистити тим од гардиста и утврдити формацију која се неће мењати сваких пола сата.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kangva je slao svaku loptu napred kad je došao u klub. Bukvlano je nekad i preterivao jer nema uvek otvorenih opcija, a sad, čovek skoro uvek vraća nazad. To jednostavno nije slučajno. 

To je ono sto sam konstatovao tokom utakmice. 

 

  

14 hours ago, Kooineeperk said:

Da li se Kangva jednom makar okrenuo i krenuo napred kad je primio loptu?

Eeeeeeeeeeeeeeeeeee strasno. 

 

Unistavamo igrace. 

 

I ideja stavljanja Kangve na ofanzivnijeg desnog beka je takodje ubijanje igraca u pojam, ali kad je Mrkela zadovoljan pozicijom desnog beka sa Gobeljom pa i Srnicem, ili forsiranjem Erakovica, sta onda drugo da se radi? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Sto se tice Kange nepisano pravilo je da ako nam on postane glavni igrac svi oko njega se raspadnu. I slicno obrnuto, ako je Kanga treci ili cetvrti igrac po uticaju na igru tim izgleda mnogo bolje.

 

Bozovic je dao kljuceve igre Kangi, ne da nismo usli u Evropu nego nismo ni titulu uzeli te sezone. Milojevic i Stankovic su znali sta treba sa Kangom. Novi Milojevic radi isto sto i Grof. Svi stoje i gledaju kako Kanga svaki napad overava loptu 10 puta i iznudjuje faulove na 50 metara od protivnickog gola, nakon cega ostaje na travi 30 sekundi da se svadja sa protivnikom ili sudijom, i na taj nacin nam ubija svaku mogucnost da razvijemo igru i igramo brze. 

 

Ali naravno, Kanga nam je daleko od nekog problema u ovom trenutku, imamo ih barem pet vecih. 

 

Hteo sam da otkucam ovakav post ali si me prestigao. Slažem se maltene u potpunosti. 

 

Kažu Kanga iznuđuje faulove, a čovek se u prvom poluvremenu 5 puta gradi na našoj polovini i rizikuje da mu otmu loptu ili da mu sudija u tom guranju ne svira faul.

 

Ja se slažem naravno da Kanga nikako nije naš največi problem. Ni blizu. Ali tražiti opravdanje u drugima za svaku njegovu grešku je takodje bezveze, pošto nije bezgrešan.

 

Meni se svidja što on nije alibi igrač. Ali isto tako u njegovoj igri ima previše ega. Kad je pod prisitkom prečesto želi da pokaže da on ume da izdrži taj pritisak, ili da ga sam reši, umesto da se na vreme oslobodi lopte i da se taj pritisak razbija kroz pas igru.

 

Iako Kings takodje nekad ume da pretera sa individualnim potezima, kod njega recimo retko dobijem osečaj da carini loptu i guši igru, jer je večina njegovih poteza usmerena ka tome da se napravi dobar protok lopte da krene pas igra i da se ne stoji u mestu.

 

16 minutes ago, Markoss said:


Nije on resenje za nas. Covek je u reprezentaciji gurao svoje balvane iz raznih razloga. Ne sumnjam da bi se u u Zvezdi inatio sa Gobeljicima i Srnicima, al najboljih 11 mu ne bi igrali.

 

Mislim da nikad neču zaboraviti onu Faljievu falangu koju je izveo tada u Zagrebu. Predvođenu Ščepovićem i Stevnaovićem, a Tadić kulira na klupi

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...