Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Igrač koji pristane da mu neko uđe u ugovor i da mora da se tali sa nekakvim protuvama za vlastiti novac, ako je istina da se to dešava u FKCZ, ubrzo će zaboraviti lošu atmosferu.

 

Takvi imaju kratko pamćenje i jak stomak.

 

A odlazak Pavkova iz Zvezde podseća me vizuelno na odlazak Nazima u filmu Lepa selo lepo gore... Sretno, Nazime... I da nam se vratiš... Jednom. Jer dok je ovakve transfer politike, nije nerealno da njegov povratak bude uzet u razmatranje prvom prilikom kada to postane moguće.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Srećno Pavkovu ....

Trebao je da prihvati onu ponudu od Kineza (ako je uopšte bilo) još predprošle godine ... ostao bi u lepšem sećanju navijačima ...


I bila je prihvacena, al on nije dogovorio licne uslove.

Link to comment
Share on other sites

Hipoteticki da Deki ode, ne znam ko bi od domacih resenja bio adekvatna zamena.

 

Eventualni povratak Milojevica, dolazak npr nekog Rastavca ne bi podigao kvalitet.

Od stare garde Muslin i Grof, koji su po meni prevazidjeni treneri.

 

Ne bi bilo lose da se okrenemo strancu.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Vidim sad da je finale u LE zakazano za Budimpeštu pa eto šanse Stankoviću da nas obraduje pa da okupriamo Budim i Peštu zajedno.  Ovo rastezanje po domacim livadama nikog više ne zanima

Sto je najgore, desni bek, zadnji vezni i trener i mi mozemo do tog finala zapravo

 Ne vidim neke timove sa kojim ne mozemo da igramo u ovogodisnjoj Le

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dropkick Murphys said:

Timski duh i mentalna priprema! ❤️

 

 

Timski duh…obzirom da imamo u ekipi neznalice, gardiste koji su istovremeno toliko kurčeviti i samopouzdani i da to sve hendluje trener sa majndsetom šipkaša, tačno mi naša svlačionica u kriznim momentima liči na bandu uruk-hai orksa kad u filmu počnu da žderu jedni druge.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merosina said:

Hipoteticki da Deki ode, ne znam ko bi od domacih resenja bio adekvatna zamena.

 

Eventualni povratak Milojevica, dolazak npr nekog Rastavca ne bi podigao kvalitet.

Od stare garde Muslin i Grof, koji su po meni prevazidjeni treneri.

 

Ne bi bilo lose da se okrenemo strancu.

 

Ovo je ista priča kao ona da nema desnog beka na tržištu, ima trenera eto čak i u Izraelu ali terzića ne zanimaju treneri već poslušnici

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se u potpunosti slazem sa tim da nam trener bude stranac. To je mozda prvi spomenuo @Dropkick Murphys..evo,meni je i ovaj trener Haife zanimljiv trenerski materijal. Medjutim,jos vise se slazem sa onim na sta je ukazao @Guru: izbusili bi ga ovi nasi dripci odmah & samo tako..

Nisam (gotovo nikad) za tradicionalnu srpsku disciplinu skidanja glava. Ja bih Stankovica sad ostavio. Medjutim,vec od decembra bih krenuo u trazenje naslednika. Nemam pojma koliko je (iz svih,a ponajvise zdravstvenih razloga) realno,ali Mihajlovic bi bio resenje..rekao bih da ni njemu ne bi bilo "ispod casti" da vodi Zvezdu koja igra Ligu sampiona.
Medjutim,realnije mi deluje povratak Milojevica. Jednog od :classic_biggrin:

Deki mora da podigne ekipu i spremi derbi kako treba. Valjda je za toliko sposoban.

 

Link to comment
Share on other sites

Trener stranac je najbolje resenje jer su nasi svi treneri dunsteri. Jednostavno pogresno razumeju fudbal. Tako su uceni kao igraci i tako ih posle uce i kao trenere. Nasa filozofija fudbala je odavno zastarela i prevazidjena(slicno nam se desava i u rukometu). E sad da bi trener stranac mogao normalno da radi kod nas potrebno je da se klub privatizuje. Pa da ga puste da na miru radi svoj posao i da mu se niko ne mesa u posao. E sad dal ce se to desiti da se Zvezda pruvatizuje? Tesko, mnogima to ne bi odgovaralo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Drug Crni said:

Ja se u potpunosti slazem sa tim da nam trener bude stranac. To je mozda prvi spomenuo @Dropkick Murphys..evo,meni je i ovaj trener Haife zanimljiv trenerski materijal. Medjutim,jos vise se slazem sa onim na sta je ukazao @Guru: izbusili bi ga ovi nasi dripci odmah & samo tako..

Nisam (gotovo nikad) za tradicionalnu srpsku disciplinu skidanja glava. Ja bih Stankovica sad ostavio. Medjutim,vec od decembra bih krenuo u trazenje naslednika. Nemam pojma koliko je (iz svih,a ponajvise zdravstvenih razloga) realno,ali Mihajlovic bi bio resenje..rekao bih da ni njemu ne bi bilo "ispod casti" da vodi Zvezdu koja igra Ligu sampiona.
Medjutim,realnije mi deluje povratak Milojevica. Jednog od :classic_biggrin:

Deki mora da podigne ekipu i spremi derbi kako treba. Valjda je za toliko sposoban.

 

Ako mene neko pita, a ne pita....iako se mnogima svideo trener Makabija, lično ga ne bih doveo. Igraju oni lepo, sviđa se i meni napad, trčanje, sprema, ali previše duva pozadi za moj ukus. Deluje mi da zapostavlja taj deo igre i da nije defanzivni tip trenera, a čvrstina u odbrani je preduslov svega da bi klub bio konkurentan protiv bogatijih klubova. Onaj ko namesti odbranu, da protiv ekipa ranga Haife prima max 1 gol po meču je nešto što nam je potrebno. Znači...strong defense and transition offense. Normalno, o napadu neću ni da pričam. Moderan fudbal sa puno trčanja bez lopte, promene strane, igrači spremni da odigraju dve utakmice zaredom, a ne šetkanje po terenu.

Naravno, trenutno ne postoji domaće realno rešenje za tako nešto. Miha u teoriji možda, ali nisam pratio u kakvom je zdravstvenom stanju. Ni on ne bi hteo ako ne može da pruži 100% svom klubu.

 

E sad, pošto nas Liga šampiona praktično čeka sledeće jeseni, ja bih se dobro isprsio za trenera stranca. Obeštećenje se obično ne plaća, ali pljusnuo bih platu kao za najskupljeg igrača. Jednostavno, trener se uvek isplati, nebitno da li je milion, dva ili tri. Evo poslednjih sezona se to najbolje vidi. Razlika u učešću između LŠ i LE je 5-7 miliona otprilike. A razlika u plati izmešu Stankovića i kvalitetnog trenera stranca je milion-milion i po. Praktično bismo zaradili dobrano da smo imali skupljeg trenera. Dobro, odbijemo nešto na bonuse koje bi dobili svi, ali opet je to velika razlika.

 

Zvezda više nije klub koji ima nekad slavnu prošlost i kome je ostalo samo ime. Mi smo već stabilan evropski klub, redovni učesnik najjačih takmičenja i nekom treneru bi bila i čast i izazov da vodi ovakvu Zvezdu, koja će i narednih godina imati skoro pa sigurne grupe u Evropi. 


Što se tiče Stankovića...prevelike amplitude ima, od super taktičara do dunstera. Prošle godine prvo mesto u grupi, pre toga isto odlična jesen + dvomeč sa Milanom, bilo je utakmica gde smo igrali baš ovako kako sam pisao iznad. Sigurno, čvrsto, u napadu konkretno, ali kad se sve sabere, premalo je toga bilo u jakim mečevima. O derbijima i filozofiji "duže se pamti poraz nego pobeda, pa neću mnogo da rizikujem nego ću ići na remi" da i ne govorim. 

Što se mene tiče, on je svoje odradio i trebalo bi da ode. Ako je za to potrebno da izgubimo od Partizana...neće mi biti žao, samo mislim da su oni toliko loši da čak ne mogu da izdrže da bude jedan gol razlike.

Mislim da se ovim ispadanjem i sam razočarao u sebe, bar onog navijačkog sebe, jer je video da nije klasa koja je mislio da će biti. To što zbog sujete, ega, ovoga ili onoga neće otići je potpuno druga stvar.

 

Ne znam ni zašto sam ovo napisao, pošto se neće dovesti trener stranac, niti će Mister otići, ali eto...što ne škodi, možda koristi.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nema promena ni na vidiku, sa grobarima će biti tradicionalni remi da se ne kvari idila a da se  ne čačka mečka nekim porazom bilo koje strane. Još pada u dane kad AV mora da podnese račun svojim gazdama pa je remi idealan.   U Zvezdi treba da dođe trener koji zna kako da postavi ekipu, koji zna kako ekipa treba da igra i koji će imati ovlašćenja da postavi sve to i u omladinskoj školi. Klub treba da izabere 10-15 mlađih trenera i pošalje ih da uče fudbal po evropskim klubovima a ne da izmišljaju osigurače i vojnike . Ko prati kako igra norveški Bodo može da vidi kako rade moderni treneri bez prevelikog budzeta i bez mnogo kvaliteta u timu. U svakom trenutku zna se šta žele da igraju i ne odustaju od toga. No kod nas se to odavno ne ceni, ovde haraju sivic tralalatovic, linta, radojičić, radenkovic, nesko debeli i slični "treneri"

Edited by Perkos2
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zaboravilo se sta je Mihajlovic radio u reprezentaciji i kakve je igrace tamo gurao. Sta bi tek radio u nasoj ligi gde ima mnogo vise prostora za zajebavanje ne smem ni da zamislim. 

 

Ja sam uvek govorio da smo mi idealna sredina za trenera pocetnika koji hoce da igra napadacki fudbal. Pogotovo trenutno kada smo mnogo iznad konkurencije u prvenstvu gde se titula ne dovodi u pitanje, a evropsko takmicenje je manje vise zagarantavno da ce se igrati. Nekom nedokazanom treneru stoji na tacni da ligu samelje kao sto npr Salzburg radi, a kroz evropu mu je prilika da napravi dobar rezultat i skrene paznju na sebe sto bi mu omogucilo kasnije da ide u jace klubove. Tako da sam siguran da imamo veci izbor  nego sto mislimo kada su u pitanju strani treneri, ali naravno da od toga nema nista. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Drug Crni said:

Ja se u potpunosti slazem sa tim da nam trener bude stranac. To je mozda prvi spomenuo @Dropkick Murphys..evo,meni je i ovaj trener Haife zanimljiv trenerski materijal. Medjutim,jos vise se slazem sa onim na sta je ukazao @Guru: izbusili bi ga ovi nasi dripci odmah & samo tako..

Nisam (gotovo nikad) za tradicionalnu srpsku disciplinu skidanja glava. Ja bih Stankovica sad ostavio. Medjutim,vec od decembra bih krenuo u trazenje naslednika. Nemam pojma koliko je (iz svih,a ponajvise zdravstvenih razloga) realno,ali Mihajlovic bi bio resenje..rekao bih da ni njemu ne bi bilo "ispod casti" da vodi Zvezdu koja igra Ligu sampiona.
Medjutim,realnije mi deluje povratak Milojevica. Jednog od :classic_biggrin:

Deki mora da podigne ekipu i spremi derbi kako treba. Valjda je za toliko sposoban.

 

Чини ми се да је о недавно рекао да би волео да нам буде тренер, мислим пре него што се разболео други пут, али мислим да од тога нема ништа баш због здравља.

Edited by Урош19
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Redstar0356 said:

Prosinečki je top trener za Stankovica i Milojevica.  Zamislite da je on imao jednog Marina kao Milojevic ili sad jednog Bukarija umesto Borhe... 

Imao je Pjanica i Dzeka, pa nista.

 

Robija mnogo gotivim kao coveka i legendu, al da se ne zezamo, nije napravio dobru karijeru kao trener.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Venger said:

Imao je Pjanica i Dzeka, pa nista.

 

Robija mnogo gotivim kao coveka i legendu, al da se ne zezamo, nije napravio dobru karijeru kao trener.

Nisu isti repka i klubovi. Pogledaj kako smo igrali mi tada, prelepo, osim sto nismo imali dovoljno kvaliteta da zamisli sprovedemo u delo pa smo cesto kruzili oko 16 protivnika bez konkretne zavrsnice

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Redstar0356 said:

Nisu isti repka i klubovi. Pogledaj kako smo igrali mi tada, prelepo, osim sto nismo imali dovoljno kvaliteta da zamisli sprovedemo u delo pa smo cesto kruzili oko 16 protivnika bez konkretne zavrsnice

Ma igrali prelepo u prvenstvu koje je krs, to igramo i sad. U Evropi je bilo haoticno, posebno defanziva. Doduse nije imao neke igrace, ali od tada je proslo 10-11 godina, a nije napravio neki znacajan rezultat.

 

Sad kako smo u prvom sesiru, nema nekih velikih imena sa kojim mozemo da se sastanemo, a opet ima dosta nezgodnih ekipa.

image.png.7e746df0407ea41ebdab374b6b9a6d42.png

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...