Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Ja sam prestao da se javljam ako mi se neko obrati sa niKOla 😄

 

Inače, meni je sinoć bilo najzabavnije da gledam Jokića i Dončića, oni su klasa za sebe i u NBA ali ovde je bilo još izraženije (normalno). Jokić koji pokušava da razigra bekove kojima ne ide šut, Nedovića najviše, dok ignoriše bilo kakvu odbranu centara Slovenije kao da nisu tu a mogao bi 1 na 1 verovatno lako da reši. Dončić isto, pretrčava i gura ljude kao da je Lebron iz Majamija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marvin said:

Fan stori: deda moje supruge je Radenko, c-gorac jelte (ali original, ne ovi razvodnjeni vojvodjanski :D)

 

Elem, kad smo se upoznali ja sam izgovarao Radeeenko (posto sam iz Banaata jel). Na sta je cela familija padala od smeha.

 

Onda sam probao da akcentujem prvo A, dakle RAdenko. E al sad ni to nije dovoljno, jer je A previse kratko. Jer ako si tru c-gorac, mora to da zvuci epskije: RAADEEEnko. Tu sam odustao 🙂

Ja za nekih 17 godina života u Podgorici nisam upoznao Crnogorca koji se zove Radenko, niti bih umio to ime da akcentujem crnogorski 😮

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja sto se juce videlo tacno sta Pesih zeli. Pored davanja kljuceva Jokicu, pa Vasi, mislim da je njegov prvi cilj da napravi tim od ovih igraca i deluje da je na dobrom putu. 

 

Mislim da sve sto vecina zeli od reprezentacije je da izgleda kao tim, kao grupa ljudi koji grizu jedni za druge, a ne kao gomila individualaca. Doduse mi smo odlicno izgledali i na pripremama 2019., pa je bilo sta je bilo. 

 

Mi samo treba da dovedemo odbranu na neki pristojan nivo i bicemo na konju jer jednostavno imamo neverovatan ofanzivni potencijal. Cak i da nemamo ovoliko dobrih igraca pored Jokica, sam on je dovoljan da u vecem delu meca potpuno poremeti protivnicku odbranu.

 

Zato se najvise od svega nadam da ce Kalinic i Lucic da kliknu i da odigraju odlicno prvenstvo. Obojica su prgavi, imaju pobednicki mentalitet, rade puno malih stvari, ozbiljan hustle, itd. Nekako sam mirniji kad su obojica na terenu.

Edited by Del Piero
  • Like 13
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

deluje fizicki nikad spremnije, teske ruke i noge trenutno

Meni čak ni ne deluje da ima teške noge, iznenadio sam se da je u ovoj fazi priprema onako pokretljiv. Imao je nekoliko elegantno odrađenih rolinga, a sve bez zapinjanja.

 

U vezi skoka, očekujem da Milutinov i Beli tu mnogo doprinesu, kao i Luča koga će sačuvati od faulova.

 

Btw, pomenu Beo fat Elvis Belog. I meni on tako deluje na ekranu, a sretnem ga u gradu i ove i prošle godine i oba puta se iznenadim koliko ne deluje krupno. Njemu su se igra i noge usporile, uopšte nije deb'o niti nabudžen.

 

U vezi izgovora, čućete u istom gradu DAnilo i Daniilo, SElena i Seleena, tako da nema tu pametnog rešenja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Kakva anal-iza izvjesnog gospodina Vlahovića sa SK 😲

 

 Da zanemarimo to što je napisao da bismo ovakav meč morali da prelomimo mi i dvocifrena razlika, da li je jebeno moguće da SK pusti nekoga da se baš ovoliko iskenja na njihovom sajtu?

 

 

 

Koliki porast ovih kvazinovinara koji bez imalo blama pisu strucne analize, a bukvalno nit imaju ime i prezime u tom novinarstvu, a jos manje u sportu da bi mogli toliko da se razmasu perom i donose zakljucke kao da su najpametniji na svetu. Nekada su za to postojali forumi i blogovi, al danas je valjda normalno da bukvalno svako ko je u nekoj redakciji ima slobodu da napise - sta to Pesic ne vidi, sto ja vidim. 

 

Bozsacuvaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni čak ni ne deluje da ima teške noge, iznenadio sam se da je u ovoj fazi priprema onako pokretljiv. Imao je nekoliko elegantno odrađenih rolinga, a sve bez zapinjanja.

 

U vezi skoka, očekujem da Milutinov i Beli tu mnogo doprinesu, kao i Luča koga će sačuvati od faulova.

 

Btw, pomenu Beo fat Elvis Belog. I meni on tako deluje na ekranu, a sretnem ga u gradu i ove i prošle godine i oba puta se iznenadim koliko ne deluje krupno. Njemu su se igra i noge usporile, uopšte nije deb'o niti nabudžen.

 

U vezi izgovora, čućete u istom gradu DAnilo i Daniilo, SElena i Seleena, tako da nema tu pametnog rešenja. 

 

Mislim da moze i brze. Generalno on izgleda u kretnji u nekom smislu kao Bodiroga, usporen snimak a prolazi, tako da je to ok, vise mislim na neke njegove kretnje i postavljanja bez lopte, cini mi se da je nesto sporiji trenutno, sto naravno nije strasno.

 

Mada to moze da bude i do neuigranosti, a mozda me i ocinji vid vara jelte.

 

Samo mi je upalo u oko (bilo tacno ili ne), da se Jokic uvek "stvori" tamo gde treba da bude na neki nacin, a sinoc mi se cinilo da to nije bilo tako glatko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Micić Jaramaz ( pretabavač lopte preko pola da ne gledamo Nedovića u toj ulozi + agresivna odbrana na lopti)

Gudura, Nedović ( Klarkson/Kerol uloga ), Marinković/ Dobrić što mi je od sinoć najveća dilema, Marinković pozitivno iznenađenje

Luča, Kalina

Beli, Deda

Petrušev

Jokić, Milutinov

Link to comment
Share on other sites

Milutinov je uz Gobera verovatno najbolji evropski "skakač". Suvišno je pričati koliko bi trebao da nam znači na skoku i generalno na kontroli reketa.

Ristić je imao juče solidnu epizodu, ali pre svega zahvaljujući one 2 trojke. I svaka čast za onaj jokićevski pas u kontru, baš perfektno.

 

Ali sa druge strane, 0 skokova ako se ne varam, iako je u tom periodu bilo dosta promašaja na obe strane.

 

Milutinov je već godina u EL na 3-4 ofanzivna po tekmi, veliki deo toga pretvara u instant poene. Što nam je u trenucima kada bez Micića i Jokića može biti upitna organizacija, baš znači.

 

A iz nekog ugla olakšava i organizaciju, jer se zbog tog dobrog pozicioniranja dobro otvara i mnogo je lakše baciti njemu asistenciju, nego nekome drugom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Србија у петак од 18.00 сати игра против Италије, док се од 20.30 састају Немачка и Чешка. Меч за треће место је у суботу у 16.00, а финале од 18.30 часова. Обе утакмице нашег националног тима преносиће РТС.

KSS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Milos 3.14 said:

Micić Jaramaz ( pretabavač lopte preko pola da ne gledamo Nedovića u toj ulozi + agresivna odbrana na lopti)

Gudura, Nedović ( Klarkson/Kerol uloga ), Marinković/ Dobrić što mi je od sinoć najveća dilema, Marinković pozitivno iznenađenje

Luča, Kalina

Beli, Deda

Petrušev

Jokić, Milutinov


Ja ne vidim svrhu Petruseva u ovoj ekipi. Premekan i za kvalifikacije, u EL ocajan i ne moze ni stolicu da odbrani, koji ce nam na prvenstvu?
Inace se sve slazem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

To onaj Radenko Dobraš iz Bormia, micka zvijer na beku koju nikad niko od nas nije vidio kako igra ali znamo da je met'o 25+ u prosjeku na South Floridi?

 

Zar nema on neki svoj biznis u juesovej?😲

ima nas matorih koji ga pamtimo kao klinca iz bosne ali nisam siguran da je on u Banja Luci, koliko sam ja negde pročitao je on je Amerikanac odavno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, realno *w said:

Milutinov je uz Gobera verovatno najbolji evropski "skakač". Suvišno je pričati koliko bi trebao da nam znači na skoku i generalno na kontroli reketa.

Ristić je imao juče solidnu epizodu, ali pre svega zahvaljujući one 2 trojke. I svaka čast za onaj jokićevski pas u kontru, baš perfektno.

 

Ali sa druge strane, 0 skokova ako se ne varam, iako je u tom periodu bilo dosta promašaja na obe strane.

 

Milutinov je već godina u EL na 3-4 ofanzivna po tekmi, veliki deo toga pretvara u instant poene. Što nam je u trenucima kada bez Micića i Jokića može biti upitna organizacija, baš znači.

 

A iz nekog ugla olakšava i organizaciju, jer se zbog tog dobrog pozicioniranja dobro otvara i mnogo je lakše baciti njemu asistenciju, nego nekome drugom.

Sedlaček ga nahvalio juče, kaže da je uništio crnogorske centre

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...